kapitola 45.: Záhadná knížtička a nový páreček

14. října 2012 v 21:01 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Soráč všem, ta skleróza je děsná svině! Opět přepisováni by Bičik, ale kontrola se nekonala, chápete ne? LENOST a navíc se pokoušim tvořit štětku aneb ztracenýho herce ze SPN...
Pokud mi někdo řekne, co se v tý kapitole děje, tak to bude jedině dobře, jinak přeju příjemnou zábavu.


Po pár minutách už byla Dani zpátky ve společence s knížkou v ruce-jak taky jinak, že? Otevřela desky a na první stránce stálo:

Tichošlápkovy triumfy a prohry, od prvního roku studia po současnost...

,,Jestli to bude nějaká ptákovina, tak jsme namydlený, Siriusi Blacku, protože tohle je poslední stopa, jak tě toho vysekat." mumlala si Acklesová u plápolajícího ohně krbu. Otočila stránku, kde konečně začínal text...

Tento spis patří Pobertům, tvůrcem je pan Remus Lupin, námět dostal a dodal pan James Potter, pan Peter Pettigrew do toho občas taky něco žvejknul, nýbrž hlavním "hrdinou" je pan Sirius Black.

Ano, tak to bylo hned v úvodu. ,,Ty vole, co to je za bejkárnu?" mumlala si Dan naštvaně, ale nijak jí to neodradilo od čtení a navíc mozku to nedalo spát...

Naše čtveřice se na škole proslavila hodně lumpárnama, až nám začali říkat Pobertové, a protože na našeho kamaráda už od prvního dne letěly holky, tudíž si je mohl střídat jako ponožky a nepamatovat si jejich jména, vznikl tento spis, seznam, inventář, myslete si, co chcete, vážení, to je nám ukradený... a zde začíná náš příběh...

,,Super, ještě větší bejkárna." mumlala si dál Acklesová a tak trošku nadávala, že to musí jak blbec číst od začátku, protože když se chtěla podívat dál, tak jí ta zatracená knížtička nepustila, tudíž jí nezbývalo nic jiného, než se pustit směle do čtení od samého začátku.

Po chvíli jí to ani nevadilo, knížka byla tak napínavá, že kvůli ní Dan tentokrát spala jen hodinu. Když se taky ráno uviděla v zrcadle, připadala si jako šílenej vědec, kam se v tu chvíli Pottyho rozcuchané háro hrabalo na její...

V sedm taky probudila Luc a Miu. Těm se to vůbec nelíbilo, ale nedalo se svítit, do školy se chodit musí, jak kdysi dávno vymyslela Marie Terezie, i když... tady jsme v Anglii, tak bůhví kterej idiot to tady vymyslel. Dani rychle proběhla sprchou, aby se zbavila své nové image šíleného vědce a ještě rozespalá Hermiona se zas divila, kde se v pokoji vzala Luc.

Mia a Luc se dnes snad dohodly na extrémně slimejším tempu, protože pak musely společně s Dani navštívit Velkou síň jen na 3 minuty. Blondýna v té chvíli nechápala, proč se na ty dvě lenochodky vlastně nevykašle. Dělá jim poslušně budíček, pouští jim po ránu samou příjemnou muziku, čeká na ně jak blbeček... a co má za oplátku? Nic. Ledatak nadávky.

No ale i za ty 3 minuty se Hermiona stihla pohádat s Ronánkem, toho si nešlo nevšimnout, a proto Luc opět kula svůj "master diabolical plan" (mistrovský ďábelský plán). ,,Dneska nebo nikdy." řekla spiklenecky Luc Acklesové. Dani jen tiše zaúpěla a už si to šinuli do učebny profíka Kratiknůtka, na kouzelný formulky, kde se učili ,,pro změnu" přenášet předměty. Češky to opět uměly, takže to dědulovi Kratiknotovi ukázaly. Kratiknot z toho radostí zatleskal ručičkama a udělal si z nich ,,předváděcí vozy".

Zbytek dne probíhal v podobném duchu, Dan na jasnovidectví málem usla a Luc pro změnu na věštění z čísel. Poslední hodinu už měli jen Hagrida a jeho potvůrky a Dani se navíc celý den snažila vyhýbat Woodovi. Luc si samozřejmě neodpustila narážky, zvlášť potom co jí Ginny vykecala, co se dělo včera večer ve společence. Naštěstí se ale Luc uchýlila vyprávět děvčatům svůj ,,patnácticentimetrový zážitek" s Cedricem a děvčata se pro změnu podělila o své vlastní drby. Neville dal Ginny BYE BYE BYE, jak by řekli N*Sync, ale nejmladší z rodu Weasleyů moc dlouho nezahálela a hned si našla náhradu v podobě Michaela Cornera a Billie konečně ulovila Deana Thomase.

Před večeří se Dani odebrala do společenky, protože čekala, že tam budou hoši a ona tak nebude muset dál zadržovat smích při tom holčičím drbání, který kdyby před holkama ventilovala, tak by dopadla hodně bledě. Ale jaké ,,štěstí" jí to ve společence nepotkalo, byl tam jen sám samotinký Ronánek. Dani si vzpomněla na dnešní slova Luc ,,dneska nebo nikdy", tak se přiklonila k dnešku. Zašla za Roníkem a začala mu vymejvat mozek. Teda ne že by to Vízlánek potřeboval, ale... to raději ponecháme bez komentáře.

Po pár minutách co měla Dani tak zvaně hotovo, se vrátila do pokoje 5. ročníku s ďábelským výrazem na tváři a Luc hned došlo o co go. Navíc Billie a Ginn už byly pryč, takže měla volné pole působnosti pro jednání s Miou v této delikátní záležitosti a Dan si přizvala jako pomocníka.

Po večeři se Češky rozdělily, Luc překvapivě zase zmizla za Cedricem, kterému už Dani vymýšlela novou přezdívku, protože to jeho dementní jméno odmítala říkat a Ceďouš jí přišlo zas moc neoriginální. Ronald taky někam zmizl a Mia zašla do knihovny, protože měla nějaký úkol z věštění čísel. Jediný, kdo byl k mání, byl Potty a ten měl v plánu jít za Dobbym, tak šla Acklesová s ním.

,,Harry, kam to vlastně jdem?" zeptala se Dan po chvíli chůze do neznáma. Vážně, zabilo by někoho, kdyby v tomhle bludišti zvaném Škola čar a kouzel, udělal pořádek a napsal tam někde ukazetele, kde je co?

,,Do kuchyně. Tam jsou všichni skřítci." odpověděl jí Potty, jako by to byla absolutně normální věc.

,,Aha," řekla Dan stylem Jasně-to-je-normálka, ,,a kudy tam chceš jako jít?"

Odpovědí jí byl akorát nějaký škleb na jeho zjizvenym ksichtě. Přešel k nějakýmu hnusnýmu obrazu s ovocem, sáhl na prapodivnou hrušku a voilá... vykouzlil tak dveře. Taky první dveře, co nebyly extrémně gigantický, což se Acklesová divila.

Něco přes dvě hodiny si Harry a Dani v kuchyni pobyli, probrali s Dobbym jeho módní šatník a dokonce i milostný život a nenápadně si uzmuli i něco k snědku, obzvlášť Harry jim to tam málem vyluxoval, ale ruku na srdce, kam se on sral na Ronalda, ten kdyby se do kuchyně dostal, tak by ho už nikdo nedostal ven.

Když Acklesová a Poťas odcházeli z kuchyně, narazili na rozžhavenou dvojici, která se velmi vášnivě oňuchňávala. Dani i Harrymu spadla čelist, když "letmo" během té "divočiny" spatřili, kdo to vůbec je. Původně ten nově vzniklý páreček nechtěli rušit a obejít je jinačí chodbou taky pro vlastní psychický zdraví, jenže pak se ten páreček od sebe na chvíli odlepil a začal mluvit, i když jim to vydrželo maximálně pár vteřin.

Pottymu a Dani se tak definitivně potvrdilo, že nemají halušky. Koukali tam na muchlující se Hermionu a Rona. Dalších 5 vteřin je ještě pozorovali, ale pak se Dani probrala jako první z transu, zvlášť když to začalo být nechutný. Popadla Pottyho za flígr a obešli je obloukem rovnou do Velké síně, protože zbývala jen půlhodina do večeře.

Když ti dva zasedli ke stolu, naproti sobě jen tak mimochodem, tak se po sobě podívali a jako na povel vyprskli smíchy, štěstí, že se nepoprskali navzájem. Do příchodu dalších stolovníků se vesele bavili dál. Po chvíli se uráčila přijít i Luc, takže jí Dan hned chtěla vyzvonit tu novinku, ale nový páreček jí předběhl... slova se ujala Hermiona, taky nemůžete čekat nějaký proslovy od Ronalda, že...

,,No tak konečně jsme tady všichni, takže jsme vám s Ronem chtěli říct, že..." Hermiona se nějak zadrhla a celá zčervenala, Dani a Harry se po sobě podívali a uculovali se jak ožralí, ale nijak to nekomentovali. Když Ronaldík viděl, že Mia se k tomu nějak nemá, tak se obětoval a dokončil to sám: ,,Chtěli jsme vám říct, že spolu chodíme, tak abyste se nedivili..." řekl spíš jen tak mimochodem, jako by bylo úplně normální, když se šprtka a jeden zrzavej ňouma, kteří se spolu neustále hádájí, sčuchli.

Všichni kolem, kterým to patřilo, vlastně i nepatřilo, začali tleskat a gratulovat, Luc a Dani samozřejmě taky, ale hned potom co si plácly na znamení vítězství. Téma nového páru snad celému nebelvírskému stolu a nejen tomu vydrželo slušnou chvíli, tedy do doby, než se pohledy všech upřely na jednu osobu...

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 14. října 2012 v 21:16 | Reagovat

mně to nepřijde přeházený, i když já jsem v takovém stavu, že bych si toho stejně nevšimla :-D ale jako kapitola se mi líbila =o) invertář bych si ráda někdy přečetla celý :-D

2 Seryn Seryn | Web | 15. října 2012 v 16:14 | Reagovat

coo na jakou jednu osobu? to je nefér. ty to dycky utneš v takovém okamžiku, že člověka by z toho trefilo.. :-D jinak kapitola super :-)

3 babu babu | 18. října 2012 v 15:49 | Reagovat

píšete pěkně jen tak dál :)

4 Ráďa Ráďa | 29. října 2012 v 12:43 | Reagovat

Tak knížečka super - taky bych si nějakou takovou přečetla 8-) A Hermiona a Ron? - prostě a jednoduše řečeno - KONEČNĚ :-D

5 Madelinela Madelinela | 12. listopadu 2012 v 11:00 | Reagovat

:D

6 povidkyjpv povidkyjpv | Web | 26. března 2013 v 14:48 | Reagovat

Prosím prosím smutně koukáme (všichni 3 :D) další kapitolů :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.