kapitola 49.: Poradna se už zase otevírá?

9. června 2013 v 18:23 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Tere3sko, jaks to uhodla, že nechci? Víš jak je tahle blbost dlouhá? Nebudu moct daleko od pravdy, když řeknu NEKONEČNÁ!

No nic, přežijte kapitolu ve zdraví, btw, taky u vás právě chčije?


,,Už spolu rok nejsou, takže směle do toho… kámo," usmála se Luc na Wooda a vyťapala do pokoje za Dani hned potom, co svalovce přátelsky málem zabila poplácáním do zad, když to vůbec nečekal. Nahoře se rovnou vrhla na dodělávání seznamu pro Dráčka, protože až moc dobře věděla, že nějaké vykecávání díry do hlavy Acklesové by byla naprosto zbytečná věc, zatímco Dani si četla o panu Blackovi a spol. za jeho mladých let, takže před více než dvaceti lety.

V tichu se ale nedá nic dělat, takže se Luc chvíli vztekala při pouštění muziky tím pochybným kouzelným způsobem. Hlavně nadávala, že Dani udělá jednu opičku a všechno fachá a ona sama se může přetrhnout a ani to nijak nezakňučí. Prostě situace zralá k vraždě! Když se ale bruneta dozvěděla co a jak, tak konečně pochopila, co dělá špatně a už do pokoje duněly pecky typu Think Twice od Eve 6, takže samé rockové věci… jak jinak taky…

Po půlhodině jejich úřadování se přiřítily ty tři čarodějnice, jinými slovy Hermiona, Ginny a Billie. Proč ty by asi tak přišly, než aby z Luc tahaly rady jak na kluky, opruz. Padalecki naštěstí vždycky ráda pomůže, když to ví a zrovna toto téma měla v malíčku. Trpělivě odpovídala na všechny otázky i ty nejztřeštěnější, zatímco Dani se regulérně třískala smíchy. Luc ji ale každou chvíli vyhrožovala nějakou odpornou vyrážkou, jestli nepřestane, takže se snažila krotit, ale stejně to moc nepomohlo.

,,Takhle to dál nejde, dámy," zavrtěla Acklesová svou blond hlavou a pomocí hůlky, kterou vyštrachala kdovíkde a pod oknem zřídila menší "šmajchl prostor" v podobě měkkých polstrovaných křesel, malého konferenčního stolku, pár sedacích pytlů a hromadu polštářů.

Ty čtyři na to nejdřív zíraly s hubama opětovně až někde na podlaze, dokud se jako první ze šoku neprobrala Luc, kdo taky jiný vzhledem k té "sebrance", která má mozek spíš jen jako výplň té dutiny v lebce. ,,To je dost dobrý, už chybí jen pár maličkostí," ušklíbla se a vykouzlila papíry, tužky a omalovánky. No dobře, tak ty omalovánky ne, ty si protentokrát odpustila, místo nich tam ale byly takové woo-doo panenky s podobiznami holek a jejich objektů k názorné ukázce.

Chvílemi to, až zavánělo sado-maso loutkovým představením, které Dani naštěstí nijak nekomentovala, protože to by si Luc za rámeček rozhodně nedala.

,,Billie, ty bys to měla mít poměrně snadný, Deana máš slušně omotanýho kolem prstu," vyprávěla blondýně a pokračovala dalšími užitečnými radami.

,,Hermiono, hlavně se s nim nehádej, víš, jak to dopadá ne? A když to přeci jen nevydržíš, tak ty hádky alespoň omezuj na minimum, nebo tě už brzo někdo praští po hlavě železnou palicí. Zkus bejt milá," řekla bruneta brunetě krutou pravdu o tom, že je osinou v zadku dost lidem.

,,A Ginny," obrátila se konečně k zrzce, která na ní visela pohledem a bezmála jí odezírala každé slovo ze rtů. ,,Nech taky čas od času zapracovat svoje vnady, kvůli tomu je přece máš a pořádný, kéž bych taky takový měla," zasnila se Luc víc, než by měla a neplánovaně začala vyprávět o prsech všech velikostí stejně jako podprsenkách. Nejspíš si někde něčeho šlehla.

A tak ta "poradna se srdečními záležitostmi" vypadala dál až do odchodu na večeři.

,,Půjdeš s náma dneska na jídlo nebo ne?" otočila se Luc ve dveřích, ale Dani absolutně nevnímala, takže se musela obtěžovat až k blondýnině posteli, kde jí luskla přímo před očima.

,,Zbláznila ses?" lekla se Acklesová a málem vyletěla z kůže jak se lekla.

,,Vracim tě do reality a moc mě neštvi nebo ti tu knížku seberu," protočila Luc očima. Ta černá kožená vazba se jí ani za nic nelíbila, připomínalo jí to emácký deníček, kde je tisíci způsoby popsané utrpení, smrt a podobné emo voloviny.


,,A teď konečně zvedej kotvy, večeře volá."

,,Já myslela, že hoří a ty blbneš jen s jídlem?" vyplázla Ackleska oči a třískla se hlavou o zeď. ,,Jauvajs!"

,,Jestli se nezvedneš, tak asi hořet brzo začne… tobě háro nebo třeba koule u… tý tvý prdele, kterous poslala do čistírny," zazubila se bruneta a vytasila hůlku. S tou ženou není radno si zahrávat.

,,A vo co, že ne?" ušklíbla se bloncka, vyskočila na nohy a taky vytasila hůlku, takže kolem sebe začaly chodit do kruhu v bojovém postavení a vypadaly jako kovbojové na divokém západě. Tím se možnost vznícení jejich pokoje sakra zvýšila. Už jim stačilo jenom drsňácky odflusávat žvejkací tabák všude kolem.

,,Tak jdete nebo co?" přiřítil se do pokoje Potter a vyrušoval zrovna v tak závažné chvíli. Asi měl vážně hlad.

,,Ty vole, v tomhle se nedá pracovat," nadávala Dani, rozhodila rukama a v tu samou chvíli obě vybuchly smíchy. Vážně cvoci!

Naneštěstí je Harry mluvka, až to hezké není a sotva dorazili ke stolu, tak ten idiot všechno napráskal všem, co měl v doslechu. Za to by taky měli střílet! Kdyby řekl jen to, co skutečně viděl, tak by to bylo v pohodě, ale on z toho udělal naprostou kovbojku, takže to Luc musela uvést na pravou míru a to byla vážně fuška! Dani dělala, že o ničem neví a ani tam není, ale koutky jí nebezpečně cukaly.

,,Co na mě tak koukáš?" dělala bloncka neviňátko, když jí Luc vraždila pohledem.

,,Příště si jim to vysvětluj sama!"

,,Radši ne, ode mě by to nepochopili, já neumim vysvětlovat po debilsku," šklebila se Acklesová a Luc bezmála skončila pod stolem. Nikdo kolem nechápal o co šlo, to asi protože neumí česky, tragédi.

Kromě tohoto menšího "rozruchu" večeře probíhala poměrně normálně, pokud se vynechá "nenápadné" počumování po Woodovi, který dělal úplně tu samou věc. To, že Luc Dani přitopila v nějakém čaji, co chutnal spíš jako odvar z ponožek, se začínalo stávat celkem běžnou praxí, jen je záhadou, jak Padalecki vždycky tak fikaně dokáže vyměnit ty skleničky nebo hrníčky za něco hnusného, co nejspíš sama vařila.

Když jídlo skončilo, tak se Dani odebrala na trest za Leem, jenže přišla podstatně dřív a kecat s obrazy po chodbách se jí ten večer zrovna nechtělo. Lidi by to zrovna do tohoto profesora nejspíš v životě neřekli, ale je ukecanej až běda! Dani sice slyšela něco o Moci tří, nějakém Wyattovi a Chrisovi a o tom, že byl Leo za svého původního života zdravotník ve druhý světový, ale nebrala to nijak zvlášť na vědomí. Beztak si to vymyslel.

"Ťuk ťuk," zaznělo kabinetem, i když je divné, že to nebylo spíš "třísk třísk," vzhledem k tomu, že to mohla být jenom jedna jediná osoba.

,,Dále," broukl Leo, ale z vyhřátého křesla se zvednout nemínil. Proč taky, když se mu jen někdo dobejvá do "hrádečku"? Když už mu tu před čtyřmi lety nějaký Zlatoslav Lockhart zanechal tak pohodlné sezení, tak proč by se ho dobrovolně vzdával? Neupadl přeci na hlavičku!

,,A prej kdo chodí pozdě, co, růžovej?" nenechala si Acklesová ujít rýpnutí do blonďatého spolužáka, který přišel s desetiminutovým zpožděním. Radši se nepídit po tom, co, kde a s kým dělal.

,,Nech si toho. Už mám růžový jen ponožky a trenky," ušklíbl se zmijka.

,,No to je úspěch," kývala Dani uznale hlavou, ale pak se vyděsila, když na Malfoye zaostříla. ,,Ježiš, ono to je už zase nagelovaný!"

,,Co máš?" urazil se Dráček.

,,Já? Odpor k tomu tvýmu zrůdnýmu účesu. Udělej mi, prosim tě, laskavost, až pustíš tu svojí… jak že se to jmenuje?"

,,Pansy."

,,Jo ta, až ji pustíš k vodě, tak ten gel okamžitě vyhoď! Je to fakt děs!" šklebila se Acklesová znechuceně.

Wyatt to celé sledoval zpoza svého stolu a začínal rudnout, jak zadržoval smích. Draco to ale dodělal, když se natočil čelem k nějaké vitríně a začal si prohlížet svůj odraz ve skle.

,,Fakt je to tak strašný?" zeptal se Malfoy a zašátral si rukou ve vlasech.

,,Není to strašný, je to přímo příšerný," řekla mu Acklesová krutou pravdu a to už Leo fakt nevydržel a vyprskl smíchy. Vážně na něj tahle debata byla moc.

,,Tak jo, děcka, budete se bavit o účesu tady pana Malfoye, nebo konečně přistoupíme k vašemu trestu? Včera jste se celkem osvědčili, tak vzhůru do práce," pobídl je k nějaké činnosti, když se dostatečně vychechtal.

,,Už jdem, Dráčkovi trocha manuální práce neuškodí," ušklíbla se Dani a podívala se po svém "kolegovi ve zločinu". ,,Přestaň už se šlechtit, dneska už to lepší nebude a když budeš pokračovat, tak ti na hlavu natáhnu tamhleten hadr."

Když Draco uviděl slibovanou handru na podlahu, kterou mu blondýna vyhrožovala, tak se tak upřímně vyděsil, že poslušně odevzdal hůlku a svištěl do učebny. Leo se opět začal smát, čehož si všimla jenom Dani, jelikož Draco je občas méně chápavý, a tak nepozná ten starý trik s kašlem, kterým zakrýváte smích. Amatér. Náplň jejich práce vypadala úplně stejně jako den předešlý a tak mohli pokračovat v nezávazné konverzaci.

Po půlhodině práce si ten umělec vybavil včerejší rozhovor. ,,Hele a co to, jak jsi mi slíbila?"

,,Jak se zbavit tý tvý holky?" ujišťovala se Dani a Dráček zabručel něco, co znělo jakou souhlas. ,,Luc na tom tvrdě maká už od rána a před večeří už měla metr a půl, kdy tvrdila, že je teprve v tom nejlepším," informovala ho o "situaci na bojišti". ,,Až to bude, tak ti to přinesu, ale bejt tebou, tak to nečekám dřív než v pondělí. Dokonce tam kreslí i nějaký názorný instruktáže, fakt síla."

,,V pondělí? Vážně?" rozzářil se ten reflektor ještě víc a začal tancovat nějaký oslavný tanec indiánů, či co to bylo. ,,Dneska je čtvrtek, to znamená tři dny a čtyři noci. To je ve srovnání s těma rokama jako vteřina," jásal při tom tančení. Magor! Ten peroxid mu asi natekl i do mozku.

,,Hele zklidni se, nebo se z toho ještě uděláš a o to fakt nemám sebemenší zájem."

,,Jestli to někde vykecáš…" zasyčel reflektor zlověstně.

,,A co přesně? Že děsně tancuješ? Že uklízíš třídu obrany? Nebo že když jsi bez těch svejch vymetenejch zelenejch mozků, tak jsi celkem v pohodě?" odpověděla blondýna jako by nic a pokračovala v tom, co dělala, zatímco Dracovi ten přehršel informací zpracovával mozeček a že to nebyla jednoduchá práce. ,,Neboj, že Malfoy junior není budoucí Smrtijed jak se patří, by stejně nikoho nezajímalo."

,,Já nechci bejt Smrtijed!" prskl. ,,Ale otec mě k tomu nutí. Hned po škole se k nim mám přidat," nadával Malfoy a naštvaně praštil pěstí do lavice, u které stál. To je inteligence tohle… jako kouzelník si sice nejspíš není vědom fyzikálních zákonů, jako třeba zákon akce a erekce, teda reakce, ale taky mohl čekat, že to bude bolet ne? A pak se divil, že málem chcípl bolestí… to že ječel jako holka snad radši nezmiňovat. Navíc při té ráně bylo slyšet zlověstné křupání.

,,Ehm… pane profesore?" zavolala Dani na Lea opodál a ten hned zvedl hlavu, aby věděl o co go. ,,Můžu si dojít pro hůlku a spravit tady mladýmu debilovi Malfoyovi ruku?" Wyatt sice absolutně netušil, co těm dvěma hrabe, ale stejně souhlasil.

Acklesová se sebrala a rychlostí blesku doběhla do kabinetu, poctivě si štípla svoje dřívko s čímsi pochybným uvnitř a zase se rychle vrátila zpátky, kde zacláněl Leo, kterej se chtěl přesvědčit, že nenaletěl na nějakej trik, taktně ho odstrčila a začala kouzlit. Cobydup měl Dráček ruku zase jako novou… skoro.

,,Kdes ses naučila zase tohle?" žasl zmijozelský princ. Sice to kouzlo taky znal, ale to jen díky svému druhému roku v Bradavicích a naprosto neschopnýmu profesoru Lockhartovi, co Harrymu Potterovi zbavil ruku od veškerých kostiček. Nesmrtelná historka!

,,Mít tak šikovnýho bráchu jako má Luc, tak to taky budeš ovládat mistrně," ušklíbla se bloncka, která Malfoyíkovi sice ruku srovnala, ale veškerou krev a červená místa odstranil Leo, když mu zasvítila dlaň. No jo, alespoň že je Drak důkladnej, když už nic jinýho… když už, tak už… prostě je to blbec, co víc k tomu říct?

Do konce už Dani raději nikoho neprovokovala, zvlášť ne Dráčka, kdoví co by si lámal dál. Místo toho se radši vykecávali jako starý babky na tržišti. Reflektor pomlouval profesory, protože ho tak nějak nenapadlo lepší téma.

,,A kdo byl podle tebe zatim nejlepší učitel, kterýho jste měli?" nadhodila Acklesová.

,,Hm… ale nesmí se to nikdo dozvědět!" varoval už předem. Dani se zatvářila stylem "Mluv a nepruď", takže konečně kápl božskou. ,,Lupin," broukl.

,,Kdo?"

,,Byl tady jenom rok, pak prasklo, že je vlkodlak a radši dal výpověď, protože si většina rodičů stěžovala," vysvětlil Drakoslávius.

,,Vážně? Tak to je tvrdý," mračila se Acklesová. ,,A ten byl jedinej, kterýhos bral?"

,,No, abych byl upřímnej, tak ani Wyatt není úplně nejhorší," ošíval se blonďák.

,,Zaslech jsem snad svoje jméno?" vykoukl ze svýho kabinetu Leo, kde přerovnával polici s nějakýma hlavolama, nebo co to vlastně bylo.

,,Ne, pane profesore," odpověděli ti dva sborově, že to Leovi pochopitelně smrdělo. Ale moc to neřešil, jen nedůvěřivě zabrblal: ,,No tak dobře."

,,To bylo těsný," oddechl si Malfoy a otřel si z čela neexistující pot. No, zase by to tolik prožívat nemusel. Tolik k tomu, že skoro až líbí nohy Snapeovi.

,,Hele a nejmenuje se ten Lupin náhodou Remus?" zeptala se Dani po chvíli ticha.

,,Jo, proč? Znáš ho snad?" měřil si ji Dráček pohledem.

,,Myslim, že jsem o něm někde něco četla," pokrčila rameny, ale o tom deníčku Pobertů mu neřekla ani slovo. Alespoň odhalila ještě dřív záhadu velkého Remuse J. Lupina, kterou ještě nevyřešili ani ti dva týpci - vrah Sirius Black a mrtvý papá Harryho Pottera James. Toho chvosta Petera Pettigrewa ani trochu nenapadlo něco takového řešit.

Dani se o pár hodin později dozvěděla tu samou věc z knihy, ale to, že na to ti špičkoví detektivové přišli až po více než půlroce ji docela zarazilo, měla je za větší kanóny. Naštěstí si to vyžehlili tím, když Removi vlčkovi Lupinovi slíbili, že to nikomu neřeknou a budou s nim kámoši tak jako tak.

Je ale fakt, že Rem Lupin taky asi nebude žádný Albert Einstein, když se pořád vymlouval na svojí nemocnou tetu, která při troše štěstí stejně ani neexistuje. Vážně inteligence, která se táhne až do dnešní doby… ten svět vážně spěje do záhuby.

Alespoň ten kouzelnickej svět, vždyť se na to podívejte - ministr kouzel je naprostej trotl, co ani neví, která bije, už to jméno Kornélius Popletal mluví za vše. Kdo to bude příště? Beztak někdo s ještě debilnějším jménem, třeba Zašmodrchal nebo Rozuzlil či dokonce Zauzlil, vážně luxusní vyhlídky. Ale pořád lepší než někdo s příjmením Vopuntíkovalseztoho, to už by bylo vážně trochu moc!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 9. června 2013 v 20:56 | Reagovat

no já bych Luc zabila, kdyby mi zabila Wooda poplácáním do zad, a pak bych zabila Wooda, že se nechal tak debilně zabit :-D no jsem zvědavá na ten rozchod :-D jak se s tím Dráček popasuje :-D

2 inkognito-hp inkognito-hp | 9. června 2013 v 23:30 | Reagovat

„Už mám růžový jen ponožky a trenky“ :-D  jinak díky moc-teď to celý čtu asi podruhý :-D jsem nejde na 28 kapitole :-? :-D

3 Hope Hope | Web | 9. června 2013 v 23:32 | Reagovat

je to čím dál tím lepší :-D jsem zvědavá na pokračování =o)

4 Atanai Atanai | 10. července 2013 v 20:24 | Reagovat

veľmi zaujímavý spôsob ako sa zbaviť Umbridgeovej :D
Len tak ďalej

5 Cassie Cassie | 10. července 2013 v 22:37 | Reagovat

Už se těšim na pokráčko .. :) :D

6 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 16:48 | Reagovat

Zauzlil, Vopuntíkovalseztoho... Ty zabíjíš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.