11. Svatba jako řemen 1/2 aneb nervy na pochodu…

31. prosince 2011 v 11:59 | Šílenej |  I´ve already done all my best by Šílenej
Sliby se maj plnit aspoň o Ván... no respektive na Silvestra... takže Dybka je zde.

Všem přeju štastnej novej rok a až skončíte s kalbou, tak přeju co nejmenší opici, pokud možno, tak žádnou.

Šílenej


Den D konečně nastal. Sobota 8. srpna, jasné nebe, na něm žádný mráček a zatím vše šlape jako na drátkách. Jen paní McCoyová lehce vyšiluje, že ještě není dokončená květinová výzdoba, přitom těch kytek zase tolik nebylo. Jídlo taky ještě není tak docela připravené na servírování a Lizzie stávkovala a polila si svoje šatičky. Prostě paráda!

A jako by to nestačilo, tak April na chodbě potkala "vetřelce" a málem jí z toho až brada třískla o podlahu, jak otevřela pusu údivem a oči vykulila zděšením.

,,Co to děláš? Tady nemužeš bejt!" vyhrkla.

,,Ahoj, April, taky tě rád vidim." ušklíbl se Martin Doyle.

,,Jo, úžasný, takys mi strašně chyběl, ale teď už běž pryč." snažila se ho bruneta doslova vystrkat ven. Bohužel je Martin, ač klame oblekem, docela řízek, takže jí to nešlo, ať se snažila sebevíc a v těch podpatkách neměla šanci už vůbec! ,,Nemáš bejt náhodou ve Washingtonu? Určitě už jim v Úřadu chybíš. Ráda jsem tě viděla. Pá." provokativně mu i zamávala.

,,Chci si s Meg jen promluvit, nic víc. Pak zmizim, když si to bude přát."

McCoyová zatnula pěstičky i zuby a chvíli přemýšlela. ,,Tak tady chvíli počkej!" řekla mu a zmizela za dveřmi, kde v pokoji nevěstinka seděla před zrcadlem se štětcem v ruce a snažila si na obličej nanést trochu pudru, aby nebyla tak mrtvolně bílá. Normálně nemá moc barvy, ale dneska obzvlášť.

,,Houstone, máme problém a parádní!"

,,Myslíš?" ušklíbla se blondýna a dala roztřesené ruce před sebe.

,,Jo, to je taky pěkný. Ale já myslim ještě mnohem horší problém."

,,A jakej?" nechápala Meg, ale pochopila hned jak se dveře znovu otevřely a vstoupil Martin. ,,Ou, tenhle problém."

,,Hm, z pitomce jsem povýšil na problém. Dík, takovou poctu si snad ani nezasloužim. Mohla bys nás teď nechat o samotě?"

McCoyová se podívala po své sestře, která jen nepatrně přikývla.

,,Jen aby mezi náma bylo jasno, tak za tvůj tým v žádným případě nekopu a kopat nebudu!" zúžila April oči a bodala Martina do hrudi. Ten jen přikývl a víc ji neřešil. Pak odešla z pokoje a na chodbě tentokrát potkala Dannyho. ,,Tenhle den mě vážně děsí víc než ten, kdy jsem si tě brala." hudrala.

,,A proč to? Zatím je všechno dobrý ne? Stoly jsou nachystaný. Přijel soudce a už chyběj jen asi čtyři hosti, ale volali, že už jsou na cestě." nechápal Danny v čem je problém.

,,Jo až na to, že je tady ségřin ex a právě spolu mluvěj tady za těma dveřma."

,,CO?" vyjekl dlouhán a vážně zněl jako zpěváček na kůlu - eunuch. ,,Jak se sem sakra dostal?"

,,Jak já to mám vědět? Ty jseš tady ten, co byl šéf ochranky kdoví kolik let a ničeho si nevšim." zdrbla ho a dál by se tiše hádali, kdyby je někdo nepřerušil. Přesněji řečeno Linc, který ráčil dorazit na místo určení už před dvěma hodinami.

,,Tak co, těšíte se tak jako já? Abych pravdu řek, tak se přímo nemůžu dočkat. Chlap, co leze do chomoutu z vlastní vůle a ještě si to sám zorganizuje se nevidí každej den." švitořil.

,,Jo, bude to velkolepý!" usmála se April co nejzářivěji. Na druhé straně její muž vypadal, jako kdyby ho právě kopli do… malého McCoye.


,,Všechno v pohodě? Kámo, nevypadáš nejlíp, jako kdyby ses snad ženil ty." posmíval se Dannymu Linc, který byl stejná výšková kategorie, tudíž mrakodrap.

,,Jo, jsem v naprostým pořádku, ale radši se jdu mrknout na Jacka." s tím se McCoy sebral a zbaběle utekl.

,,Můžu nějak pomoct?" zeptal se Linc, když se mezi ním a April rozhostilo trapné ticho.

,,Co bys řek na popohnání svatebčanů na svoje místa a konečně sem nějak dostal ty opozdilce?" navrhla.

,,Hned jdu na to." zasalutoval Mr. Bates a už ho nebylo.

April se ani nehnula a zůstala na místě a čekala, až Martin konečně vyjde z pokoje… nebo alespoň doufala v to, že odejde… sám…

Jak Daník řekl, tak taky udělal a zašel za Jackem. Ani se neobtěžoval nějakým klepáním a rovnou vtrhl do jeho pokoje, ale nikde nikdo. ,,Marco." zavolal.

,,Polo." ozvalo se tlumeně z koupelny. A tak se tam Eiffelovka vydal a opřel se o futra s rukama založenýma na prsou.

Jack stál u zrcadla a holil se… no nebo se o to alespoň pokoušel.


,,Co to děláš?" šklebil se Danny.

,,Co bys asi tak řek, že dělám? Snažim se oholit, ale jsem vyklepanej jak koberec, že jsem se už stačil dvakrát říznout a to jsem sotva začal." postěžoval si právník a přitom vrčel jako pes nějakého bojového plemena. Danny opět vyprskl smíchy, ale hned toho nechal, když ho Jack zpražil vražedným pohledem.

,,Vole, ty seš nervózní!"

,,Vážně, ty Eisteine? A jak jsi na to přišel?" vrčel Texasan dál a snažil se pokračovat v holení, jenže se znova řízl, to ho dožralo a holicí strojek naštvaně zahodil do umyvadla s vodou.

,,Radši to udělám sám. Otoč se, ty modelko." pobídl ženicha Danny a opřel si ho o umyvadlo a málem mu zlomil vaz, když si rovnal jeho hlavu, aby ho mohl oholit. ,,V životě jsem nevěřil, že budeš zrovna ty někdy takhle vyvádět." rýpl si.

,,Jo, tak to jsme teda dva. Jestli dokážu trefit k oltáři a nesložit se tam nebo cestou, tak to bude fakt výkon."

Danny Jacka oholil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a snažil se ho přitom nepořezat ještě víc, než už Texasan zvládl sám. Celou dobu nepromluvili ani slovo. Začali zase mlít pantem až když si Jack opláchl zbytky pěny na holení a ráčil na sebe konečně navléknout košili, jen s knoflíčky měl menší potíže, nějak se prostě nechtěly nechat zapnout!

,,Co mlčíš jak zařezanej? Nemáš mě náhodou nějak povzbudit nebo tak něco?" prohodil právník a dál se věnoval nepřátelským knoflíkům.

,,Znáš to, jen tak přemejšlim." uhnul dlouhán pohledem a radši zíral z okna, což byla nejspíš ta nejblbější věc, co mohl udělat, Jack se taky mrkl…

,,Že by to mělo něco společnýho s tim debilem z baru, co se snaží bejt strašně nenápadnej tamhle dole?"

,,Ty o něm víš?"

,,Jo, už pět minut chodí tam a zpátky."

,,To není dobrý, nevíš, kdo to je." znervózněl Danny a bezmála si začal okusovat nehty na rukou.

,,Ale vim."

,,Ne nevíš, kamaráde." stál si Danny na svém.

,,Řikám ti, že vim." ujistil ho Jack a narovnal si kravatu, co se snažil zavázat po úspěšném překonání překážky v podobě knoflíků.

,,Co? Jak?"

,,Už nějakou dobu se ochomejtá kolem Meg, tak jsem si ho nechal proklepnout."

,,A v tom baru? Meg dělala, že ho nezná a tys na to nic neřek?"

,,Co bych měl jako řikat? Měla mi ho snad představit? Já bych taky dvakrát neskákal radostí, kdyby se potkala s mojí bejvalkou."

,,To by byl hodně dlouhej seznámek."

,,Kamaráde, to bych půl dne nedělal nic jinýho, než ji seznamoval s mejma ex a navíc bych si na valnou většinu jmen ani nevzpomněl. Fí, děsná představa." vyděsil se právník, až se mu toho orosilo čelo.

,,A to ti vůbec nevadí, že se tady jen tak promenáduje a asi bych ti to neměl řikat, ale před chvílí s Meg asi i mluvil. Copak se ani trochu nebojíš, že by tě kvůli němu nechala?"

,,Brácho, toho se bojim asi ze všeho nejvíc, ale jestli to tak chce, má to mít."

,,Co bys dělal, kdyby ti vážně odešla?" dorážel Danny dál.

,,To už jsem si taky pojistil. Nedaleko odtud jsou železniční koleje a vlak tamtudy projíždí každou hodinu."

,,A co teď?" zeptal se Danny, když už byl Jack připravený vyrazit k oltáři.

,,Teď půjdem zjistit, jestli mi řekne ano nebo ne." zazubil se právník, Daník mu ještě srovnal kytičku v klopě a s poplácáním po rameni se vydali mezi svatebčany a postavili se na konec uličky, kde už netrpělivě čekal i soudce Hudson, který přijal tu čest být jejich oddávajícím.

,,Tak co, zmeškal jsem něco?" přiklusal narychlo vedle Dannyho, který šel jako svědek, Linc a snažil se co nejnenápadněji upravit sako a kravatu.

,,Máš něco tady." ukázal si Jack na levý koutek a Linc si z pusy hned setřel rudou rtěnku. Danny s Jackem se ještě zašklebili a pak už spolu s ostatními netrpělivě vyčkávali příchod nevěsty.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 31. prosince 2011 v 13:35 | Reagovat

no to si děláš srandu ne? ne? takto to useknout a vůbec sem nedat o čem ti dva brebentili.. jinak ale parádní kapitola..
a vám oběma šťastnej novej rok a hlavně to nepřežeňte večer :-D

2 Delly Delly | 31. prosince 2011 v 16:47 | Reagovat

To si děláš prdel, takovou kapitolu takhle useknout?! :D A ještě u takovýhle povídky! To mě teda naštvalo! :D Člověka necháš zbláznit zvědavostí, jak to bude pokračovat? :D To je opravdu milé :-P :D
Kapitola byla perfektní! Až na ten useknutý konec, samozřejmě! :D A doufám, že se brzo dočkáme pokračování :-P :D

3 Hope Hope | Web | 31. prosince 2011 v 23:42 | Reagovat

Šílenej? za to rozdělení tě nesnáším, abys věděla! :-D
jako doufám, že mu řekne ano, protože jestli ne, tak...tak místo dalšího pohledu pošlu poštou sama sebe a to teprve něco zažiješ! :-D
kapitola se mi jinak moc líbila, akorát teda ten "problém" - ehm, já bych ho nazvala úplně jinak, ale jak je libo... - ten se mi teda vůbec nelíbil!
a jinak přeju Happy New Year tobě i Bičikovi ;o)

4 Storm Blake Storm Blake | Web | 2. ledna 2012 v 12:21 | Reagovat

No, upřímně nejspíš to bude mou velkou leností :-D Jsem prostě moc líná a pohodná, než psát ke každé kapitole jeden koment..ale pokud tě to utěší, mám vždy vedle sebe sešit, do kterýho si dělám popisky za každou kapitolu, co se mi líbilo a co ne a pak to i do hodnocení napíšu jako...1. kapitola chaotické a prostě to rozvedu :-)

5 Stefan6 Stefan6 | Web | 6. ledna 2012 v 23:10 | Reagovat

Šílenej: :D nj, je to hnusný, pač pár jich opravdu stojí za hříh ;) A koho jsi ještě chtěla vybrat? Jo a schvaluju tvoji volbu - Alexe ;) jak jsem ho dnes viděla v kině, úplně jsem z něho nemohla ♥

6 Stefan6 Stefan6 | Web | 6. ledna 2012 v 23:12 | Reagovat

Šílenej: K tomu mýmu blogu - asi tak no, ale co, stejně jsem tam už nepřidávala články, byla to jen otázka času, kdy jeho existence skončí ;-)

7 Stefan6 Stefan6 | Web | 7. ledna 2012 v 13:26 | Reagovat

Šílenej: No taky získala můj obdiv za to běhání na 15cm jehlách :-D tomu filmu lze vytknout asi jen tato "logika"

8 Faillë Faillë | 12. února 2012 v 19:36 | Reagovat

Wau! Měla bych se stydět za to, že jsem tu nebyla tak dlouho! :(
Kapitola je dokonalá :) Chápu Texasana, být na jeho místě, tak jsem vyklepaná jak ratlík jestli mi Meg řekne "ano" nebo "ne". Ale doufám, že to bude "ano" :)
Kapitola byla perfektní :) Hned se vrhám na další ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.