8. What´s wrong?

28. března 2010 v 12:26 |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
blonde

Štvete mě a to jako že hodně!

Bičik dala limit 7 komentů, to je snad tak moc, že jste to nesplnili? Jděte se bodnout! Ale nejsem zase taková svině jak se "možná" zdám a tak vám sem dám jednu kapitolu... zatim jen na zkoušku a jestli tady neuvidim alespoň 5 komentů, tak si mě nepřejte!

ŠílenejRáno šla Tereza po školních chodbách se stejným elánem jako všechny dny předchozí. Takže se spíš táhla jako smrad. Ale kdo by se jí mohl divit, vždyť se jde půl dne nudit do školy, kde bude sedět a okrajově vnímat výklad a bohužel i štěbetání svých drahých, nenáviděných spolužaček, kterým soukromě přezdívá Růžové zlo.

Otráveně se přezula z bot a nazula bačkory a vrazila do skříňky i bundu, přitom ještě stihla nadávat na inteligenci toho, co ty skříňky vyrobil a dal tam zámek obráceně - že se zamykalo doprava místo doleva a ona stejně jako všichni ostatní studenti stejného "pochybného" gymnázia byli navyklí na opačný mechanismus. Potom vyrazila směrem ke třídě a až o dvě patra výš si všimla, jak po ní snad všichni, co cestou potkala, koukali a někteří se i otáčeli.

Nějak nevychytala parkování svého nového auta, které bylo naštěstí díky jejímu tátovi napsané na ní, mělo SPZ a všechny další náležitosti, takže jí nic nebránilo v plném užívání vozidla, a proto přišla do třídy těšně před zvoněním, jenže by snad byla radši, kdyby vůbec nepřišla. Jestli lidi na chodbách lidi čuměli jako péra z gauče, tak co teprve její spolužáci ze třídy.

Rychle zaplula na svoje místo a pozdravila Matese, který se přesunul ze samoty u lesa - ve svém neobydleném růžku napravo - mezi lidi, takže do první lavice přímo před Terezu, protože když ti kluci, co tam normálně sedí, nepřijdou dva dny po sobě, tak už do konce týdne nepřijdou vůbec. ,,Čau."

,,Čau." vzhlédl Maty na půl sekundy od svého sešitu, aby se přesvědčil, že nezdraví přelud a pak se zase vrátil ke své předchozí činnosti.

,,Nevíš, co se všema dneska je?"

,,Vim." zahučel, ale dál si četl v sešitě. Lidi on se snad učí! Zázrak!

,,A řekneš mi to?" dožadovala se Fordová upřesnění situace a přitom si v rychlosti vybalila pár nezbytných propriet na vyučování. Holka, co s ní sedí, se zase hodila marod, takže se mohla roztahovat. Ta do školy taky chodí jen kdy chce, což je… hm tak 2x do měsíce a to jen v ty dny, kdy mají nejméně hodin anebo nic tak převratného k učení.

Mates si povzdechl, odložil sešit na lavici a natočil hlavu k Tereze. ,,Včera jsem tě s Bendym viděl před školou se Šťastným."

,,Ale né!" úpěla bruneta a svezla se na lavici. Málem se i třískla do čela, jak to vzala tak rychle.

Jirka "velká huba" Benda… jestli je spolu viděl on, tak celá škola věděla do dvou hodin, že spolu chodí a to byl nejspíš ten důvod, proč na ní všichni tak čuměli.

,,Už to ví i Kříž?"

,,No jestli to ještě neví, tak se to do dějáku, kterej nám mimochodem odpoledne supluje, určitě dozví." tímto výrokem Maty Terezu totálně dodělal na celou valnou část vyučování.

Sice byla i normálně aktivní asi tolik jako lenochod, ale tentokrát byla extra nepoužitelná. Zmohla se akorát tak na průběžné vyměňování učebnic a sešitů a jednu smsku Štěpánovi, kde mu hrozila smrtí udušením nebo podřezání hrdla jeho vlastní bruslí, jestli v příštích několika dnech třeba jenom náhodně projede kolem školy.

Přesně z tohohle důvodu různých drbů atd. to před veřejností drželi v tajnosti, protože se ti maloměšťáci neměli možnost konečně vzpamatovat a jak se ukázalo, tak to byla pravda.

Dokonce ani Maty si ten den nechal všechny ty svoje obvyklé nevkusné narážky, co jí jimi otravoval každý den jejich "schůzek".

Věřte tomu nebo ne, ale on celý den dával pozor, psal si zápisy a nevyrušoval… on je snad vážně smrtelně nemocný, protože jiné vysvětlení by se asi těžko hledalo.

Všechny ty příslušnice Růžového zla a všichni kluci, kteří se alespoň trochu vyznali v hokeji a hokejistech štěbetali o Tereze a o tom slavném Štěpánovi, jenže Terce to lezlo na nervy už po třech minutách, a tak využila svých dlouhých tmavých vlasů, které si ráno inteligentně nedala do gumičky nebo do skřipce, takže je měla rozpuštěné a nic jí tak nebránilo v tom, aby i při vyučování měla v uších naražená sluchátka.

Další kliku měla v tom, že se ten den taky jednou nikam nestěhovali a byli pořád jenom ve své třídě, a tak na ní nikdo nekoukal na chodbě. Dokonce ten den ani nepotřebovala na WC, které bylo bohužel "jen" o dvě extra dlouhé chodby dál a o patro výš.

Pokud se jí někdo ptal na něco ohledně Štěpuly, tak ho ignorovala a neodpovídala… jenže se jí vlastně ptali jenom na Štěpána, takže nemluvila skoro vůbec. Až o obědě s Matym, který si na ten den oběd ohlásil, protože na internetu zjistil, že to bude něco velice nechutného a to jak jídlo jedna, tak i jídlo dvě.

Matěj se pochlubil-konečně, že už dva týdny opakují jemu doposud neznámý zápor a taky na sebe práskl, že ze záporu zná leda Ne a tím končí. No to už na začátku se netajil s tím, že má nejradši otázky, na které pokud je vůbec pochopí, může odpovídat jen Yes, No, OK. A navíc to okomentoval: ,Proč si zbytečně komplikovat život, když takhle je to mnohem jednodušší?´

Obědovku se spíš jen flákali a komentovali nový Bridge, co si sebou Tereza omylem vzala, protože jí ležel ráno na stole a ona si za boha nemohla vzpomenout, jestli na další den nemají nějaký úkol a pro všechny případy nudy si ho přeci jen vrazila do tašky. Většinou se jen šklebili některým fotkám, ale občas někam něco přimalovali nebo připsali a Mates dal Terenc instrukce, aby se na to její učitelky, té, co měla skupinu těch pokročilejších angličtinářů, zeptá a dává jí další otázky, kterými by zabili hodinu a nedělali ty "šíleně lehká až trapná cvičení", jak tomu Fordová nejednou říkala.

Nadešla ale ta obávaná suplovaná dvouhodinovka dějepisu a spolu s ní ten magor Kříž, děsně ukecaný a zvědavý chlápek, co ani ve skutečnosti není studovaný profesor, ale má tolik znalostí, že nevěděl co dělat a ředitel Pekařova gymnázia ho česky řečeno ukecal k učení a ten idiot souhlasil… tím pádem v podstatě celý gympl trpí a ti, co ještě netrpí se brzy dočkají.

Ze začátku to vypadlo, že bude klid. Profesor celou 4.B nechal dělat si, co chtěli, kromě kouření, popíjení alkoholu a lezení z okna, takže si v klidu kecali, ne-li řvali jako na lesy, poslouchali písničky v mobilech, co jim řvaly jako krávy anebo si holky ZASE upravovaly frizúru… profesor si sám četl noviny. No co měl dělat, když je bude suplovat obě hodiny a i když si rád pokecá, tak ho nenapadlo nic, co by jim vystačilo na tak dlouho a k novinám se do té doby nedostal a nemůže domů přijet neinformovaný, ne?!

Tereza s Matym si "špitali" ve svém koutku pod oknem u topení, kde se Mates otočil k učiteli zády, a tak se natočil čelem k brunetě a ta se mu snažila vysvětlit ten slavný zápor v angličtině. ,,Angličtinářka nám pořád říká větu: ,Nikdo nic neví.´ a všichni na tom pohořej. Jak bys to přeložil ty?"

,,Ehm… no… Nobody knows nothing?" odpověděl neurčitě blonďáček a tvářil se jako pes, který už jen čeká, až ho někdo spráská.

,,Hm a přesně tohle je blbě. Ve větě můžeš mít jen jeden zápor. Takže to pak bude buď: ,Everybody knows nothing´ anebo lepší je ,Nobody knows anything´.

,,To druhý se mi sice líbí víc, ale stejně si to nezapamatuju." šklebil se blonďáček.

,,Nevíte, jak včera hrály Pardubice?" zavolal profesor Kříž do třídy, noviny už měl evidentně dočtené. ,,Manželka si včera sušila vlasy a shodila si fén do vany, takže vyhodila elektriku na celým sídlišti a dneska jsem se ještě nedostal k počítači a v novinách taky nic není." postěžoval si.

,,Zeptejte se Fordový!" odpověděl profesorovi z poslední lavice Jirka Benda s úšklebkem a musel přehlušit všechny ty štěbetající slepice a mobily, takže řval jako tur.

,,Drž hubu, Bendy!" zavrčel na černovlasého spoluhráče Matěj, až se Tereza lekla, co to před ní sedí za vlkodlaka, o kterých nejednou četla v různých sci-fi knížkách.

Jirka se na Matyho jen ušklíbl.

,,Proč zrovna jí?" nechápal Kříž od katedry a pohledem přejel od brunety přes vrčícího blonďáka až na toho cvoka zezadu.

,,Chodí se Šťastným." "pochlubil se" Bendys.

,,Bendo, ty vole sklapni už!" Matějovi stačilo opravdu málo a po Jiříkovi by vážně skočil a nejspíš by mu pohokejisticku ukázal, zač je toho loket.

,,Tim primářem z Ordinace v růžový zahradě?" nechápal profesor o kom to ten hokejista zezadu plácá. Představa, že by se jeho studentka, obyčejná dívka, měla oblejzat s takovým s prominutím vyskákaným starochem z celkem příšerného snad nekonečného seriálu bez jakéhokoliv děje mu nějak neseděla.
22
,,Ne, Štěpánem, útočníkem z Pardubic." pokračoval Benda ve svém baronprášilství, zatímco Matymu skřípaly zuby vztekem, Tereza nevěděla, co mu hrabe, takže se začínala docela i bát, zvlášť když od ní byl cca dvacet centimetrů a Kříž otevřel pusu v němém úžasu a dobrých deset minut nebyl s to jí zase zavřít a říct kloudné slovo. Mluvit začal, až když se po přestávce vrátil zpátky do třídy.

Bylo celkem i s podivem, že si Maty nešel vyřídit ručně ten jeho "příkaz" Bendysovi ohledně "drž hubu". Ale Jirka měl pud sebezáchovy celkem v pořádku a naštěstí se na celou přestávku ztratil ze třídy a Matese ve třídě Tereza udržela, i když jí to dalo značnou práci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 wladka wladka | 28. března 2010 v 13:10 | Reagovat

kapitola skvela heh nemozem z nej aj ked to s Bendym bolo epaaaa ale on je vazne taka gossip???? ci??

2 Chris Chris | 28. března 2010 v 13:28 | Reagovat

ten Bendy je dobrá drbna! kapitola bola úžasná a teším sa na ďalšiu!

3 Seryn Seryn | Web | 28. března 2010 v 15:17 | Reagovat

kurňa to je fakt dobrá drbna.. snad eště horší než holky.. :-D kapitola úžasná..

4 JayJay JayJay | 28. března 2010 v 16:35 | Reagovat

Chudak Maty, tady nam nekdo zarli. :-D

5 Paddy SB Paddy SB | 28. března 2010 v 20:14 | Reagovat

hezkýýýý...tak takový hodiny bych chtěla takyxD Maty nějak žárlí, chudáček... :-D

6 Cliare Cliare | Web | 29. března 2010 v 11:22 | Reagovat

Právě jsi potvrdila pravidlo, že chlapy jsou horší drbny jak ženský. A mě to nikdo nevěří! Ha! Tady je důkaz. Jinak naprosto úžasná kapitola. Těším se na další:D

7 moira moira | Web | 29. března 2010 v 16:15 | Reagovat

z toho jsem nemohla, co to matymu přeskočilo? žárlí nebo je v tom něco jinýho, protože mám takové tušení, že jsi naznačovala, že žárlivost to nebude...

8 Šílenej Šílenej | Web | 29. března 2010 v 17:44 | Reagovat

[4]:, [5]: a [7]: no comment :-D

9 wladka wladka | 29. března 2010 v 18:16 | Reagovat

jop sedem komentov to je viac ako limit tak navalte dalsiu kapitolu...co tak Damy alebo Sving alebo Hogwards(ci jak, ale to je jedno :)) alebo nejaku tu novu poviedku :P

10 wladka wladka | 30. března 2010 v 15:07 | Reagovat

lenze moj limit sa este cnesplnil a cize mozem pridavat iba raz tyzdenne takze az zajtra alebo pozajtra

11 Hope Hope | Web | 2. dubna 2010 v 21:19 | Reagovat

omlouvám se, že čtu kapitolu až teď, ale dřív jsem se k ní jaksi nedostala...njn, kvůli brigádě, spolužákům a nočním aktivitám nějak všechno zanedbávám a nestíhám...mno, to je jedno =o)
kapitola byla skvělá =o) hlavně se mi teda líbil ten popis věcí, co dělali při suplované hodině =o) a konec taky neměl chybu ;o) těším se na další

12 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 22. září 2010 v 22:02 | Reagovat

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

13 TJ TJ | Web | 26. ledna 2011 v 19:36 | Reagovat

Kapitola výborná! A to s tou Ordináciou xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.