1. Win or loss?

18. ledna 2010 v 18:46 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Kdyby vás čistě náhodou zajímalo o čem je ten dárek pro Bičika, co ještě pořád není hotovej


Mladá bruneta šla s nanejvýš otráveným výrazem do hnízda všech angličtinářek na jejich škole.
Sice nic neprovedla a ani nic provést nemohla vzhledem ke svému apatickému chování v průběhu vyučování i během přestávek, ale stejně tam musela. Jo, tomu se holt říká spravedlnost.

,,To bude zas nějaká krávovina." pomyslela si bruneta těsně předtím, než se po zaklepání ze dveří kabinetu vyřítila jedna čarodějnice s doktorátem ze sociálních věd či čím se to každou chvíli oháněla a málem tak dívku, která jen tak tak uhnula, smetla.

,,Bába protivná!" mumlala si brunetina angličtinářka, nejoblíbenější profesorka a cvok v jednom, prostě ideální kombinace.

,,Oh, Terko, neslyšela jsi mě, že ne?" děsila se rozježená padesátnice když zpozorovala, kdo stojí za rohem.

,,Co?" zeptala se přiblble bruneta a pro demonstraci své hluchoty vytáhla z uší sluchátka. Co ale profesorka Svobodová nevěděla, bylo to, že Tereza svou MP3 vypnula už asi tak před čtvrt minutou a její poznámku nemohla přeslechnout, tak ale přece jí nebude stresovat, když má to podlomené zdraví.

,,Super, tak pojď dovnitř, než se vrátí ta stará semetrika." doslova a do písmene profesorka brunetu zatáhla do hnízda angličtinářek a ta, než se stačila rozkoukat, už seděla na židli vedle svého třídního úhlavního nepřítele.

Hanka Svobodová je sice velice roztržitá to žena a její mozek je super výkonný, takže občas mele páté přes deváté, jak se tok těch myšlenek nemůže zastavit, ale taky je to přímý člověk a jde hned k věci, což udělala i tentokrát.

,,Naučíš tady Matěje anglicky." řekla jako nic.

Tereza nejdřív vykulila oči a ohlédla se po svém nejméně oblíbeném spolužákovi, s kterým jsou na nože už snad od prvního týdne v prvním ročníku, když se dozvěděli, že jsou fandy opačných fanouškovských táborů, Sparty a Slavie, ale ten už byl nejspíš smířený s osudem a tvářil se neutrálně, tím pádem Terce došlo, že to není jen noční můra, ale skutečnost.
,,Co? Proč já?"

,,Protože já na to nemám nervy ani čas a vůbec ho neznám." odpověděla profesorka Svobodová. ,,A Martina," kývla k Matějově učitelce angličtiny, ,,nemá čas už vůbec, když ještě sama studuje." Nj, to se to učí, když sama ještě chodí na vysokou a navíc někam do Prahy…

,,Ale pořád nechápu, proč to mám odnýst zrovna já." mračila se bruneta.

,,Znáš někoho jinýho, kdo umí anglicky už od tý doby, co začal mluvit?" rozhodila rozježená čiperná padesátnice rukama.

,,To není pádnej argument. Můžu snad za to, že místo dávání pozor si čte noviny? Ale co by mělo zabrat, je to, že ho dřív zabiju, než ho stihnu něco naučit!" začínala se Tereza "lehce" vztekat. Nemá žádný důvod mu pomáhat, zvlášť když je to takový debil na druhou a při vyučování si čte Blesk a článek o Tiger Woodsově blond milence, které by nejradši pěl ódy na balony.

***

,,No, to šlo dobře." ušklíbl se Matěj "Maty" Pospíšil, když se za Terezou zavřely dveře a ještě těsně předtím v podstatě řekla, že na něj sere z dálky.

,,Jo a pude to ještě líp, pokud jí nějak neukecáš, chlapečku, teda jestli nechceš maturovat z němčiny." tím magistra Svobodová vzala Matymu vítr z plachet. Z němčiny dokázal říct ledatak ,Ich bin´ a tím končil. Docela borec na to, že se německy celá třída učila už od prváku takže čtvrtý rok, ne?

Maty se ale nevzdává tak snadno, jak se možná na první pohled zdá… je to přece sportovec a ti si prohru nepřipouštějí, až dokud nezazní poslední píšťalka a on je ještě ke všemu hokejista a to jsou pěkně vytrvalí a tvrdí týpci.

Ten den Matěj vzal oběd hopem, protože to, co tam uvařili, by nežrala ani prasata, natož jeho vybíravý jazýček. Místo toho se raději vrátil do třídy, ale ještě předtím si skočil pro nějakou mňamku do kiosku. Když přišel do třídy, tak si nejdřív myslel, že je prázdná, ale když se rozhlédl, tak v druhé lavici před učitelským stole uviděl svou budoucí učitelku, která ještě tak úplně nevěděla, že se k té ponižující práci bude muset donutit.

Neváhal ani vteřinu, namířil si to k ní, vyrval jí sluchátko z ucha, řekl: ,,Vstávej!" a sedl si jí na lavici.

Kdyby si tam jen sedl, tak by si ho ani nevšimla a dál by si nerušeně spala natažená na židlích se zavřenýma očima, rukama na prsou, kapucou za hlavou místo polštáře (mohla si to dovolit, když sedí u zdi) a s MP3 puštěnou na plné pecky, takže by neslyšela s největší pravděpodobností ani výbuch jako byl třeba ten v Hirošimě.

Jako jediná ze třídy není takový sebevrah, aby navštěvovala školní jídelnu, a tak každý oběd měla svatý klid alespoň na půl hodiny od svých spolužáků a najednou si přijde zase tenhle trouba a "dopolední siesta" je v háji!

,,Co chceš?" zavrčela otráveně. Zrovna začínala konečně usínat a on jí to takhle nešetrně překazí. Debil je to!

,,Chci ti učinit návrh." usmál se a bylo zcela jasné, že má něco za lubem. Navíc slovo učinit on nepoužil snad ani jednou za svůj život, i když to je jen asi těch devatenáct let no…

,,Co ty bys mi tak moh chtít nabízet?" odfrkla si posměšně Terka a chystala se vrazit si vytažené sluchátko zpátky do ucha, jenže Matyho ruka jí zastavila a zato si vysloužil vražedný výraz, proto ruku zase raději rychle stáhl, aby nepřišel k úrazu.

,,Ty mě naučíš anglicky a já ti pomůžu s matikou na čtvrtletku." vykouzlil vítězoslavný úsměv a přitom ještě neměl tak docela vyhráno… teda nestranný pozorovatel by tak možná řekl, ale on si byl už předem jistý svým úspěchem.

,,Ale no tak… oba dobře víme, že matika není tvoje silná stránka a nikdy ani nebyla." zpracovával jí Matěj dál, když viděl, jak se tváří a připomenul jí tak situaci z rána toho dne, kdy si jí matikář Ježek chtěl vzít k tabuli, aby mu tam něco vykouzlila z hromady písmenek a na konci mělo vyjít číslo, jenže ona řekla, že to neumí, nemá vůbec páru co s tím a nakonec si nechala dát pětku, protože by to tak stejně dopadlo a lepší nechat si ji dát hned než půl hodiny trpět u tabule. Takhle měli i ostatní šanci urvat si nějakou známku.

,,Blonďák, sporťák, debil a ještě ke všemu vyděrač? Ty to teda vedeš." ušklíbla se Tereza tomu, co se z Matěje za těch pár vteřin všechno vyklubalo.

,,Jo, jsem prostě všestrannej." pokrčil samolibě rameny a neřešil tu poznámku o debilovi, což určitě o něčem svědčí. ,,Takže?"

,,Když seš takovej machr přes matiku, tak proč nematuruješ z ní místo z angličtiny?"

,,Neřek jsem, že jsem machr přes matiku, ale posloupnosti a limity ještě celkem ovládám, zato ty v tom plaveš asi stejně tolik jako já v anglině."

Tereza si to chvilku nechala projít hlavou. Vůbec se jí ta představa zůstávat s ním víc, než bylo třeba ve společnosti dalších minimálně dvaceti pěti lidí, nelíbila a to, že by teď ještě ke všemu byli sami už vůbec… hrozilo totiž hodně vysoké riziko, že ho dřív nebo později zabije a v tomhle případě bylo reálnější spíš to slůvko dřív.

,,Zejtra odpoledne po češtině tady." řekla nakonec a doufala, že se právě upsala jenom Ďáblu a ne Matějovi Pospíšilovi.

Víc prostoru k "přátelskému" rozhovoru už naštěstí neměli, protože se do třídy začali trousit i ostatní odvážlivci, kteří den co den navštěvovali školní jídelnu, a tihle dva a mluvit spolu "veřejně"? Leda ve snu! A protože si Maty nechtěl zkazit pověst, tak se raději odebral na svoje místo v první lavici u dveří… což je dost daleko od nevyzpytatelné brunety, která má ty svoje hnědé oči všude, a tak i když se po většinu času tváří, že neumí do pěti počítat, ví skoro o všem, co se kde šustne, jenže má na rozdíl od ostatních ve třídě tolik soudnosti, že drží jazyk za zuby.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wladka wladka | Web | 18. ledna 2010 v 19:32 | Reagovat

heh.....good zaciatok.....
asi mas rada Ashley co????

2 wladka wladka | Web | 18. ledna 2010 v 20:18 | Reagovat

ake silne slova??? normal otazka

3 Hope Hope | Web | 18. ledna 2010 v 23:52 | Reagovat

tak tohle už jsem četla dřív a už tehdy se mi to hrozně líbilo =o) a od té doby se to nezměnilo =o) je to stále úžasné =o)

4 Bičik Bičik | 19. ledna 2010 v 19:50 | Reagovat

jo, lepší dáreček si nemůžu přát :-D mám chuť si zopáknout tu část se sexy kuchtičkou :-D

5 Twinky Twinky | Web | 14. ledna 2011 v 20:08 | Reagovat

Takže hokejista? Super! :D. Idem na ďalšiu...

6 Erin Erin | E-mail | Web | 22. května 2012 v 16:00 | Reagovat

Jsem zpátky a hádám dobře, že ti moc chyběly mé otravné komentáře? :-D
To je fuk... vypadá to dost dobře. Jsem zvědavá, jestli se to třeba zvrte v nějaké sci-fi. Bylo by to dost drsný, ale zatím nechám ty dva být

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.