27. Cuties

10. září 2011 v 18:49 | Šílenej |  My Life Would Suck Without You by Šílenej
Je to divný, tahle kapitola neni zase tak špatná... doufám teda, že se bude líbit i vám. Jinak sláva, po dlouhý době obrázek a tentokrát fakt celej vlastnoručně vyrobenej a věřte mi, že to trvalo fakt dlouho! Málem i si zešedivěly ty červný vlasy! No fakt!

Sice lehce nepobírám, proč to sem dávám, když limit neni splněnej ani u Bradavic ani u Jitřenky, no ale co...

Takže komenty!!!!


,,Ještě jste nám ani neřekli, jak jde Matějovi angličtina." nadhodila paní Pospíšilová v deset večer, kdy byla náladička lehce uvolněná.

,,Docela dobře. Táta mu dokonce dělá osobního rodilýho mluvčího." usmála se Terka.

,,Vážně? To je od něj hezký. A jak si zatím vede?" pokračovala paní P. ve vyptávání na studijní výsledky svého drahého synka.

,,Blbě, nerozumim mu ani slovo." odpověděl Maty, co se Terce válel po klíně a usmíval se jako blbeček, což u něj poslední dobou bylo docela běžné.


To byly hrábě dělat tenhle a následující obrázek! Stromeček se trochu nepoved, ale to se vsákne… časem…

,,Takže seš fakt tak natvrdlej, jak se o blonďácích říká?" utahoval si z něj Marek a smál se od ucha k uchu, když se ale z jeho levé strany ozvalo odkašlání, tak se zarazil a málem mu zaskočilo. ,,Promiň, lásko." Jejich matka si na takové vtípky už dávno zvykla, takže nijak nekomentovala i když byla sama blond.

,,Náhodou už se docela chytá." vyvrátila všechny mylné domněnky Fordová.

,,Kecy, nerozumim ani slovo." stál si na svém Mates.

,,To není pravda. Táta ti to jen schválně stěžuje a používá výrazy těch tvejch raperů, co posloucháš od rána do večera."

,,Fakt?" zaklonil blonďáček trochu hlavu a podíval se na Terku nad sebou. Ta přikývla. ,,Tak proto mu pořád rozumim nějaký 'ya', co už jsem někde slyšel a ani za boha si nemoh vzpomenout kde?" Terka znovu přikývla. ,,Hm." zamumlal a pomyslel si něco o zmetkovi starym Fordovi.

,,To mám radost." usmála se paní Pospíšilová a jako obratem ruky znovu nabízela chlebíčky, které tentokrát hlavně Markovým přičiněním mizely pěkně rychle.

,,Točí se mi hlava, nedovol prosím svýmu tátovi, aby mi dával další alkohol." sklonila se k Matymu Terenc při menším rozruchu, kdy se Mareček přetahoval s maminkou o misku s buráky, které si vyhazoval do vzduchu a chytal do pusy.

,,Rozkaz."

,,Co si to tam vy dva zase šuškáte?" mračil se na Terku s Matesem Mára, když se dopřetahovali o buráky a on prohrál.

,,Jen vám chválim stromeček." zaimprovizovala Fordová.

Marek se pyšně nafoukl a řekl: ,,Dík."

,,Je pěkně odrbanej, ale jinak pěknej." zdrbla hlavní dekorační prvek Bára a rozcuchala Markovi trochu vlasy, jenže potom vypadal jako naprostý idiot, tak mu to zase učesala zpátky tak, jak to měl původně.

,,Kluci jsou vždycky k nezastavení, když se jedná o strojení stromečku. Kvůli tomu si ráno dokonce i přivstanou, to jindy nedělaj. A pak se tři hodiny nemůže do obýváku, protože ten stromek nastrojej a pak zase odstrojej, protože se jim to nějak nezdá. Vážně jako malí." nabonzovala své synky paní Pospíšilová.

,,Dík, mami." zašklebil se Maty.

,,Fakt dík." zašklebil se i Marek. Zrovna něco takového holky zjistit nemusely. Za co je teď budou mít?

,,A kdo zdobí stromečky u vás, holky?"

,,Kdokoli kromě mě." usmála se blondýnka a byla na sebe pyšná, že se vždycky nějak vyhne té "poctě".

,,Většinou rodiče, takže je to vždycky takovej divnej hybrid." pokrčila Terka rameny.

,,Mohlo to bejt horší." broukl Matýsek, který chloubu Vánoc u Fordových měl tu možnost vidět na vlastní oči. Několikrát.

,,Hybrid? Jak to?" vyzvídala paní Pospíšilová dál a srkla si vína, které jí Marek nenápadně, aniž si toho maminka všimla, podstrčil a jí to ani nedošlo… a to že jí pořád neubývá, jí nepřijde vůbec divné.

,,No táta je Amík a má utkvělou představu, že na stromečku prostě nesměj chybět řetězy z popcornu a jabka. A máma zase nedá dopustit na takový ty ozdobičky po prababičce a všechny ty slaměný věcičky."

,,Vážně? Zajímavý."

,,To musí bejt docela děs." rozsekl to Marek a vysloužil si tak pohlavek od Báry, která dělala, že nic neudělala. Prostě vzorná dívka.

,,Nechtěly byste vidět fotky kluků, když byli ještě malí a roztomilí?" nadhodila paní Pospíšilová a doslova se na to klepala, i když ještě nevěděla, jakou to bude mít odezvu.

,,Ne!" zděsil se Matěj jako první.

,,Mámo, ne!" přidal se i Marek.

,,To nám přece neuděláš?!" skučel mladší synek.

Holky se po sobě spiklenecky podívaly a jednohlasně řekly: ,,Jasně."

Mára byl "diplomaticky" vyhozen ze svého fleku, odkud měl velice blízko ke všemu jídlu, na pohovku vedle Matese a oba skoro celou dobu zarytě mlčeli a mračili se na celý svět. Nebo alespoň na ty tři čarodějnice před sebou, zatímco starý Pospíšil tloukl špačky.

Holky se jak jinak než rozplývaly nad fotkami, pokud neumíraly smíchy.

,,Tys byl blonďák?" žasla Tereza a pohledem střelila na Marka. Ještě nezažila malého blonďáčka s hnědýma očima, z kterého vyroste něco s tmavými vlasy.

,,Co vim, tak ty donedávna taky."

,,To byla jen barva." ušklíbla se Terka a pokračovala v prohlížení alb rodiny Pospíšilovy, zatímco Marek se se zděšeným výrazem otočil na bratra.

,,Vysvětlim ti to někdy jindy." mávl nad tím rukou hokejista.

,,Vidíš ty odstátý ouška?" ukazovala Bára na jednu fotku, kde kluci vážně vypadali, jako by někam chtěli odletět ušima.

,,Stejně nechápu, jaks Terku moh přebrat Šťastnýmu." prohodil jen tak mimo řečí Mareček po dalších několika trapných minutách, kdy byli za debily.

,,Já spíš nechápu, jak s tebou Bára může vydržet." oplatil mu Matýsek.

,,Jo brácho, tak to jsme dva."

Těsně před půlnocí vzbudili Karla Pospíšila, který už slušné tři hodiny podřimoval v křesle, aby si s nimi připili na Nový rok. Pak šli prásknout pár petard a dívat se na ohňostroje, které měli sousedé nebo ve vedlejších vesnicích a po dalších dvou rundách panáčků šli konečně spát.

Ještě že holky v posteli kluků nezabraly moc místa a nemusely spolu jít spát do obýváku na pohovky, nebo jen jednu, kdyby se roztáhla… Kája totiž zase vzala roha z akvárka, když vylezla po větvi ze stromečku, která jí tam zasahovala a kdyby jim lezla po obličeji nebo ruce, tak by s nimi milé slečny do konce života nepromluvily ani slovo!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chris Chris | 10. září 2011 v 19:29 | Reagovat

"Nechápem ako môže s tebou Bára vydržať" "No brácha ja tiež nie" :D To ma dorazilo :D Úplne pohodová a pekná kapitola :-)

2 Hope Hope | Web | 10. září 2011 v 19:38 | Reagovat

moc děkuju za to, že tady ta kapitola je =o) však víš, že se na každou klepu jako na smilování ;o)
jé, fotky malých Pospíšilů, ty musely být úžasné :-D
na konci jsem si trochu sadisticky představila rozpláclou Káju mezi holkama na gauči...chudák malá =o)
kapitola byla jak jinak než skvělá a já hořím nedočkavostí na další ;o)

3 Delly Delly | Web | 10. září 2011 v 19:44 | Reagovat

Tahle kapitola byla naprosto skvělá :D Zase z ní smíchy nemůžu :D Takže zas můžu jedině říct, že byla úžasná a že se těším na další :-) :D

4 Faillë Faillë | Web | 10. září 2011 v 20:06 | Reagovat

Jé! Bloncka! Sice mě trochu mrzí, že brzy bude končit, ale co se dá dělat. Ještěže tu jsou i další povídky. Mimochodem, chci štětku Acklese! A to bez debaty! 8-)
Ten obrázek je dokonalej a ten stromeček je taky perfekt. Rozhodně lepší než ten u Fordových (tipuju, že to bude pěkný mutantíček :D)
Z celý kapitoly jsem nemohla. Byla naprosto perfektní, dokonalá, boží,... Zkrátka nemám slov :D
A příště by se mohla objevit štětka! :D

5 Seryn Seryn | Web | 10. září 2011 v 21:06 | Reagovat

skvělá kapitola. :-D ty kecy kluků :-D tak Mara byl jako malinký blond? :-D to muselo vypadat :-D a stromeček u Fordů.. to musela být zajímavá podívaná :-D a souhlasím s Faillë a jejím návrhem na další kapitolu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.