12. kapitola – Ozdravná kúra podle Roxy O'Connellové

17. srpna 2013 v 13:03 | Bičik |  Ajta Krajta by Bičik
Háděna vrací úder a dneska tuhle povídku hodlám dopsat, tak držte palce, protože jak se znám, tak to bude zdlouhavej proces.


Týden uběhl jak voda a v domácnosti O´Connellových zrovna nebylo veselo. Dee každou chvíli volal Krajta anebo se jí dokonce pokoušel navštívit osobně, tak utopila svojí simku v záchodě a na domovní dveře pořídila řetěz, aby se tam nepropašoval. S nikým z domu se nebavila, i když pokusy ze strany Sydney a Phila rozhodně byly a školu si v pohodě mohla ignorovat, protože byly jarní prázdniny.

,,Nepromluvila už s tebou Dee?" zeptal se jednoho úterního rána Phil své neteře Sydney spíš jen pro kontrolu.

,,Co myslíš?" odvětila Sydney a věnovala se dál svým cereáliím s mlékem.

,,Ale já to nechápu, vždyť ten mladík Fuller se k Dee hodil jak Michael Guerin k Maríe DeLuco," postěžoval si Philík a zasněně se zatvářil.

Syd se na něj podívala jako na blázna. ,,Kdo?"

,,Copak jsi nikdy neviděla Roswell?" zděsil se Phil. ,,Jsi fakt moje neteř?"

,,Jako ten seriál starej deset let s nějakym ušopleskem v hlavní roli?" ujišťovala se bruneta a zděšeně vejrala na svýho strejdu, protože představa, jak kouká na nějakej pubertální seriál, jí upřímně děsila.

,,Tak má Max Evans odstátý uši, to je toho. Furt je to borec," pěl si ódy Phil a Syd to ale nezbavil znechuceného ksichtu.

,,No..." řekla Syd protáhle a odmlčela se, ,,dobře."

Těsně nato do kuchyně vstoupila Roxy a místo pozdravu jen flákala dvířky kuchyňské linky a ledničkou.

,,A tý je zas co?" zeptal se Phil šeptem Colemanové.

,,Taky se rozešla s klukem. Ale na rozdíl od Dee to nebyla ona, kdo dával kopačky, ale ta co je dostala," prozradila mu Sydney a Phil se zatvářil překvapeně.

,,Tejden tady nejsem a všichni se rozcházej? A tys toho svýho emaře aspoň taky odkopla?" zeptal se Phil s nadějí, protože si Boonea zaškatulkoval jako prototyp kluka, kterého nechce ani pro svou neteř. Asi by mu měl už konečně někdo sdělit, jakou má pověst Krajta a pak by Boonea ještě uctíval.

,,Ne," odsekla mu Syd naštvaně, ,,a není to emař!"

Phil už se nadechoval, že dá Sydney přednášku o tom, jak ho Boone stejnak štve, ale přerušila ho obrovská rána z chodby.

Phil, Syd i Roxy se tam okamžitě přemístili, protože je ta rána dost vyděsila. Našli tam před domovními dveřmi stojící Dee s velikánskou krabicí položenou vedle sebe. ,,Nikdy jste neslyšeli, jak padá krabice na zem?" zeptala se jich černovláska jak největších blbců a slušně je vyšokovalo tím, že umí mluvit.

Phil jí radostí objal, jako kdyby jí celý měsíc neviděl a Syd by se taky radovala, ale stejně jako Roxy jí přemohla zvědavost a vrhla se po krabici, aby zjistila, co to Dee táhne.

,,Ty vyhazuješ svoje cédéčka?" divila se Syd, když tam objevila její slušnou sbírku cédéček Fireflight a Vanilla Ninja.

,,Hej!" vyjekla Roxy. ,,Ty vyhazuješ i moje cédéčka!" obvinila svojí sestru a v ruce držela nejnovější CD od country princezničky Taylor Swift.

,,A mě si zas vzala Sum41," všimla si pro změnu Syd, když prošustrovala další CD.

,,Chceš něco darovat charitě?" tipnul si Phil a šklebil se, jako kdyby snědl citron, protože tomu sám nevěřil.

,,Ne... i když vlastně jo. Hodim to do popelnice a bezdomovci to stejnak znárodněj, i když zrovna ty cédéčka si přehrajou maximálně na prstě," zhodnotila to Dee a už si živě představovala, že místo poslouchání Taylor Swift jí bezďáci hoděj do ohýnka, aby si zatopili. Možná měla Roxy uzmout její sbírku Miley Cyrus, protože představa pálení na pohled ,,příjemné" Hanny Montany jí dělala ještě víc dobře.

Sydney to smrdělo. Toho, že vyhází jen tak z recese Roxyina CD country popíku, je v klídku schopná, ale proč by vyhazovala svoji oblíbenou hudbu? Bleskově proletěla zbytek krabice a během chvíle jí došlo, odkud vítr vane. ,,Tohle je Krajtova krabice?"

,,Čí krabice?" zeptal se Phil nechápavě, jelikož neznal Kyleovu přezdívku. Koukl se zběžně na svoje hodinky a vyděsil se. ,,Nebo to radši nechci vědět, stejnak musim do práce," mávnul nad tím doslova rukou, líbnul svou starší dceru a pak i mladší a pakoval se z domu.

,,Chytrá," uznala Dee a zvažovala, že dá Sydney hvězdičku do notýsku jak nějakýmu prvňáčkovi za správnou odpověď ve škole.

Sydney se dál hrabala krabicí, protože poznávala i svoje věci. ,,Proč si mi uzmula v podstatě všechno moje oblečení?"

,,A moje DVD Super Drbny!" fňukla Roxy, když uviděla i z pozice, kde stála, obličej pověstného Chucka Basse.

,,Nemůžu za to, že ten had má rád modrou, černou, fialovou a zelenou. Aspoň zase začneš nosit červený a bílý hadry, co se ti válí na dně skříně," oznámila své setřence ,,přátelsky" Dee. V té chvíli si Syd taky všimla, že Dee má na sobě červený tílko a bílý kalhoty. Těmhle barvám se většinou sama vyhejbala.

,,Spíš byste měly taky objevit zázraky, kterym se říká žlutá, oranžová a růžová barva," zdrbla obě svoje příbuzné Roxy a snažila se uzmout kolekci svého oblíbence Chucka Basse, jenže Dee jí plácla přes prsty tak, že se k němu nedostala.

,,Kuš, to nedostaneš. Ten blb měl rád písničku With Me od Sum 41 a tu v týhle kravině hráli... ale ten nápad s těma barvama není špatnej," uznala Dee. Plácla i Syd, která se chtěla zmocnit svého majetku.

,,Řek ti někdo, že se po bejvalym maj vyhazovat jen věci, co ti ho připomínaj?" zeptala se Sydney a přivřela vzteky oči tak, že by klidně prošla jako Asiatka.

,,Vždyť jo, zvažovala jsem vyhodit i tebe, ale nakonec jsem si to rozmyslela," přiznala černovláska a blejskla chrupem.

Sydney ji pro vlastní bezpečí ignorovala a po menší bitce z krabice zachránila pár kusů oblečení a plakát Shanea Westa. Nemohla se taky nezeptat: ,,Co má s Krajtou co dělat můj budoucí manžel?" Přitom se na Shaneův plakát koukala pomalu se slzami na krajíčku, protože Dee nevybíravě utrhla jeho kousek, když ho odlepovala ze zdi.

,,Hrál v Krajtově oblíbenym filmu," řekla Dee nenávistně a tim měla hotovo.

,,Co by řekl Boone na to, že tomuhle ošklivýmu chlápkovi řikáš budoucí manžel?" chechtala se Roxy opodál. Té už záležitost s Deeinou krabicí byla ukradená. Z jejího majetku jsou tam jen CD a DVD, jejichž obsah stejnak má ve svém notebooku, tak si může pískat.

,,Ten ví, že je po Shaneovi až na druhym místě. A není ošklivej, jen není šampon, který jsou podle tvýho gusta," rýpla si Sydney při vzpomínce na Roxyin pokoj, kde je to samej zajíček s nagelovanýma vláskama z boybandů, který se nedaj poslouchat.

,,Každej dnešní chlap by o sebe měl patřičně pečovat," hájila Rox zřejmě ty svý idoly One Direction a Justýnku Bobrovou. Syd se nadechovala, že na to řekne něco nelichotivýho, ale v tu chvíli Roxy vypískla: ,,Víš, co to znamená, Dee? NÁKUPY!"

,,Chm," hekla oslovená a vypadala, že to silně zvažuje. Nakonec k Sydině překvapení souhlasila. ,,Dost dobrej nápad, ségra."

Colemanová píchla do Dee prstem, aby se ujistila, jestli se jí nezdá. ,,Nevyměnili tě v noci emzáci?"

,,Bohužel," pokrčila Dee rameny zklamaně. ,,Max Evans měl asi něco jinýho na práci."

Sydney si nevěřícně odfrkla. ,,Zas blbej Roswell." Pro sichr radši odešla se svým zpátky nakradeným majetkem do svého pokoje, aby ho před Dee pečlivě schovala.

,,Ta asi s náma nepujde," odhadovala Roxy a nijak zvlášť jí to netrápilo. ,,Tak šup, vem auto a můžem frčet."

***

Na nákupech to vzaly pěkně od podlahy. Dee dokonce vytáhla kreditku, kterou měla jen pro svoje potřeby. Roxy se s tou kreditní kartou mazlila jak s domácím mazlíčkem a měla takovou potřebu utrácet, že tašky s oblečením zaplnily celý Deein džíp. Samozřejmě byly nutné i doplňky a boty. Všechno v barvách, které Dee normálně nenosila.

,,Copak toho už není dost?" fňukala Dee zmučeně, když šly do obchoďáku na počtvrtý, protože potřebovaly zahodit do auta všechny ty tašky.

,,Ne!" vykřikla Roxy a Dee z toho málem trefil šlak.

***

,,Tak co?" vyptávala se Roxy, když vlezla svoji sestře do kabinky. Nacpala jí na vyzkoušení květované šaty, tak doufala, že je mezitím Dee demonstrativně nepotrhala. Místo toho tam uviděla Dee, jak na sebe čumí do zrcadla a šklebí se.


,,Co je? Nelíbí se ti?" zeptala se Rox a už si plánovala, jak si je uzme pro sebe, když Dee nebude mít zájem.

,,Spíš tomu ještě něco chybí," řekla Dee zadumaně a dál na sebe koukala do zrcadla.

,,Dost dobře vim, co tim myslíš," zaradovala se Roxy a kula plán, kterej její předrahé sestře ucházel...

***

,,Vypadáme skvěle, nemyslíš?" ptala se Roxy na sestřin názor, když po jejim plánu pro změnu prolejzaly parfumérii.

Dee to bylo u zadku a jen pokrčila rameny. ,,Když to řikáš." Popadla lahvičku s parfémem Christiny Aguilery, otevřela ji a čuchla si. Téměř okamžitě zahodila parfém na svoje místo a modlila se, aby tenhle přesládlej smrádeček už v životě necejtila.

,,Ble-he-he," oklepala se z toho celá.

,,Co blbneš?" nechápala jí Roxy a popadla voňavku, aby si taky čuchla. ,,Hm, to si koupim," řekla radostně, čímž si vysloužila sestřin znechucený výraz.

,,Co je?" nechápala mladší O'Connellová a raději se rozhlížela kolem, aby dál nemusela sledovat sestřin kyselej ksciht. Znenadání popadla Dee pevně za ruku a zvesela jí zašeptala: ,,Pěknej kluk na pěti hodinách tě sleduje."

Dee přemohla zvědavost, tak se podívala. Týpek se na ní usmíval, div mu nepraskla čelist. Ale nejhorší podivání na něj vážně nebylo.


,,Padej ho sbalit!" poručila svý ségře Roxy a očička jí svítily nadšením. Jen se rozbrečet štěstím.

,,Nechci," zamítla to Dee. ,,Nebudu se po jednom nevydařenym vztahu hned hnát do dalšího, ať si je ten kluk jakkoli koukatelnej."

Roxy se načuřila, popadla Dee za ramena přetočila ji k sobě, aby jí koukala přímo do obličeje. ,,A to si jako myslíš, že ten tvuj Zmiják zůstane mnich? Beztak tě vyměňuje právě v tuhle chvíli. Tak nefňukej a zneužij támhle pěkně stavenýho kolouška, ať na tebe může bejt tvá sestřička hrdá!"

Dee vzpomínka na Krajtu nakrkla a představa, že se peleší s novou holkou ještě víc. Proto se otočila a znovu se na ,,kolouška" podívala. Možná to za uvážení stojí...

***

,,Dee! Dee!" křičel Krajta a bušil jak smyslů zbavený do dveří O'Connellových. ,,Ignoruj si mě, jak chceš, ale stejnak se mnou budeš muset jednou mluvit. Dneska jsem si dokonce pořídil stan a hodlám tu na tebe čekat."

Dveře se otevřely a Krajtička se pomaloučku zaradoval, že dosáhl svého. Zatvářil se proto zklamaně, když ve dveřích uviděl jen Sydney. Ta dala ruce v bok a nepěkně se na něj zaksichtila. ,,No, taky tě ráda vidim."

,,Kde je Dee?" chtěl vědět okamžitě.

,,Máš blbý načasování, Šmoulo Koumáku. Neni tady."

,,A kde je?" zeptal se a hlas se mu zlomil tak, že se Syd obávala, že se jí tam rozbrečí přímo na prahu. Ten je vážně z toho rozchodu v prdeli.

,,Někde v obchoďáku," odpověděla mu bruneta a se zájmem si ho prohlížela. Vypadal, že toho moc nenaspal a nejspíš se ani neobtěžoval převlíkat. Jí on vůbec? ,,Chceš na ní počkat vevnitř?" navrhla mu, protože ho vážně litovala, zvlášť když uviděla ten postavenej stan na jejich předzahrádce. On fakt nekecal!

,,To by šlo?" divil se jak dítě, kterýmu právě někdo řekl, že Santa Klaus mu přivezl dárky.

,,Mazej," poručila mu Colemanová, rozevřela dveře dokořán a uvolnila mu cestu.

Krajtislav došel až do obýváku a nijak zvlášť ho nepřekvapilo, když tam objevil i Boonea na gauči. ,,Nazdar," pozdravil ho.

,,Vypadáš děsně," okomentoval Boone místo pozdravu Krajtův vzhled.

,,Nech toho, začnu se červenat," mávnul nad tim Fuller rukou a rozhihňal se jak náctiletá školačka. Kecnul si na křeslo a bezmyšlenkovitě popadl ze stolku Deeinu fotku. Na tu se koukal jak raněný štěně.

,,Máme vás nechat o samotě?" rýpnul si po pěti minutách Boone, které Krajta strávil zíránim na rámeček s fotkou.

Sydney, která se kdovíkdy přemístila na gauč vedle Boonea, ho praštila do prsou. ,,Buď hodnej. Krajta má očividně trauma."


Ten páreček si tam rozvíjel teorie velkýho třesku na téma Kyle a Dee, proto je Krajta odblokoval a dál si v pohodičce telil na Deeinu fotečku jak na svatej grál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 17. srpna 2013 v 16:02 | Reagovat

ani netušíš, jakou radost jsi mi udělala touhle kapitolou! a byla i celkem dlouhá, i když ne dost dlouhá :-D jop, nejradši bych celou povídku najednou ;o)
"koloušek" je k sežrání! já byla navíc včera na Percym v kině, tak jsem nadšená dvakrát tolik ;o)

2 Hope Hope | Web | 17. srpna 2013 v 20:18 | Reagovat

tak nic, jenom jsem ze sebe udělala debila :-D jsem si popletla dva herce...nevadí! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.