kapitola 43.: Zmijozel? Nikdy!

22. června 2012 v 18:32 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Sorry, nemám náladu to číst a opravovat, takže všechny chyby okáááááázale ignorujte.

Tě pic a blonďákům zdar!


Oba dva hříšníci se za profesorem dívali, dokud za ním nezaklaply dveře, pak Malfoy svou pozornost obrátil jinam, na Dani.

,,No ty vypadáš!"

,,Ty taky nejsi zrovna Miss World." opáčila.

,,Kdo tě tak zřídil?"

,,Dneska už druhej sprint po celý škole a famfrpálovej trénink pod Woodovym vedením. Stačí to jako odpověď, pane vrchní vyšetřovateli?" zeptala se blondýna snad jen aby řeč nestála a aby nestála i ona sama, tak si radši konečně sedla.

,,Jo, Wood. Pěkně si vás vychutnal. Sice to nerad přiznávám, ale jako kapitán je dost dobrej. Kdyby chtěl přestoupit do Zmijozelu, vůbec bych se nezlobil."

Tomu se Dani musela od srdce zasmát.

,,Co ti zase je? To se směješ mně?" zeptal se Dráček a začal maličko brunátnět, pravděpodobně vzteky.

,,Ehm, no vlastně jo. Oliver Zmijozel nenávidí. Už vidim, jak by k vám přestupoval. to by se radši nechal dobrovolně zavřít do Azkabanu nebo jak se to vaše vězení jmenuje."

Malfoy si posměšně odfrkl. ,,Azkaban je nedobytná pevnost, z které ještě nikdo nikdy neutekl. Teda kromě jednoho případu před dvěma lety, když neutekl ten krvezrádce Black."

,,Normální svět měl v historii taky dvě nedobytný pevnosti, z kterejch pár lidí zdrhlo. Alcatraz v sanfranciský zátoce v Kalifornii," řekla Dani a při slově Kalifornie se tak jako obvykle zadrhla, ale hned se z toho zase dostala, ,,kde jich v roce 1962 uteklo třicet pět, ale nenašli jen tři. Později o tom i natočili film Útěk z Alcatrazu v hlavní roli s Clintem Eastwoodem, pokud budeš mít zájem a pak Bastilu ve Francii, kterou dobyli kvůli tomu, že nějakýho chachara propustili v roce 1789 nebo co a je jen otázkou času, než se položí i to vaše vězení."

,,Odkud to všechno víš?"

,,V naší škole se o angličtině nebo dějepisu dozvíš spoustu různejch věcí."

,,Mudlové, jejich vynálezy a podobný věci." ušklíbl se Reflektor.

,,Hele, drž hubu, Dráčku! Mudlové, jak jim řikáte ty "věci" poctivě vymyslej a pak udělaj bez kouzel, zato vy pak jen řeknete nějakou debilní latinskou nadávku a máte to. Bez mudlů byste byli pěkně nahraný!" Acklesová se na obranu "mudlů", mezi které tak nějak taky patřila, trochu rozvášnila.

,,Vždycky toho tolik nakecáš?" ušklíbl se Malfoy.

,,Jen když mě někdo vytočí nebo se nudim."

Dráčka nad "těmi pravdivými slovy" stejně donutila trochu přemýšlet, i když to tak docela neplánovala. Po chvíli řekl: ,,Nerad to přiznávám, ale máš pravdu, jen ostatní o tom tak lehce nepřesvědčíš."

,,Taky se o to pokoušet nebudu, alespoň teď ne." zněla odpověď a na chvíli bylo zase ticho. Ale Acklesová a ticho, to nejde moc dohromady a tak si začala broukat "Měls mě vůbec rád?", jenže to už asi náš chlapec odbarvený psychicky nevydržel a začal mluvit, nejspíš se mu Ewa Farna nezamlouvala.


,,Kdo tě učil lítat?" To Dani dokonale odpoutalo od té pitomé písničky, kterou nikdy neměla moc ráda, ale ten jeden kytarista z klipu za to tenkrát stál, takže to několikrát viděla.

,,Co?" vyvalila oči, zatímco Dráček si brblal něco jako "Ježiš".

,,Ptal jsem se, kdo tě učil lítat."

,,Aha. Nikdo." pokrčila rameny a měla to za vyřízené.

,,Jo jasně, takže to, cos dneska předváděla na hřišti tě nikdo neučil, v tom případě jsem anděl svatej." zašklebil se Malfoyíček.

,,Nekecej! A kde máš teda svatozář a křídla, anděli?" utahovala si z něj Acklesová a schytala za to zabijácký pohled přímo od synáčka vrchního Smrtijeda, jak se povídá mezi prostým kouzelnickým lidem. ,,No fakt! Dneska to bylo teprve podruhý, co jsem byla na koštěti."

,,A kdy to bylo prvně?"

,,Když mě Wood naštval, podal mi svoje koště a řek ať mu ukážu, jak se teda lítá, když jsem takovej odborník." zavrčela a při té vzpomínce, jak jí hlavní roztleskávač, sorry, pravý a jediný kapitán Nebelvíru dožral a prakticky donutil jít, přesněji řečeno letět na smrt.

Draco doslova a do písmene vyvalil oči, držely mu jen tak tak na svém místě. ,,Oliver Wood ti půjčil svoje koště? Ten Oliver Wood, nebelvírskej kapitán a šílenec v jednom, co v životě na svoje koště nenechal nikoho se byť jen podívat, ho půjčil holce, co v životě nelítala?"

,,Ehm… jo."

,,Ty-vole!" Draco měl vážně namále, aby mu ta modrá očka nevypadla z důlků, což je sama o sobě dost nechutná představa, navíc by to bylo zase na Dani.

,,To teda ne, hošánku, hezky si je nech tam, kde je máš, o další konzultaci se Sevem nestojim!" pomyslela si a radši se jala zachraňovat situaci: ,,Hele, dejchej! Začínáš rudnout."

,,Vždyť dejchám, ale TOHLE nemůžu rozdejchat!" ohradil se Malfoy a pomalu už začínal i hyperventilovat. (A/N: nedostatek kyslíku v plicích, kdy má člověk pocit, že se dusí a případně i omdlí nebo tak něco… zjišťovat se mi to nechce, takže se musíte spokojit s mejma chabejma znalostma, když tak mě někdo opravte)

,,Co je na tom tak neuvěřitelnýho?"

,,Absolutně všechno! Jdeme si to zrekapitulovat," navrhl a dřív než se dočkal nějaké reakce, tak pokračoval, ,,poprvé jsi sedla na koště minulej tejden, když jsi…?"

,,Kritizovala Wooda, máš na mysli?"

,,I to se dá říct." přitakal. ,,Lítala jsi na jeho, znovu podotýkám Jeho koštěti, dostala se do týmu a dneska jsi lítala, jako kdyby tě učili sami mistři světa? To není možný a ani v kouzelnických silách!" Taky vás štve, že přebíhává od spisovnosti ke slangu, co je komu do toho?

,,Tys byl na čumendě?" odhadla ho celkem přesně Acklesová, číms se sám dostal do kouta, a tak musel s pravdou ven.

,,No jo, je to u nás povinný špízovat, co dělaj protihráči, zvlášť Nebelvír, tak jsem měl možnost vidět to, cos tam předváděla. Jaks vůbec přišla na Vronského fintu?"

,,Jakouže to fintu?" teď to byla Acklesová, kdo kulil oči.

,,Vronského. Sice inovovanou, ale pořád Vronského." Ne, pořád nechápala a kulila oči i po zopakování názvu nějaké nejspíš hodně důležité vychytávky a zírala na Malfoye jako na debila, ten si jen povzdechl a zkusil jí to nějak vysvětlit, i když pochyboval v nějaký pokrok, ale náhoda je přeci blbec ne? ,,To, jaks letěla střemhlav k zemi a najednou to vyrovnala, paks tam teda dala vývrtku, která tam nemá co dělat, ale to je ta inovace, o které jsem mluvil."

,,Jo ty myslíš, když měli kluci co dělat, aby se nerozmázli na trávníku?"

,,Přesně!" zajásal Reflektorek a div nezačal poskakovat kolem, že jí konečně docvaklo o čem celou tu dobu mluvil.

,,Tak proč to neřekneš hned? Ty seš taky složitá osobnost." zakroutila hlavou, ale pak o tom a dalších věcech začali žvanit jako dvě babky na trhu, že je těsně před desátou Leo nemohl ani zastavit, ale když zaslechli něco ve smyslu "můžete zpátky na kolej", tak okamžitě zareagovali a dřív než profesor stačil říct "popel", byli pryč. Jestli ono to nebylo způsobené i tím, že se Wyatt usmíval od ucha k uchu a ti dva začínali pochybovat o jeho mentálním zdraví a proto tak rychle zmizeli, aby to náhodou taky nechytli.

Dani cestou do společenky nikoho nepotkala, ale když dorazila k portrétu, tak se celkem zděsila, to snad radši i to mentální "nezdraví". Maximálně znechuceně pronesla heslo a co nejrychleji prolezla skrz, jednak z toho, jaké to heslo vůbec je a pak taky z toho, co měla ta dáma z obrazu zase na sobě, nebo spíš neměla… byla totiž jen v růžovém spodním prádle někdy z doby pravěku aneb Dobrý bože smiluj se, zač to všechno?
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 24. června 2012 v 20:16 | Reagovat

spodní prádlo z pravěku? :-D kdes na to došla prosím tě? :-D jinak jsem zjistila že si to budu muset přečíst znovu prootže mi vynechává paměť :-D ale jinak tato kapitola skvělá :-D

2 Alice Shinshekli aneb cvok na desátou Alice Shinshekli aneb cvok na desátou | 25. června 2012 v 21:30 | Reagovat

Úžasný. :-D :-D :-D Nemohlo by příště být Everything is about change and second chance? Už hrozně dlouho nebyla. Nebo Team UP.

3 Hope Hope | Web | 1. července 2012 v 19:28 | Reagovat

kapitola byla skvělá :-D
při spodním prádle jsem nevěděla, jestli se znechuceně šklebit, brečet nebo se smát, ale tak to je můj boj :-D
každopádně tahle kapitola s Dráčkem u mě zabodovala =o)

4 Tessa Tessa | Web | 3. července 2012 v 17:42 | Reagovat

:-D Jojo, Dráček je taky fajn - jen nevím, kdo je lepší jestli Olda, nebo Dráček :-D (si je budu muset proklepnout ;-) )

5 Stefan6 Stefan6 | Web | 4. července 2012 v 19:46 | Reagovat

Tys začla sledovat PLL teprve nedávno, jo? Tak jako není seriál ten, aby se zalíbil všem. Ale mně osobně na tom chytlo to tajemství "kdo je A". Mno a taky rozkošný učitel Ezra a sladký Caleb ;-) Jo souhlasím, Caleb to moc neuhrál, ale co, je to ještě ve filmovém průmyslu tak říkajíc ucho, snad se to zlepší...

6 Stepule Stepule | 14. srpna 2012 v 15:52 | Reagovat

boží kapitola :D a nechceš přidávat trochu víc rychleji tuhle kapitolovku ? jinak nemám co ti vytknout :D

7 barča barča | 4. září 2012 v 16:31 | Reagovat

super kapitooly u každý se nejmíň pětkrát směju :-)  :-)

8 Samaja Samaja | Web | 20. ledna 2013 v 18:06 | Reagovat

Super! Až do sem jsem to dočetla asi za půl hodiny a celou dobu jsem se nemohla přestat smát :-D. Mamka si ťuká na čelo, kdykoli projde kolem mýho pokoje... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.