11. One stupid mistake after another

22. října 2010 v 17:40 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
blonde

Nedá se svítit, Hope chtěla Blondýna, tak ho má mit...

Takže si hezky čtěte a komentujte, já si jdu číst o "knížní" formě Shanea Westa v Dlouhý cestě...

A první koment si muže vybrat co chce, jen to musí bejt Bičika... což znamená, že si nejspíš budete muset prohlídnout rozcestníky (a to vám moc nezávidim, aspoň že ty loga jsou pěkný...)

Čus Šílenej


Tereza ani Matěj se k akci šaty už nevraceli, byl to jeden z nejhorších dnů za posledních pár let a navíc strávený s úhlavním nepřítelem, a tak se jim nemůžete divit, že by na to nejradši co nejrychleji zapomněli a nijak to nepitvali. A jakoby to nestačilo, tak spolu ti dva měli jako bonus službu na tabuli, kterou vždycky jen tak trochu ošmudlali a třídnice? Ts… ta jim byla ukradená.

Jestli si myslíte, že to je konec všeho zajímavého ten den, tak jste na omylu a pořádným! Jak už všichni víte, tak Maty měl referát před svojí "žabařskou" půlkou angličtiny a četl jim, co stvořil… zkuste hádat co dostal a co na to učitelka…

Matěj se po skončení hodiny vřítil do třídy jako velká voda a cestou dokonce málem smetl hejno prváků, kteří byli tak hloupí a drzí, že mu vlezli do cesty a nemínili uhnout, i když se proti nim řítil devadesátikilový týpek.

,,Terééénc!" volal sotva přeskočil práh třídy a očima hledal, kde se jeho rádoby učitelka schovává. Ten den byla zase jako chcíplá ryba, takže by se nebylo čemu divit, že se ještě plouží někde po chodbě. Bohužel neploužila, už byla ve třídě a jako na potvoru se otočila.

,,Co je zas, ty magore?" zeptala se otráveně. Zase čekala nějakou levárnu z jeho strany, poslední dobou ho totiž zase začínaly brát ty jeho debilní choutky, kdy si ze všech snažil dělat srandu, většinou to ani vtipné nebylo, ale sportovec… vysvětlujte mu to… Bohužel se odpovědi nedočkala a místo toho dřív, než by se nadála, tak se s ní točil ve vzduchu. Naštěstí si Fordová odpustila nějaké to barbienovské vyjeknutí, jak by normálně udělaly její "drahé" (A/N: spíš hodně levný) spolužačky ze spolku Růžové zlo.

,,Postav mě zpátky na zem!" dožadovala se svého práva na osobní prostor a naštěstí se ho dočkala, i když s lehkým okleštěním…

,,Já dostal za jedna!" usmíval se Matěj jako blbeček a začal dělat něco, co připomínalo tanec indiánů na přivolání deště, naneštěstí se snažil donutit trdlovat i Terezu… hm, měl ale smůlu.

,,Ehm, ehm." odkašlal si metr od nich Bendys, aby na sebe nějak upozornil a taky hlavně, aby jim dal vědět, že kolem jsou lidi a oni zarytí nepřátelé. To oběma docvaklo a o krok od sebe ustoupili. Pospíšil si snad na památku ten referát, aby si ho mohl zarámovat a přitlouct nad postel, poctivě ukradl a Tereza si teď četla učitelčin komentář, který tam připsala: NICE TEAM WORK, KEEP WORKING! (A/N: dobrá týmová práce, jen tak dál) A to se říká, jak jsou ty dnešní učitelé tupí, nejspíš světlá výjimka, nebo že by to bylo kvůli tomu, že ještě není dostudovaná?

Na přetřes ale teď přišla jiná "závažná" věc a tou bylo focení na tablo. Zkrátím to… bylo to peklo, ale alespoň tak postupně vyšumělo "Fordová obdělává jednoho z nejlepších hokejistů O2 extraligy". To slavné focení probíhalo místo pondělního odpoledního vyučování, takže aspoň něco z toho všeho bylo pozitivní. Prožívala to jen půlka třídy, zbytek to nijak zvlášť neřešil.

Některé to nechávalo tak v klidu, že spolu hráli přes mobily na internetu nějaké trapné hry… jako například Matěj s Jirkou, kteří spolu už zase mluvili. Jirka měl sice jisté výhrady, za to "neoprávněné zastavení" na ledě, ale tak řekl si, že to se při hokeji stává a šel dál.

29

Dokonce už se všechno vracelo do takového normálu, že se i Terka s Matesem čas od času pohádali. Sice to nebylo tak žhavé jako v uplynulých letech, ale i tak to bylo slušné. Dát jim boxerské rukavice a oni je použili… no nepřeju vám si na některého z nich vsadit, zaručeně byste nevěděli na koho, abyste případně nějaké ty penízky vyhráli.

Ale nemyslete si, že kvůli takovým "banalitám" jako jsou hádky, focení a několik písemek z občanky stopli Matyho "doučování" angličtiny. Ne. Zrovna to pondělí po skončení šaškování před fotografem taky jednou zůstali ve škole, protože pizzy už měli taky plné zuby.

Jenže co čert (A/N: Momoík) nechtěl… sotva si sedli, že začnou, tak Terenc zazvonil mobil a musela ho vzít, protože to bylo důležité, ale ani za nic nechtěla, aby to Mates slyšel, a tak to radši šla vyřídit na chodbu. Maty se ale nudil a pustil se do čmárání do papírků, co jim mileráda poskytla profesorka Svobodová, protože se jednou Terezy zeptala, jak válčí a ta si jí nepřímo postěžovala, že ty workbooky ze základní školy už mu nějak nestačí, že jede jako drak a to byla voda na profesorčin mlýn. Už dávno měla připravená nějaká "lehčí" cvičení, která ale nikdo kromě cca deseti studentů z celé školy, co studovali angličtinu nezvládl a když se objevil nový anglický talent, tak proč toho nevyužít že.

Hm, průser byl, že psal tužkou a tak nějak trochu víc přitlačil a tuhu zlomil a další průser byl v tom, že krouhátko jaksi nevedl snad ani na základní škole a kdyby psal propiskou, tak by ho Tereza přetrhla jak žížalu. Nj, jenže co teď? Věděl, že Fordová krouhátko vlastní a pokaždé ho vytasí z penálu a protože se mu vážně nechtělo čekat, tak sebral ze země Terezinu tašku a začal v ní hledat penál, když nebude krouhátko, tak by mohl objevit alespoň jinou tužku. Bohužel nenašel ani jedno z toho. Našel ale něco mnohem zajímavějšího, do čeho se začetl.

,,Co to děláš?" zhrozila se bruneta, když se vrátila zpět do třídy a viděla Matěje, jak levou rukou drží její tašku, aby nespadla na zem a v pravé má "jisté" papíry a zapáleně si louská ta písmenka, co na nich byly napsaná a byla sestavena do slov a vět.

,,Zlomil jsem tužku." zahučel Maty a dál si četl… ne na dlouho. Fordová přicupitala až k němu a jistě velice zajímavé čtivo mu vytrhla. Věděla totiž co to je aniž by se pozorněji podívala.

,,Vezme to?"

Jednalo se o Štěpánův případný přestup z "ubohé" české extraligy do "špičkové" americké NHL.

,,Nejspíš jo." pokrčila bruneta rameny a všechny ty papíry, kde byla předběžná smlouva na působení ve floridském týmu Tampa Bay Lightning a newyorském Rangers. Štěpán je možná neuvěřitelně chytrý a angličtinu zvládá levou zadní, ale radši si to nechal přeložit od Terky, od které to bude mít do puntíku a má jistotu, že mu tam nenapíše nějaké bludy na rozdíl od jeho agenta. A sám nemá tolik času, aby nad těmi smlouvami vysedával celé dny a snažil se rozlousknout, co mu vlastně nabízí.

,,Snaž se to nevykecat, ještě o tom nikdo neví!" broukla Fordová na Matyho a kdyby se uměla modlit, tak se pomodlí za to, aby držel jazyk za zuby alespoň do té doby, než to ti pitomí novináři stejně někde zjistí.

,,Jdeš s nim?" byla Pospíšilova reakce na "žádost mlčenlivosti".

Tereza se nechápavě zašklebila a podívala se na Matyho. Poznala, že tu otázku myslí vážně, a tak se rozhodla mu odpovědět, i když mu do toho nic nebylo. ,,Nevim."

,,Nemužeš! Musíš na vysokou!"

,,Víš co? Trhni si!" naštvala se Terka a rychle si sbalila všechno, co bylo její, v té budově a této "pochybné" společnosti už nemínila strávit ani půl minuty. ,,To je pořád co musim a nesmim, ale co chci já nikdy, takže sbohem." a s tím byla pryč ze třídy. Ještě klika, že už byl konec vyučování, protože za sebou nezapomněla pořádně třísknout dveřmi, div nevyletěly oknem o x metrů dál a futra by vzaly s sebou. Zkrátka Demolition girl.

Cestou k autu Tereza Matěje titulovala velkou spoustou nepublikovatelných přízvisek a "povolání" a ta nálada jí vydržela hodně dlouho. Projevilo se to i na způsobu jízdy, projela tři červené, protože barvu vůbec neřešila a jednou se jí to dokonce podařilo i před policajty, jenže ti svačili nebo co to bylo, tak za ní ani nejeli. Sice to potom budou oni, kdo bude vyplňovat hromadu formulářů o nehodě ale tak co, mají se strhat nějakou honičkou ve špičce nebo se pak hodiny vyhřívat ve vytopené kanceláři při vyplňování "pár" listů papíru?

Tereza si zuřila, zatímco Matěj byl tak vedle z toho, že takhle naštvanou jí ještě neviděl a aniž by si to uvědomil, tak už několik minut nečinně seděl v lavici a bezmyšlenkovitě lámal svou jedinou obyčejnou tužku. Byl tak důsledný, že byla skutečně na třísky. Nikdo, kdo by tu spoušť zahlédl by nikdy netipoval, že to bývala jednička tužka od KOH-I-NOORu. Nejspíš by tam tak seděl ještě dlouho, kdyby mu v kapse nezačal řvát mobil jako na lesy. Maty ho vytáhl a koukl se na display: "Brácha" a znuděně hovor zvedl.

,,Kde se zase flákáš? Neřikal jsem ti snad, že pořádný bordely jsou jenom v Praze, jenže ty bys je stejně nenašel, tak aby ses o to ani nesnažil bez odbornýho dohledu, což jsem já?" spustil kluk na druhé straně, pravděpodobně Marek Pospíšil, který je, zdá se, lehce ukecaný.

,,Sklapni a přejdi k věci!" přerušil Marka Mates a chtěl se dozvědět, proč ho zase shání. Jasně se dohodli, že tenhle týden bude mít auto Maty, protože Mareček je nemocný, a tak leží v posteli a nesmí skoro vystrčit nos ze dveří svého pokoje, takže když potřebuje na WC nebo do koupelny, tak se musí plížit jako zloděj.

,,Hni sebou a zachraň mě! Nezapomněls snad, že má máma narozeniny, že ne?"

,,Cože?" vyjekl Maty. ,,Už zase? Vždyť je měla minulej tejden." matně si vzpomínal, že byl plný dům "cizích lidí" a alkoholu - obyčejného likéru, takže se všech radši stranil a hrál s Markem stolní fotbal v garáži, kam se schovali.

,,Ne, milý bratře, to byl svátek, takže koukej naklusat a cestou koupit alespoň nějakou kytku a pak řeknem, že je od nás obou. Táta na to totiž taky zapomněl a tady teď probíhá rodeo. Vole, víš jak jsem ti vyprávěl, že bych se na to docela rád zajel podivat do Texasu? No tak už nemusim, tady je to to samý." chechtal se Matějův starší bratr, ale víc toho Maty už neslyšel, protože hovor skončil, naštěstí.

,,Tohle jsem asi posral." brblal si blonďatý Pospíšil a měl na mysli Terezu, posbíral těch svých pár švestek, dokonce došel až ke koši a vyhodil pozůstatky tužky a vypařil se ze školy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 22. října 2010 v 20:05 | Reagovat

chudák tužka.. :-D takhle dopadnout.. :-D jiank kapitola skvělá.. :-D sem zvědavá co bude dál.. :-D
jinak něco od Bičíka? :-D tak buď Objev nebo Nightfall.. :-D

2 Chris Chris | Web | 23. října 2010 v 9:29 | Reagovat

super kapitola :D

3 miselka miselka | Web | 23. října 2010 v 17:00 | Reagovat

páčila sa mi ;-)

4 Hope Hope | Web | 24. října 2010 v 16:34 | Reagovat

Terka nemůže odejít se Štěpánem! to nesmí! co by si bez ní Maty počal? to s tou tužkou a narozeninama nemělo chybu :-D celá kapitola byla skvělá :-D doufám, že se brzy dočkám další ;o)

5 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 24. října 2010 v 16:57 | Reagovat

chudák tužka... naše taky takhle dopadaj(hlavně za to může němina), ale vždycky jim vystrojíme pohřeb upálením... skvělá  kapitola :D  :D  :D  :D  :D

6 moira moira | Web | 12. listopadu 2010 v 18:55 | Reagovat

skvělá kapitola!! souhlas s hope, tužka a nározky neměli chybu a terka vážně nemůže odjet do států!! omlouvám se, že se ozývám tak pozdě, ale jaksi jsem se zapomněla.. :-(

7 TinnaJ TinnaJ | Web | 30. ledna 2011 v 10:16 | Reagovat

Aj ja sulhlasím, ceruzka a narodky sú proste naj xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.