kapitola 47.: To je ale krásné ráno, že?

5. května 2013 v 15:42 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Přesně po měsíci kapka Wooda, v příští kapitole ho je snad o něco víc, pokud mě pamět neklame.


,,ÁÁÁ!" bylo slyšet z obou postelí a od jedný dokonce byla slyšet tupá rána, která značila pád na podlahu. ,,Ty!!!" zasyčela Luc, ,,TY!!!... TYYY!!!" nadávala dál zelenoočka a zvedla se z podlahy.

Dani ve snaze zachránit si svůj holý život, který už chtěla již nesčetněkrát ukončit, zdrhla do společenky, kde se vzdala... ruce dala na znamení porážky do vzduchu a ďábelsky se zašklebila: ,,A mám tě."

,,Co?" nechápala Padalecki a mířila na blondýnu hůlkou, kterou ani Dan netušila, kde v takové rychlosti vzala. Dani prostě pohodila hlavou směrem k několika stolkům v rohu místnosti.

,,GRRR," zavrčela značně nasraná Luc, řekla zaklínadlo a během vteřiny se z Daniny levé nohy stal nepoužitelný úd, jinak řečeno místo nohy z masta a kostí měla nohu z aspiku.

Po tomhle kouzle Luc ještě něco zagrrrovala, otočila se rychlostí blesku a zmizla do pokoje, protože se jí nezamlouvalo, že na ni v jejím dalmatínkovém pyžamu zírá polovina nebelvírský věže.

,,Cos jí udělala tentokrát?" zaslechla za sebou Dani vytlemený hlas, tak se otočila a pro sichr odvrátila zrak někam jinam, když zjistila, kdo to je. ,,Ehm... já? Nííííc, jen má po probuzení moc energie, tak si ji na někom potřebuje vybít a normálně to je její boxovací pytel, respektive já," zahučela Dani, ale že Luc tentokrát probrala kokrhajícím remixem, nezmínila.

Mávla svou hůlkou a měla zase nohu v cajku. ,,Hááá, to je úleva stát nohama pevně na zemi."

,,Vy jste cvoci," zachechtal se dotyčný někde vzadu společenky.

Dani se při pohledu na něj nějak zrychlil tep a měla chuť na to hodně hlasitě nadávat, ale nakonec si pomyslela, že britské klima jí nedělá dobře. ,,To řiká ten pravej, že? Mučit při tréninku je myslim šílenější."

,,No určitě ne tak šílený jako ty tvoje šílený vlasy," setřel dotyčný - Wood, kdo taky jinej? Jste snad čekali Červenou Karkulu? Nebo samotnýho Voldyho? - Acklesku, ale ta to moc nevnímala, ,,jo a když jsme u tréninku, v sobotu začíná ve dvě," dodal "psychopat" Wood a Dani jen zaúpěla a hodila po něm pohledem To-snad-nemyslíš-vážně.

,,Hej, cos to řikal o vlasech?" došlo jí vzápětí, že ještě něco nepodstatnýho mlel.

,,Bejt tebou, tak se zajdu podivat do zrcadla," poradil jí Woodík. Dani poslechla a zamířila zpátky směr-pokoj, kde Luc a Amélie Thermopolis, teda jako Mia, poletovaly jak čamrdy - z koupelny od zrcadla až ke skříním.

,,Ále, kdes chytla tu barvičku ve tvářích? Snad to není vedlejší účinek mýho kouzla?" dobírala si Luc nově příchozí, ta jí na to ale kašlala a pokračovala dál směr koupelna.

,,Hele, kohos potkala?" vyzvídala pro změnu Hermiona.

,,Nikoho," zahučela Dani, což jí ani jedna z dvou přítomných brunet nevěřila, ale nechaly to být.

,,Btw hustej účes, ale můj styl to není," utahovala si Padalecki z Acklesky, která zrovna byla u zrcadla a vyděsila se vlastního odrazu, protože vypadala jak po zásahu elektřinou. Moc se s tím ale neprděla a po pár minutách vylezla z koupelny v "normálním" stavu a jako obvykle s knížkou v ruce čekala na to, až se slečny Grangerová a Padalecki vyprdelí. Tentokrát jí to ani moc nevadilo, protože měla zábavné čtivo, Poberti holt byli kvítka a neuběhl ani tejden, kdy neměli aspoň dva tresty.

,,Tak jdeš nebo co?" ozvalo se najednou ode dveří, kde už stepovala Luc, kde se tam s Miou vzala, Dani při tom začtení ani nezpozorovala.

Cesta netrvala překvapivě tak dlouho jako obvykle, což Dan čuměla jako péro z gauče. Když ty tři Nebelvířanky zasedly ke stolu, spatřily Nevilla, ke kterému se lísala ta peroxid lady s velice trapným jménem Levandule Brownová, Ginn byla zase pro změnu s Michaelem Cornerem u havraspárského stolu, což na ni Mia napráskala, Billie se plazila po Deanu Thomasovi a po Potterovi se zas plazila nějaká Asiatka, o níž se Češky dozvěděly, že to je jakási dívka lehkých mravů, Cho Changová, která kdysi chodila se Cedricem, takže se na ni Luc moc netvářila. Jako by to nestačilo, tak k Mie se za chvíli přitočil Ronánek a Luc zas zmizla za Diggorym.

Stejně se tomu těžko věří, že se Miuše dala dohromady s tím rezavým pometlem, ale proti gustu...


Po pár minutách velice znechucených pohledů nad tim "zvěrstvem" několika lidí ze školy, mezi něž patřila Dani, Wood, Seamus, dvojčata a hafo dalších, se situace uklidnila a všichni se vrátili na svá místa a pustili se do dělání dětiček se sousedama... no tak ne, jen do snídaně. Dívčí nebelvírská "top 5" si zas sedla k sobě a hochy nechala napospas osudu.

,,Už zbejváš jenom ty," provokovala Acklesku Luc.

,,Děkuju pěkně, ale ne," zavrhla to hned Dani.

,,Ále jóoo," souhlasila Billie a Ginny se hned musela přidat: ,,Jasně že jo! Co máš s Woodem?"

,,Tři děti a vilu na Bahamách," řekla Dan, jako kdyby to byla samozřejmost, ale uvnitř ní to vřelo. Sotva to dořekla, tak zbytek pětice vyprskl smíchy.

,,Holky, kdy je dáme dohromady?" řekla Luc potom rádoby šeptem směrem k malejm čarodějnicím.

,,Co??? NIKDY!!! Zapomeň!!!" protestovala ihned Acklesová.

,,Ale no tak, copak si myslíš, že jsme úplně slepý a nevidíme, jak po sobě pořád pokukujete?" přidala se k pošťuchování modroočky i Hermiona.


Made by Bičik...

,,Jo, nedělej z nás blbce," podpořila ji Padalecki.

,,Kdyby ses mu nelíbila, tak by se s tebou vůbec nebavil a už vůbec by ti nepůjčil koště. Navíc takhle pitomě se neculil za celou dobu, co ho znám a že je to dost dlouho. Párkrát totiž přijel do Doupětě zahrát si s klukama," přispěla svou troškou do mlýna Ginny.

Dani dělala, že nic neslyší, ale moc dlouho se to nedalo předstírat. ,,Nechte to plavat," obrátila se Dan obzvlášť na Luc a pak taky na ty ostatní "čůzy". ,,A už to dál laskavě neřešte, pokud nechcete všechny do jedný přijít pozdě na přeměňování... a co že máte vy?" otočila se na o rok mladší Weasleyovou a Jenkinsovou. Sotva to Dani dořekla, tak se všechny čtyři vymrštily z lavice a zamířili na vyučování. Bill s Ginn ještě zapištěly, že mají bylinkářství a tím to haslo...

Když Dan s Miou a Luc dorazily do učebny přeměňování, z katedry hupsla mourovatá kočka, která se postupně přeměnila na Nervičku.

,,Wow, pěkný, to chci taky umět," zhodnotila Dani situaci a snažila se tím zakecat to, že přišly pozdě.

,,Děkuji za pochvalu, slečno. Stačí se učit, což ve vašem případě není problém," řekla celkem normálně a zjevně kauzu "přišly pozdě, zabiju je" neřešila. ,,Ovšem to se nedá říct o panu Malfoyovi, že? Můžete nám konečně předvést, co jste se naučil?" řekla a přesunula se k blonďákově lavici, kde se Draco usilovně snažil přeměnit učebnici o několika stech stranách na morče.

Acklesová to moc neřešila, ale při zmínce o Malfoyovi si vzpomněla, co mu včera slíbila. ,,Hej, Luc."

,,Hm?" zamručela bruneta.

,,Můžeš mi napsat seznam všeho, co tě napadne ohledně tématu Jak se co nejrychleji a nejúčinněji zbavit holky, která mi nechce dát pokoj s co nejmenší újmou na zdraví pro oba?"

Luc na bloncku koukala jako puk, ale pak se jí vrátila řeč. ,,Pro koho to potřebuješ?"

,,To je jedno, tak napíšeš mi to? Prosím," zaprosila modroočka a nasadila psí kukuč.

,,Jen když už tohle nebudeš dělat a ráno pouštět to, co dneska," dala si Padalecki podmínky.

,,Čestný pionýrský."

Luc na nic nečekala, vytasila pergamen, který se po chvíli začal plnit jejími pokyny a "zlepšováky".

,,Slečno Acklesová, můžete tady spolužákovi, panu Malfoyovi předvést kouzlo, které se z něj už půl hodiny snažím dostat?" ozvala se najednou Nervička.

,,Hmmm, ale jo, proč ne," pokrčila nad tím Dan rameny, ,,tak Malfo-" mezi kašlem řekla: ,,-blbe, koukej se pozorně." Čtvrt třídy se zas jejímu počínání tlemila, ale pak sklapli, když vykouzlila Dráčkovi morčátko jako z praku. Konkrétně to bylo rozetové morče, které bylo podobně rozcuchané jako měl být údajně velký James Potter.

,,Výborně, 5 bodů pro Nebelvír," zajásala Nerva, ,,pokud se to teď panu Malfoyovi nepodaří, tak ho to naučíte."

,,Proč zrovna já?" protestovala Dani a Draco taky nevypadal moc nadšeně.

O zbytku třídy a Luc se snad radši ani nezmiňovat, těm zase padaly huby až na podlahu.

(A takhle to dopadá, když Šílenej přestane bejt línej jako věš...)

,,To si myslíte, že jsem toho vašeho blba neslyšela?" urazila se Nervínka. ,,I když to nebylo neoprávněně, není-liž pravda," uvědomila si vzápětí.

,,Ale…"

,,Nechci nic slyšet!" zarazila profesorka blondýniny protesty a vyzvala blonďáka, aby předvedl co v něm vlastně je (kromě vnitřností a černého svědomí).

,,Snaž se, Malfoyi!" sykla jeho směrem Dani a stejně jako ostatní spolužáci netrpělivě sledovala, jak si povede.

Dráček sice házel kolem sebe samé nepěkné škleby, ale věděl moc dobře, že by nebylo moc dobré neposlechnout a to kouzlo pokazit. Nakonec přeci jen něco zamumlal a švihl hůlku a před ním chundelaté morčátko bílé barvy, které bylo skoro až k zulíbání. Oba blonďáci si hlasitě oddechli, ta vidina dalších společně strávených chvil je zrovna dvakrát netěšila.

,,Ty máš víc štěstí než rozumu," neodpustila si Acklesová poznámčičku těsně předtím, než se otočila na patě a odmašírovala si to ke své lavici, která byla až vzadu, takže musela jít pořááádnou štreku.

Zbytek hodiny už naštěstí byl celkem klid. Nervička akorát zkoušela další tragédy ze Zmijozelu, kteří překvapivě uměli velký kulový, takže byla profesorka každou chvíli vzteky skoro až na stropě. Zajímavá podívaná. Nervuša absolutně nechápala, jak se ti tragédi vůbec mohli dostat až do pátýho ročníku a že s takovým chabým přístupem k učení u NKÚ určitě neuspějou. Málem si urvala hlasivky, ale tak když ji to baví… Dani tu show moc nevnímala a Luc psala "zbavovací" seznam pro Dráčka, kterýho měla po dvou hodinách přeměňování půl metru pergamenu a tvrdila, že to teprve začala.

,,Potřebuju, abys mi o obraně získala ještě nějakej volnej čas navíc, zrovna se dostávám k tomu nejlepšímu," zablyštilo se brunetě v zelených očích.

,,Zkusim, co dokážu," přikývla Dani, ale bohužel Padaleckino přání bylo nesplnitelné, leda by toho sexy profesůrka zatáhla do kabinetu a tam s ním dělala kdovíco, jenže to tak nějak nepřicházelo v úvahu. Leo si totiž vymyslel úplně nový kouzlo, které ještě ani dvojice Češek neuměla a vlastně ho ani ve svejch učebnicích od Brumly nepotkaly.

Netrvalo dlouho a jeden druhýmu, se kterým se potkali, si dávali na frak. Učili se kouzlo na oslepení protivníka a druhou hodinu dokonce i prodlužování nosů pomocí "Longus frňákus".

Po několika minutách leželi úplně všichni na podlaze a vypadali jako Bystrozraký Pinnochio. Ač je to sakra neuvěřitelné, tak se všichni do jednoho chlámali jako o život, jak nebelvířani, tak zmijky a bylo fuk, jestli se smějou navzájem nebo sami sobě. Nejlepší to ale bylo vždycky ve chvíli, kdy dočasné oslepení začínalo ustupovat…

Profesor začal krutě litovat toho, co je učil, ale nedalo se svítit, raději je pustil o deset minut dřív z hodiny, protože to už se vážně nedalo, takový bordel mezi "úhlavními nepřáteli" ještě nežral a byl z toho pomalu na prášky. Nemohl ani chodit po třídě a zkoumat, jak si kdo vede nebo jak to mrší, protože se všude, kam jen oko (to, co nebylo slepé) dohlédlo, se povalovala těla studentů v křečích smíchu. No prostě cvokhaus je slabé slovo!

Nikomu sice nedošla pointa vtipu "tohle je dneska naučím", ale moc se tím "problémem" nezabývali, protože se prakticky všichni kromě Hermiony, která měla ještě starodávné runy, rozprchli po hradu nebo svištěli na oběd.

Starodávné runy, fuj! Co tam? Luštit nějaký klikyháky ještě z dob dávno před Napoleonem? No way! Mimochodem Mia nešla sama, doprovodil ji Ronánek. Všichni, kdo to zpozorovali, se nemohli přestat šklebit, jenže nejvíc se ksichtily ty dvě intrikánky z ČR. Kdyby jen někdo věděl, že v tom víceméně mají prsty… hm… třeba by skončily někde na hranici za čarodějnictví…

Oběd probíhal stylem "sněz co můžeš a pak hned leť za svou drahou polovičkou". Alespoň Luc to tak měla. Ještě ani nedojedla a ten rozcuchaný Kanec už si pro ni přišel a podle toho výrazu, kterým se "pyšnil", to vypadalo, že se chystá opakovat tu jejich společnou sůpr drůpr noc… nebo alespoň některou její část. Padalecki se moc nebránila, proč taky, že jo? Není přece úplně dementní a musí využít všeho, co se jí tak ochotně samo nabízí.

Po brunetině odchodu se ani Dani moc dlouho nezdržovala. Cestou do pokoje na chodbě potkala "páreček" Potter/Changová. Vysvětlení, proč je páreček v závorkách, je celkem prosté - ono to totiž už vypadalo, že nejsou dva, nýbrž jeden. Daniino ,,Oh, jéžiš," bylo v tu chvíli celkem přesné. Okamžitě to otočila a upalovala najít jinou cestu na kolej, protože se jí z nich dělalo trochu nevolno. Ono to jejich bezmála rozmnožování na stěně není zrovna dvakrát pěkná podívaná, spíš naopak.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | 5. května 2013 v 22:02 | Reagovat

Potlesk! Tak to je upa dokonaly by ma zajimalo jestli se daj dohromady xD Nesla by priste stetka? Smutne koukam xD

2 Seryn Seryn | Web | 5. května 2013 v 22:12 | Reagovat

jéééééééééééé! :-D Oliee! :-D sice málo! ale když říkáš že ho bude víc v další kapitole.. :-D kdy se stihli všichni tak popárovat? :-D

3 Kath Kath | E-mail | 6. května 2013 v 0:46 | Reagovat

Miluju Vás :D dokonalá kapča :D nemůžu se dočkat další, když tam bude více Wooda tak to bude super :D

4 Des Des | Web | 6. května 2013 v 20:27 | Reagovat

OOOO, tý jo :D sem si prasně vzpomínala, co bylo na konci druhý kapitoly, ale vzpomněla sem si! :D sem dobrá :D Přidávám se k Vendy a prosím o Štětku :D

5 Hope Hope | Web | 6. května 2013 v 23:08 | Reagovat

runy nejsou žádný klikyháky! Runy jsou historické a archeologické artefakty, nacházené od 1. st. n. l. na rozsáhlém území od Islandu po Rumunsko. =oP
ale jako kapitola skvělá! :-D a jako doufám, že je holky dají brzy dohromady...už kolem sebe krouží dost dlouho! ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.