kapitola 4.: Ta dáma zhatila všechny mé plány

11. února 2009 v 17:47 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej

Slib je slib, tady jsou dvě kapitoly, a mám takovej pocit že tím dneska ještě nekončímJak už zde bylo zmíněno, byla druhá polovina srpna, takže vedro k padnutí. Daniini rodiče v práci a sestra venku s kamarády, takže opět prázdný dům, což byly ideální podmínky pro "schůzku hokus pokus". A jelikož bylo opravdu teplé počasí (A/N: buzny si asi udělaly mejdlo a takhle to dopadlo), trávily dívky většinu času v bazénu, kde se alespoň trochu ochladily, i když to taky nebylo ono, teplota vody byla kolem 27°C, jenže ani při koupání Luc nezapomněla na další procvičování teorie.

V půl jedné ale Dani rázně prohlásila, že se na to už může vy-víte-co, protože za půl hodiny je měl poctít návštěvou Brumbál, takže by se už stejně nic dalšího nenaučily a navíc asi těžko ho přivítaj v plavkách, co nezakrývají v podstatě nic. Musíme brát v úvahu, že Brumla je už postarší pán, takže by to s ním mohlo seknout, jaké má Luc vnady (podotýkám od přírody).

Luc sice dost vadilo, že se jí na to Dan vybodla, ale věděla s kým má tu čest, s cholerickým beranem, a tudíž se vzdala a následovala blondýnčina příkladu, taky se šla převléct.

Při převlékání si Luc prozpěvovala písničku od Britney Spears - I´m not a girl, ale když Dani zmučeně zakňučela: ,,Nech už toho." přestala.

Po konečných úpravách vypadala Luc asi takto:A použila slova jako: ,,Když ho nepřesvědčím dovednostma, tak alespoň výstřihem." a to měla svatou pravdu. Ten výstřih byl totiž gigantickej. A aby se neřeklo, záda měla holá celá a tam kde měla nějakou tu látku, tam to zase prosvítalo, takže Brumbálovi vypadne protéza, až jí spatří. Vlasy v copu si pohodila přes rameno.

Zato Dani zůstala u svého normálního stylu. Tričko a jeany nic nezkazí. A vlasy? Ty nikdy moc neřešila, zvala gumičku a svázala si je do "rozcuchu", jak to označovala.Když holky s převlékáním a Luc hlavně s prohlížením se v zrcadle, skončily, vydaly se zpět ven k bazénu do altánu, jenže hned po pár krocích se před nimi zčistajasna zjevil Albus Brumbál v celé své šedé výšce a špičatém klobouku a po jeho boku jistá přísně vypadající dáma ve fialovém.

Dani si ihned vzpomněla na Lucynu poznámku o přesvědčování, jelikož s touto lady vzniká menší problém, tu asi kozama neukecá.

Dívky slušně pozdravily a taktéž učinili i příchozí. Dani se hned poté zeptala, jestli si nedají něco k pití, protože to vedro… jistě chápete. Bradavický ředitel i jeho doprovod přikývli a blondýnka se vydala zpět do domu, zatímco Luc odvedla hosty tam, kam měly holky předtím namířeno, tudíž do bílého altánu.

Hned poté, co se Dan vrátila, se všichni pustili do konverzace a Brumbál představil jeho společnici. Lady se jmenovala profesorka Minerva MgGonagallová, kterou si holky nezávisle na sobě přejmenovali na McG, ředitelku Nebelvírské koleje, ať je to, co je to a učí přeměňování.

McG se zprvu zdála, že s nimi neprohodí ani slovíčko, leda by je za něco seřvala, ale naopak, celkem se rozpovídala, že se blondýna i bruneta divily, že se jí ještě nezapletl jazyk v té rychlosti.

Najednou se ovšem podívala na Brumbála a s těžko identifikovatelným výrazem mu něco naznačila. Brumbál jako jediný pochopil, otočil se a s hůlkou v ruce pronesl: ,,Accio cihla." netrvalo ani dvě vteřiny a cihlička mu málem rozflákala brejličky, který měl pevně naražený na frňáku, ale ustál to a cihlu položil do trávy o kus dál.

Otočil se na Lady a ta se chopila slova: ,,Tak slečno Padalecki, předveďte mi prosím dokonalé levitační kouzlo." V Luc hrklo, ale poodstoupila, zamířila do trávy na cihlu a díky formuli "Wingardium leviosa" nechala chvilku viset cihlu ve vzduchu, po pár vteřinách jí nechala zpět klesnout na zem.

McG Luc pochválila a poté se obrátila na Dani, která se na svou kolegyni spiklenecky zašklebila. Prý má Dan cihlu rozdrtit. Blondýnka si pomyslila jen "no problemo" a po pronesení ,,Bombarda." a bylo po cihličce.

Takhle podobně oběma zadávali celkem asi čtyřicet kouzel, některé až primitivně lehké, ale také přišly na řadu kouzla z vyšší bílé magie, kde bylo v učebnicích poznamenáno, že je leckdy nezvládnou ani dospělí a vystudovaní kouzelníci, dívkám ovšem nedělaly problémy. Když byl konec Brumbál zatleskal a jeho malá prasečí očka mu zajiskřila.

Poté si šli sednout a znovu se zakecali, tentokrát ale v radostněším duchu. Bradavičtí profesoři holkám předali dopisy, údajně se seznamem učebnic a dalších věcí, co budou potřebovat a také obdržely heslo pro vstup k řediteli na začátku školního roku, aby je nemuseli zařazovat jak exoty s jedenáctiletými mezi kterými by rozhodně vyčnívaly a mohli je tak zařadit v tichosti a diskrétně.

Dani bylo sice divné k čemu potřebují znát nějaké heslo, když by se jim spíš hodil klíč když už, no ale raději se neptala, tenhle kouzelnický svět bude ještě sranda.

A kdesi cosi jim ještě poradili, jako třeba, že by nebylo na škodu odjet do Londýna o několik dní dřív, kvůli zvykání na tamější zvyky, přízvuk, podnebí a kdo ví co ještě. Taky přidali jednu cennou radu na závěr a to, aby se ubytovaly u Děravého kotle, odkud se následně dostanou na Příčnou ulici, kde si nakoupí věci do školy.

Holky všechno odkývaly, ale beztak toho polovinu vypustily hned, jak to slyšely. Takto tam krafali asi dvě hodiny, dokud se Dani nepodívala na své hodinky, které má věčně na ruce a odkládá je jen v případě nutnosti, což je u ní koupání.

McG ale fakt o jejich několikahodinové návštěvě následně také došel, a tak se rozhodla, že už by bylo načase vypadnout. Že prej ještě pár dalších informací a Luc a Dani by praskly hlavinky, což byla mimochodem pravda.

Do škol, které dívky dosud navštěvovaly, se prý odešlou dopisy, které vysvětlí, že přestupují na anglickou akademii a studium dokončí tam. Stejný postup se provádí i u ostatních žáků Bradavic, jenže ti alespoň opouštějí základky a přestupují rádoby na jinou školu, střední, jenže Luc a Dani už měli jeden rok střední za sebou, snad jim jejich znalosti k něčemu budou když už…

Apokud se ptáte jak to bude s rodiči. Tetička Luc umí anglicky perfektně, takže v tom není problém a soused bydlící hned vedle domu Daniiných rodičů je pro změnu učitel angličtiny na jisté soukromé střední škole, takže ten taky v klídku přeloží všechno, tudíž odpadá potíž s tím, že by rodiče dívek nerozuměli. Profláknutí kouzelnického světa je věc druhá, ale pravděpodobně nepodstatná, když s tím ani Brumbál ani McgGonagallová neměli sebemenší problém. Kdyby byl nějaký problém s rodiči a ti nesouhlasili, tak by zase zašel Brumla na návštěvu a nějak jim to vysvětlil podle jeho nosu soudě klidně i ručně.

Když oba angličtí občané s velkou parádou opustili český venkov, Luc se zachechtala a pronesla: ,,Nový loviště už čeká, jupí." a radovala se jako malé dítě.

Dani nad tím jen zakroutila hlavou, ale nijak nekomentovala, za těch pár let jí už došlo, že by to stejně nemělo smysl. Jenže Luc má pravděpodobně oči úplně všude a všimla si blondýnčina výrazu. ,,Nemyslíš, že je už konečně čas ta…" ani nedokončila větu, jelikož byla přerušena.

,,Ne! To teda nemyslim." zatvářila se Dani nadmíru naštvaně, její výraz teď spíš připomínal rozzuřeného býka.

,,Vždyť je to už rok." nedala se Luc jen tak odbýt.

,,Je to rok a čtyři dny přesně, ale to na věci nic nemění. Tím končím tohle téma." zavrčela blondýnka a zatínala pěst, jak nejvíc mohla.

,,No dobře." deklasovala nakonec bruneta. ,,To chci vidět rodiče, co udělaj až dostanou ten dopis od Brumbála." šklebila se, když si vzpomněla na něco, co jí už nějakou dobu vrtalo v hlavě.

,,Tak to nejsi sama." přitakala Dan a obě se začali šklebit.

Zanedlouho obdržely telefonát od velmi dobrého přítele z vedlejší vesnice, který jim sdělil, že u nich ve vesnici je nějak mrtvo, tak jestli se nechtějí stavit. Luc vzala vše pod svou taktovku a řekla mu v podstatě toto: ,,Nasrat z dálky, přijeď ty sem, u vás je pidibazének s tak málo vody, že bychom jí vycákaly ani ne za pět minut."

Hm, chlapec poslechl a za necelou čtvrt hodinu byl na místě. Všichni tři se ráchali v bazénu až do doby než se začalo stmívat (A/N: to není narážka na Twilight s Edwardem Cullenem alias Cedricem Diggorym), takže si představte v kolik teprve lezli z vody, když se v létě smráká docela pozdě.


***


Oboje rodiče zprvu nadávali jako křečci, ale stejně je nakonec přeci jen pustili, no i když… přednášku o slušném chování a neplánovaném těhotenství atd. si teda neodpustili, hlavně v případě Luc. Sice jim o svém milostném životě nikdy moc nevyprávěla a domů si taky nikoho nevodila, když byl někdo přítomen, ale stejně se přeci jen něco doneslo od známých, no znáte to.

Nakonec taky přihodili několik tisícovek a obě posadili na letadlo, který se Dani mimochodem nelíbilo ještě hodně brzy předtím, než ho vůbec spatřila. Za to Luc z toho měla strašnou legraci a svůj škleb nedokázala potlačit, ať se snažila, jak chtěla.

Ještě zbývalo několik minut, než holky měly nastoupit na palubu, které obě rodiny strávily v letištní hale. Daniinu tátovi se jeho holčičku vůbec nechtělo pouštět, ale co mu zbývalo, změna prostředí se jenom hodí. ,,Jen náznak něčeho podobnýho jako v tý vaší připitomělý Californii a jedeš okamžitě domů." řekl a myslel to naprosto vážně.

,,To samý platí pro tebe." obrátil se na Luc její táta.

Kdo by si kdy pomyslel, že zrovna tihle dva se kdy na něčem shodnou a budou si notovat. Zvláštní, opravdu zvláštní. (A/N: to zase vyčórovávám Ollivandera co? No neva. Vy to přežijete.)

Blondýna nebyla schopná slova, otcové jí vzali vítr z plachet, čehož si naštěstí Luc všimla a jala se odpovědi, která by je snad mohla uklidnit. ,,Klid, tady bude škola, žádný skály." konejšila je.

Poté oběma holkám všichni dávali "cenné rady", ale to vnímala jen brunetka, Dani to bylo vcelku volné a navíc měla hlavu plnou jiných věcí a stejně jí ty žvásty ani nebavily. Jen když to vypadalo, že by měla něco říct, tak kývla hlavou, to byla veškerá její aktivita ohledně dorozumívání, ale jinak absolutně netušila o čem je řeč. Luc tento fakt zřejmě jako jediné došel, a proto se věčně culila a nikdo nechápal, jestli je to úsměv z nervozity, nebo jestli se už těší až vypadne hodně daleko od rodiny, zase.


***


Let trval asi dvě hodiny, které Dani neskutečně vytáčely. Všude kolem se klepaly věci, z okýnka se dívat nemohla, neboť by hodila šavli, nebo ještě hůř, viděla by kulový jako třeba mraky nebo ptáky a ptáky se jí jako fakt šmírovat nechtělo, hm, ale ptáci, co by prolétli motorem by už možná byli zajímavější, kdo ví, jaké má zvrácené choutky.

Ale zase nehysterčila jako nějaký cvok, co má strach z letadel a výšek (A/N: jako Dean Winchester v letadle v seriálu Lovci duchů díl 1x04), což Luc k radosti naprosto stačilo. Vždycky když se na Dani podívala, se musela začít smát, asi po čtvrt hodině tohoto "atakování" to blonďatá modroočka vzdala, vytáhla nějakou knížku, jedinou v češtině co si sebou vzala, asi těžko totiž dostanou nějaké učebnice v češtině, začetla se a přestala na nějakou dobu vnímat okolí, jenže knížka byla dost hubená, takže jí měla dočtenou během několika minut. Jo, holt je blbost brát si sebou něco, co máte z větší části už přečtený.

,,Můžeš toho nechat?"

,,Hm, čeho?" dělala Luc hloupou.

,,Toho jak se na mě culíš, když koukáš, jak si čtu, leze mi to na nervy."

,,To nejde, víš jak vypadáš vražedně soustředěně?" a začala se smát naplno.

Dani si jen zamumlala: ,,Bože, to mi tady ještě scházelo." a pustila se znovu do čtení, tentokrát ovšem od začátku knihy. Sice ani jednou nevzhlédla, ani na Luc nepromluvila, ale věděla naprosto přesně, jak se tváří.

Je záhadou jak to spolu vydržely, když letěly do Californie a pak zase zpět. Teda tam si to Dani pamatuje celkem přesně, zpátky už to má drobet rozmazané.

Musela si číst, Brumbál se totiž zmínil o jisté maličkosti, že u nich v Bradavicích nemají elektřinu, telefon ani jiné vymoženosti 20. století, (A/N: tím je myšlena elektřina v zásuvkách, jaký známe teď a mobily), takže bylo celkem zbytečné si s sebou brát notebooka, kde měly veškeré své dokumenty a hudební soubory. MP3 sebou sice měly, ale baterek nemají neomezený počet a rozhodně si je kupovat nebudou, těch několik, co si s sebou vzaly, se zanedlouho vybijí, takže knihy u nich budou na denním pořádku. No teda vlastně, Dan má knížku v ruce dá se říct pořád, za to Luc si vždycky najde nějakou jinačí zábavu, většinou to bývá pánská společnost.

***

Několik minut po přistání holky hledaly svoje kufry, naštěstí je našly všechny, takže se vydaly před halu, kde Luc svými "nárazníky" obstarala taxík. Taxikář byl k překvapení všech kouzelník, co se mu zalíbily autíčka, takže okamžitě věděl, kde hledat Děravý kotel, kam měly holky namířeno. Ještěže tak, kdyby to byl nějakýňouma, co by neměl poně, co to je, tak by byly děvčata asi pěkně namydlený. Taxikář jim taky pověděl pár novinek z kouzelného světa. Luc se s ním v klídku bavila, jen Dani se zuby nehty držela, aby sympaticky vypadajícího chlapíka neumlátila žehličkou, kterou sebou sice neměla, ale díky své vynalézavosti by si jí určitě někde opatřila. Ptáte se proč chtěla tak brutálně vraždit? To díky pánově přízvuku. Její alergie na britský přízvuk byla takhle dost značná, ale nikdo nečekal že až přijede do Londýna, že se to tak projeví. Brumbál i Nervička se dali přežít, ale jak to bude dál? Kdo ví…

Luc byla dost zběhlá ve vyřizování jistých záležitostech, takže zařizování pokoje pro ní byla naprostá hračka. Pokoj byl celkem útulný, ale těch kouzelnických hejblátek kolem bylo trochu moc, no co se dá dělat. Holky si akorát odnesly kufry nahoru a rozebraly si postele, poté Luc prohlásila, že by měly jít omrknout tu Příčnou ulici, jak o ní Brumbál s McGonagallovou tak vyprávěli.

Jenže jak se tam dostat, proběhlo jim okamžitě hlavou. No nezbývalo jim nic jiného, než se vrátit do "recepce" a takového plešatého hrbáče jménem Tom se zeptat na cestu. Nebyla to zase taková věda, projít zadními dveřmi a je to. (A/N: prosím opomeňte ten fakt ohledně zdi, kde se klepe na cihly, jak jistě chápete, hůlky už holkám sebrali)

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Nejoblíbenější "mužská" postava z Hogwarts?

Oliver Wood 33.8% (24)
Harry Potter 14.1% (10)
Draco Malfoy 25.4% (18)
Leo Wyatt 12.7% (9)
Ron Weasley 1.4% (1)
Severus Snape 8.5% (6)
Albus Brumbál 4.2% (3)

Komentáře

1 pimpinela pimpinela | Web | 16. března 2009 v 20:21 | Reagovat

Mnooo...super.... :)))

2 Kamioňák Kamioňák | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 14:27 | Reagovat

:-D Pěkná kapitola, taková pohodová.
Asi jsem úplnej debil, ale... já si nikdy žádného přízvuku nevšimla! Byla jsem týden v Anglii na výměnný pobyt a nic zvláštního jsem neregistrovala... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.