6. Liars

22. února 2010 v 18:34 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Čus, chudinky moje... no jo, už je to tak... jdu vás opět mučit další kapitolou Bičikova POŘÁD NEDODĚLANÝHO dárečku a vůbec nevim jak pak spáchat konec... nenapadá vás něco? Jestli jo, tak dejte vědět! Uvítám každej nápad!

JO... máte tady konečně to velký rozuzlení, který většina z vás přímo požadovala vědět... sice to ještě dovysvětlim v tušim 8. kapitole, ale tady máte alespoň malou ochutnávku... holt Štěpula neni zrovna neznámá osobnost...

Po tejdnu lehára zase robota a samý lepší známky... a to, že máme zejtra odevzdávat takový šílený bláboly, vlastně hromadu čísel, co ani nedávaj smysl a k tomu ještě narýsovat výkres taky zrovna dvakrát nepomáhá...

Co ty? Taky toho máte plný zuby už po prvním dnu v ústavu po víkendu?

No nic, končim... švihejte číst a koukejte komentovat! Minimum je zatim pořád 5 komentů

Šílenej


Další týden se ale k "překvapení všech" snad všichni učitelé dohodli na "do or die" týdnu a každou hodinu se zkoušelo nebo z něčeho psalo, takže si Mates s Terenc dali týdenní pauzu na učení jiných předmětů než angličtiny. A navíc ta týdenní odluka jim jen svědčila. Domů se dostávali ještě za světla a nebyli nacpaní jen samou pizzou, která jim už pomalu, ale jistě lezla i ušima.

V pondělí následujícího týdne Matěj do školy zase nepřišel, protože měli nějaký hokejový turnaj nebo co, takže byl vyšťavený jako pomeranč a potřeboval nabrat sílu. A den na to, úterý 10.10. nebyl den o moc lepší.

,,Dneska nemužu." přišel za Terkou Maty a bez pozdravu jí oznámil, že jejich poškolní dostaveníčko nebude.

,,Super. Takže to bysme měli z krku." nefalšovaně se radovala bruneta a vytasila z tašky kalkulačku na jejich první hodinu a tou je nenáviděná matematika… zase.

,,Co?"

,,Já taky nemužu." protočila Fordová oči nad Matyho neuvěřitelnou tupostí. No jo, prostě blonďák, to se dalo čekat.

,,Aha… Já mám extra trénink, co ty?"

,,Nebuď zvědavej." setřela ho Terka a vzdálila se k těm několika málo vyvoleným holkám, se kterými se ze třídy jako jedinými občas baví.

Co je mu do toho, že musí na rodinnou oslavu, která se koná jen kvůli tomu, že se přesně před devatenácti lety narodila? Nic! A tak to ani nemusí vědět.

***

,,Hej, Bendy, počkej vole" volal Maty na svého spoluhráče, když konečně po úmorném dnu vycházeli ze žaláře, v dnešní době nazývaného střední školou.

,,No?" otočil se volaný Jirka Benda.

,,Mám tady auto, tak na staďák pojedem, jinak nás trenér zase seřve, že jdem pozdě!" šklebil se Maty, jak to vykoumal a třeba z něj při cestě vymámí i nejnovější verzi PC hry Call of Duty. Proč si ji kupovat za velký peníze nebo dlouho stahovat z netu, když ji může čmajznout kámošovi přímo z batůžku?

,,Jo, ale teď ještě najít klíčky." mumlal si Pospíšil a pohledával všechny kapsy, co odhalil ve svém oblečení.

,,No ty píčo!" zaslechl Maty Bendyho vedle sebe a ohradil se, takové oslovení se mu nelíbilo.

,,Jsem snad holka?" mračil se, ale když se podíval stejným směrem, kterým zíral Jirka, tak mu došlo, oč kráčí a málem mu spadla čelist až na zem.
A to, co jeho mozečku docvaklo se mu vůbec nelíbilo.

Kdyby na něj Bendy znovu nepromluvil, tak tam tak telí ještě teď.

,,Tys věděl, že Terka chodí se Šťastným?"

Žádná reakce.

,,Hej!" drknul do Matyho Jiřík, jenže jak byl blonďáček mimo, tak málem hodil hubu, protože žádný takový útok nečekal a navíc Benda taky není žádné tintítko.

,,Vypadám snad, že bych to věděl?" zavrčel Pospíšil a raději nasadil rychlejší tempo chůze ke svému povozu.

,,Žárlíš snad?" dobíral si kamaráda Jirka a kdyby pohled zabíjel, tak je planeta Země o jednoho Bendu chudší.

,,Jestli žárlim? Ne, vůbec nežárlim! Jsem jen nasranej, že se nechám tahat za nos od holky Šťastnýho a navíc jsme o něm párkrát mluvili a ona mi pořád nechtěla říct, kdo to je. Kurva, vždyť ten kluk je naprostej magor!" vztekal se Matýsek, div mu z toho v mozku nepraskla cévka a nedostal mrtvici, no ale v devatenácti letech… hm na to má ještě spoustu času.

,,Já vim, je jako robot. Góly dává jako na běžícím páse, nedělá prakticky žádný chyby. Nefauluje. Podle všeho měl ve škole pořád vyznamenání. Vole, píšou o něm pravidelně každý dva tejdny ve Sportu, Hockeyi a dokonce už jsem o něm čet i v Hattricku a…"

,,O co se to jako snažíš?" přesušil Maty Bendyho ve výčtu Štěpánových nepřehlédnutelných kvalit..

,,Já jen… uhm… radši jedem." ukončil Bendys svoje chabé vysvětlovací pokusy a sebral Matějovi klíčky, protože ten byl pořád tak mimo, že by to nejspíš napral do nejbližší cedule a navíc fakt, že projížděli kolem Terezy a toho jejího prototypu špičkového hokejisty, syna a kluka ani trochu nepomáhal.

***

,,Stejně nechápu, kde se tady bereš. Nemáš náhodou trénink a hned zejtra po ránu zápas nebo tak něco?" divila se Terka, co se zase děje, že na ní u školy čekal Štěpán, zvlášť když se předem nedohodli a navíc má být cca o devadesát šest kilometrů dál.

,,Ale tak znáš to… dneska se mi nechtělo lítat jako debil po ledě sem a tam, tak jsem se na to vykašlal a zavolal trenérovi, že mám prasečí chřipku." protáhl líně poměrně vysoký, ramenatý a svalnatý hnědovlasý kluk jménem Štěpán "the Best" Šťastný a přitáhl si svojí holku k sobě a snažil se uplatnit svůj šarm, aby ho přestala vyslýchat a on se nepodřekl.
,,A on ti to jako sežral jo?" ušklíbla se bruneta. Tady něco nesedělo.

,,Ne, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě nikdy nechyběl, tak mě pro tentokrát nechal žít. Stejně hrajem jen s Brnem a to je v tabulce poslední. Takže to beze mě snad zvládnou a když ne tak co… pořád máme slušnej náskok." mlžil Štěpán dál.

,,Ale na Plzeň stejně ztrácíte pět bodů nebo kolik vlastně." nevěřila mu Terenc ani slovo.

,,Čert to vem."

,,Hm."

,,Tak co? Jedem nebo chceš trávit volnej čas před školou, kdes byla posledních…." podíval se na hodinky ,,…sedm hodin svýho života?" mírně provokoval Šťastný a už předem věděl, že má vyhráno.

,,Pryč!" vydala Terka jednoznačný rozkaz.

,,To je moje holka." usmál se Štěpula, políbil jí a otevřel jí dveře auta, aby mohla pohodlně nastoupit a pak i zavřel. Potom se celou dobu, co obcházel auto ke dveřím řidiče, šklebil nad svým hereckým umem a to, že je jeho přítelkyně obarvená blondýna mu taky slušně pomohlo.

,,Kam to vlastně jedem?" zeptala se Fordová po pár minutách jízdy, kdy si všimla, že nemíří ani k jednomu z nich domů.

,,Vim, jak tě ty rodinný oslavy neberou, zvlášť když se jedná o tvojí, a tak jsem si řek, že tě unesu a ušetřim tak toho trápení a vašim to potom nějak vysvětlim." usmál se Štěpán a pro všechny případy se díval před sebe, aby se třeba náhodou neprozradil.

,,A myslíš, že ti to projde? Jako bys neznal matinku." protočila Terka očima při pomyšlení na svou mámu, která ze všeho dělá velkou událost… zvlášť z toho, že se Tereza ještě jaksi ani nezajímá o barvu svých šatu na maturitní ples, natož aby se nějak zvlášť vzrušovala že je ještě nemá a hned si je jela sehnat.

,,Mám tu výhodu, že mě maj vaši rádi, takže proč toho čas od času nevyužít?" Jo, na tom něco bylo.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Paddy Paddy | Web | 22. února 2010 v 18:40 | Reagovat

paráda...že my Maty žárlil? hehe :-D  už se těším co bude dál

2 wladka wladka | 22. února 2010 v 18:44 | Reagovat

njn naozaj len ochutnavka
ale najlepsie bolo tie ich vyrazy ked zistili s kym chodi Tereza :DDD
P.S. hej az tak

3 ×Melanie× ×Melanie× | Web | 22. února 2010 v 18:52 | Reagovat

Paráda!! Co budete chtít na diplom??

4 Bičik Bičik | Web | 22. února 2010 v 19:12 | Reagovat

[3]: jestli znáš The Vampire Diaries, tak ty dva hlavní chlápci by nebyli od věci :-D, ale neni to nutný, když se ti to nebude hodit do krámu, tak berem všechno, jen ne něco růžovýho :-D

5 Chris(Miley) Chris(Miley) | 22. února 2010 v 19:16 | Reagovat

super! ďalšia skvelá kapitola!

6 wladka wladka | 22. února 2010 v 19:24 | Reagovat

mam otazku....aj vam tak nejak divne ukazuje blog clanky??? teda inak ako predtym?? lebo nwm ci to len mne alebo celkovo

7 Bičik Bičik | Web | 22. února 2010 v 19:30 | Reagovat

[6]: jo taky a dost mě to vytáčí!

8 wladka wladka | 22. února 2010 v 19:39 | Reagovat

[7]: hejze..aspon u mna to este tak nie je
a dufam ze ani nebude!!!

9 Seryn Seryn | Web | 22. února 2010 v 19:45 | Reagovat

kapitola suprová.. ty výrazy k popukání... :-D :-D :-D
jinak já sem už od čtvrtka doma páč sem nemocná... a do ústavu se podívám až za týden... :-D ale jinak soucítím se všemi kteří tam musí jít... :-D

10 JayJay JayJay | 22. února 2010 v 19:47 | Reagovat

Super. Vypada to, ze nam Mates zarli. :-D

11 Cliare Cliare | Web | 22. února 2010 v 20:12 | Reagovat

Na otázku ještě před příběhem řvu ano. Přišla jsem po jarninách do školy a rovnou jsme psali dvě písemky. Krása! A co se týče příběhu - super kapitola, hlavně to odhaléní, aspoň částečný, kdo je Štěpám zač :-)

12 Hope Hope | Web | 22. února 2010 v 23:29 | Reagovat

10.10.? sakra, proč zrovna tohle datum? =o(
věta: nebuď zvědavej mu jistě všechno objasnila :-D
jejda, já myslela, že má třeba rande se Štěpánem =o)
narozeniny 10.10.? to mi děláš schválně? grrr :-D
on žádný hokejista není tintítko, ne? :-D
zdá se mi to nebo Matyho "mírně" se...ehm...štve, že Terka chodí se Štěpánem? :-D
Terka je obarvená blondýna? :-D něco mi zjevně uniklo :-D
maturitní šaty? budou to ty, které myslím? =o)

13 Šílenej Šílenej | Web | 23. února 2010 v 15:06 | Reagovat

[12]: klidně to datum změnim jestli si to budeš přát, jen se mi nechtělo nic hledat a na netu byl nějakej článek z toho data...

a znám minimálně jednoho nebo dva hokejisty tintítka...

Matese zatim neštve, že s nim chodí, jeho štve něco jinýho, ale to na něj prásknu až za hoooodně dlouho 8-)

a to s touobravenou blonckou taky někdy v budoucnu osvětlim... holt se mi hodilo že Tisdalka umí celkem zpívat
a že byla blond no 8-)

a to si sakra piš že to jsou ty šaty co myslíš 8-)

14 Hope Hope | Web | 23. února 2010 v 16:04 | Reagovat

[13]: nn, nemusíš ho měnit...ono jen včera vyvolalo vzpomínky na jednoho...ehm...chlapce, který má v ten den narozeniny, víš? =o)
já hokejisty neznám...jenom usuzuju, mylně zjevně, ale nevadí =o)
až za hoooodně dlouho...tsss a kdo to má podle tebe vydržet? :-D
na to osvětlení jsem zvědavá :-D
ou, safra, tos mi měla říct, že to budou tyhle šaty dřív...

15 Šílenej Šílenej | Web | 23. února 2010 v 16:46 | Reagovat

[14]: hoď se do klidu!! 16. kapitola tušim že to je a ta tady nebude ještě nějakou dobu 8-)

16 Twinky Twinky | Web | 23. února 2010 v 19:55 | Reagovat

Máte u mňa diplom za spriatelenie. :-)

17 Hope Hope | Web | 23. února 2010 v 20:31 | Reagovat

[15]: tím mi něco naznačuješ? :-D ba ne, jsou hezké tak jak jsou a ty tvoje jsou prostě lepší, za tím si stojím =oP

18 Šílenej Šílenej | Web | 23. února 2010 v 20:36 | Reagovat

[17]: nene!!! *kurva jak se tady dělá uraženej smile? chtělo by to smiley jako jsou na xchatu, některý si dokonce pamatuju* :D

19 Hope Hope | Web | 23. února 2010 v 20:46 | Reagovat

[18]: štěstí, že se tady nedá dělat, protože já jsem tě fakt nechtěla urazit =o)

20 Šílenej Šílenej | Web | 23. února 2010 v 21:36 | Reagovat

[19]: tak nemáš plácat blbosti a pořád se chtít hádat, když tentokrát stejně nevyhraješ :-P

21 Hope Hope | Web | 23. února 2010 v 22:51 | Reagovat

[20]: já se nehádám, jen říkám svůj názor =oP a nemůžeš vědět, že nevyhraju =oP

22 Šílenej Šílenej | Web | 24. února 2010 v 12:32 | Reagovat

[21]: ale vim :-P

23 Hope Hope | Web | 24. února 2010 v 16:19 | Reagovat

[22]: nevíš =oP i když...mno, dobrá, tak možná, že víš, protože já se nerada hádám =oP

24 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 22. září 2010 v 21:48 | Reagovat

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

25 TJ TJ | Web | 24. ledna 2011 v 20:27 | Reagovat

No, to som zvedavá čo na ňu Štepán chystá! :D. Ale Maty nám žiarli... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.