10. God help me!

4. října 2010 v 16:59 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
blonde

Limit jste splnili až překvapivě rychle a Hope má slíbenou Bloncku, kde se dámy a pane objeví i Hopein popis a obrázek... takže příjemný čteni...

Tak a já jdu zkoumat co je v Bloncce dál, protože se tam chci už konečně hnout... prej dárek k Vánocum... hmmm... asi to Bičik dostane s ročním zpožděním, ale tak co... ona má co řikat...

Mě si nevšímejte, to hrábě...

Šílenej


Po víkendu se situace "na frontě" trochu uklidnila, ale vážně jenom trochu. Tereza byla pořád jako zvířátko v zoo, na které se každý chodí dívat, ale když šla po chodbě, tak stačilo narazit sluchátka a začíst se do sešitu nebo učebnice a to byl spolehlivý plán jak si nevšímat těch dotěrných pohledů, horší už to potom bylo s tím, jak málem do něčeho narazila, ale to moc neřešila, to byla válečná oběť...

Bohužel tohle všechno nebylo všechno. Máma Terenc přiložila nůž na krk a ta z toho málem vyrostla. A jakoby to nestačilo, tak se k tomu přidal ještě Maty, ale ten v tom byl v rámci možností nevinně. Další den měli před svou půlkou třídy - anglickými "začátečníky" a učitelkou přečíst svůj referát na vybrané téma… Světe div se, ale Maty už to měl napsaný, jenže to přes den zapomněl Tereze dát, aby mu to zkontrolovala, zkritizovala anebo doplnila informace. A protože je to hlava sklerotická, tak si na to vzpomněl až poslední tři minuty před koncem vyučování, když si učení uklízel do tašky.

,,Sakra!" zanadával.

,,Co zas?" zeptala se Tereza otráveně, protože vidina toho, co bude muset udělat se jí vůbec nelíbila.

,,Tohle jsem ti chtěl dneska dát, abys to projela a já si to doma pak moh přepsat na počítači, abych to vůbec přečet, jenže jsem na to zapomněl." bručel.

,,Na kdy to je?"

,,Na zejtřejší první hodinu." protočil Matýsek očima.

,,No to je ale v háji. Dneska se zdržet nemužu a skener mi tak trochu vypad z okna, když neskenoval." ušklíbla se. ,,Leda…"

,,Co leda?" zbystřil Maty a tu zmíňku o z okna vypadlém skeneru radši neřešil.

,,Máti do mě hučí, že když mám auto, tak si mám jít konečně sehnat šaty na maturiťák a to zrovna dneska jedu udělat, aby mi dala svatej pokoj. Takže jestli tam chceš tu chvíli trpět se mnou, kdybys tohle," ukázala na referát o hokeji, kde srovnával českou extraligu a americkou NHL, ,,čet, já ti do toho frkala a až bych nějakej ten hadr měla, tak bych tě hodila domů." Nebylo žádným tajemstvím, že Maty bydlí v nějaké zapadlé vesničce, kde jen občas jezdí autobus a navíc kdy se mu zlíbí a Matěj navíc dneska přišel pozdě, protože se s bráchou přetahovali o auto a ztratili pojem o čase a auto stejně ukradl starší M. Pospíšil.

,,Ježiš, šaty." zděsil se Maty.

,,Moje řeč." ušklíbla se Terenc a evidentně sdílela stejný názor na všechen ten taft jako Matěj a jeho názor rozhodně nebyl zrovna dvakrát dobrý.

,,Hm… pro mě za mě…" souhlasil Maty těsně před zvoněním. ,,Alespoň budu první, kdo tě z naší třídy uvidí v šatech a pak se s tim budu moct vychloubat Blesku." ušklíbl se, takže za to i schytal pár ran do ramene, ale dál to neřešili a vyrazili do jistého pochybného salónu s ještě pochybnějším názvem Andželika. Raději nepitvat co stálo za vznikem názvu, jestli osoba tak pojmenovaná, chyba v tisku anebo nějaká zkomolenina.

,,Mělo by se to spíš jmenovat Vítejte v Pekle!" zabručela Tereza, sotva s Matym vstoupili dovnitř a uviděli všechny ty věšáky s hromadou šatů po celé délce místnosti, která byla velká asi tak jako dvě gymplácké tělocvičny.

,,Co já pro tu angličtinu všechno neobětuju." protočil Maty znova těma svýma náhernýma modrýma očima a donutil Terezu se ušklíbnout… chtěla ho přece mučit ne? A tohle by tomu celkem odpovídalo, mělo to bohužel ale jeden dost podstatný háček… nepočítala s tím, že bude mučit i sebe.

Sotva otočili hlavu z jedné strany na druhou, tak se k nim přihnala jedna postarší dáma a hned je začala obskakovat. Matěj z toho měl neuvěřitelnou prču, jak se Tereza tváří na všechny ty šaty, co jí paní nabízela a místo toho jí raději slušně poslala k šípku a Matěje na druhé straně sjela nepěkným pohledem s tím, aby si ten svůj referát ještě snažil dopsat, že si najde pár hadrů a až to na sebe bude navlíkat, tak že se jí předvede se svým spisovatelským umem v aj.

Vybírání toho, co by na sebe případně vzala, byl ale bezmála horor, protože to byly samé děsy, ale Matějovi to přišlo jako celkem krátká chvíle, to víte, když tvořil, seč se dalo, tak co by ne.

,,Seš si jistá, že se ti to vůbec vejde do kabinky?" poškleboval se Terenc Mates, když zaregistroval pohyb vedle sebe a slyšel všechny ty nepublikovatelné nadávky.

,,Sklapni nebo pudeš domu pěšky a úkol dáš bráchovi." setřela pana velkého hokejistu Fordová a svůj objemný náklad, čítající šestery šaty hodila na připravené místo v kabince, která byla dost velká, takže si Pospíšil dělal "starosti" zbytečně.

Zatímco Tereza bojovala na život a na smrt s taftem, kanýrky, různými ozdobami a šněrováním, tak jí Matěj četl, co vytvořil. Občas mu jen opravila pořadí slov ve větě, řekla mu, kde vynechal jaké členy a nechala ho změnit některá slova, aby to vůbec dávalo smysl, ale jinak to ten blonďák měl celkem dobře. A vůbec, když už tam ten jakožto zástupce mužského rodu byl, tak proč ho trošku nezneužít? Vždycky když na sebe Fordová něco natáhla, tak v tom vylezla z kabinky ven, aby se podívala do zrcadla a vyžadovala od Matese kritiku, který jí rozhodně nešetřil, spíš naopak, takže doposud žádné šaty neprošly a to už tam trčeli hodinu. Víte kolik užitečných věcí by se za tolik ztraceného času dalo dělat?

,,Hele," zavolal na Terezu, která se opět prala s nějakým tím hadříkem.

,,Co je zas?" zabručela bruneta a vykoukla zpoza žlutého závěsu.

,,Vem si na sebe zpátky tu první šílenost, a když si na krk uvážeš tohle, tak by to možná i prošlo na nějakym maškarní." šklebil se ten cvok a stál u nějakých šál nebo co to bylo a snažil se tak Terku deptat ještě víc.

26

,,Blbečku!" zavrčela Fordová a vrátila se k předešlé činnosti.

Maty se jen smál jako pominutý a každou chvíli ji něčím podobným, co tam našel provokoval, holt je to kluk, takže je na přes držku dvacet pět hodin denně. Divíte se, kde vzal tu hodinu navíc? To je tajný! Ale jestli se najde jedinej odvážlivec, co s tím nebude souhlasit, tak ať mi prokáže opak!

,,Tak co na sebe rveš za hrůzu tentokrát?" zabručel po dalších cca pěti minutách doslova boje na život a na smrt na dívku v kabince, která vydávala samé neurčité skřeky a občas se ozvalo i nějaké to natržení látky, prostě pohoda.

,,Co prosím? Mladíku, všechny naše modely jsou exkluzivní díla. Každé jsou originál." přiletěla bezmála na koštěti ta madam, co jí potkali při příchodu a hned na Matese začala útočit, jak si mohl dovolit hanit její zboží.

,,A každej ten originál je ještě horší než ten originál předchozí." protočil Maty oči a mumlal si do ruky, aby ho ta ženská neseřvala třeba i za druhou světovou nebo tak něco.

,,Takže?" vylezla z kabinky zmučená bruneta a její výraz už opravdu mluvil za vše -  zkoušení dalších šatu už nepřežije. Tyhle modré vezme, i kdyby jí za to měla máma ukamenovat, že si měla vybrat hezčí.

Prodavačka se okamžitě otočila k ní a začala jí tam něco vyprávět, jak strašně moc jí to sluší, že to jsou šaty přímo pro ní a kdesi cosi, jenže to říkala taky pokaždé. Maty se znuděně podíval a zase se pohledem vrátil zpátky. Když ale jeho sporťácký mozeček zpracoval to, co právě viděly jeho oči, tak se okamžitě podíval znovu a zůstal tam stát s pusou dokořán.

Živůtek potažený jemně tkanou o odstín tmavší krajkou, kde husté tkaní bylo pouze na jejím vzoru, měl korzetový střih. Byl rovně střižený nad prsy, vzadu měl šněrování do V. Široká sukně z několika vrstev taftu, z něhož byly celé šaty ušité, začínala na bocích.

27
(A/N: ještě jednou dík Hope, za popis a nákres šatů pro Terku… holt se ta oděvka alespoň k něčemu hodí :-D)

,,To je to tak hrozný?" zaskučela Fordová a bylo zcela jasné, že svou otázku nesměřuje na prodavačku, ale na našeho drahého modrookého hokejistu.

Maty nebyl s to pusu zavřít a promluvit byť jen slovo, jediné co mohl udělat, bylo zakroutit hlavou a to taky udělal. Když mu v mozku ale seplo, co se mu to právě stalo "za příhodu", tak si odkašlal, aby nějak zamaskoval, že na Terezu civěl, jako kdyby jí viděl prvně v životě a myslel si o ní něco ve smyslu "bohyně".

Sice to nebylo zase tak horké, ale k princezně by se přirovnat už dala, stačila by jenom korunka na hlavu a mohla by směle konkurovat těm rádoby princeznám ze všech možných filmů a pohádek, to musel uznat i Matěj.
28
Sorry, nechávám ji blond, protože moje hnědovlasá verze vypadá katastrofálně! A toho klučinu taky neřešte, bylo by divný tam nechávat jen tu kytku co má v kapse...


,,Fajn, další už bych vážně nepřežila!" oddechla si Terka a zase zaplula do kabinky, aby ze sebe ten hadr zase rychle stáhla a mohli tak vypadnout co nejdřív a co nejdál od toho pochybného salónu Andželika.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chris Chris | Web | 4. října 2010 v 22:15 | Reagovat

úžasná kapitola :D

2 Hope Hope | Web | 5. října 2010 v 0:38 | Reagovat

děs se, Maty, děs a pořádně, protože ještě netušíš, jak vypadají a který negramot je kreslil...
kdyby byly šaty ze saténu, tak nebude mít Terka dobrý názor na satén, co? :-D
dělal si zbytečné starosti, kabinky bývají velké :-D alespoň mně takové přijdou :-D
jé, já strávit odpoledne zkoušením šatů v nějakém salónu, tak jsem happy =o)
jo, na šaty bývají pracovnice salónů háklivé :-D
růžový text by měli všichni bez vyjímky přeskočit! stačí, že je tam obrázek, který je až moc velký...mno, to nemáš za co, určitě se hodí, protože jsem v pátek navrhla šaty holkám na taneční soutěž, ale taky žádná sláva =o(
bohyně? princezna? tak to je Tereziným kouzlem, ne šatama! =oP

3 miselka miselka | Web | 5. října 2010 v 0:40 | Reagovat

ja neverím ty si niečo pridala :-) jaj ako sa ja tešim :-D  super kapitola ;-)

4 Seryn Seryn | Web | 5. října 2010 v 15:06 | Reagovat

kapitola skvělá.. :-D

5 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 5. října 2010 v 16:23 | Reagovat

ty jo pochybný salón Andženika...z toho fakt nemůžem....Áááá my si taky budeme muset vybírat šaty na zakončení...pro Boha...to zas budou nákupy...nesnášíme šaty a obleky!!!

6 miselka miselka | Web | 5. října 2010 v 19:25 | Reagovat

skoda práve som v chladnej z nej začala robiť dobré dievča :-D

7 moira moira | Web | 7. října 2010 v 14:40 | Reagovat

moc pěkná kapitola, culila jsem se od začátku do konce... :)) šaty a zkoušení šatů mi leze krkem ještě více, než tadyhle hl. postavě, takže jsem se do ní dokázala dokonale vžít... :D lituju jí ještě teď... :-D

8 TJ TJ | Web | 29. ledna 2011 v 17:02 | Reagovat

Suprové! :D. Vidí, že sa MTymu začína dariť v angline!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.