24. Matt's tutoring style volume 2

16. srpna 2011 v 21:21 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Volejte sláva a třikrát se radujte!!!

Historický okamžik, Bloncka se taky dočkala kapitoly bez fotek, to je věc, že jo?

Mimochodem držte prosím se mnou minutu ticha, protože se rozloučíme s jednou z hlavních postav... sbohem můj drahý... klika že seš v dalších asi pěti jinejch povídkách jako někdo jinej, budeš mi chybět...

Šílenej,,Tam mě nedostaneš! Copak jsem ti neřikala, že jsem naprostej sportovní antitalent?! I o těláku věčně simuluju, že jsem nemocná jen abych někoho tim míčem nebo čimkoli, co mi daj do ruky nezabila." nadávala bruneta, ale ani to jí moc nepomohlo, protože se Maty doslova vžil do role krále Miroslava z Pyšné princezny a Tereze ty brusle nazul i zavázal.

,,A právě proto dneska do ruky nic nedostaneš. Jen se necháš tahat po ledě. Víc po tobě nechci."

,,To nedopadne dobře." vrtěla Terry vehementně hlavou a už jí před očima probíhaly všechny možné scénáře akce na ledě. Pokaždé to končilo tím, že byli všichni mrtví a koupali se ve vlastní krvi.

,,Čemu přesně jsi nerozuměl ve větě: 'Zkusíš jí něco udělat a najdu si tě!'?" ozvalo se za Matějem a ten okamžitě vzhlédl. Nad ním s nepřátelským výrazem a růžovým batohem přes rameno stál Štěpán Šťastný.

,,Mužeš bejt v klidu, ještě jsem nic neudělal." odpověděl Matěj a pro všechny případy se taky postavil, takže si zírali do očí a vypadali jako dva kohouti na jednom smetišti. Přesněji řečeno dva hokejisti na jednom kluzišti.

,,Tak co je tohle?" ukázal Štěpán na Terezin nový 'módní doplněk'. ,,Řeklas mu, že seš při sportu nebezpečná jak sobě, tak ostatním?" obrátil svou pozornost na Terku, která byla přímo konsternovaná tím nenadálým zvrhlým zvratem událostí.

,,Několikrát." přiznala a až když to dořekla, tak si všimla, že už vedle ní není prázdno, ale sedí tam asi tak desetiletá brunetka se stejně zelenýma očima jako má Štěpán. ,,Jak ti šlo dneska bruslení?"

,,Normálka, jako vždycky." pokrčila brunetka rameny a podivně zahlížela na Matěje, který si toho taky všiml, i když měl menší potíže s tím, že na něj vražedně zíral Mr. The Best.

,,Seš divnej." řekla zelenoočka a Tereza se Štěpánem neplánovaně vyprskli smíchy. ,,Co to máš s vlasama? To se takle pitomě češeš vždycky?"

,,Myslí to vážně?" mračil se Maty na holčičku a dokonce na ni ukazoval prstem. Tereza jen přikývla a měla dost co dělat nesmát se na celou halu.

,,A proč máš díru na koleni? Copak si ji neumíš zašít? To už umim dokonce i já." pokračovala brunetka dál v zdrbnutí všeho co jen jde.

,,Sice se mi tvůj přístup líbí, ale musíme jít." ukončil tu velice plodnou konverzaci Štěpán a nestačil ani mrknout a holčička mu stála po boku. ,,Hlídej ji!" sykl Štěpula na Matyho těsně předtím než dal brunetce ruku na rameno a odešel s ní pryč.

Pospíšil ještě zaslechl konverzaci mezi tou malou a The Bestem: ,,Ten blonďák se mi nelíbí." ,,Mě taky ne."

,,Sakra, úplně jsem zapomněla, že má dneska bruslení." nadávala si tiše Tereza, jak blbá zase jednou byla.

,,Co byla ta holka zač? Připomíná mi tebe." mračil se Zlatý chlapec.

,,Monika. Štěpánova mladší sestra."

,,Tak tim se to vysvětluje." mračil se Maty dál, ale přestal to řešit a taky si radši už konečně nasadil brusle za stálého nadávání od kolegyně vedle. ,,Žádný výmluvy, jdeš na led."

,,Hele, možná jsme to s tim, že mi ukážeš svůj svět trochu uspěchali. Nenecháme to na někdy jindy? Třeba až na léto?" snažila se z toho Terka všemožně vykecat, ale měla celkem smolíka.

,,Ne. V létě tady žádnej led není."

,,No právě!" začínala Fordová už vážně panikařit. Bylo jí to ale houby platné, protože už ji Maty postavil na ledovou plochu.

,,Tohle nedopadne dobře!" prorokovala Terka roztřeseným hlasem. A hlas rozhodně nebyl jediné, co se jí klepalo. Jestli někdo sledoval její nohy, tak se musel třískat smíchy.

,,Zkus mi trochu věřit." uklidňoval ji blonďáček. ,,Vezmeme to nejdřív pomalu kolem manťáku."

,,A můžu přes něj přelízt pryč?" zkusila, i když by se jí to stejně nepodařilo, leda by se nějak zbavila toho vysokého plexiskla.

,,Ne."

,,Dammit!"

,,Nadávej alespoň česky, když už. Jsem rád, že už občas rozumim učitelce základní výrazy. Tohle je na mě moc složitý." mračil se Maty a pomaličku pozadu se snažil dotáhnout Terku, kterou držel za ruce k mantinelu.

,,Jak chceš. Sakra!" zavrčela Fordová a kdyby nebyla na tak kluzkém povrchu, na kterém byla ráda, že sotva stojí, tak by hokejistu snad kopla pod koleno.

,,No vidíš. Není to tak strašný, že ne?" usmíval se Mates po prvním obloučku, který odjeli.

,,Ne, je to ještě horší!" vyjekla bruneta a několik lidí poblíž se po nich ohlédlo. ,,Vážně tady musim bejt? Nechceš si třeba bruslit sám? To by určitě vyhovovalo nám oběma." skuhrala po odjetí dalších dvou metrů.

,,Ne." setřel ji opět Maty a začal jí dávat bruslařské rady. ,,A teď se zkus pomalu odrážet."

,,Radši ne. Už teď jsem zažila dost velký ponížení, další v podobě rozbitý huby o led nepotřebuju." vrtěla Terka hlavou, bohužel si nesepla vlasy gumičkou, takže je měla všechny v obličeji.

,,Neboj, od toho jsem tady, abych tě chytal." ujišťoval ji sladký blonďáček. ,,A teď se už konečně odraz."

Terka ho po několika dalších nadávkách, co nejsou tak úplně publikovatelné, poslechla a málem se zabila, protože jí ten inteligent neupozornil na zoubky na špičce želez. Naštěstí o hodinu později už kroužili po kluzišti bez větších problémů ruku v ruce.

,,A pak že se to nenaučíš, zabiješ sebe i ostatní a pak z hrobu budeš strašit mě." posmíval se jí Mates, který zase frajersky jel pozadu před ní.

,,Ještě jsme neslezli z ledu, tak je možný, že se to i splní." ušklíbla se Terka.

Možná by si v klídku ještě něco vykládali, ale nějaký dement, co s kamarády hrál na babu do Terezy prudce narazil a ta suverénně letěla na hubu. Matěj je ale takový trénovaný kavalír, že nejdřív hodil záda sám a hezky si počkal, až Terka spadne do měkkého, jinými slovy na něj.

,,Vidíš? A přesně o tomhle celou dobu mluvim." šklebila se bruneta od ucha k uchu, pak si ale periferním viděním všimla, že druhý z partičky "honilů" jede přímo na ně a doufala, že to nějak ubrzdí, jenže tím je nehorázně ohodí. Terka dlouho nepřemýšlela, navíc nebylo moc o čem a nechala si spadnout všechny vlasy přes levé rameno přesně ve chvíli, kdy je ten debil "zasněžil" a chránila tak blonďáčkův obličej. Asi jí kape na maják, když dělala takovou věc.

,,Dobrej postřeh." žasl Maty.

,,Ááá, mám to za krkem." začala Terka pištět a snažila se zbavit snížku za límcem od trička, který ji neskutečně studil. Matěj se jí pochopitelně smál, ale i přes svou nevýhodu "zavaleného horníka" se jí snažil pomoct.

,,Nesměj se. Ta studená voda je fakt nepříjemná!" ohradila se Terka, ale moc si tím nepomohla.

,,Když si to přeješ." ušklíbl se blonďák po chvíli, co o tom přemýšlel, ale využil toho, že na něm Terka ležela a ruku měl na jejím krku. Stáhl si ji níž, aby ji mohl políbit. Navíc Fordová přestala klást jakýkoli odpor, tak proč ne…

,,Myslim, že pro dnešek bruslení stačí, co řikáš?" nadhodil Maty, když po nějaké té delší "odmlce" začal zase vnímat okolí.

,,Díky, bože Belikove!" zaradovala se bruneta a své hnědé oči upírala do stropu.

,,Kdo?" nechápal blonďák, koho to jeho snad nová přítelkyně vzývá.

,,To necháme na jindy." slíbila mu a raději se konečně snažila nějak vstát, jenže se jí to ani za mák nedařilo, takže si radši jen sedla na zadek a čekala, až jí Mates vysvětlí "jak na to", to byla totiž snad jediná věc, kterou jí ještě nepovyprávěl a nedal podrobnou instruktáž s obrázky pro blbečky. Nakonec jí nic neřekl a prostě ji vytáhl na nohy sám.

,,Vypadáš, jak kdyby ses prošla ve vánici." posmíval se blonďák, když si všiml Terčiných vlasů, které byly celé bílé.

,,Sakra, mám to všude." brblala hnědoočka a snažila se sníh nějak sklepat zase dolů, no moc se to nedařilo, ale něco málo přece.

Zbytek dne strávili spolu stejně tak jako následující týden. Jen na Štědrý den se viděli na hodinu, protože každý doma "pomáhal" nebo alespoň imitoval pomoc. Hlavně Matěj pomáhal tím, že spolu s Markem likvidovali čerstvě udělaný bramborový salát na večer a nějaké to cukroví.

Jinak se jim do "společných chvilek" u Fordových vždycky nějak přimotal do konverzace starý Ford a zkoušel na Matyho angličtinu, takže na něj nepromluvil jediné slovo česky. Pospíšil samozřejmě čuměl jako puk a vůbec netušil, jestli mu "tcháneček" nenadává do všech možných debilů, no ale vždycky to nějak přežil. Zvlášť když se Terka vžila do role Supergirl a Lexe Luthora nějak vypoklonkovala.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 16. srpna 2011 v 21:35 | Reagovat

co je to za error? žádný obrázky? :-? :-D kapitola skvělá.. těším se na další kapitoly z vašej dílny a je mi jedno k čemu :-)

2 Draco Draco | Web | 16. srpna 2011 v 21:37 | Reagovat

Perfektní! Blonďák se činí! Já vždycky tvrdil, že jsme machři, takže blonďatým zdar!
Kapitola je dokonalá, perfektní a já nevím co ještě, ale rozhodně to bude kladný přídavný jméno. :D
Mám prý omluvit sestru, prý si to přečte, až bude mít lepší náladu, protože jinak by to dopadlo hrozně.
No nic. Já končím, jdu sestru povzbuzovat Chrisem, který by se tu mohl objevit.
Prosím, prosím, smutně koukám. Chci Meg a sestra by určitě chtěla Chrise :D

3 Delly Delly | Web | 16. srpna 2011 v 21:48 | Reagovat

Další oblíbená povídka! :D Tahle kapitola byla skvělá :D Ale jako chtělo by to ty obrázky! :D Vyloženě tu chybí :D

4 Hope Hope | Web | 16. srpna 2011 v 23:08 | Reagovat

ach, jak já tuhle povídku miluju =o* to snad ani není možné =o)
první mě zarazil Štěpán a růžový batoh, ale pak jsem pochopila :-D Monika je pěkně voprsklá, koukám :-D mno, myslím, že těm dvěma se Mates líbit nemusí, hlavně, že se líbí Terce =o)
moc se těším na další a doufám, že bude brzy =o) a taky doufám, že nebudu muset tuhle povídku dočítat ještě v ANglii, protože bych si ji rádda s tvým svolením vytiskla, abych si ji mohla číst v dlouhých chvílích ;o)

5 wladka wladka | Web | 17. srpna 2011 v 15:01 | Reagovat

ach jooo...
dnesna kapitola bola uzasna...ehh...
o ako sla korculovat..stretko so Stepanom a jeho malou sestrou...ta ale dala Matejovi...
a ako korculovala....no sikala som zz nej....a ten koniec... ach...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.