3. Problém a to pořádnej!

11. února 2009 v 14:12 | Šílenej |  Královská chůva v akci aneb král na baterky by Šílenej


To víte, trošku mi šiblo a tak je tady Kaspian hned dvakrát.

Šílenej


Po několika nudných týdnech, kdy Kaspian vyřizoval schvalování nových zákonů a vyhlášek, se snad už v celé Narnii vše srovnalo. Žádné další výboje se nekonaly. V zemi konečně po třinácti stoletích opět zavládl mír. Jen zde zbývala jedna povinnost, kterou král ještě měl učinit. Tou povinností bylo podepsání smlouvy se všemi lordy, zpravující všechna větší města v zemi a přilehlé vesnice. Smlouva byla spíše příslibem spolupráce s královstvím, souhlas se všemi zákony a tak dále. Prostě se jednalo o udržení pořádku v zemi bez výjimky.

,,Generále, zavolal jsem si vás, protože potřebuji radu." promlouval mladý král k zcestovalému muži. Jeho nejvyšší rádce a pravá ruka, profesor Kornelius mu v této záležitosti moc nepomohl.

,,Pane?"

,,Mám problém. Musím zajet za všemi lordy a podepsat s nimi tuto dohodu." řekl Kaspian a ukázal na svůj stůl, kde ležel srulovaný pergamen s několika přidělanými pečetěmi.

,,V čem je ten problém?" nechápal generál.

,,Lordy sem na hrad sezvat nemůžu. Pozabíjeli by se ještě, než by vůbec došli do hodovní síně. Kdybych jel za nimi osobně, musel bych si s sebou vzít ne zrovna malý počet vojáků, kteří nevím, jestli by se nerozutekli hned před branami hradu. A sám jet taky nemůžu a už vůbec tady nemůžu nechat sestru o samotě, ale když jí vezmu sebou… bude jí snad hrozit ještě větší nebezpečí." zachmuřil se král nad situací, ze které nevěděl jak se dostat bez úhony na zdraví kohokoli.

Aragorn na něj zíral hodnou chvíli než promluvil. ,,Můj pane, myslím, že bych měl řešení." tím dal mladíkovi naději.

***

,,Je to sice šílený nápad, generále, ale jestli si myslíte, že to vyjde, dejte se do toho." svolil nakonec králíček.

***

,,Vaše výsosti?" vrátil se po necelé hodině generál zpět do královy pracovny.

,,Generále? Máte dobré zprávy?" přispěchal ke generálovi natěšený králíček.,,Z pohledu vaše problému si jsem naprosto jistý že ano, z vašeho pohledu to nevím tak jistě. Řeknu to asi takto: nechtěl bych být na vašem místě." ušklíbl se Aragorn těsně předtím, než do místnosti vstoupila otrávená Niall.

,,Rád tě vidím." usmál se na dívku král.

Niall jen pozvedla nedůvěřivě obočí. ,,Seš si tím jistej?" král přikývl. ,,Dobře." souhlasila dívka a zavřela za sebou dveře. Všichni tři se přesunuli daleko ode dveří ke královu stolu.

,,Takže chceš bejt diskrétní, málo mužů a vzít s sebou sestru, jestli to dobře chápu?" ptala se Niall. Přešla hned k věci, co se zdržovat nějakými zbytečnostmi. Král opět přikývl.

,,Tak jo, tady je můj návrh: budete mě poslouchat na slovo a bez odmlouvání! Když řeknu ticho, neceknete! Když řeknu jeď, pojedete! Je to jasný?" král opět přikývl. ,,Takže ty a princezna. Hm." mumlala si pro sebe. ,,Dáš mi Cama?" otočila se najednou na generála.

,,Cože? Cama? Vždyť je to mladíček, ještě nikde pořádně nebojoval. " namítal generál.

,,Znám Cama celej život, nikomu jinýmu nevěřim tolik jako jemu a vím naprosto přesně, co dokáže. Proto ho chci sebou." vysvětlila Niall.

,,Dobře." souhlasil po minutové odmlce Aragorn.

,,Takže budeme jenom 4?" ptal se po chvíli Kaspian.

,,Čím míň nás bude, tím rychleji a snadněji se všude ztratíme." odpověděla mu Niall. ,,Dej mi seznam měst, kam chceš jet. Kdo všechno o tom podepisování ?"

,,Jen vy dva a mí rádci." odvětil král, když se prohraboval stolem, kde hledal požadovaný seznam.

,,Hm, takže celej hrad, to je výborný." utrousila ironicky Niall. ,,Má nějakej termín, dokdy to musí nechat podepsat?" otočila se k Aragornovi, který odpověděl záporně. ,,Aspoň tohle vychází."

,,Tady." podal král dívce papír s dvanácti městy.

,,Propetra živýho, to si ze mě děláte srandu ne?" zděsila se Niall po zběžném pročtením seznamu.

,,Co se děje?" nechápal Aragorn a podíval se dívce přes rameno.

,,To jste se podivali do mapy a vypsali města s těma nejúchylnějšíma názvama, nebo jako co?" nadávala, ale podle králova naprosto nehraného tupého výrazu usoudila, že nejspíš ne, to by ten jeho mozeček nevymyslel.

,,Vážně nás dokáže ochránit?" ptal se nedůvěřivě král svého generála. ,,Je to přece jenom holka, co k sobě chce někoho, o kom jsem slyšel prvně."

,,Si piš, že tě dokážem ochránit, ,ta holka' a ,ten o kom jsi slyšel prvně' jsou totiž ty nejlepší, co v týhle zemi najdeš, to mi můžeš věřit." vyjela na něj Niall, div mu nezakroutila krkem, že o ní pochybuje. Aragorn ne zrovna příliš rád přikývl, ale měla pravdu. ,,Vyřiď princezně, aby si sehnala nějaký jednoduchý šaty, v těch, co normálně nosí, jet nemůže. A ty si sežeň taky nějakej civil." řekla směrem ke králi, než se obrátila na Aragorna. ,,Půjčíš mi dvanáct mužů?"

,,K čemu?" nechápal generál.

,,Mám plán." řekla jednoduše, ale to Aragornovi pravděpodobně nestačilo jako odpověď. ,,Je mi jasný, že na hradě je nějakej zrádce, co nás nechá sledovat."

,,Chápu." souhlasil Aragorn a přislíbil dvanáct mužů. Králi se ovšem nikdo z těch dvou neobtěžoval vysvětlit o čem se baví, vlastně, jemu to mohlo být jedno, nerozuměl jim ani slovo, zase mluvili tou pro něj neznámou řečí.

,,Do tří dnů vyrážíme, takže si sbal něco málo s sebou, budeme odjíždět narychlo a nečekaně, takže se nesmíme nijak zdržovat. To vyřiď i princezně." řekla Niall úkosem králi a spěšně odcházela.

Aragorn už raději ani neřešil,že Narnijskému králi tyká, stejně by to nemělo cenu.

,,Co proti mně pořád má?" obrátil se král se svou otázkou na generála, který jen pokrčil rameny a také spěšně vyšel z královy pracovny, spíše než vyšel to vypadalo, že zbaběle utekl. Tolik k Aragornově chrabrosti vážení. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aranel van de´Corvin Aranel van de´Corvin | Web | 2. srpna 2009 v 16:17 | Reagovat

Takhle podceňovat holky! Že mu jednu nenatáhla! D

2 Eldarwen Eldarwen | Web | 19. června 2010 v 19:00 | Reagovat

NO sorry, ale posledná veta ma urazila...Ja na Aragorna nenechám dopustiť!!!!
Inak pekná kapitola ako aj celá poviedka!:-)

3 Faillë, Týnkakris, Kikina, je jich spousta Faillë, Týnkakris, Kikina, je jich spousta | Web | 27. prosince 2010 v 18:23 | Reagovat

SENZAČNÍ! Víte jak nám zvednout náladu... akorát se Faillë 'trochu' vzteká, kvůli tomu že z Kaspiana děláte takového debila, ale ona se brzo uklidní... snad :D  :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.