4. Matt´s tutoring style

15. února 2010 v 19:17 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej

Bičik se bohužel kvůli tomu kreténovi, co si řiká její táta někde fláká a tak přidávám já... snad se to alespoň někomu bude líbit a udělá mi tu radost, že nechá koment a i kdyby se vám to nelíbilo, tak napiště alespoň to jedno pitomý slovo!

Šílenej


Máťa je kuliferda… svojí chvilku nadvlády si užíval tak moc, až to hezké nebylo!

Dokonce to udělal tak, že Terku zatáhl do pizzerie nedaleko školy a spojil tak dvě hlavní věci, které potřebovali ke studiu - pro Terezu, kterou překřtil na Terenc a ta ho za to měla chuť zabít pokaždé, když jí tak řekl, protože byla vážně zmrzlík, takže kvůli tomu jí zatáhl do tepla a taky kvůli němu a jeho věčně hladovému žaludku, takže mohl jíst po celou dobu. To bylo vyslovení jednoho čísla/písmenka a dvě kousnutí do pizzy, takže se toho "Terenc" moc nedozvěděla.

Terka byla ze všech těch limit a posloupností tak zblblá, že se jí o tom zdály i noční můry a vždycky takové střelené, že se jí i její kluk Štěpán smál… a ono se není moc čemu divit, když se jí zdálo, že jí "limita jdoucí od nuly k nekonečnu" chce zabít řeznickým sekáčkem a navíc v masce toho šeredného týpka Jasona v hororu Pátek třináctého, blbosti na entou!

,,Kdybych tady nebyl autem, tak si okamžitě dám panáka." skuhral Matěj po několikadenním zjištění, že matematika je pro Terku španělská vesnice.

,,A kdybysme my předtím nebyli celou dobu ve škole, tak jsem chlastala pořád." ušklíbla se bruneta. Přece si to nenechá líbit, tsss.

Ty dva týdny, které věnovali jenom matematice, byly mnohem ostřejší než všechna ta angličtina a věřte tomu nebo ne, ale Maty se ukázal jako docela dobrý učitel. Sice měl občas potíže neztratit nervy při všem tom vysvětlování a hlavně všetečných otázek, no ale stejně to nějak ustál. Jenže protože je to pěkný zmetek, tak Tereze vždycky napařil mezi pěti až deseti příklady každý den, co si měla doma vypočítat, takže jí tím úmyslně znemožňoval veškeré milostné shledání se svým záhadným klukem a ještě ke všemu z toho měl strašnou srandu.

,,Zejtra píšem, takže toho už moc nestihnem, co kdybysme si dneska dali pohov a jen tak kecali?" navrhl Maty. Už všech těch písmenek aka čísel měl taky plné kecky a Tereza jich měla dost už první minutu, co s tím vším začali a od toho dne udělala velký pokrok, tak co si nedopřát alespoň jeden den klidu od všeho učení?

,,Super." zaradovala se bruneta, že má konečně pokoj od toho guláše, kterému jisté pochybné existence říkají nepostradatelné matematické operace, bez kterých to v životě daleko nedotáhnete, pokud je nebudete ovládat. Pak Terce ale něco docvaklo.

,,Ty bys taky věčně jen o něčem kecal." zamračila se, protože už předem věděla, že z ní bude zase tahat informace.

Vážně, kdo říká, že by věčně drbaly jen holky, tak zaslouží pár facek!

,,A divíš se mi? Nikdy o sobě nemluvíš a nikdo nic pořádnýho neví. Hele mluvíš ty vůbec někdy s někym o něčem?" začínal se Maty obávat, jestli se náhodou posledních pár týdnů nespolčuje s nějakým nájemným vrahem nebo jestli není ve společnosti holky z ochrany svědků nebo něco podobně fantasmagorického.
,,Občas řeknu i víc než tři věty." kývala bruneta hlavou a měla dost co dělat se Matymu nevysmát přímo do obličeje a ten jeho vyděšený výraz taky moc nepomáhal.

,,Haha. Strašná sranda." urazil se blonďáček, když mu po chvíli docvaklo, že si z něj zase utahuje. ,,Tomu tvýmu nevadí, že seš místo s nim se mnou? Ví to vůbec?"

,,Ví. Nelíbí se mu to. A vadit mu to moc nemuže, protože má věčně tréninky."

,,Jo dobře, už mi to došlo." kýval Matěj hlavou a myslel si kdovíjak nevyřešil celou tu záhadu se vznikem vesmíru.

,,A co?" dělala z něj Fordová blbečka ale doufala, že mu konečně docvaklo to o co se snaží.

,,Nechceš mi nic říct, protože já jsem ti taky ještě nic neřek."

Terenc pokrčila rameny, ale i přes ty blond vlasy, co Maty vlastní se muselo uznat, že mu to zapálilo celkem rychle. Přesně o to se snažila. Proč to musí být zrovna ona co mu na sebe všechno práskne a o něm nepadne ani slovo?

,,Tak jo… no celej náš rod pochází z Čech." nemohl si odpustit tu narážku na Terčin původ. ,,Mám jednoho bráchu, je starší, i když na to nevypadá, jmenuje se Marek a většinou mě vytáčí. Rád sportuju, nesnášim jazyky a chemii a co nejdřív bych rád vypad hrát hokej někam do zahraničí. Hm… co dál?" přemýšlel, co by na sebe ještě naprášil dalšího a pro inspiraci se rozhlédl kolem.

,,Mám alergii na penicilín, takže mi laskavě nepodsouvej nic plesnivýho, až tě dožeru… Holku nemám, protože všechny jsou pořád to samý: ,Nemám v tom velkej zadek?´ ,Nepřijdu ti v tom tlustá?´ ,Máš mě rád?´ a takový bláboly. Jo a taky by mě pořád tahaly po krámech a to fakt nehrozí… maximálně páchnu tak pro nějaký filmy nebo něco k jídlu, ale na hadříky mě neužije. A nesmim zapomenout to, že pořád něco melou a melou, až mě z toho vždycky rozbolí hlava."

,,A mě tady vyčítáš, že skoro nemluvim." pošklebovala se mu a neodpustila si škodolibý úsměv.
,,Ále ty seš celá nějaká jiná." mávnul nad tím Mates, jak ho Tereza označovala a on z toho bezmála rostl, protože tohle označení nesnášel, rukou.

,,Teď to mám brát jako kompliment nebo…?"

,,Budeš se divit, ale tentokrát to myslim dobře." přimhouřil blonďák oči a sám nevěřil tomu, co to zrovna plácá. ,,Nestává se zrovna dvakrát často, aby se holka zajímala o hokej a to nejen kvůli tomu, že tam lítá čtyřicet namakanejch a většinou vysokejch týpků jako debilové sem a tam."

,,A jak víš, že zrovna taková nejsem?"

,,Slyšel jsem se tě se bavit s Křížem někdy ve druháku a před měsícem zase." vzpomněl si Maty, jak se "nedávno" chytil při odposlouchávání soukromého rozhovoru mezi svou největší nepřítelkyní a jejich sportem posedlým profesorem… bohužel pro Terezu zarytým fanouškem Slavie.

,,Aha."

,,A co ten tvůj hokejista? Znám ho?" dotíral Mates dál.

,,Republika má jen deset milionů obyvatel, takže je to dost možný." mlžila bruneta a zpoza skleničky, z které právě pila, se lehce usmívala.

,,Hm, asi bude špatnej, když mi nechceš říct jméno a přede všema ho tajíš."

,,No… ne že bych mu nějak nadržovala, ale je dobrej. A jak tě napadlo, že ho tajim?"

,,Vždycky tě u školy vyzvedává černá Audina, ale nikdo nevyleze ven. To je tak šerednej?" rozvíjel Maty dál své konspirační teorie a Tereza se tak málem utopila, protože zrovna zase pila a musela si dát ruku před pusu, aby všechno před sebou ještě navíc nepoprskala.

Štěpán a šerednej? To teda fakt ne!

,,Nějaký další střelený nápady a plány na to jak mě zabít?" kašlala Fordová a snažila se nějak přežít. Takovou bombu vážně nečekala. Snad už další takové pecky nebudou následovat a pro případ, kdyby následovaly, tak raději dala skleničku dál. Nemusí mít pomerančový džus i v uších, ten nos dokonale stačil.

,,Uvidíme, co ještě svedu." ušklíbl se a dá se říct přislíbil Pospíšil. Tohle provokování se mu začalo líbit. Tu jejich žabomyší válku, jak to už párkrát nazval, dostává na úplně novou úroveň.

,,Jak dlouho jste spolu?" Maty by si měl pořídit něco jako zbrojní pas na nečekané vypálení nečekaných otázek.

,,Ehm… no…" zamyslela se Terka a pátrala v paměti. ,,Teď nedávno to bylo pět let."

Po tomto výroku se málem utopil Matěj. Čekal tak nanejvýš rok nebo dva, ale že by těch roků bylo až tak moc, tak to by vážně nečekal ani po flašce nefalšované ruské vodky.

,,To jako fakt?" ujišťoval se Maty, jestli se náhodou nepřeslechl, i když o tom dost silně pochyboval. ,,Pět let?" valil oči dál.


Fordová přikývla.

Štěpán si celkem nedávno dal tu práci, že strávil půl dne v kuchyni a pekl za vydatné pomoci v podobě nezastavitelného smíchu od své holky… No ono vidět ho v zástěře, kde je namalovaná postava modelky jen v titěrných bikinách je dost směšná představa sama o sobě.
No co, Bičik mi dala instalační CD k Photoshopu a mě se zvláštím způsobem podařilo se s nim alespoň trochu dělat a takhle to pak dopadá...

Ale to, že si z novin udělal kuchařskou čepici a dodělal to těmi svými hláškami typu: ,Já se na to můžu taky vykašlat, pořád to teče a nepeče se!´ po dvou hodinách, co svůj výtvor, který měl být původně dort na oslavu, ale nakonec z toho byl jen něco jako koláč, dal do trouby, jenže tu tak nějak pozapomněl zapnout… Prostě vážně sportovec!

,,A kdy bude svatba?" vypálil Pospíšil další nečekanou střelu, teda sorry, všetečnou otázku.

,,CO?" vyděsila se Terenc a oči jí málem lezly z důlků. Dokonce se po nich otočilo i několik návštěvníků pizzerie, byli holt zvědaví co se děje no…

,,Co je? To je úplně normální otázka." pokračoval Maty jakoby nic. ,,Obyčejný lidi se berou klidně už po půl roce známosti a některý dokonce hned druhej den, co se poznaj!"

,,Přestaň koukat na televizi! To se děje jenom ve filmech a seriálech! Obyčejný lidi to odkládaj, co nejvíc to jde!"

,,Když to řikáš." pokrčil Maty rameny, ale neodpustil si další trapnou poznámku. ,,Stejně bych rád znal někoho tak mladýho a už vdanýho."

,,Drž hubu!" usadila ho Tereza a raději vytáhla z batohu knížku angličtiny, kterou ten den tak příhodně měli a našla tam nějaký krátký a jednoduchý článek pro Matýska, který už předem skučel, že nechce, ale měl smůlu… musel překládat, jenže když měl přijít "nášup", tak Maty raději zahlásil konec "kecacího dýchánku" a každý mířil k sobě domů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 15. února 2010 v 20:54 | Reagovat

já chci vědět o koho de... a pět let spolem... sou dobří že to vydrželi... :-D :-D

2 JayJay JayJay | 15. února 2010 v 21:05 | Reagovat

Super. Miluju tuhle povidku.

3 Šílenej Šílenej | Web | 15. února 2010 v 21:19 | Reagovat

[1]: brzo se dozvíš, neboj  :-P

[2]: dík 8-)

4 wladka wladka | 15. února 2010 v 22:27 | Reagovat

you tak dlho spolu....asi by som ho zabila
ale super no nemozem z toho inac z matiky kt chvalabihu uz nemam som mala tiez gulas..

heheeh

5 Hope Hope | Web | 15. února 2010 v 22:58 | Reagovat

ha, Hope se rozhodla pro dlouhý koment, takže ho bude psát během čtení =o) zase jednou...
takže...
limity jsou taky moje noční můra...a je to o to horší, že je budu mít ve středu na zkouškové písemce a nedá se říct, že bych je uměla...a posloupnosti jsem včera opisovala a skončila v polovině...a potvrzuju, je to hnus, chudák Terka
ach, ten Matěj je ale hajzlík =oD
jj, ti, co tvrdí nesmysly, jakože holky pořád drbou, by zasloužili...oni jsou totiž chlapi horší drbny, jak ženské...dokonce znám z vlastní zkušenosti...
musím uznat, že mi to fakt zapálilo až podivuhodně rychle =o) jé, škoda, že je Marek jenom výplod fantazie =o( :-D
Paul Wesley=Štěpán? hmmm, tvůj výběr se mi líbí ;o)
takové fotomontáži říkáš trochu? O_O :-D já bych řekla, že víc než trochu a to i vzhledem k my-víme-čemu ;o) :-D
tahle povídka mě hrozně baví =o) doufám, že se tady brzy objeví další kapitolka ;o)

6 Šílenej Šílenej | Web | 15. února 2010 v 23:39 | Reagovat

[5]: wow... tak takovýhle komenty se mi líběj!!!!

OSTATNÍ SE KOUKEJTE UČIT OD HOPE!!!!!

a ty jediná (pokud nepočitám Bičika) víš kolik už toho mám napsanýho, takže myslim, že další kapitola se tady objeví hodně brzo

a ehm.... nevim vzhledem k čemu 8-) *ví, ale neřekne, že ví* :-D

7 Hope Hope | Web | 15. února 2010 v 23:53 | Reagovat

[6]: já měla dneska náladu tuhle povídku pořádně okomentovat...jsem ráda, že se ti to líbí ;o) je teda pravda, že jsem nečekala, že bude až tak dlouhý, ale co už...čím delší tím lepší =o)
mno, to bych prosila, aby se objevil brzo, abych mohla zase pořádně okomentovat...teda pokud...mno, však víš...

8 Paddy Paddy | Web | 16. února 2010 v 16:46 | Reagovat

hej hezký no... tak pět let? vona se nezdá :-D  ale borok Terenc- doučovat se zrovna matyku :-!

9 thecrazygirls thecrazygirls | 17. února 2010 v 16:15 | Reagovat

mne až dneska došlo, že túto poviedku čítam! no takže kapitola zase bombová a môžem ísť na ďalšiu  :-D

10 Miley Miley | 17. února 2010 v 16:16 | Reagovat

[9]: sorry, zmenila sa mi prezývka a ja som si to nevšimla

11 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 22. září 2010 v 21:38 | Reagovat

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

12 Twinky Twinky | Web | 17. ledna 2011 v 11:04 | Reagovat

Úplne súhlasím s druhým komentom! Supiš! Mimochodom, super anketa :D

13 Erin Erin | E-mail | Web | 22. května 2012 v 16:40 | Reagovat

Budu mít z tebe depku! Ne kecám... jestli si mám vybrat, jasný palec hore pro Stefana! ♥
Jsem viděla tu fotku v zástěře, jsem si řekla: Co mu šibe, že se takhle nechává fotit a pak si přečtu, žes to upravila.
Ty jo, já bych mu nedala ani hvězdičku na čelo, natož zástěru!
Naštěstí jsem pořád na zakládce, ale bohatě mi stačí i matika v tomto ústavu, takže se jenom bojím jít do prváku... asi se na nějakou školu vykašlu. Bude mi líp :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.