26. New Year's Eve shots

26. srpna 2011 v 17:52 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
No do ptáka ohniváka ale už, teď bez prdele, kam se mi poděly všechny ty obrázky? Tohle už vážně neni normální! Radši to přestanu řešit nebo z toho zešedivim a ani ta barva na vlasy to nepřekryje a to je prosím černá...

Nj, už se to blíží, už jennm dvě kapitoly a Bloncka nám dá své sbohem... takže hezky komentujte, ať to skončí a Hope si to konečně bude moct nechat vytisknout...

Jinak s B-cvokem tak nějak trhavě posloucháme Bloodlines od Medový, teda Meadový a zatim jsme někde na konci osmý kapitoly... no... řeknu to asi takhle: oproti prvnímu dílu VA se tam absolutně nic neděje... další informace zas někdy jindy... třeba v samostatným článku, pokud se to konečně nějak pohne kupředu.


U Pospíšilů doma si ani nevšimli, že Terka s Matesem dorazili o hodinu později než bylo původně naplánováno, takže místo v sedm dorazili v osm, ale zdálo se, že to nikomu nevadilo.

,,Stejně nemůžu uvěřit, žes mě k tomu ukecal." brblala Terka, když si sundávali bundy.

,,Já spíš nemůžu uvěřit, že jsem tě sem fakt dotáh." šklebil se blbeček sladký blonďáček.

,,A hele, Sparťanka je tady." objevil se zčistajasna v chodbě pan Pospíšil a Terku, která si sotva stačila rozepnout boty, odtáhl do obývacího pokoje. ,,Pojď, dáme si spolu novoročního panáčka."

,,Novoročního panáčka?" vyslala Terenc zděšený pohled na Matyho, který nad tím pokrčil rameny.

,,Jo, vy se nejspíš ještě neznáte." promluvil pan Pospíšil a přerušil tak tiché domlouvání pohledy mezi Terkou a Matějem. Když se otočila tak před sebou viděla holku s blond vlasy skoro až po lopatky a jasně modrýma očima, která se na ni usmívala. Fordová jí úsměv plaše oplatila.

,,To je Bára, co z nepochopitelnýho důvodu trpí Marka." představil blondýnu. ,,Báro, to je Sparťanka, co dává Matějovi kapky. Konečně někdo. Jak že se vlastně jmenuješ?" uvědomil si, že je nedostatečně informovaný.

,,Tereza." zavrčel Matěj, tatíka odstrčil někam do háje a objal Terku zezadu kolem pasu.

,,Takovej je v náladičce vždycky." mrkla na brunetu spiklenecky blondýna a nenápadně ukazovala na pana Pospíšila.

,,Paráda." zaradovala se Fordová se značným sarkastickým podtónem. ,,Tvůj táta mě fakt nemá moc rád, že ne?" pošeptala Matesovi.

,,To ne, jen nesnáší všechno sparťanský. Pamatuješ si na naše začátky?" ušklíbl se blonďák zrovna ve chvíli, kdy jeho táta přinesl všem panáky něčeho velice hnusného a přímo jim to vnutil. Kde se vzala, tu se vzala i dobrá duše Pospíšilovy rodiny, paní Pospíšilová.

,,Holky, nic co Karel řekne, neberte moc vážně." dala jim velice cennou radu a už zase někam odťapala.

,,Jo, tak to asi těžko." zamumlala si Terka neslyšeně, ale Maty stál až moc blízko…

,,Netrvalo vám to nějak dlouho?" přitočil se k Matymu Marek a stěžoval si, že byl s Bárou vystaven napospas tatíkovi, který už v žíle nějakou tu promili měl.

,,A divíš se s tim, co předvádí táta?" kývl blonďák hlavou k jejich "vůdci smečky".

,,Ne." přitakal neochotně Mára.

,,Kluci, pojďte mi pomoct." houkla na "malé" Pospíšily matka rodu z kuchyně a kluci poslušně nastoupili. Matymu se sice nelíbilo, že Terka zůstane "sama s nepřítelem", ale měl smůlu.

Když se kluci vrátili s rukama plnýma táců a talířů s různými chlebíčky, jednohubkami, tyčinkami, oříšky, pistáciemi a vším možným, tak se doslova zhrozili. Bára s Terezou seděly na pohovce u stromečku a na protější pohovce byl papa Pospíšil, který do nich lil jednoho "novoročního panáčka" za druhým, takže už v sobě měly bezmála celou legii panáčků.

Všechno to oslavování Nového roku, který bude až za čtyři hodiny se nějak zvrhl a starý Pospíšil zase vytáhl ten kec, že Slávie je nejlepší.

,,Hej, dost! Žádný kecy o Spartě a už vůbec žádný o Slávii, alespoň dneska!" vmísil se do debaty Maty, když viděl, že Terka nabírá, aby tatíka poslala doslova do háje a že v tom má léta praxe.

,,Jak si přeješ, synu." pokrčil nad tím pan P. rameny. ,,Ty Pardubice letos taky hrajou hovno, jak jim mužeš fandit?" obrátil svou pozornost na Marka.

,,Dost! Žádnej hokej! Žádnej sport a žádná politika nebo jdeš spát!" rozsekla to celé paní P. a manžílek jako poslušný pejsek sklopil uši a radši zapnul televizi, kde běžel jeden ze Silvestrů s Vladimírem Menšíkem a on zrovna vyprávěl příhodu s Vománkovým vínem. A byl klid. Skoro.

,,Takže vy spolu chodíte na vejšku? A já už si začínala myslet, že se na ni Marek vykašlal, když jsem ho tady při každý návštěvě potkávala." žasla Terka.

,,Jo, je tak vyčůranej, že si zařídil rozvrh jen na tři dny a potom smrdí doma a nudí se, tak mi píše smsky." napráskala na staršího z bratrů Pospíšilů blondýnka, kterou sbalil v knihovně na to, že si půjčila knížku, kterou zrovna nutně potřeboval, ale nakonec vyšlo najevo, že neměl sebemenší tušení, o čem ta kniha vůbec je. K čemu by mu taky byla příručka zahraničního obchodu, když studuje výpočetní techniku.

,,No co? Ve škole to je jen ztráta času a spolubydlící na koleji je vůl." hájil se Marek a vrazil si do pusy další chlebíček s lososovou pomazánkou.

Terka ho sice chápala, ale na druhou stranu chtěla stejně vyprsknout smíchy. Márův výraz byl totiž luxusní. ,,Ááá." vyjekla, když jí něco začalo lézt po ruce. ,,Fuj! Dej to ode mě pryč!" vyskočila na nohy a sklepala z rukávu "bordel", z kterého se nakonec vyklubala křečka Kája.

,,Kája není to. Co vůbec věčně tak panikaříš?" šklebil se blonďák a křečku si vzal do ruky, aby se Terka mohla vrátit zpátky na pohovku vedle něj.

,,Nesnášim myši." řekla Fordová roztřeseně a nevraživě zahlížela na tu malou věc, co měl Maty v dlani. ,,Fujtajbl. Co to má za ušima za boule? To je normální?" zašklebila se, když si všimla "nádorů na mozku".

,,Jo, věčně si tam cpe nějaký žrádlo na horší časy a pak ho občas nemuže dostat ven." skoro nad tím Marek ani nevzdechl, jak to pro něj bylo normální.

,,Kájo, neber si to osobně, ale jsi hnusná!" šklebila se na chuděrku chlupatou s malým růžovoučkým ocáskem i Bára. Zjevně myšky všeho druhu taky nebyly v jejím listu nejoblíbenějších věcí.

,,Vy jste teda!" mračil se Maty a drbal Káju na hlavičce. ,,Pohlaď si ji a uvidíš, jak je hodná." provokoval blonďák, dal ji Terce skoro až pod nos a ta z toho málem vyletěla až na lustr.

,,Dej to pryč." zaskuhrala Fordová a snažila se Matyho ruku odstrčit co nejdál, ale zase tak, aby křečka neměla možnost nějakým způsobem přelézt na ni.

,,Neřikej jí "to", alespoň jednou si ji pohlaď a odnesu ji."

,,A dáš potom pokoj?" kňučela bruneta.

,,Na nějakou dobu třeba i jo." ušklíbl se provokativně Maty.

,,Já bych na ni radši bejt tebou nesahal. Včera mě zase šverkla." zahuhlal Marek s plnou pusou.

,,Drž hubu!" okřikl bratra blonďák a blondýna ho sjela vražedným pohledem. To ráno ji na Káju taky donutil sáhnout a tuhle "nepodstatnou" informaci jí ráčil zamlčet.

,,Jak chceš no. Já ji jen chtěl varovat." pokrčil nad tím Mára rameny a pokračoval v cpaní se chlebíčky. Jen těm s kaviárem a rybičkami se vyhýbal jako čert kříži narozdíl od otce, který je na druhé straně přímo vyhledával.

Terka s velikým odporem na Káju nakonec sáhla, ale ruku zase rychle stáhla. ,,To bylo nepříjemný!" nadávala, ale dosáhla tím alespoň toho, že Mates Káju vrátil zpátky do akvária, které přinesli z Markova pokoje, aby s nimi mohla trávit Silvestr.

,,Už je po všem a dokonce jsem si šel umejt ruce, abys neřekla." protočil blonďatý Pospíšil oči, když viděl Terezin výraz při návratu. Moc to neřešil a lehl si jí do klína.

,,Buď ráda, že už nemaj toho hada."

,,CO?" vykulila na blondýnu Terka oči a málem jí až vypadla "protéza".

,,Jo, měli hada a já ho v domnění za normální věc považovala za hadici od vysavače, protože měl Mára v pokoji zase bordel jako v tanku, takže by se tam v tu chvíli našlo snad cokoliv od vidličky po armádní tepelně naváděnou hlavici americký armády." pokračovala Baruš dál.

,,Neděs mi ji!" ohradil se Matěj s nepřátelským výrazem a chytil Terenc za ruku.

,,Co všechno za domácí mazlíčky jste ještě měli?" rozšířily se Fordové oči hrůzou ještě víc, pokud je to vůbec možné, což v jejím případě záhadným způsobem jde celkem snadno.

,,Nechcete vědět ani jedna z vás!" ujistila je paní Pospíšilová a měla pravdu. Holky si vyměnily zděšený pohled a víc se radši neptaly.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 26. srpna 2011 v 18:37 | Reagovat

pche takhle nadávat mojí jmenovkyni :-D to se dělá? :-D kapitola skvělá, ale už vážně nebudu pít, když si něco od vás čtu.. chudák monitor :-D už jen dvě kapitoly? :-( doufám že pak co nejdřív přidáš bloncku 2 :-D

2 Delly Delly | Web | 26. srpna 2011 v 18:51 | Reagovat

Tak tahle kapitola byla skvělá :D Takovej zvěřinec.. Hada jsem taky jednou chtěla :D  Doufám, že teda bude brzo další :-) I když Hogwarts by taky nezklamalo :-P :D

3 Faillë Faillë | Web | 26. srpna 2011 v 19:33 | Reagovat

No tohle, takový zvěřinec (já mám co říkat) :D Docela Terez i Báru lituju, tohle to snášet. A Slávia vs. Sparta... Jsem s tebou, Terko! :D
Kapitola byla naprosto perfektní, dokonalá, senzační,...
Hodně zdaru u poslouchání Bloodlines, já se prozměnu vrhnu na nějakou povídku :D (jo, budu psát "rodiče", jinak mě vážně pošleš čmuchat k fialkám zespoda :D )

4 Hope Hope | Web | 27. srpna 2011 v 23:59 | Reagovat

Šílenej, přečtu a okomentuju zítra až nebudu v Plzni, ale u kamarádky ;o)

5 Hope Hope | Web | 28. srpna 2011 v 17:39 | Reagovat

přečteno =o)
už jsem ti říkala, že tuhle povídku miluju? :-D dobře, nebudu to opakovat pořád dokola, ale zase na druhou stranu si myslím, že je to potřeba, protože ty mi věčně nevěříš =oP :-D
kapitola byla senzační =o) chudák Kája a Terka...nevím, která z těch dvou byla vyděšenější :-D
těším se na další ;o)

6 wladka wladka | Web | 2. září 2011 v 8:54 | Reagovat

precitane az dnes lebo skor sa mi nechcelo
kapitla skvela...pan P...si by som takeho fotrika zabila :D ...ta blondina vyzera fajn...pani P. tiez fajn...a najlepsi bol skrecok...zboznujem skreckov...aj som ho mala domka niekedy v min....
no nic tesim sa na pokracovanie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.