16. What about a drink or two?

29. března 2011 v 18:51 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej

Sice s velkým odporem, ale přeci jen po "dlouhý" době zase přidávám.

Ale varuju předem, že chci komenty! A to hodně! Jinak s váma nekamarádim!

A mimochodem, jak zvládáte tu nekonečnou přestávku, co maj Amíci a my tak nemáme životně důležitý epizody svejch oblíbenejch seriálů? Taky tragédie? No tak to vítejte do klubu.

Zdar

Uctívač boha Belikova aka Šílenej


Přesně jak Tereza čekala. Maty v pondělí, kdy se konečně uráčil přijít do školy, přinesl svůj výtvor, kterým měl prokázat znalost textů svých oblíbených zpěváků… no jestli odchytil každé dvacáté slovo, tak je borec! A proto souhlasil, že pro případné odposlechy si nechá vybrat písničky od Terenc, jen se trochu obával, co to bude za příšernosti, když mu tak zarytě vyprávěla o Avril a celé té pochybné skvadře.

Ten týden ale měli jiné starosti a to nenáviděnou matematiku, takže angličtinu dali zase na chvíli k ledu. Navíc v sobotu měli stužkovanou, další vojeb. Do konce týdne nějak vydrželi i když s velkými potížemi, protože to byla šílená nuda a ta písemka, kde místo čísel byla zase samá písmena, je taky nijak extra neoživila. Teď už si jen odbít stužkovanou, maturiťák a to nejhorší - maturitu - a mají hotovo! Takže si pomalu začínali odškrtávat ze seznamu.

První byla stužkovaná, která se konala v jedné ze spousty místních hospod. Od šesti do sedmi se postupně slézala celá třída. Když byli všichni, tak třídní učitelka Šenkeříková pronesla srdceryvný proslov, který zabral celých deset minut jejich života, pak následoval přípitek, stužkování, večeře a nakonec dlouho očekávaná prakticky nekonečná pijatika.

V deset večer byla už valná většina pod obraz a prakticky všichni na tanečním parketu, kde tancovali na takové hitovky jako 'Holky z naší školky, 'Lady karneval', 'Na sever', 'Diskopříběh' a spoustu dalších. Na parketu to bylo vážně hodně nebezpečné, všechny ty prazvláštní kreace… no není divu, že většina žluto-zeleno-červených stužek s nápisem Když maturuješ, není co řešit se válela na zemi a šlapalo se po nich jen to hvízdlo.

Tereza na takové akce nikdy moc nebyla a tak se místo toho vykecávala s angličtinářkami, které tam přišly taky jen ze slušnosti.

,,Co tady sedíte a jen o něčem kecáte?" vyšplhal schody Matěj a přifařil se k "debatnímu kroužku" a málem sejmul profesorku Svobodovou, vedle které si sedl a ona to nečekala. ,,No aspoň že nemáte kafe nebo čaj." Řekl, když zběžně přelétl pohledem stůl a tam tři skleničky červeného vína.

,,Ty už seš taky pěkně veselej, co?" šklebila se profesorka Svobodová. Normálně prakticky bílý obličej měl v tu chvíli dokonale rudý a celý zpocený, div tam nepobíhal jen v kalhotech nebo dokonce v trenkách.

,,Ani ne, zatím jsem se úspěšně vyhejbal veškerejm soutěžim v pití tequily na baru."

,,Budu hádat, Karolína je tam místo štamprlete."

,,Jo a nejen ona." odsouhlasil své učitelce, slečně Novákové. ,,Co kdybyste je šly vystřídat?"

,,Zapomeň, chlapečku!" a ,,Beze mě." odpověděly učitelky naráz. Jediná Terenc nepromluvila, tak se na ní všichni podívali a čekali, co z ní vypadne. ,,Ani mě nehne!"

,,Hm, škoda." posmutněl Maty.

,,Young man, get lost." (A/N: Mladíku, ztrať se.) doporučila mu Svobodová a Pospíšil se svým 'Ok, ladies.' zase svištěl pryč.

,,Nechceš jít na peďák? Matěj za těch pár tejdnů s tebou umí víc, než se mnou za celej minulej rok." žasla mladá, stále studující učitelka.

,,Jen to ne! Někdo další jako Pospíšil a musela bych se zabít." zděsila se Terka. ,,Ale je fakt, že má čas od času světlý chvilky."

,,A beztak ho podezříváš, že si to vždycky předem zjistí na Googlu, co?"

,,Přesně!" potvrdila Fordová domněnku své zbožňované profesorky.

Od Pospíšila se dostaly až ke konspiračním teoriím o vládě USA a různých utajovaných armádních programech. Do té debaty byly všechny tři tak zažrané, že si všimly až po pěti minutách přítomnosti Matěje, který nad nimi stál jak samotný svatý s tácem panáků a vykulenýma očima.

,,A jinak jste zdravý?" zeptal se vyděšeně.

,,Ne, mám roztroušenou sklerózu." ušklíbla se Svobodová.

,,Astma." usmála se Nováková.

,,Alergie na škrob." dodala Fordová a Pospíšilovi vážně málem vypadly bulvy na stůl, takové odpovědi vážně nečekal ani v tom nejdivočejším snu.

,,To chce panáka, tak si poslušte." postavil před každou štamprličku něčeho minimálně třicetiprocentního.

,,Co to je?"

,,No neboj, mulťák bych ti nepodstrčil a výtažek z brambor taky ne."

,,Vodka!" přerušila začínající hádečku Matyho a Terenc Hanka Svobodová.

,,Matěji, že máš v plánu nás opít?" přimhouřila slečna Nováková oči a vůbec se jí nelíbil blonďáčkův úmysl, který byl zcela zřejmý.

,,Guilty." přiznal. (A/N: Vinen.)

,,Shall I start speak English, too?" (A/N: Mám taky začít mluvit anglicky?) vypálila madam Svobodová a Matěj se upřímně vyděsil (opět) a vyjekl: ,,Jen to ne!"

,,Ale rozumíš, takže jsme na správný cestě." zaradovala se služebně starší angličtinářka, popadla svůj panák a čekala, až se přidají i ostatní. ,,Tak na maturitu?"

,,To už tady dneska bylo." zakoulela Tereza očima. Navíc slovo maturita bylo jedno z jejích nejneoblíbenějších na světě.

,,A co na vás?" navrhla Nováková a Maty s Terry doslova málem honili bulvy po stole, jak je vyplázli.

,,Co třeba na zejtřejší opici?"

,,Jo, ty ji budeš mít rozhodně pořádnou." ušklíbla se Terka na Matěje, kterému v tom okamžiku mozeček začal pracovat na plných dvě stě procent, div se mu nezadřela všechna kolečka, co tam má.

,,To by šlo. Tak na ranní nevolnost a neskutečněj bolehlav." pronesla Hanka Svobodová, všichni si přiťukli a kopli do sebe panáčka vodky, která byla nejspíš z Ruska, protože se Tereza málem udusila, jak to bylo silné jak noha od kulečníku. (A/N: jak říká Šéf Zděnda Pohlreich)

Matěj se od té doby nehnul z místa a do všech tří "slečen" hučel, aby s ním šly na dalšího panáčka. Bohužel neuspěl. ,,Dobře, tak když ne panáka, tak si dáme kulečník."

,,Terezko, běž s ním, ať nám už dá pokoj nebo ho něčím přetáhnu a vyhoděj mě za to ze školy." doslova zakňučela Hanka.

,,Jo, Terezko, buď hodná holčička a běž si s tím ošklivým svalovcem hrát." šklebil se Matěj a nasadil psí kukuč.

,,Blbečku." zavrčela Fordová a dala mu pohlavek.

,,Au, a to jsem dneska extra hodnej." stěžoval si blonďák a podrbal se na "plešce".

,,Jo a o to víc otravnej." ušklíbla se "fackovačka".

,,Souhlas." přitakala Matyho učitelka Martina a madam Svobodová vehementně přikyvovala.

,,Vy… člověk na vás tak mile." urazil se blonďák a zase se vzdálil, bohužel se ani ne za minutu vrátil a "nebyl sám". ,,Teď už se mnou pudeš?" usmál se a vrazil Terce skoro až do papuly rudou růži, kterou koupil od babky květinářky, která se ten večer potulovala po hospodě sem a tam. Učitelky okamžitě vyprskly smíchy.

,,Ty nedáš pokoj, že ne?"

,,Né, naneštěstí pro tebe jsem toho už dost vypil, takže tak docela nevim, co dělám." blábolil div si nezapletl jazyk. ,,…mám rád víno červené…" zazpíval si s pochybnou kapelou s názvem Generace jednu z hitovek minulého století.

,,A myslíš, že mě tam dotáhneš kytkou? Dokážeš si mě představit s něčim takovym? Když mi máti dá do pokoje kytku i přes moje protesty, že to tam chcípne, tak to tam taky fakt chcípne a ty mi teď dáváš kytku?" mlela Tereza jednu ptákovinu za druhou a sama nevěděla, co to kecá… ten alkohol navíc smíchaný rychle stoupá do hlavy.

,,Hm, nech mě chvíli přemejšlet… jo!" usmál se Maty a než by řekla švec prťavec, už ji táhl po schodech dolů ke kulečníkovému stolu. Chudinky učitelky byly bezmála mrtvé smíchy.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chris Chris | Web | 29. března 2011 v 19:29 | Reagovat

haha :D super kapitola :D Matej zlatý :-) :D

2 Hanule_22 Hanule_22 | 29. března 2011 v 23:52 | Reagovat

výtečný díl. :) Pospíšil se nezdá :-D

3 Seryn Seryn | Web | 30. března 2011 v 14:43 | Reagovat

taky bych na ně koukala jak na voly když je maturiťák a oni se tam baví o supertajných programech :-D jinak skvělá kapitola :-D

4 Hope Hope | Web | 30. března 2011 v 22:35 | Reagovat

Šílenej, můj drahej, tenhle komentář se ti asi nebude líbit...
kapitolu jsem z velké části probrečela a bylo to kapitolou nebo spíš ústřední dvojicí...já si prostě představila opilého Matěje s opilou Terkou a přišlo mi to všechno tak úžasně roztomilé a krásné, že jsem se rozbrečela...ale kapitola byla samozřejmě skvělá, jak taky jinak, že

5 Paddy Sb Paddy Sb | 31. března 2011 v 20:03 | Reagovat

chudáčci členové profesorského sboru.. maj to hold s námi studenty těžké :-D  ;-) .. však ti naši na tom nejsou o moc líp 8-)

6 misha misha | 31. března 2011 v 21:34 | Reagovat

O_O  :-D  :-D  :-D Skvělý!:D

7 Ráďa Ráďa | 1. dubna 2011 v 14:45 | Reagovat

Skvělá kapitola. Takový milý společenský večírek s bohatým a vtipným programem :-D Moc se mi to líbilo, a ani se Matesovi nedivím, že na Terku a učitelky koukal, jako kdyby spadl z višně - takovéto debaty 8-O :-D a ještě je odměnil pitivem. Já ty dva (T a M) prostě žeru :D  jejich hašteření je nezapomenutelné :-D

8 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 3. dubna 2011 v 14:03 | Reagovat

Úžasný! :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.