kapitola 48.: Nikdy si nečti za chůze. Nikdy!

22. května 2013 v 14:05 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej


Pro úsporu času a alespoň pomyslné zkrácení cesty na kolej si Acklesová vytáhla tu knížku o Pobertech a četla ji za chůze. Naneštěstí to vyprávění byla tentokrát docela sranda, a tak to párkrát málem napálila do nějakého toho brnění. Dvakrát šlápla na tu otravnou opelichanou kočku, kterou se jí mimochodem podařilo i nakopnout, což je velice zajímavé, protože že na ni za to ještě nepřišel školník a nezjebal ji jako malýho psa.

Blondýna se několikrát dostala i do chodeb, které předtím ještě neviděla, ale tak co, cestu zpátky snad přeci nějak najde vždycky a když ne tak v čem je problém? O zábavu má postaráno až do aleluja, takže by do "záchranné mise" spunktované třeba samotným Brumbálem nějak vydržela. Nakonec to dopadlo tak, že z patnáctiminutové cesty z Velké síně do Nebelvírské věže byla skoro hodina, dobrý skóre, ne? Jenže…

…žuch! Na rohu dvou křižujících se chodeb to Acklesová zase do někoho naprala.

,,Jestli se budeme pořád takhle srážet po chodbách, tak bysme si alespoň měli předně říct kde a kdy, protože tohle je už vážně o život," šklebil se Wood, který Dani ještě pořád držel, aby se nerozhodla složit se na zem po nárazu do té hradby z jeho svalů a že jich je požehnaně. Uf…

,,To bysme měli," přitakala blondýna. ,,Takže kudy dneska nemám chodit?" zazubila se a snažila se dělat, že ji ta podlaha strašně zajímá. Vlastně předstírala, že ji zajímá úplně všechno kolem jen, aby se nemusela dívat na Wooďase.

,,Proč mám takovej pocit, že se mi celej tejden vyhejbáš?" mračil se svalovec a házel výrazy, který přímo nutily k odpovědi.

,,To neni pocit, ale fakt," pomyslela si Dani, jenže to by mu asi těžko vykládala. ,,To se ti jen zdá, jen mám pořád něco na práci. A navíc jsme se zrovna teďka potkali ne?" usmála se nervózně, jenže ten zmetek něco nekalýho čuchal a blondýniny nohy to určitě nebudou.

,,Když to tvrdíš," pokrčil rameny. ,,A co takhle na důkaz svejch slov někam vyrazit a zablbnout si jako za starejch dobrech časů?"

,,Myslíš, jak jsme zdrhali před Snapem, Filchem a tou jeho vypelichanou špatnou reklamou na domácího mazlíčka?" Na to se nedalo dělat nic jiného než se šklebit jako dva cvoci, co se hledali až se našli.

Wood je vážně děsný "ukecávátor" a Dani přesvědčoval tolika argumenty, že by to mělo začít být trestné. Acklesová ho ale moc nevnímala, místo toho jí mozek pořád dokola zpracovával jednu jedinou věc: Nepudu s nim a bude to v háji a když s ním pudu, tak budu v háji já. Kruci, to je prekérní situace!

,,Tak co ty na to?" mrkal svalovec jako o život po tom svém přesvědčovacím maratónu.

,,Je to lákavá nabídka, ale musim jít něco zjistit do knihovny," vymlouvala se bloncka a už se chystala odejít.

,,Bejt na tvym místě, tak bych tam nechodil," ušklíbl se Oliver, ležérně se opřel ramenem o zeď a nahodil škleb "veškerého vědění", sice už možná vykoumal, jak se na Zemi vzal živý organismus, voda a všechny ty vyčerpatelné zdroje a kdoví co ještě, ale stejně na tom něco nehrálo.

,,A to proč?" zeptala se Dani a už předem se obávala odpovědi, zvlášť po tom, co se Oliverův úšklebek ještě zhoršil a roztáhl přes celý jeho sladký ksichtík.

,,Protože," postavil se zase normálně a vrazil ruce do kapes. ,,Za rohem týhle chodby se… jak to jen říct? Hm… už to mám… blíž seznamuje George a Angelina Johnsonová."


Acklesová zaúpěla jako raněné zvíře. To je den naprostý debil, žádný blbec! ,,Co to se všema dneska je? To je snad nějakej svátek všech oblejzalů, závoděj, kdo vyhraje a já o ničem nevim? Do háje!" nadávala. ,,Příště bych ráda nějaký avízo!" mračila se a jako by to nestačilo, tak nakopla jedno brnění poblíž, jenže to by taky muselo mít nějakou stabilitu, kterou jako na potvoru nemělo a s pořádnou řachou sletělo na zem. Copak v tom kouzelnickým baráku nemůžou mít tichý krámy? Musej vždycky dělat takovej kravál? No co to jako je?

Sotva ale zase nabyli sluch, tak zaslechli školníka, co řve jako na lesy a s největší pravděpodobností už se hnal jejich směrem s jazykem na vestě. Fuj! Dani a Oliver se po sobě podívali, na nic nečekali a už brali chodby útokem. Muchlující se páry nebo ne, pud sebezáchovy byl silnější.

Byli pomalu rychlejší než blesk, navíc fakt, že to vzali tajnými chodbami jim taky pomohl k tomu, že co nevidět byli ve Vstupní hale, kde potkali jednoho chlápka.

,,Dobrej, pane profesore," pozdravil Wood, když kolem zmiňovaného chlapíka prosvištěl.

,,Nashle, pane profesore," houkla Dani a letěla Oliverovi v patách, zatímco chlapík, který byl jak jinak než Leo Wyatt na ně zíral pomalu s hubou dokořán, jak absolutně nechápal, co se děje. Naštěstí ho z toho transu, do kterého se dostal probral tuří řev místního školníka, co k němu přicupital a začal mu sípat pomalu až do ucha.

,,Neviděl… neviděl jste tady… nějaký parchanty? Honim je po celým hradě, hajzly malý!" dostával ze sebe školňas s opravdu, ale opravdu velkými potížemi a pokud si už nevyplivl plíce někde po cestě, tak to určitě brzy udělá!

,,Bojím se, že jsem nikoho neviděl, pane Filchi," ušklíbl se Leo a s tím odešel, když se k tomu šerednému školníkovi otočil zády, tak se konečně pořádně nadechl, protože ten Filchův puch se nedal vydržet tak, aby člověk přežil, navíc dělal opičky, že by se ten chlap měl vykoupat a emigrovat ze země, nejlíp někam do Ugandy.

Zatímco si prakticky celá škola s někým někde užívala - a to doslova - tak Acklesová s Woodem řádili venku jako černá ruka, vyčarovali si fotbalový míč a hráli si jako malé děti. Kdyby Dani nevěděla, že je Oliver famfrpálový brankář, tak by dokonce řekla, že jako fotbalový gólman by se taky docela dobře uživil, ale přece mu nebude navyšovat ego, už takhle ho musí mít pěkně vysoko.

Sice ještě zbývaly dvě hodiny do večeře, ale ti dva už byli bezmála mrtví, a tak se konečně sebrali a zašli si taky na chvíli do společenky na kus řeči. Venku už byla stejně zima a tma. Ve společence se k překvapení všech, nebo alespoň k překvapení Dani nacházela už i Luc, vedle který si hned sedla, zatímco Oliver si ráčil hačnout naproti a společně se víceméně zapojili do debaty, kterou stejně většinou obstarávala jenom Hermiona s dvojčaty, protože se zase dohadovali o školním řádu a hlavně jeho neustálém porušování.

Dani s Luc se ale na chvíli odtrhly od "všeobecného veselí" a kecaly si spolu o Kancovi alias Cedricovi, z kterého je Padalecki celá unešená, že mu bezmála skládá ódy na… všechno kromě vlasů… když se Luc vyzpovídala ze všech svých hříchů, tak zase začaly vnímat o čem je řeč.

Wood je celou dobu sledoval a vrtěl hlavou, nakonec to nevydržel a musel se zeptat: ,,Tohle mi prostě neleze na mozek, kde jste vzaly ten skoro dokonalej americkej přízvuk?"

Dani se na Luc podívala dost vyděšeně, ale bruneta jí moc nepomohla, když česky řekla: ,,Zasloužil by si vědět alespoň něco," a pokrčila rameny.

Vážně den naprostý debil! Acklesová si povzdechla a zabručela něco ve smyslu: ,,Stačí sledovat hromadu americkejch filmů a seriálů a mit třeba dvouletou známost s Amíkem," s tím se zvedla a zdrhla do pokoje. Wood ještě slušnou dobu po jejím odchodu zůstával konsternovaně zírat, mozek absolutně vypověděl službu, že ani nedokázal vyslat impuls očním víčkům, aby mrkly. Luc si toho všimla a slitovala se nad ním…
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 22. května 2013 v 16:57 | Reagovat

coooo? :-D co to je za konec sakra? takový- takový- uááá :-D teďka místo učení budu přemýšlet, jaké by mohlo být pokračování! :-D samozřejmě kapitola úžasná! byl tam Woodík, takže jsem nadšená :-D

2 Kath Kath | E-mail | 22. května 2013 v 19:04 | Reagovat

Dalšíí :D chci hned další :D když sem četla odstavec o Fichově puchu tak jsem se málem počůrala smíchy :D Wood dokonalý :) fakt další co nejdříve :)

3 Delly Delly | 23. května 2013 v 21:47 | Reagovat

Fajn, po dlouhý době jsem si našla čas na koment :-D Co to je sakra za konec?! Vůbec nechápu, kdo vás to učí! :-D Zas nad tím strávím dny, jak budu přemýšlet nad tím, jak by to mohlo pokračovat a budu se užírat, než přibude teda ta další kapitola :-D A to fakt není sranda!

4 Hope Hope | Web | 23. května 2013 v 21:58 | Reagovat

vypelichaná špatná reklama na domácího mazlíčka je dobrej hlod a myslím, že z něj dlouhou dobu nebudu moct :-D
kapitola super, chci nášup ;o)

5 Des Des | Web | 29. května 2013 v 21:27 | Reagovat

Dokonalý <3 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.