23. Pain

4. srpna 2011 v 10:54 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Vim, že minimálně jedna osoba se na tuhle povídku klepe jak na smilování... No... Když ji to baví...

Jinak "Béčko" objevila hustý knížky, teď je jen splašit. 1. díl se jmenuje "Cinderella: Ninja Warrior" - Popelka: Bojovník Ninja a 2. "Sleeping Beauty: Vampire Slayer" - Šípková Růženka: Přemožitelka upírů od Maureen McGowan, takže kdyby měl někdo náhodou odkaz ke staženi, je fuk jestli audiokniky nebo obyčejnýho pdf, hlavně když to bude v nám srozumitelný angličtině, tak nám ho prosím hoďte...

Mimochodem Faillë s Dracem maj už nějakou dobu novej blog, kterej rozhodně stojí za prošmejdeni a pročteni, tak je navštivte a něco málo napište, protože bez komentářů nebude další kapitola a tu já nutně potřebuju, tak mi pomozte k Who Are My Parents? Nebudete litovat!

A kapitole... snad se bude líbit, názory prosim vyjádřete do komentářů.,,Děsíš mě." mračila se Tereza a to Matyho probralo…

,,Já tě děsim? Ty děsíš mě!" vyštěkl a pro všechny případy si sedl, navíc mu medvědí koberec přišel najednou strašně zajímavý.

,,Celej tejden se děsim toho, že už nepřijdeš do školy, neuvidim tě nebo na mě už v životě nepromluvíš. A nejvíc mě děsí představa, že mě nenávidíš za to, co jsem udělal. Je mi líto, ale nemoh jsem jinak. A i tak mě děsíš a chci tě zpátky, je jedno jak, klidně na mě zase řvi, že neumim anglicky ani slovo." chrlil ze sebe jeden blábol větší než ten předchozí. Na přeskáčku a různě pomotaně a možná to ve výsledku ani nedávalo smysl, ale musel to ze sebe prostě dostat.

,,Tys…" začala Terenc po asi tak minutovém tichu, kdy si rovnala v hlavě všechno to, co právě slyšela.

,,Právě ti nějakym hodně zvrácenym způsobem řek, že tě miluju? Jo, myslim že jo. No, nebo v to alespoň doufám."

Fordová nevěděla ani co by se za nehet vešlo jak odpovědět, a tak plácla první blbost, která ji napadla. ,,Chceš nějaký křupky?"

Maty se nejdřív upřímně vyděsil a pak vyprskl smíchy. ,,Křupky? Právě jsem se přiznal, že tě miluju a ty se mě ptáš na křupky?"

,,A co ti na to mám říct jinýho, když to na mě tahle vybalíš a předem nijak nevaruješ?" mračila se bruneta.

,,Jeden ten text, cos mi nechala na překlad, byl o druhý šanci. Blá blá, něco s Halleyovou kometou, blá blá, druhá šance." kulil Matěj očima. ,,Nic jinýho nechci, jen druhou šanci."

Terka nereagovala, jen se pořád mračila.

,,Křupky jsou dobrej nápad." řekl Maty, když mu docvaklo, že víc toho v tu chvíli nemůže čekat.

,,Konečně slovo chlapa." zaradovala se Fordová a zmizela do kuchyně, kde vyrabovala skříň. Po desetiminutovém čekání, které nemínila nijak zkrátit, se vrátila s plnou náručí brambůrek s různou příchutí, tyčinek, nějakého toho "polystyrénu" a dalších blbostí.

Matějovi málem vypadly ty modrý kukadla, jak je zděšením vykulil při pohledu na "zabarikádovanou" Fordovou. ,,Ježiš, zbylo vám tam ještě něco?" vstal a šel jí pomoct se vším tím nákladem.

,,Takovejch věcí máme vždycky plno. Je tam ještě popcorn, slaný sušenky, něco vanilkovýho, oříško…"

,,Dost. Stačí. Nejsem žádnej vojenskej regiment." zarazil Mates brunetu ve výčtu všeho, co v kuchyni ještě zůstalo a většinu toho, co držela hodil na postel, kam se pak taky nasáčkovali.


,,Já vim. Já jen… nemám tušení co dělat, co si myslet. Totálně všechno jsi mi rozboural."

,,Tak tos jsme si kvit. Tys mi taky překopala celej život. Celou dobu flákám všechno kromě hokeje, pak si přijdeš ty a já se z nudy dokonce i učim."

,,Ty ses učil?" podivovala se hnědoočka a kdo by jí to měl za zlé.

,,Jo, konečně jsem se podival na první maturitní otázku z češtiny. Vim, že tam pobíhaj Konstantin s Metodějem a tim končim." pokrčil Pospíšil rameny a otevřel sáček se slanými brambůrkami.

,,První otázku jsme měli už v září."

,,No a? I tak jsem pokročil. A ty tvoje texty jsem tak nějak přeložil všechny." bručel blonďáček. Se tak snaží a co z toho má? Leda výsměch. Ts.

,,Ty ses asi vážně nudil."

,,Mě to povídej. Včera jsem dokonce koukal odpoledne na Primu na nějakou německou blbost, kde si hráli na Anglány. Dcera majitelky hotelu se vydávala za pokojskou, sbalila nevlastního bratra, kterej její matinku nenáviděl a když se dozvěděl, co je ta holka zač, tak jsem v tom ztratil přehled."

,,Tys koukal na romantický příběh od světoznámé Rosamunde Pilcher?" žasla Terenc a měla dost co dělat nevyprsknout smíchy… vzhledem k situaci to ale bylo dobré znamení.

,,Čeho?"

,,Nechceš vědět, věř mi." ušklíbla se Terka a Maty udělal škleb 'tááák jo', i když se celkem děsil na co se to vlastně díval.

,,Má to nějakej hlubší význam, že seš tady zrovna dneska?" zeptala se bruneta po dvou minutách trapného ticha… ještě pořád nezapla hi-finu.

,,Proč jsi dala takovej důraz na slovo 'dneska'?" dělal Matěj neviňátko.

,,Dávám ti tady druhou šanci, tak to nekaž."

,,No tak dobře. Až do dneška jsem nevěděl kde tě hledat, když jsi mi telefony laskavě ráčila nebrat. Víc v tom není." pokrčil Maty rameny.

,,Nepřišels provokovat, protože je v telce Sparta proti Slávii?"

,,Abych pravdu řek, tak bych si na to ani nevzpomněl."

,,A vůbec, jak ses dozvěděl, kde bydlim?" zamračila se hnědoočka, když si najednou uvědomila, že musel jedině ukecat třídní Šenkeříkovou, aby mu poskytla tajnou informaci anebo se jí ani neptal a rovnou se jí vloupal do kabinetu. V telefonním seznamu už totiž několik let nebyli.

,,Mám dojem, že by můj zdroj nebyl moc rád, kdybych ho jmenoval." vrtěl Maty vehementně hlavou, až se mu z toho zatmělo před očima. ,,Blbej nápad!" nadával si.

,,Vyklop pravdu nebo můžeš zase jít a druhá šance ti skončí a víc už jich nebude."

,,Hele, ale tohle už je čistý vydírání!" ohradil se sladký blonďáček. ,,Šťastnej mě přišel zbít, ale místo toho jen zuřil a poslal mě za tebou."

,,CO?" vyjekla Terenc vyděšeně a valila oči. ,,Cože ten starej pletichář udělal?" ptala se o dvě tóniny vyšším hlasem než měla obvykle.

,,V podstatě mi tě dohodil." ušklíbl se Maty jako největší king pod sluncem. ,,A taky mi hlavně řek, že ses s nim rozešla." pokračoval blonďáček a kul železo, dokud je žhavé. Tím ale přestřelil. Tereza ho bezmála sežehla ošklivým pohledem. ,,Už mlčim." dal ruce vzhůru v gestu vzdávajícího se muže.

,,Kdy ti to řek?"

,,Asi hodinu předtím, než jsem přijel sem." odpověděl Pospíšil a šel prozkoumat Terčin pokoj, ale jeho první zastávka byla u knihovničky, na které stála vymakaná hi-fi věž a kolem ní byly poházené stohy CD. Chvilku se jimi prokousával, ale pak to vzdal. Nic co by alespoň trochu znal, nebo byl jeho rap.

,,To znamená hned jak odjel odsud. To je ale hajzl!" nadávala Terenc

,,Tak to prrr. Kdyby se neobjevil, tak tady nejsem." hájil Maty svého nového "kamaráda".

,,No právě." ušklíbla se Fordová a lehla si. To už na ní bylo fakt moc.

,,Víš, že kvůli tobě riskuju vyhozeni z týmu?" objevil se zčistajasna blonďáček hned vedle ní a kdoví kdy hi-finu zapnul a v pozadí něco mlátilo do bubnů a drnkalo na basovku.

,,Jak kvůli mně? Co jsem zase udělala?" děsila se bruneta do čeho se namočila a sama o tom nevěděla. Vždyť už kolik dní nevytáhla paty z domu, tak snad za nic nemůže.

,,Jen jsem dneska zdrh ještě před začátkem tréninku přímo z ledu a když se mě Bendy s trenérem snažili zastavit, tak jsem je těžce ignoroval. Ale bylo to těsně potom, co si mě zavolal Šťastnej, tak to snad nějak ukecám. Teda pokud mi to dovolíš."

,,Proč pořád všechno házíš na mě?" naštvala se Terry a lehla si na bok, aby viděla jak moc bude něco vymýšlet. Bohužel Maty udělal to samé, takže na sebe civěli jak pitomci z deseti centimetrů.

,,Protože udělám všechno, co budeš chtít, jen abys mi už nezmizela."

,,Všechno jo?" začínala bruneta kout plány.

,,Jo, všechno."

,,Tak mě vynech z obliga a už na mě nic neshazuj."

,,Rozkaz, madam." usmál se Maty a začal si hrát s Terčinými vlasy, které jí odhrnul z obličeje. Sice se přitom cítil jako největší pitomec a to divné mravenčení v břichu nijak nepomáhalo, ale stejně s tím nepřestal.

,,Ty se nevzdáš, že ne?"

Maty zavrtěl hlavou a usmál se. Dokonce se mu i zajiskřilo v očíčkách. ,,Nikdy."

Hokejistík nakonec zůstal přes noc, sice měl naprosto zakázané jakékoliv zákroky, jakými se myslí úplně všechno, ale stejně si našel skulinku, když si na sebe Terku stáhnul a donutil ji se k němu tulit. A to byla asi tak jediná věc, proti které Fordová ani nic moc nenamítala.

Když se ráno Tereza vzbudila, tak se zděšením zjistila, že na ní Matěj zírá jako u vytržení a přitom se usmívá jako blbeček. Takže ta střelená noční můra byla nakonec skutečnost. To naštve!

,,Ahoj." usmíval se Maty dál.

,,Ty jsi ještě tady? Docela jsem čekala, že vezmeš draka."

,,To bys tak chtěla, viď? Ale máš smůlu, teď už se mě tak lehce nezbavíš. Vim totiž kde bydlíš, heč!" posmíval se jí blonďák a schytal to polštářem do obličeje, zatímco Terka se spasila útěkem do koupelny, co měla naštěstí hned vedle pokoje. Když se po pár minutách chtěla vrátit zpátky, tak málem dostala infarkt, protože Matěj ji přepadl z druhé strany, než by čekala a donutil ji dovést ho do kuchyně.

,,Pořád mi ale nedochází, co tady chceš dělat." založila si bruneta ruce na prsou a odmítala dál spolupracovat, dokud se nedozví pravý důvod "ukázky domu".

,,Chci udělat palačinky, tak nezdržuj a řekni mi, kde máte mlíko, mouku a tak dál." vysvětlil Maty a rozhlížel se kolem, zatímco Tereza si ho měřila nedůvěřivým pohledem a nehnula se ani o píď.

,,Co koukáš? Nejsem tak neschopnej, jak si myslíš." ohradil se. Tím Terenc sice moc nepřesvědčil, ale s menšími potížemi našla to, co požadoval. Ono když do kuchyně páchne jen když musí vyndat nádobí z myčky a víc nikdy, tak je potom legrace tam něco hledat.

A mezitím co si Matěj hrál na Zdeňka Pohlreicha juniora, tak se Fordová raději vzdálila obléct se, protože při tom výbuchu nechtěla být ani kdyby jí vyhrožovali slávistickou vlajkou.

,,Svítí, svítí slunce nad krajem, nad krajem…" prozpěvoval si Maty a dokonce si i pohvizdoval písničku Jirky Korna z pohádky Honza málem králem a když se otočil, aby si přisypal ještě trochu mouky, tak se zarazil a měl v úmyslu propadnout se minimálně do Číny. ,,Dobré ráno." pozdravil pana Forda, který stál mezi futry jako opařený a čerstvé noviny, které si právě přinesl z trafiky mu spadly na zem.

,,What the hell?" (A/N: Co to sakra?)

,,Ehm…" znejistěl Maty, ale i když tak docela nevěděl, co se to "tcháneček" ptá, tak odpověděl: ,,Snažim se udělat snídani. Palačinky, dáte si taky?"

,,Chlapi v tomhle baráku furt vařej, ale nikdy tady nebydlej. Myslim, že máme novou rodinnou tradici." přemýšlel starouš Ford nahlas a dal se s Matesem do řeči.

,,A co máš v plánu, mladíku? To, že seš tady ještě teď, neznačí nic dobrýho."

,,No vlastně jsem chtěl vzít Terenc bruslit." přiznal Maty, zatímco palačinky už se dělaly na pánvičce.

Harry se upřímně zasmál a řekl: ,,Good luck with that." (A/N: Tak to hodně štěstí.) a Matěj vůbec nechápal, co tím myslel. Zatím.

,,Ajaj." zděsila se Terka, když se konečně vrátila a uviděla taťku, jak se vykecává jako stará bába na trhu.

,,I think you should go change for your first date."

,,It's not a date!" zavrčela na tatíka Tereza a Matěj se přihlouple zeptat: ,,Co přesně znamená 'date'?"

,,Nic." švihla po něm bruneta vražedným pohledem a doufala, že si někde nesežene slovník, aby si to přeložil. Bohužel její obava se vyplnila. Vytáhl z kapsy jean mobil a nejspíš najel na net.

,,Takže to není rande jo? Tak jak bys tomu chtěla řikat?"

,,I would rather stay out of this, see ya later, boy. And I have one advice for ya, I'll keep eyes on ya, so watch your back." řekl papa Ford Matějovi těsně předtím, než se pro své vlastní bezpečí klidil.

,,Tak jo. Co to sakra pořád řiká?" dal si Maty ruce v bok jako načuřená primadonka a měl v úmyslu klidně nechat palačinky spálit jen když se dozví pravdu.

,,Že se mezi nás radši nechce plíst. A že by sis měl hlídat záda, protože si na tebe dá pozor."

,,Což česky znamená, že mě zabije, když něco zase zvořu?" ujišťoval se Pospíšil.

,,Přesně."

,,Ou. Tak jo. To je fér." pokýval si Maty hlavou a dál se věnoval palačinkám. Tereza se jen zamračila a čučela na něj jako na idiota, ale radši nic neříkala. ,,Budeš muset najít marmeládu, šlehačku nebo prostě něco s čim to jíš." postavil před ni Mates talíř s palačinkami a hledal vidličku. Šikovně zamířil do prvního šuplíku, který objevil a trefil se. Horší už bylo vyznat se v tom moři příborů, co je vlastně vidlička. Všechno vypadalo tak stejně…

,,Co se na to zase tak tváříš?" protočil Matýsek očíčka, když si po dalších dvou minutách všiml Terezina výrazu na jeho mistrovské dílo.

,,Jak mám vědět, že v tom není nějakej arsenik?"

Matěj znova protočil bulvami a na důkaz, že to není otrávené kousek snědl.

,,Vidíš? Žiju. Ale je fakt, že by to chtělo víc cukru a ta marmeláda taky není zrovna nejsladší."

Nakonec i akce snídaně proběhla bez větších potíží a Fordová snědla všechno, co jí blonďák podstrčil. Druhá fáze dne byla nazvaná 'přesun na stadion a sehnat Terce brusle', Matěj měl svoje i s výstrojí v kufru. Tato fáze byla taky ještě hračka. Horší už bylo přesvědčit ji brusle si nazout...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 faille-draco faille-draco | Web | 4. srpna 2011 v 11:15 | Reagovat

Šílenej, uškrtím! Jestli někdo napíše třetí komentář, tak budu muset zveřejnit tu naprosto otřesnou kapitolu, která nemá nikdy spatřit světlo světa!
Ale jinak ke kapitole. Je naprosto dokonalá, boží, nádherná a já nevím co ještě, ale rozhodně to jsou kladná přídavná jména, která pořád utíkaj z mého slovníku ;-) :D
Už se teším, co se tu příště objeví :D  :D  :D  :D
Faillë

2 faille-draco faille-draco | Web | 4. srpna 2011 v 11:18 | Reagovat

Asi se budu opakovat po sestře, ale což. Kapitola (i povídka) je naprosto luxusní, boží, perfektní, dokonalá,... Nemám dost slov a pochval. ;-)  :D
Konečně se Matěj rozhoupal. Terenc to zabila těma kupkama, zvlášť, když jsem je tu žvejkal. Málem jsem sestře poprskal monitor! (chudák monitor) :D  :D  :D  :D
Poslušně se hlásí Dracouš 8-)

3 Hope Hope | Web | 4. srpna 2011 v 13:58 | Reagovat

I don't know if I'm human, who was shivering with anticipation, you thought me, but I must say that it made ​​me happy, really, I love this story =o)
Terka blackmails Maty? pche :-D she is a monster :-D I think it is in good, of course =o)
Maty's new friend? :-D I think Štěpán would disagree...but it was nice of him, it said Maty =o)
morons? :-D I wouldn't say that looking at each other like morons...it's nice =o) I love Maty and Terry and this story =o) I know I repeat, but I think you just have to say =o)
ok, končím s angličtinou :-D tak trochu jsem čekala, že Terka řekne, že se bude muset odstěhovat, když teď Matěj ví, kde bydlí, ovšem mám pocit, že by jí to moc nepomohlo, protože by si ji našel :-D
docela se bojím, aby Maty nepodpálil kuchyň :-D
nedivím se, že se Maty chtěl propadnout =o) rodinná tradice :-D umííírááám :-D
Mates neví, co je to date? ach jo, to je případ :-D
,,Což česky znamená, že mě zabije, když něco zase zvořu?" ujišťoval se Pospíšil. - chytrej! :-D
takhle blbě to utnout...pfff...styď se, tohle se nědělá!
strašně moc se ale těším na další kapitolu a doufám, že bude hodně brzy ;o)

4 s-s-s-s s-s-s-s | Web | 4. srpna 2011 v 21:27 | Reagovat

:-D že rodinná tradice.. :-D no ty mě dostáváš... :-D skvělá kapitola.. stejně jako všechny mnou neokomentované kapitoly. Nějak mě to nešlo. :-(

5 wladka wladka | Web | 4. srpna 2011 v 22:19 | Reagovat

neskurocne rada by som napisala nejaky dlhy komentar, ale nato ma boli prilis hlava, ze ledva existujem, ale  nechat si ujst kapitolu? Nikdy...
zboznujem tuto poviedku a aj kapitola bola skvela
P.S.Je mozne ze doplnujuci komentar pribudne zajtra :D

6 Chris Chris | Web | 10. srpna 2011 v 13:53 | Reagovat

Toto je najlepšia poviedka! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.