13. Ambush!

14. ledna 2011 v 21:21 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
blonde

Hope mě doslova donutila přidat bloncku, tak je tady... navíc valim bulvy, že i Twinky zrovna začala číst... to je normální spiknutí!!!

Jestli nebudou komenty, tak si mě ale nepřejte!

Jo a vůbec netušim, jestli tam budou nějaký chyby... nchtělo se mi to znova číst

Zdraví utlačovanej nebohej Šílenej


Tereza Matyho skutečně dvě hodiny mučila, když ho nechávala číst nadávky na jeho vlastní osobu, jenže pokaždé, když to přečetl špatně, tak ho opravila a on to musel třikrát zopakovat správně a když měl číst celé dvě A4, kde byly na každé straně tři sloupce… no… byla to docela legrace.

Na otázku, kde se naučila tolik nadávek, ale bohužel neodpověděla.

Po vyčerpávajícím čtení Fordová konečně vytáhla zázraky od učitelek a Matýskovi je okamžitě napařila, až se z toho chudáček málem osypal, jak se vyděsil.

,,Potřebuju pauzu, jdu si udělat čaj, chceš taky něco?" zvedl se Pospíšil a chtěl alespoň na chvíli utéct tomu trestu, ale měl smůlu.

,,Zpátky ke stolu a piš, já ti ten čaj udělám." převezla ho bruneta a už byla pryč z pokoje, takže naštěstí neslyšela Matyho, jak zakňučel a vyčerpaně padl na kolena. Bezmála začal i brečet.

Naštěstí kohoutek a varnou konvici viděla hned ode dveří, když vstoupila do kuchyně, skříňky s hrníčky měly skleněná dvířka, takže jeden hrnek vytáhla a krabička s čajem byla hned nad hrnky, takže nebyl problém. V klidu natočila vodu do konvice a tu postavila, aby se začla vařit a pak už jen lelkovala a rozhlížela se kolem.

Domácnost jako každá jiná až na tu jednu jedinou slávistickou poličku nad jídelním stolem, kde byly veškeré propriety se znaky SKS. Fordová se zamračila a pro vlastní dobro se otočila k poličce zády, jenže v tom uviděla něco rychlého zaběhnout za ledničku a přirozeně se vyděsila k smrti, takže vyjekla. Bratři Pospíšilové na sebe nenechali dlouho čekat a už stáli ve dveřích se zmatenými výrazy, zvlášť když uviděli brunetu jak stojí na židli.

,,Co se stalo?" zeptal se opatrně Matěj.

Fordová s vykulenýma očima zavnímala jejich přítomnost a ukázala prstíčkem na ledničku. ,,Máte tady myši!" zavrčela.

,,Brácha, myslim že ti Terenc právě našla Káju." poplácal Matěj Marka po zádech a šklebil se jako blbeček.

,,Co to zase meleš? Zabij to nebo já zabiju tebe!" nadávala bruneta a nehodlala slézt ze židle dokud ten malý chlupáč nebude zakopaný minimálně v nějakém květináči s palmou.

,,Kája je křeček, náš soukromej Kájínek, co každou chvíli zdrhá a nehodlá se vrátit zpátky do akvárka." vysvětlil Maty.

,,A proč ho tady vůbec máte? Copak vám myši na poli nestačej?"

,,Kája je holka." dovolil si promluvit Marek, ale ten Terezin vražedný pohled ho v dalším výkladu zarazil, takže radši držel hubu.

,,To je fuk, zbavte se toho a to rychle!" kašlala bruneta na všechny ty kecy, co jí chtěli cpát do hlavy, v tom domě bude volně chodit buď ona nebo nikdo, zvlášť ne ty se čtyřmi nožičkami, chlupatým kožíškem a ouškama jako malé slůně.

,,Tak do toho." kývl Maty hlavou k ledničce a pobízel tak brášku k činu, ten ale jen vykulil oči.

,,To nejde."

,,Proč?"

,,Je na ně naštvaná, kousla by mě." pokrčil Marek rameny.

,,Pospíšile!" zakňučela Terenc a oba bratři se na ní podívali.

,,Jestli mě kousne, tak seš mrtvej! A navíc vykecám mámě, cos tady dělal, když byli rodiče o prázkách pryč." řekl Maty Markovi těsně předtím než šel nahánět křečka, křečku… prostě Káju.

,,Kájo, puťa puťa, pojď sem ty kryso hnusná." zkusil Maty přivolávací techniku a při opatrném přibližování k ledničce se pomaličku skláněl.
31
,,Vole, cos jí udělal, že nechce jít ani ke mně?" nadával Mates, který opatrně, tak aby nerozválcoval křečku odsunul lednici o kousek dál a mohl se k ní dostat.

,,Řekněme, že už jí příště nebudu tahat za ocásek." podrbal se starší z Pospíšilů za uchem a přitom se tvářil jako že nic neprovedl.

,,Cože?" vyvalila Tereza oči a i když je zarytým odpůrcem všeho malého, chlupatého a s čtyřmi dlouhými předními zuby, tak jí křečky bylo docela i líto.

,,Věř mi, neptej se." kroutil Marek hlavou zrovna ve chvíli, kdy se kuchyní ozvalo hlasité kníkání velice naštvaného hlodavce, co byl polapen. Matymu netrvalo dlouho a s vítězoslavným výrazem vykoukl zpoza ledničky a Káju měl v zavřené dlani. Nejspíš se domníval, že když bude v "kouli", tak bude mít o dost složitější ho hryznout, což se mýlil, křečci jsou velice chytří a vynalézaví tvorečkové.

,,Jauvajs, vem si tu mrchu!" zařval Matěj a chtěl chlupáče předat Markovi, který před nimi prachsprostě zdrhl do svého pokoje se slovy: ,,Ani mě nehne, ještě mě sežere!" takže Maty s ne příliš šťastným výrazem následoval bratrovu řiť a tam se Káji doslova zbavil, když jí hodil do akvárka a pro všechny případy na ní položil velkou encyklopedii zvířat, do které kdysi kluci jako malí vystříleli vzduchovkou "pár" děr.

,,Fordová, co pořád ještě děláš na tý židli?" vrátil se Maty do kuchyně, ale Tereza byla stále na svém strategicky výhodně položeném místě, odkud měla výhled prakticky všude.

,,Je ta věc mrtvá?"

,,Kája? Ne, jen je trochu přiškrcená, rozcuchaná, nasraná a nadává v akvárku. Na protest naráží hlavou do skla anebo vezme mističku na žrádlo do tlamy a třískne s ní." podal Matěj lehké info a snažil se vyprášit si z hlavy pavučiny, co byly za ledničkou. ,,Už mužeš dolu." dodal.

,,Nemužu, ta věc tady určitě pořád někde je a vim dost jistě, že se vrátí, aby mě dodělala." kroutila bruneta hlavou, div jí neuletěla.

,,Máš mý slovo, že do doby než odejdeš, se ze svýho soukromýho Azkabanu nedostane a teď polez dolu."

,,Tys čet knížky o Vyvolenym?" valila bruneta svá hnědá kukadla, to jí nějak nesedělo.

,,Za co mě máš? Viděl jsem film… několikrát." ušklíbl se Matěj a než by kdokoli řekl švec, tak měl Terku hozenou na zádech, aby jí mohl postavit na zem.

,,Dej ty ruce okamžitě z mýho zadku, nebo ti je urazim!" Matěj totiž jak Terezu sundával dolů sice chytl v ohybu kolen, aby se mu náhodou nesvezla po zádech na zem přímo po hlavě, jenže si tak trochu neuvědomil, že jí druhou rukou automaticky chytl za zadek. Když mu to "bleskově" došlo, tak ruku okamžitě stáhl na bok a Fordovou pro své vlastní bezpečí hnedka postavil, jinak by vážně přišel k úrazu. Pak oba dělali jako že se to nestalo, což bylo pro dobro všech.

,,Ehm…" odkašlal si blonďák a chtěl tak zamaskovat své pochybení. ,,Takže ty nemáš ráda myši?"

,,Nemám ráda? Nenávidím všechny hlodavce, co maj takovej hnusnej vocas a červený voči!"

,,Vážně? Tak to Kája má krásně černý očka a jenom takovej malinkatej oc…"

,,Stačí." zarazila Terka Matěje zvednutím ruky. ,,Nechci vědět, co ta myš má nebo nemá malýho, je to jasný?"

,,Copy that, ma'am." zasalutoval blonďáček a dělal si tak z ní srandu… ne na dlouho. Vrátili se k mučícím prostředkům jednadvacátého století a všechny legrácky ho přešly. A tak pokračovali do konce týdne, kdy si bratři Pospíšilové váleli šunky doma. Kája měla naštěstí přísně střežené vycházky, takže už nezdrhla ze své cely.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 14. ledna 2011 v 21:39 | Reagovat

DĚKUJU, DĚKUJU, DĚKUJU!!! strašně moc =o)
akorát se mi to zdá nějaké extrémně krátké =o( fňuk =o(
ovšem umírala jsem smíchy :-D křečka Kája, panebože, měla jsem záchvat smíchu :-D strašně mě taky pobavila představa křečka, který žere člověka :-D
kapitola byla boží =o) a já už se nemůžu dočkat další ;o) doufám, že bude brzy, protože už se nemůžu dočkat, jak to nakonec skončí...

2 moira moira | Web | 15. ledna 2011 v 0:11 | Reagovat

skvělé dvě kapitoly!! :))

3 Chris Chris | Web | 15. ledna 2011 v 8:43 | Reagovat

Kája hej? :D :D dobre veľmi ma táto kapča pobavila :D rýchlo ďalšiu :D

4 Seryn Seryn | Web | 15. ledna 2011 v 10:57 | Reagovat

je pěkné žes křečka pojmenovala po mně.. :-D kapitola skvělá.. nemálo sem se smála.. :-D

5 Paddy Sb Paddy Sb | 15. ledna 2011 v 19:14 | Reagovat

uá.. borka Kája.. :-D  :-D .. úža kapitola.. z toho Azku furt nemůžu :-D  ;-)

6 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 16. ledna 2011 v 18:55 | Reagovat

Nádhera... Kája nás donutila k smíchu i přes naše marodění... takže se oba klaníme, jelikož zvednout nám náladu, když jsme nemocní, dokáže málokdo :D  :D  :D  :D  :D

7 Twinksie Twinksie | Web | 30. ledna 2011 v 12:00 | Reagovat

:D Superné! Povedzme, že ju nabudúce nebudem ťahať za chvost. To bola tá najlepsia hláška! A to ako porotestovala v akvárku... Fakt špica! :D ja chcem ďalšiu!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.