CHAPTER ONE

22. června 2013 v 11:32 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej


Prvního září nesnáší snad všichni žáci školou povinní. Obzvlášť když se do té školy musí trmácet kdovíkolik hodin starým přeplněným vlakem a navíc je počasí pod psa. Zvlášť pro ty, kteří takovou cestu podstupují už posedmé, ale od druhého ročníku je to pořád to samé. Tajné nádraží v Londýně, o kterém obyčejní smrtelníci nemají ani potuchy, nekonečné loučení s rodiči, ubíjející cesta vlakem, kterou vystřídá dvoukilometrová cesta ve starých rozkodrcaných kočárech, tažených neviditelnými zvířaty. Kdyby alespoň nechcalo jako z konve. Jestli se letošní prváci, kteří povinně plujou do školy na loďkách do jednoho neutopí, tak to bude hodně velký zázrak!

Jako vrchol všeho byla ve vstupní hale snad celá škola a skoro se nehejbala. Vážně na Avadu!

Dva ostřílení sedmáci ze Zmijozelu se bavili, co si pro ně jejich vysoce postavení rodiče zase připravili, jenže nedávali majzla, protože ta debata si vyžadovala veškerou jejich pozornost a jeden z nich narazil do holky tak v jejich věku přímo před sebou. Stát se tohle ve viktoriánské době, tak je z toho skandál až na půdu!

,,No to je výborný. Nemužeš si najít jiný místo a nestát mezi dveřma?"

,,A co kdyby sis pořídil brejle? Zdá se, že pro oči nevidíš," ohradila se bloncka, když se k tomu protivovi otočila čelem. Nestála totiž na místě, s několika druhačkami mířila plouživým krokem do Velké síně tak jako všichni, jenže se to mezi dveřmi zaseklo a tak musela zpomalit ještě víc.

,,Nějaká drzá, nezdá se ti?" mhouřil na ni kluk svoje hnědá očka a snažil se ji upozornit na to, kdo je tam šéf. Nepovedlo se.


Blondýna zavrtěla hlavou. ,,Vůbec ne, tomu se říká upřímnost."

,,Proč na sobě nemáš hábit? Chci vědět do který debilní koleje patříš, ta naše to rozhodně není!" ozval se frajerův kamarád s ostře řezanou čelistí, vystouplými lícními kostmi, zapadlýma očima a něčím tak strašným na hlavě, že je to i urážkou pro výraz "nablito", ale jen tak pro představu "nebarevná" rez na kudrlinách. I slepci by z toho šly oči šejdrem.

Ta holka se jen tak letmo usmála, jako kdyby Obludárium řekl vtip. ,,Nikdy nevíš," mrkla na něj a ztratila se v davu, který už se zase rozpohyboval.

,,No to si ještě slízne, mrcha!" prorokoval Obludárium. Blondýna byla pryč tak rychle, že ji nestačil ani uřknout, tak si musel vystačit s planými výhrůžkami.

,,Poď už radši, ať je ta vopičárna konečně za náma, už chci do postele," zabrblal týpek a zamířil ke zmijozelskému stolu.

,,Ahoj, Nicholasi, užil sis léto?" žulila se na týpka, co nekouká na cestu a vráží do lidí blondýna tak sladká, až z toho máte chuť jí omlátit hlavu o chodník, zvlášť když je to taková pipina nad kterou není.

,,Náramně, Harmonie, málem jsem z toho až vyvraždil Leeds."

,,Ah, Leeds, slyšela jsem, že se tam letos konal každý týden bál. Příští rok se musím určitě taky zúčastnit."

,,No to doufám," hraně se usmál Nicholas a když se svým kumpánem odešel dostatečně daleko, tak dodal: ,,Seš první na seznamu!"

,,Co proti ní vlastně pořád máš? Je z bohatý čistokrevný rodiny, chovat se umí a je zmijozelačka každym coulem."

,,Tak si ji nech jen když mě už dá konečně pokoj!

,,Poslední slovo?"

,,Hm."

,,Když teda jinak nedáš," usmál se Obludárium a s úlisným pohledem upřeným na Harmonii si zamnul ruce. ,,Sarafine," rádoby pozdravil procházející zrzku.

,,Ulrichu," oplatila mu vyzáblá bledule ledově, pookřála, až když zpozorovala Ulrichova kamaráda. ,,Nicholasi, zlatíčko…"

,,Nazdar," zabručel oslovený a tím to pro něj haslo, zrzka byla ale jiného mínění.

,,Ostříhal ses? Sluší ti to," vycenila zuby v jakémsi strašidelném úsměvu a až pak teprve odešla.

Nicholas si nechápavě projel své uhlově černé vlasy. ,,Vypadám snad, že jsem ostříhanej?"

Ulrich bezděčně pokrčil rameny. ,,Mě přijdeš stejně vošklivej jako vždycky."

,,Zrovna od tebe to teda sedí," prskal. ,,A vůbec, jakýpak zlatíčko? To jste se zase poštěkali?"

,,Už před měsícem, nech to plavat… já to udělal," pokrčil Ulrich znova rameny. Nicholas nad tím jen protočil oči a začal počítat prváky, aby si později mohl zjistit, kolik jich padlo za oběť letošnímu lijáku, když se konečně ráčili ukázat.

,,Hej, Nicku," zaslechl odněkud po své pravici. Otráveně vykoukl a viděl, jak se na něj zubí šesťák, co je ze dvou čtvrtin troll. Fakt hroznej zjev.

,,Hm?"

,,Letos musíme vyhrát pohár, jasný, kapitáne?"

Nicholas nad tím jen mávnul rukou. Těhle keců už ve vlaku slyšel až až. Když tak moc chtějí vyhrát, tak ať si je kapitán někdo jiný, on se o ten odznak, co mu přišel poštou uprostřed léta kdovíjak neprosil. Akorát mu veškeré plánování strategie a tréninků zaberou zbytečně moc času, který by mohl strávit mnohem produktivněji.

Z myšlenek o tom, co by mohl dělat, ho vytrhl až sám ředitel školy, když vstal a zatleskal. Nick si stačil všimnout, že prváci už jsou usazení různě po stolech. Kdy to stihli? Asi se zamyslel víc než tušil.

Brumbál znova uvítal prváky, varoval před porušováním školního řádu stejně tak jako návštěvou Zakázaného lesa a zakončil posilou. ,,…a nakonec bych mezi nás přivítal novou profesorku, slečna Fletcherová se pro tento rok uvolila učit obranu proti černé magii. Tímto bych jí i vám všem chtěl popřát mnoho štěstí a teď…" tlesknul rukama znova a na stolech se objevily hromady jídla ,,…dobrou chuť." Všichni v místnosti spíš jen ze slušnosti zatleskali, většina to udělala ale stejně jen z díku, že už se můžou konečně pustit do jídla.

,,No ty vole, vona je to učitelka!" skoro se Nicholas až zadusil dýňovou šťávou, kterou z nudy srkal. To má z toho, že nedává pozor. ,,Jsem namydlenej!"

,,Tys jí hned nenadával do debilů."

,,Ne, já jí jen málem udělal dítě, viď?" vrčel.

,,Co blbneš? S touhle? To radši měsíční Cruciatus než ji," ošil se Ulrich. Ještě toho trochu, učitelku do baráku. Nikdy!

,,Tohle bude hodně zajímavej rok, ještě že je poslední!"

,,Ámen!" souhlasil Ulrich a po přiťuknutí tou odpornou šťávou se pustili do jídla. Na nervy je přece nejlepší žrádlo!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 22. června 2013 v 23:12 | Reagovat

tam je zase hlášek =o) nebo spíš slov, která bych do tebe vůbec neřekla ;o)
kapitola každopádně moc dobrá a doufám, že brzy bude další =o)

2 Ráďa Ráďa | 23. června 2013 v 1:55 | Reagovat

Tak to vypadá naprosto suprově :-D Skvělá kapitola a pořádně navnadila na další, tak doufám, že se brzy dočkáme nášupu :-D

3 Destiney Destiney | 26. června 2013 v 8:55 | Reagovat

No já se tady mlátím smích\ pod lavicí :DDDD hej tak jako to je super ultra super dokonalý dokonalost a mnoho dalších takových krásných a pochvalných slov :D

4 Delly Delly | 28. června 2013 v 22:23 | Reagovat

Parádní kapitola :-D Typicky plná hlášek, z kterých doteď nemůžu a to se mi líbí. Budu nedočkavě očekávat další kapitolu :-)

5 Monika Monika | 13. července 2013 v 9:52 | Reagovat

Umřu smíchy :D A přidám se k nedočkavému očekávání dalších kapitol :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.