53. kapitola – Co sakra teď?

15. prosince 2011 v 15:50 | Bičik |  Nightfall by Bičik
Čeká vás utrpení v podobě další kapitoly Nightfallu. Klidně se zdržte komentáře týkající se týhle nudný kapitoly, ale komenty, kde by jste si vypsali, co si přejete příště za povídku, jedině uvítáme.

Zdar,

Bičik, kterej se pokusí jít psát


Soustředila jsem se na to, abych si vzpomněla, kudy jsem šla. Bohužel s mým orientačním smyslem se zrovna mapy tisknout nedaj!

Vzpomněla jsem si aspoň z jaké strany jsem přišla, dobrý začátek. Pomalu jsem šla po stezce a začala vnímat okolní zvuky, nebo spíš ticho a do toho občas zaskřehotala nějaká ta sova. Škoda, že nemám zbrojní pas, protože už by bylo po tý sově! Což mi připomíná, že hned v osmnácti si ho pořídim…

Rozhlížela jsem se do všech stran. Bála jsem se, že co nevidět na mě něco vybafne ,,zpoza záběru".

A taky že jo, z dálky jsem uslyšela něčí kroky, vylekala jsem se. Co když jsem přeci jen přišla z druhé strany? Rychle jsem se otočila a chytly mě něčí ruce za nadloktí. Tady někdo fakt chce, aby mě klepla pepka!

Vyděsila jsem se. Dotyčného jsem sice znala, ale ne tolik abych mu věřila, zvlášť když v té tmě vypadá ještě děsivěji.
,,Amber, co tu děláš?" zeptala se ,,osoba" a spustila ruce z mých ramenou, když viděla, jak jsem se lekla.

Lovim poštolky co jinýho? ,,Same," řekla jsem trochu s úlevou, že už mě ,,neošahává" a tváří se trochu přívětivěji, ,,co tady spíš děláš ty? Děsíš lidi na potkání?"


Eiffel se zasmál a zažertoval: ,,Jo, dávám si je k večeři."

Mě to zrovna vtipný nepřišlo, právě naopak. Když uviděl, že se nesměju, povzdychl si, že nemám pochopení pro jeho osobitý humor a změnil téma. ,,Ztratila ses?" To fakt zní jak vlk v Červený karkulce.

,,Ne, vůbec. Vím přesně, kam jdu."

,,A kam jdeš?"

,,Domů."

,,Hm, tak tímhle směrem bys šla akorát hloub do lesa." smál se mi. Cha, jsem borec! Původně jsem šla správně!

,,Jestli chceš, vyvedu tě ven z lesa." nabídl se.

,,Hm, tak dobře." řekla jsem se sebezapřením. Stejnak mi nic jinýho nezbejvá, jestli chci dorazit domů.

,,Odkud znáš vůbec Jakea?" snažil se zavést hovor, když jsme se vydali na cestu.

,,Víš, Same, nechci se tě dotknout nebo tak něco, ale teď opravdu nemám náladu na vykecávání." taktně jsem mu řekla, ale Sama to asi nějak neodradilo.

,,Všiml jsem si, že máš oči zarudlé od pláče." řekl a díval se před sebe.

,,Já… mám alergii na všelijakej sajrajt." tvrdila jsem a odvrátila jsem od něj pohled, moc mi zrovna nefungoval mozek, prej alergie…

Sam se uchechtl. ,,Sajrajt, to sedí. Jsi alergická na upíry?"

Zůstala jsem stát jako opařená na místě, zatímco Sam šel dál a teprve po chvíli se zastavil a otočil se na mě. ,,Co? Myslíš, že nevím, že jsou Cullenovi upíři?"

,,Jak vůbec víš, že tu byl Edward?" Jeho jméno vyslovit bylo těžší, než jsem čekala, ani Samovi to neuniklo, ale nekomentoval to.

,,No, nevěděl jsem přesně, která pijavice tu byla, poznal jsem to podle toho děsnýho smradu všude kolem.

,,Smradu?" Nic jsem necítila, tak co to mele?

,,Teď už náladu na konverzaci máš?" rejpnul si Sam.

Odfrkla jsem si a zase ho následovala.

,,Řeknu ti jen jedno," začal, ,,bude nejlepší, když se přestaneš s pijavicema stýkat." Ještě ty začínej, Ulíku.
,,Jak vůbec můžeš vědět, že vím, že jsou upíři? A proč jim nadáváš do pijavic?"

,,Promiň, to už je zvyk, ale dokonale to sedí. Pijavice jsou paraziti, co sají krev. A jak to vím? Jared tě s jedním viděl na louce."

,,To už mě šmíruje i gang ,indiánů'?" rozčilovala jsem se, i když členové Samova gangu zdaleka nevypadali jako indiáni, ale byli jimi…

,,Nešmírujem tě! Uklidni se! Jared šel čistě náhodou kolem."

,,Jasně, čistě náhodou šel na procházku lesem v ten samej čas." pochybovala jsem.

,,No ano." řekl Sam naprosto vážně.

,,Hm a já jsem španělská královna." odsekla jsem.

,,Tak to se tedy klaním, vaše výsosti." ironicky pronesl.

,,Ví všichni Quileté, že Cullenovi jsou upíři?" zeptala jsem se, protože jsem si vzpomněla na to, jak Billy Black o nich napráskal rodičům a na Jakeovy pochyby, když mi vyprávěl jejich historky.

,,Ne, všichni, ne." připustil.

,,Třeba Jake?"

,,Ano, třeba Jake." řekl a tentokrát jsme mlčky pokračovali v cestě, nechtěl to dále rozebírat…
Když jsme vylezli z lesa, tak jsem mu poděkovala.

,,Za málo, jen mi slib, že už se sama nebudeš potulovat v lese. Nikdy nevíš, co tě tam může potkat."

,,Třeba ty?" rejpla jsem si.

,,Já to myslím vážně, je to tam nebezpečné."

,,Tak proč tam lezeš? Jsi snad šampion v těžký váze nebo něco takovýho?"

,,Ne," zatvářil se ďábelsky, ,,jsem Sam Uley."

,,To ti je prt platný."

,,To by ses divila." řekl a odporoučel se zpátky do lesa. Raději jsem to víc neřešila, ale byla jsem mu vděčná, že mě z toho lesa vyvedl…

***
Zavřela jsem za sebou dveřmi, konečně teplo.

,,No kde se couráš?" vystartovala na mě hned máma a pak zašeptala se šibalským úsměvem: ,,Byla jsi snad s Edwardem ?" Budeme předstírat, že tuhle poznámku jsem neslyšela.

,,Mami, prosim tě a co je todle za důležitou večeři?" Matinka protočila oči v sloup. ,,Říkala jsem ti to včera večer. Charlie byl dohodlý s Renée, jeho bývalou ženou, že jeho dcera zůstane na Vánoce s ní, protože jeli na Hawaii nebo kam a místo toho jeho dcera má přijet na jarní prázdniny. Jenže… jarní prázdniny už začaly a Charlie se svěřil tátovi, že neví jak jí uvítat. Tak mě napadlo, že by mohli k nám na večeři. O kterou se postarala Mary s tatínkem, takže se neboj."

Nepamatuju si, že by mi to říkala, ale je možný, že já to včera vypouštěla…

,,Hm." zamručela jsem.

,,Je ti něco?" podívala se na mě zkoumavým pohledem.

,,Ne, nic." lhala jsem, ale určitě to poznala, jenže jí volala Mary, kde se courá. Matinka mě zavedla do jídelny ke stolu, kde už seděl táta, John s Mary, Ty a Riley a to jejich vzájemný culení by neuniklo ani slepci a nakonec Charlie s hnědookou blondýnou s dost bledou pletí na to, že byla na Hawaii.

Sympatická mi zrovna moc nepřipadala, ale to je fuk, dneska nemám chuť s někym se vykecávat, ať už je sympatickej nebo ne. Jenže matinka mě k tý bloncce přímo zatáhla.

,,Tak, Isabello…" oslovila máma Charlieho blond dceru, ,,tohle je naše dcera Amber. Je stejně stará jako ty, určitě si budete rozumět." U stolu bylo jediné volné místo, naproti Riley hned vedle tý Isabelly. ,,Zkus s ní zavést řeč." zamumlala mi mamka do vlasů. Co to je? Už jí nedohazuje Tyovi, ale mě nebo co?

Dívka zamumlala pozdrav a já kývla hlavou a sedla si vedle ní a měla jsem dokonalou vyhlídku na to, jak se Tyler a Riley na sebe uculují a bůh ví, co dělají pod stolem. Bylo mi z nich špatně…

Máma se na mě významně podívala a vsadím se, kdyby její nohy byly ještě delší, tak mě přes celý stůl kopne. Přeci jen jsem s komunikací musela začít. ,,Taky tě to otravuje jako mě?" zeptala jsem se jí na rovinu.

,,No tví rodiče a jejich sousedi jsou milí." řekla.

,,Takže jo." odtušila jsem.

,,Že tamti dva spolu něco mají?" pohodila hlavou směrem k Tyovi a Riley a řekla to tak, aby jí neslyšeli.Ta holka asi bude hodně všímavá.

,,Ehm… kromě toho že vlastněj společně kozu a krávu?"

,,Takže jo." domyslela si.

,,Tak, Isabello, řeknu ti to rovnou, jsme pošahaná familíe, takže se kdyžtak nediv, co se tu bude dít." varovala jsem jí předem.

,,Většinou mi lidi řikaj Bello." upozornila mě.

,,Tak to se máš." Jmenovat se Isabella, tak si určitě nechám řikat Bello, ale to vypusťme.

No v celku to byly nudný kecy, co z nás vypadly, ale dalo se to s ní jakžtakž přežít, i když jí rozhodně nebudu titulovat má nová nejlepší kámoška. Doneslo se mi, že Paris Hilton novou nej kámošku potřebuje, třeba by se jí ujala...
Pokud jde o Riley, tak ta dávala celkem najevo, že Bella se jí nezamlouvá. Nejspíš to bude hlavně proto, že nepokrytě očumovala Tylera.

Vygradovalo to, když matinka přinesla dezert, nejspíš nějakej dort nebo co to Mary vytvořila. Položila talířek s kusem dortu před Bellu a ta urychleně zavrtěla hlavou. Se zavřenýma očima ze sebe vykoktala: ,,Promiňte, já si nedám. Držím dietu."

,,Výborně." ozvala se ihned Riley a ujmula se původně Bellina talířku. ,,Aspoň zbyde víc pro mě." Snědla tu porci dortu až do posledního sousta a dávala si jó záležet, aby jí přitom Bella sledovala. No, vypadá to, že naopak Riley si získala novou ,,kamarádku"...
***
Když večeře skončila, byla jsem radostí bez sebe, že jsem konečně zalezla do postele. Ačkoli jsem se tomu vyhýbala, jak jsem nejvíc mohla, stejnak jsem myšlenkami skončila u dnešního odchodu Edwarda…
Vzteky jsem začala mlátit polštář a vytáhla odněkud sluchátka a nasadila si je do uší, dala jsem to na plný kule, sice ohluchnu, ale co na tom sejde…

***

Pomalu uběhly první dva dny jarních prázdnin, který jsem strávila koukáním na televizi. Neměla jsem se jak jinak zabavit, občas jsem skončila u knížek, ale to byla veškerá má aktivita. Normálně bychom kravili někde s Riley venku nebo vevnitř, to je fuk, ale jednak jsem na nic neměla náladu a jednak trajdala někde s Tylerem. Přála jsem jim to, ale jít někam s nima, je jako se koukat na horor, když se furt jen ocumlávaj…

Nikdo ještě nevěděl, že Edward odjel, rodiče byli stále v práci a Riley s Tyem měli dost práce se sebou.
Jenže netrvalo tak dlouho, jak jsem chtěla, aby si někdo nevšiml, co se děje. Koukala jsem u sebe zrovna na Buffy, přemožitelku upírů, když tam zrovna byl upír Angel s Buffy…

,,Buffy, nikdy tě neopustím…"

,,Já vím, Angele…" řekla Buffy důležitě a začali se ocucávat.

,,KECÁŠ! KECÁŠ!" rozčilovala jsem se a vypnula televizi.

,,Co nadáváš Angelikovi?" ozvalo se mi za zády, ve dveřích stála Riley.

,,Ale toho si nevšímej." mlžila jsem.

,,Tak co se děje? Vyklop to." řekla a posadila se vedle mě.

,,Proč by se jako mělo něco dít?"

,,Nadávání Angelovi je volání o pomoc! Tak co je?"

,,Nechci o tom mluvit." řekla jsem a zase zapla televizi, kde jela nějaká televizní soutěž.

,,Něco s Edwardem?"

,,Nemluv mi o něm!" rozčilovala jsem se, ale nakonec mě Riley donutila to ve zkrácený verzi vybalit…
Za chvíli to věděla celá rodina, ne snad že by to Riley vykecala, ale Tyler se o to postaral. Máma mě chodila každý den kontrolovat a táta kudy chodil, tudy nadával, že Edwarda zabije…

***

Jarní prázdniny už pomalu končily a přišla škola. Komunikaci s ostatními jsem omezovala na minimum a Riley mě několikrát při obědě přistihla, jak koukám ke stolu Cullenových…

***
Uběhl další týden, blížil se pomalu konec února, vyslechla jsem si od matinky i Mary, že chodím jak tělo bez duše a že bych se měla vzchopit, nakonec to ale obě vzdaly…

Seděly jsme zase v jídelně a já zase koukala ke stolu Cullenů, aniž bych si to uvědomila.

,,Tak dost! Já vim, že je Mett sexy, ale takhle to dál nejde!" rozčilovala se vedle mě Riley, až jsem se lekla, co se děje. ,,Dneska půjdeš se mnou a Tylerem ven, ať chceš nebo ne!" řekla a div nezavraždila hranolek vidličkou…

Pokoušela jsem se tomu vyhnout, ale Tyler a Riley mě doslova unesli, jeli jsme Rileyným Mitsubishi, ostatně nemusim vám asi řikat, kdo měl v jejich vztahu poslední slovo…

Řídila Riley a Tyler seděl vedle ní. Tyler po mě hodil oblečení, které zas netušim, kde zchrastil, ale tentokrát jsem si ho musela vzít, protože ty dva mezci mě unesli v pyžamu.

,,Kam vůbec jedeme?" zeptala jsem se odevzdaně, když jsem se navlékla do toho, co mi bylo dáno.

,,Neni to snad jasný?" řekl Tyler.

,,Stačí se podivat, jak jsme vyfiklý." řekla Riley.

A co já vim? Jsem snad chodící módní policie? Je mi jedno, co na sobě máte. Chtě nechtě, jsem ale se ale musela podívat, co to ty dvě hovada na sobě mají. Oba byli v nějaký rádoby hipe

Tohle rozhodně nebyl Rileyn styl. ,,Ne! Neřikej, že chodíš s Tylerem…"

,,…do Stormu." řekl s úsměvem Tyler a otočil se na mě. ,,No ale, nemysli, stálo mě to několik chvatů a ochcávaček, abych jí tam dostal." a zatvářil se skoro zasněně při vzpomínce na starý dobrý časy, lepší nevědět, jak přesně jí tam Ty dostal…

Vstoupili jsme do klubu, otráveně jsem se rozhlížela, až moc lidí na muj vkus… Hrála tam písnička, kterou jsem slyšela prvně a všichni se z ní div neto…ehm… Tyler se zakřenil a vytáhl Riley na parket, která mi ještě stačila říct, že zdrhnout se mi nepodaří, protože na mě upornila nějakýho Bobbyho z ochranky. No super, ale při pohledu jak taneční kreace spolu Tyler a Riley dělají, jsem se musela smát…

Teda ne že by byli k smíchu, ale nevěřila jsem tomu, že k něčemu takovýmu jí Ty donutil. Všimla jsem si, že na jednom místě je větší povyk než kolem. Šla jsem se tedy podívat a dostala jsem ztuhnula. Stál tam Peter a Jake na jedné ruce.


obr. 104, 105

,,Amber?" zíral Peter a při nahnutí hlavy, aby se ujistil, že jsme to vážně já, spadnul. ,,Sakra." zaklel.

,,Cha!" tlemil se Jake. ,,Koukej zaplatit, Angláne!" smál se Jake a mnul si ruce, když seskočil zpátky na zem. ,,Nazdar, Amber, co tu děláš?" řekl, když si mě všiml.

,,No spíš tu děláš ty?" Peter a Jake stojící na ruce to se každej den zrovna nevidí.

,,Vydělávám si prachy snadno rychle, ty zdejší dutý hlavy se se mnou vždycky vsadí, ale vždycky je porazim. Že jo Angláne?!" řekl posměšně a poplácal Petera, který se na něj všelijak šklebil, po zádech. ,,Sorry, Amber, musim jít ještě vyčórovat kapesný jinačího tupce, ale určitě se ještě uvidíme." omlouval se a namířil si to k nějakýmu klukovi.

,,A co tady děláš ty, Petere?"

,,Teď zrovna tohle." zakřenil se a doslova mě odtáhl za ruku na parket.

,,Hej, co to sakra děláš?" vyjela jsem na něj a vyvlíkla jsem se mu.

,,Co asi? Hraju šachy ne? Tak uklidni se, co se asi tady dá jinýho dělat?" a s jeho slovy skončila písnička a pomalu začínala další.

Peter se začala všelijak hejbat a vypadalo to docela dobře, až jsem ho podezírala, jestli to nedělá ve volnym čase před zrcadlem. Já se ale ani nehla.

,,No tak, Amber, uvolni se, si tady přece aby ses bavila ne?" No ani ne.

Jenže mě zas chytil za ruku a pokusil se udělat se mnou nějakou otočku. ,,No vidíš, jak to jde." zakřenil se a pak jsme to rozjeli a nestačila jsem se divit tomu, co všechno Peter umí. (prej rozjeli, to je jako skoro kdybychom házeli oblečení vzduchem)

Kolem půlnoci se zase objevil Jake a tak trochu se dohadoval o mou přízeň s Peterem, až jsem z těch hovad měla srandu. Asi ve dvě ráno jsem jela s Tyem a Riley domů.

,,No tak, nebylo to tak špatný ne?" poznamenala Riley.

,,To ne." přiznala jsem a uvědomila se, že jsem se možná z tý svý děsný depky dostala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 15. prosince 2011 v 18:56 | Reagovat

na to že jsem četla předešlou kapitolu bůh ví kdy dávno, si to eště jakž takž pamatuju :-D super.. :-)
jinak něco se Sammym a Deanem, Hogwarts, objev, clasty a dál už nevím. nevzpomenu si co tam dál je. a jsem líná se podívat :-D

2 Kristen Kristen | 16. prosince 2011 v 11:09 | Reagovat

Nebola to zlá kapitola :) No ale mňa by celkom potešilo pokračovanie k tomuto! :D

3 Faillë Faillë | Web | 19. prosince 2011 v 10:49 | Reagovat

OCH! JA se z depky po rozchodu dostala jinak - zacala jsem chodit ven s kamosem, který je dcl sexy mutantik :D (tělo Momoy, face Kellana a Ozery a nadrzenost starsiho Winchestera :D ) a bonus je, ze spolu chodime :D takze depka jnde... ale to jsem se zas rozvasnila na uplne jine tema :D
Bičiku, chtělo by to dcl pokračování, přeci jen doufam, že se tam dočkam Emmetta :D To je takovje kunďák :D a zase jsem myšlenkami jinde než u komentu k povidce :D
Kapitola byla naprosto perfektni :) už se těším na pokračko :D Ať Medart dostane pořadně přes držku od nějakyho borce... Třeba Riley :D

4 Illandris Illandris | Web | 23. prosince 2011 v 16:43 | Reagovat

Skvěle jsem se při čtení bavila. Když Amber nadávala u Buffy, to jsem si smíchy málem poprskala monitor. Doufám, že až se Eda vrátí, dostane od tatíka Amber pořádkou nakládačku :-D

5 market market | 21. ledna 2012 v 16:30 | Reagovat

co dál?... :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.