15. Don't ask, don't tell

24. února 2011 v 14:36 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Dneska mě jeden týpek ze školy, kterýmu s Bičikem přezdíváme "kolega Bělikov" nevědomky informoval, že má svátek Matěj, takže mozeček začal pracovat na turbo a docvaklo mu, že by nebylo vůbec od věci přidat jistého Matěje, když jste včera a předevčírem tak hezky komentili - nebo alespoň někteří z vás...

Tak tady to máte... snad nezklamu vaše očekávání a vysoké nároky.

Btw, co řikáte na nový "vylepšení" adminitrace blogu? Mě sobně štve uspořádání rubrik! Teď tam musim hledat jak datel!

Zdrávas

Šílenej


Když se blonďák vrátil do pokoje, tak se snažil dělat jako že nic neví, ale moc mu to nešlo, takže se to snažil nějak zakecat. ,,Hele, celej tejden se tě chci na něco zeptat." začal a Tereza začala čuchat nějakou zradu a vůbec se jí ne
líbilo, na co by se tak mohl ptát. Jak ho znala, což sice nebylo moc, ale stačilo to, aby věděla, že to bude nějaká ptákovina.

,,Proč máš na tý kapse na zadku srdíčko a kytičky? To ti najednou jeblo?" Přesně jak čekala, ptákovina, jenže zrudla.

,,Ne, další trapná sázka, kterou jsem prohrála a tohle je trest." zahuhlala.

,,Jak často se o něco tak uhozenýho vsázíš?"

,,Na můj vkus až moc často."

,,A nevsadíme se o něco?"

,,Jen to ne!" vyděsila se bruneta a oči jí málem vypadly z důlků, jak je vykulila.

,,To tak často prohráváš?"

,,Naštěstí ne, ale když jo, tak to stojí za to. Pamatuješ třeba to blond háro?"

,,Jak bych moh zapomenout, ty vlasy ti svítily na kilometry daleko." poškleboval se jí modroočko a dokonce měl ten blond look s velice nadšeným výrazem přímo před očima. Prostě taková Tereza Fordová, kterou znal celé poslední tři roky.

,,Hm, vtipný. Tak to byla taky sázka a navíc s vlastním otcem."

,,Začínám se bát vůbec zeptat o čem ta sázka byla, když jsi musela bejt blond." zamračil se blonďáček.

,,Hele docela normální věc. Tenkrát jsme snad hádali, jak skončí zápas mezi našima a Slovákama, jenže my krávy řekli určitý skóre a pak jsme to oba projeli. Já "vyhrála" pět let s blond hřívou, aby nikdo nepoznal, že jsem bruneta a táta musel v práci sbalit šéfa." pokrčila Terka rameny. Takové blbosti jsou u nich na denním pořádku, takže jí to už ani nepřišlo divné.

,,Cože? A jak dopad?"

,,Šéfa sbalil, ale pak ho vyrazila majitelka firmy, čirou náhodou manželka a důvod výpovědi byl: Nepřeji si, aby mi některý náš zaměstnanec rozbil manželství." dovyprávěla a Matěj se opětovně blíže seznamoval se svým kobercem, když se tak nehorázně začal tlemit. Po dostatečném vychlámání, které trvalo celých pět minut mu ale něco docvaklo. ,,Ty nejsi přírodní blondýna?"

,,Šok, co?" ušklíbla se Terry a nasadila výraz typu 'A máš to, hajzle!'

,,No to bych sakra řek." vypískl blonďáček, ale měl to asi tak o tři oktávy výš než původně plánoval, takže zněl dost… pochybně, proto se to snažil nějak zakecat. ,,A ta kapsa je sázka ohledně čeho?"

,,Kdo vydrží srdíčka a kytičky nosit dýl, tak nebude muset celej měsíc doma uklízet ani vařit nebo něco a udělá to za něj ten druhej."

,,Blondýna nebo ne, začínám se děsit s kym jsem se to dostal do křížku."

Terenc nad tím jen pokrčila rameny. Tohle byl ještě docela normální úkol, to kdyby mu vyprávěla… nestačil by valit svá nádherná modrá kukadla.

,,A Šťastnej se taky vsází?"

,,Ne, ten je na to až moc chytrej, radši se drží dál od všeho, co sázkou jen zavání."

,,Asi fakt nebude blbej." kýval Matěj uznale hlavou, ale tvářil se stylem 'stejně je to debil', při čemž ho Tereza chytla a vraždila pohledem, proto se snažil odvést debatu jinam a zmást tak nepřítele. ,,A kdes k němu vlastně přišla?"

,,To bys neuhod… na hokeji." ušklíbla se bruneta a myslela, že bude mít klid, jenže se zmýlila, Matěj chtěl znát celý příběh a ne a ne přestat, takže jí nezbývalo nic jiného než kápnout božskou… zase.

,,Ještě za dob jeho setrvání v dorostu byl pěknej rváč. V každým zápase měl desetiminutovej trest. Jenže v jednom s nim rozhodčí ztratil trpělivost a hned v první třetině mu dal trest do konce zápasu, no Štěpán šel trucovat na tribuny a nenašel si pitomější volný místo než vedle mě s tátou, kam jsme šli spíš jen z recese, protože matinka byla ten den na zabití. Ze všech těch hokejistů na ledě jsme si dělali srandu a navíc mluvili anglicky. Stef toho po chvíli měl dost a něco si tam mumlal česky, za což schytal pár pohlavků, protože jsme mu rozuměli a tak jsme se dali dohromady. Konec příběhu."

Matěj zíral pomalu s otevřenou hubou a tak nějak zapomněl i mrkat.

,,To tě ta lovestory takhle odzbrojila? Radši bych snad i nějakou urážku než tohle divný ticho." pošklebovala se Fordová, ale blonďák pořád nic, tak mu luskla před očima. ,,Hej, prober se!"

,,Uhm…" konečně zavnímal, několikrát rychle zamrkal a polkl. ,,Potřebuju kapesníček, asi se rozbrečím." fňukl hokejista a teatrálně zamáčkl slzu.

,,Ty seš fakt idiot." ušklíbl se Terry a zamířila k Pospíšilově počítači, odkud ho elegantně odstrčila. Ještě že ta židle, na které trůnil, má kolečka…

,,Dělej si co chceš, jen mi nelez do složky 'Porno', mohlo by tě vyděsit to množství." broukl jí přes rameno, když se díval, co to tam vyvádí. Tereza se na něj otočila a její škleb vypovídal o všem. O tu složku by si neotřela ani boty. Místo toho klikla na složku s názvem 'Hudba' a zkoumala co tam má za pirátské poklady. No… děs běs je dost slabé slovo.

,,Posloucháš taky něco jinýho než 50 centa?" zhrozila se, když uviděla seznam asi tak dvou sta písniček a všechny nakecalo padesát halířů.

,,Jo, občas i Eminema a Xzibita." pochlubil se blonďáček se svatouškovským úsměvem, za který by mu nejeden člověk dal rád pěstí.

,,Co?" valila Fordová oči.

,,Ne co, ale kdo. To jsou americký rapeři. Neznáš? Kde to vůbec žiješ? Vrať se radši zpátky ke svý Avril a tohle nech smrdět." provokoval Pospíšil a Terku odtáhl od počítače dál, jenže to nevychytal, podlomil jí kolena a ta mu tak spadla do klína. Naštěstí hnedka vyskočila zpátky na nohy.

,,Jaks uhod, že poslouchám zrovna Avrilku? Ta je úplně nejlepší na světě a ještě Lindsay a Selena s Miley jsou úplně žůžo. Já je tak žeru, že bys ani nevěřil. Ah… mám z nich úplně vlhký kalhotky." protočila Tereza oči, zatímco Matěj vyprskl smíchy a už po několikáté ten týden se válel po koberci. Fordová se taky začala neuvěřitelně chlámat, ale naštěstí padla do měkkého… na postel.

,,Chceš mě zabít?" vydoloval ze sebe hokejista po dobrých pěti minutách čistého výtlemu. Bruneta se raději nijak nevyjadřovala, navíc sama měla potíže s tím chytit dech. Naštěstí se oba nějak sebrali a dohodli se, že toho ten den už měli dost, takže by na čase zamávat si. Matýsek z toho ale nevyšel naprázdno, dostal úkol. Vybrat si nějakou oblíbenou písničku a z odposlechu napsat text.

,,A nemysli si, že to najdeš na netu a opíšeš, já to poznám." varovala ho Fordová, když si obouvala boty a soukala se do bundy.

Matěj jí ale radši moc nevnímal, místo toho si klekl na podlahu a čuměl bratrovi do pokoje, přitom volal: ,,Kájo, pojď ke mně." A jako na potvoru křečka přilezla. Sice mezi futry čichala ze strany na stranu a rozhodovala se, jestli zase nezdrhne za ledničku, ale pak nakonec Matějovi vlezla do připravených dlaní a nechala se drbat.

,,No to je hodná holka." pitvořil se na chlupáče, zatímco bruneta se ksichtila, jak nejvíc uměla. ,,Nechceš si jí pohladit?" přistrčil Pospíšil zvířátko blíž a provokoval.

,,Dej to ode mě pryč!"

,,To se dělá krást mi holku a děsit návštěvy?" objevil se na chodbě i Marek a třískl Matěje do zad, aby věděl, kdo je tam šéf…

,,Jo a jo!" ušklíbl se blonďák a obtočil ruku kolem bratrova krku, jak ho chtěl uškrtit, což se mu tak trochu nepodařilo.

,,A pak že já žiju ve cvokárně." mumlala si Terka. ,,Hele, jak vůbec dopad hokej?"

Marek tak trochu vykulil oči a jeho bráška jakožto rozený provokatér se přidal. ,,Jo, jak dopad hokej?"

,,Dobrý, Pardubice vyhrály 5:1."

,,Super, dneska meje táta." zaradovala se bruneta a málem si i poskočila.

,,Něco mi snad ušlo?" broukl Marek Matymu do ucha.

,,Neptej se." kroutil blonďák hlavou a tak to bráška radši nijak nepitval, místo toho zaměřil svou pozornost na Káju, jenže ta se po něm ohnala zoubkama. ,,Cos jí udělal dneska?" všiml si Matěj, že má křečka na bratra pifku.

,,Nic… jen má dietu." přiznal hnědooký Pospíšil.

Terka zakroutila hlavou a s čau se radši klidila.

,,Zdar." broukl Matěj a pak se pustil do plísnění Marka. ,,Jak dietu? Vždyť je takhle malá a hubená."

,,Hubená? Podivej se na sousedovy křečky, Kája je proti nim vyžraná jak prase." To Mára nejspíš neměl říkat, protože jeho křečka na něj začala prskat a vylezla Matějovi na rameno, kde se začala packami mýt, i když to čas od času vypadalo, jako kdyby na svého majitele ukazovala proslulé gesto pomocí jednoho prstu z Brooklynu.

,,Jdeme se napapat, maličká, tady tenhle blbec by ti určitě nedal zase celej tejden." utěšoval Maty křečku a prstem jí pohladil po hlavičce, to, že jí málem vypíchl očíčko, jak si neviděl na rameno ani kdyby si ukroutil krk moc neřešil.

Když Fordová dorazila domů, tak se dozvěděla, co se stalo Štěpánovi. Naštěstí to nebylo tak hrozné, jak líčili v televizi, nakonec měl jen vykloubené rameno a doktoři mu řekli, že nejpozději za dva týdny může být zpátky na ledě a prohánět puky. Horší to bylo ráno, když za ním Terka zajela domů a okamžitě ho zpucovala za zatajování informací ohledně "talentového utkání".

Štěpánova jediná reakce byla: ,,Zlatej chlapec konečně promluvil? No, že si dal teda na čas. Čekal jsem, že ti to vyzvoní hned druhej den." a za to schytal pěstí do zdravého ramene, tudíž do pravého. ,,Jau, za co to bylo?"

,,Za to, žes mi nic neřek a já se to musela dozvědět od Pospíšila."

Štěpán Šťastný má ale svoje finty, takže si Terry za chvilku zase udobřil a vyhnul se tak všem dalším možným nečekaným útokům a pro klid duše jí vykecal i to, co nevěděl.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 miselka miselka | Web | 24. února 2011 v 15:26 | Reagovat

dobrá kapitola a tá fotografia :D  :D  :D

2 Hope Hope | Web | 24. února 2011 v 16:03 | Reagovat

jé, děkuju tvému spolužákovi, že ti nevědomky řekl, že má svátek Matěj :-D
já jsem z té kapitoly byla nadšená =o) byla vážně povedená =o)
akorát...od kdy křečci prskaj? možná mám divnou křečku, protože na mě nikdy neprskala, tak se radši ptám O=o)

3 Seryn Seryn | Web | 24. února 2011 v 20:22 | Reagovat

skvělá kapitola.. konečně se tam objevila moja oblíbená postava :-D

4 wladka wladka | Web | 24. února 2011 v 21:38 | Reagovat

mam radsej ine poviedky ale aj tato ma potesila
kapitola bola fajn hlavne ked Terrenc zacala s tymi svojimi sazkami(normalne mi vypadlo ako sa to povie po slovensky!!!! :PPP :((( :DDD)
a potom s tym skreckom...aj ja som malaaaaa skreckaaaaaa Skrekaaaaaaaa.....

5 Ewelyn Dark de Brox Ewelyn Dark de Brox | Web | 25. února 2011 v 0:28 | Reagovat

co povedat...rehot na n-tu :D  :D  :D

6 Twinky Twinky | 25. února 2011 v 12:54 | Reagovat

Super!!! :D Kapitola ma nesmierne potešila :D Mimochodom, chcem ďalšiu :D
Nový blog sa mi veľmi nepáči, je to také divné ale čo už. Možno si zviknem ;-)

7 Chris Chris | 25. února 2011 v 15:43 | Reagovat

tá fotka nemá chyby :D super kapitola :D  a Kája :D žeriem túto poviedku :D

8 Ráďa Ráďa | 25. února 2011 v 15:51 | Reagovat

Kapitola byla naprosto excelentní! Výborně jsem se bavila od začátku do konce. Myslím, že líp se Štěpán s Terenc ani seznámit nemohli a ty sázky v rodině jsou tak parádně praštěný! :-D A M versus M s křečkou :D Prostě to dneska bylo dokonalé :-D

9 Faillë & Andie Faillë & Andie | Web | 26. února 2011 v 19:36 | Reagovat

nádhera.... chudák Kája :D  :D  :D  :D  :D

10 Draco Draco | Web | 26. února 2011 v 19:56 | Reagovat

Jo, sestra dnes komentovala tohle beze mě... Ale s kámoškou... Takže kapitola perfektní, senzační, úžasná a nevím, co ještě :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

11 Paddy Sb Paddy Sb | 27. února 2011 v 15:05 | Reagovat

já ty dva žeru.. se uměj dobře hašteřit.. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.