18. Call me when I’m sober

28. května 2011 v 11:53 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej

Původně se tady měli objevit Bičikovy Poberti, jenže s váma to je fakt těžký a nezvládli jste 5. koment k Nightfallu a protože mi tak docela nevim z čeho hrabe, tak stejně přidávám, naneštěstí pro vás Bloncku... hmmm už v příští kapitole půjde do tuhýho, no nebo to alespoň začne, tak se koukejte snažit a komentit až se z vás bude kouřit!

Mimochodem, co říkáte na novej "lay"? To byl taky výtvor z pěkný nudy...

No nic, radši zase svištim pryč, tak komentářům zdar.

ŠílenejKdyž se ráno Tereza probudila, tak kromě toho, že ji nehorázně třeštila hlava a žaludek měla jako na vodě, tak se chvíli nemohla vůbec zorientovat, kde to vlastně je. Jediné, co věděla jistě, bylo, že leží v něčí posteli. Pár vteřin mžourala na všechno kolem sebe a s nemalými potížemi se konečně i posadila, takže tím pádem měla i mnohem lepší rozhled. Byla ve Štěpánově posteli a sám Štěpán seděl na gauči naproti posteli a nehorázně se ušklíbal.

,,Jak jsme se vyspinkali?" provokoval hned po ránu.

Tereza malátně odpověděla: ,,Já spala?" Byla utahaná jako kotě tak, že pochybovala že by zavřela oči na víc jak pět minut, no ale budiž.

,,Teoreticky…" zamumlal hokejista a pořád se šklebil jak největší blbec pod sluncem.

,,Proč se takhle tváříš? Co jsem prováděla?" začínala se Terry bát, protože si z večera nepamatovala ani ň.

,,To mi řekni ty, já přijel až ve tři."

,,AŽ?" vyjekla zděšeně bruneta a hned se chytla za hlavu. Asi by si příště měla rozmyslet, jestli bude znovu "mluvit" tak hlasitě. ,,Co jsem tam takovou dobu dělala? Vždyť jsem měla v plánu nejpozději v jedenáct vzít roha."

Štěpán dělal já nic, já muzikant a radši se zahleděl na strašně zajímavý strop, kam mu Terka před pár lety nalepila různá vesmírná tělesa z fosforu, co v noci po nasvícení svítí jako o život.

,,Hej, ty něco víš!" obvinila ho, když si všimla, co dělá a hlavně jak se tváří, i přes tu masku 'Netuším absolutně nic' mu to nesežrala. Je to pech, když někdo neumí lhát…

,,Jak bych zrovna já moh něco vědět?"

,,Ty víš vždycky něco. Tak ven s tim!"

,,Radši ti jdu udělat snídani. Co by sis dala? Míchaný vajíčka? Chleba s máslem a marmeládou? Anebo snad vepřový koleno s křenem?" zvedl se hokejista a s poťouchlým výrazem se pomaličku přesouval ke dveřím. Tereze se zvedl žaludek a svištěla na záchod, 'zavolat si'.

,,Nenávidím tě!" vřískla a třískla ho do břicha, když kolem něj "procházela".

,,Jak rád tohle slýchávám po ránu." usmál se Štěpán a jakožto provokatér to vzal do kuchyně kolem koupelny, i když si mohl vybrat z dalších dvou možných cest. ,,Tak co k tý snídani?"

Tereza, aby ho neslyšela, tak pustila vodu do vany, protože ten zvuk je vážně ohlušující, takže provokatéra za dveřmi nemohla slyšet ani kdyby chtěla, což rozhodně nechtěla!

Bruneta v koupelně strávila půl hodiny a když se odtamtud konečně vrátila, tak si zalezla zpátky do postele, která už bohužel vychladla.

,,Tohle všechno vypij." dostavil se po pár minutách Štěpán s půllitrem obyčejné sodovky.

,,Proč?" zeptala se Terry, ale ani nečekala na odpověď a radši se vrhla na pití. Celý půllitr měla v sobě během několika vteřin, až se sama divila, že se neutopila. Jenže pak se jí znovu zvedl žaludek a letěla zpátky k záchodové míse.

,,Proto." ušklíbl se Šťastný.

,,Já tě tak nenávidim!" vraždila bruneta hokejistu o pět minut později, kdy byla už zase zpátky pod peřinou.

,,Zvláštní, večer jsi říkala něco jinýho."

,,A co?" vykulila bruneta zděšeně svá hnědá očka.

,,Něco o tom, jak ti to s těma koulema šlo."

,,Jakejma koulema?" nechápala Tereza ani slovo z toho, co mlel, jenže odpovědi se jí nedostalo. Vlastně by tu odpověď nedostala tak jako tak, protože Štěpán se rozhodl v tomhle ohledu držet bobříka mlčení.

,,Radši zavolej vašim, aby věděli, že pořád ještě někde nepaříš nebo že tě nezařízli jako sele."

,,Dobrej nápad," přitakala. ,,Nevíš náhodou, kde mám telefon?"

,,No tak to fakt netušim. Zkus ho najít, já se jdu mrknout, kdo to otravuje." hodil jí hokejista svůj mobil a šel otevřít dveře bytu, za kterými na něj někdo zvonil jako splašený. Naštěstí měl Štěpán tolik soudnosti, že za sebou zavřel dveře pokoje, aby Terka neskučela bolestí hlavy ještě víc než už dělala doteď.

Bruneta své "vyvolávání" nijak neprodlužovala, zmáčkla zelený telefon a byla hnedka druhá naposledy volaná, takže nebylo co řešit. Sice nadávala na ten otravný vyzváněcí tón, co slyšela, ale chtěla se ujistit, že ten svůj krám nemá vypnutý a najde ho bez větších problémů. No jo, sice to vyzvánělo, ale nikde nic a byla blbost, že by si vypla zvuky.

***

Maty si nerušeně chrupal ve své "jeskyni", která se podobala zřícené budově. Vážně bordel jako po výbuchu. Nic nebylo na svém místě. Všechno popadané někde, kde byste v životě neřekli, že je to vůbec možné a mezi tím vším jediný "světlý" bod. Matěj bez trička, zato v riflích na posteli, kde nevěděl co s peřinou, tak si z ní udělal polštář a plyšáčka. Nejspíš by si tak vylehával v klídku dál, kdyby mu najednou něco nezačlo doslova řvát po pokoji.


,,ÁÁÁ." Matěje to tak vyděsilo, že okamžitě sletěl na podlahu, což možná bylo způsobené i tím, že ležel na okraji matrace.

,,Máro, ty idiote!!!" nadával blonďák hned po dopadu, ale když mu po chvíli docvaklo, že v tom drahý bratr nejspíš prsty nemá a že mu tak řve kapsa, tak se uklidnil a vytáhl tu řvoucí věc. Mobil, jenže ne ta jeho stará hračka. Navíc na displayi bylo napsáno "Stef" a Maty si byl jistý, že žádného Stefa nezná a už vůbec nemá v mobilu.

Pro klid duše a hlavně aby ukončil ten randál hovor přijal. ,,Haló?"

,,Pospíšile?"

,,Terenc?

,,Jo. Proč máš můj telefon?"

,,Nemám šajnu, mám absolutní okno a navíc jsem se právě vzbudil." žmoulal si blonďáček modrá očka, kterým se nelíbilo to hnusné bílé světlo z venku. ,,Vysvětli mi jednu věc."

,,Jakou?"

,,Co to máš kurva za vyzvánění? Málem jsem dostal infarkt!"

,,To je klasika. Linkin Park, ty nevzdělanče!" zavrčela Terka. Neznalost Linkinů byl druhý nejhorší lidský prohřešek hned po fandění Slávii a když se k tomu přidá ještě ten bolehlav, tak není divu, že byla rozladěná jak staré piáno.

,,A to to musí tak řvát? Vždyť mi skoro praskly ušní bubínky. O tom šílenym vibrováni v kapse ani nemluvě." vrčel Maty dál.

,,Jo musí, nastražila jsem na tebe takovou past za to, cos mi udělal večer." protočila Terenc oči. Sice vůbec netušila, kde sebral její mobil, ale to se ztratí… teď využije všech dostupných prostředků k ještě většímu znepříjemnění Matějova rána.

,,A co jsem udělal? Vim jistě, že jsem ve všem nevinně!" dělal blonďák, že o ničem neví a dokonce se už i stačil vyškrábat zpátky do postele, ta zem byla totiž podle jeho mínění až moc tvrdá.

,,Vožrali jsme se, jak zákon káže!"

,,Kdes přišla k tomuhle přirovnáni?"

,,Vim já? Asi v nějakym filmu." mávla nad tím Fordová rukou, o tom mluvit nechtěla. ,,Stejně si tě podám!" slíbila a Maty zakňučel, jak si živě představil tu další hromadu tyranie úkoly. ,,Můžeš s sebou do školy v pondělí vzít můj mobil?"

,,Když si vzpomenu a nerozšlapu ho do tý doby, tak snad jo."

,,Dík. A teď se jdu vyspat z tý opice. Čau."

,,Hm. Nazdar." A tím jejich rozhovor skončil.

***

,,Kdo to byl?" vyplázla Terka jedno oko na Štěpulku, který se ráčil vyskytnout ve svém pokoji.

,,Soused, zase si zabouch, tak jsem mu musel jít otevřít. Asi mu nechám vyrobit i klíč pod rohožku, aby pořád nechodil pro ten, co nám dal pro případy "nejvyšší nouze", který jsou u něj každej druhej den." mračil se hokejista. ,,A co ty? Už jsi zavolala domu?"

,,Více méně, můj mobil má Pospíšil, tak jsem zavolala od tebe."

,,Aha."

,,Jaký aha? Cos tim myslel?"

,,Nic jsem tim nemyslel, řek jsem jen aha jako aha, nic jinýho v tom není. Jen mi není jasný, proč má tvůj telefon zrovna Zlatej chlapec." obhajoval se Štěpán, ale Terce to stejně nějak nesedělo. To své aha řekl tak zvláštně, až to bylo podezřelé.

,,To mě taky ne. Ale teď vážně, co jsem prováděla?"

,,Ani nic moc. Když jsem dorazil, tak brácha Blonďáka řek, že tě Blonďák celou dobu napájí jak velblouda a taky žes mu to každou chvíli natřela v poolu, tak jste si dávali odvety až do aleluja. A když jsme jeli domu, tak nás zastavili policajti, ale jinak pohoda." dělal hokejista, jako by se nic nestalo a na mraky ožralá Fordová je na denním pořádku.

,,Cože policajti? Řekni prosím, že jsem nic nedělala!"

,,Nic jsi nedělala." ujistil jí Šťastný. ,,Celou dobu jsi spala a když ses pak vzbudila, tak ses usmívala jako sluníčko a tomu jednomu blbci málem vypíchla oko zavíracim špendlikem na svý stužce, jak jsi mu ji ukazovala."

Po tom, co si Tereza vyslechla se jí udělalo ještě víc špatně a po zbytek dne s ní nebyla moc řeč, proto se taky radši nechala odvézt domů do své postele.

Původně argumentovala slovy: ,,Nechci, aby mě takhle viděla tvoje máma." Ale Štěpo-Štěpánek ji ujistil: ,,To se neboj, už tě viděla, když jsme dorazili." a to byl poslední hřebíček do Terčiny rakve hanby.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 28. května 2011 v 13:56 | Reagovat

prý naneštěstí pro nás, já jsem třeba za kapitolu strašně ráda =o) tuhle povídku prostě žeru =o)
teda Štěpán je pěkně zlej :-D takhle chudáčka Terku provokovat =o)
čekala jsem, že Terky telefon bude mít Maty :-D fakt mě zajímá, jak se u něj vzal :-D
teda já čekala, že Terka bude chtít, aby jí Matěj telefon donesl, co možná nejdřív a ono nic...sakra :-D
kapitola opět nezklamala, opravdu jsem se skvěle bavila :-D
Terky je mi fakt líto, ale tak tohle asi ve většině případů k maturáku patří...

2 Hope Hope | Web | 28. května 2011 v 13:57 | Reagovat

mimochodem, lay se mi líbí ;o)

3 wladka wladka | Web | 28. května 2011 v 14:29 | Reagovat

radsej by som nieco z Rokfortu, ale budis/z
kapitola sa mi pacila...chudak Terka, nechcela by som rano po alkoholovej akcii vracat...ja vraciam pocas nej...
ale bola srandovna to kapitola....rehlila som sa v kuse :D
a chcemnieco z Rokfortu!

4 Seryn Seryn | Web | 29. května 2011 v 6:03 | Reagovat

no konec.. :-D až já budu v maturitním ročníku (já vím, eště mám dva roky čas) a budem mít něco jako maturitní večírek, rozhodně takto nechci skončit! :-D kapitola úžasná.. nejlepší byl Štěpka :-D co chceš k snídani? :-D lay sem chtěla pochválit už minule.. nějak sem na to zapomněla takže.. je krásný.. ;-)

5 wladka wladka | Web | 29. května 2011 v 9:58 | Reagovat

v pohodeeee vsak nemusis citat...ja som tiez necitala a ani nemienim citat Vampirsku akademiu...

6 wladka wladka | Web | 29. května 2011 v 11:35 | Reagovat

Bivik..nie, hrala v Pubertacke(Wild child-ci ako) s Emou Roberts...
:D

7 Chris Chris | 29. května 2011 v 17:39 | Reagovat

:D Bože on nepozná Linkinov :D By mu mala raz Terezka dať hodinu o nich :D :D Super kapitola a lay je v pohode :)

8 Kajka Kajka | Web | 29. května 2011 v 18:10 | Reagovat

super kapitola a paradna poviedka. A dessign pekny :)

9 hanule_22 hanule_22 | 31. května 2011 v 10:52 | Reagovat

Takový vyzvánění bych brala taky :-D
moc pěkný díl ;-)

10 Faillë, Draco Faillë, Draco | Web | 31. května 2011 v 17:29 | Reagovat

F: Děkuju, směju se, i když mi máma tahá z ramene střepy skla a lije na to kilometry desinfekce (jsem se trochu porvala) Vážně moc děkuju :D
D: Taky děkuju, zvedli jste mi ještě víc náladu... Další týden doma a k tomu vaše povídky = lepší než máruška :D

11 TJ TJ | Web | 4. června 2011 v 23:01 | Reagovat

Dokonalosť. Zbožňujem túto poviedku :D. Štepán je ted pekne prešibaný :P. Ale chudák Maty. Zobudiť sa po opici pri takom zvonení. Bŕŕŕr!! :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.