CHAPTER TWO

12. srpna 2013 v 16:44 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej


Tak prosim, další kus slátaniny z Bradavic...


K Nickově a Ulrichově štěstí měli hned jako první hodinu svého posledního roku v Bradavicích obranu proti černé magii s účou, s kterou si předešlý večer zrovna moc do noty nekápli, takže se přirozeně vůbec netěšili, spíš měli zadky stažený z toho, že jim profesorka pěkně zatopí pod kotlem. Učebna byla otevřená a už z části zaplněná, i kdyby se situace měla jinak, tak si vyberou strategicky umístěnou lavici vzadu, odkud uvidí všechno a budou blízko dveřím pro případ úniku. Další študentíci se postupně trousili. Přesně v celou se ale dveře s řápnutím zavřely, študentíci si málem stříkli do textilu a dívali se co se děje. Mladá úča je překvapila ze zálohy, když se objevila na opačné straně u tabule.


,,Dobré ráno, zdravím všechny," usmála se a upozornila tak na sebe. Půl třídy ji chtěla nadávat za šoky a druhá si pomyslela něco o její inteligenci, ne jen kvůli tomu, že už je dopoledne a ne ráno. Oproti uvítací hostině si všichni, co dávali trochu pozor mohli všimnout nepatrného rozdílu, k vysokému culíku přidala dioptrické brýle s výraznými černými obroučkami, aby alespoň trochu vypadala jako ta učitelka. Chování ovšem… úplně jiná písnička.
,,Úvod vezmu zkrátka, abysme dneska ještě něco stihli udělat. Jak jste včera slyšeli, jmenuju se Fletcherová, většině je to ale stejně jedno, protože mě nejpozději do zejtřka překřtíte a minimálně tenhle rok vás budu (m)učit při hodinách obrany. Kdybyste mě potřebovali, tak mě s největší pravděpodobností najdete tady nebo tam za tou dírou," ukázala na dveře do kabinetu nad schodištěm, které při svém tajném příchodu nechala otevřené.


Pár studentů se po sobě mírně nechápavě někteří až zděšeně podívalo, jiní si zase začali šuškat.


,,Jako první… jak to říct…" zamyslela se a skousla si spodní ret, pak nad tím jen pokrčila rameny. ,,Sundejte hábity!" řekla naprosto klidně, čímž rozpoutala šum po celé třídě.


,,No tak šup, bude to? V mejch hodinách se na koleje nehraje, všichni jste tady za sebe. Takže do tašek s nima."


Chudáčci žáčci poslechli, ale nenechali si svůj názor pro sebe a museli se podělit alespoň se svými sousedy. Jenže co mohli nadělat? Profesoři jsou ve škole zákon a zákony se musí dodržovat.


,,A teď," začala blonďatá učitelka nanovo, když už byli všichni zase usazení a bez hábitů, takže hráli všemi barvami, jelikož většina z nich bojkotuje ty úděsné a odporné školní uniformy. ,,Ruším i kolejní body."


,,Cože?" vyjekla nějaká holčina s neposlušnými kadeřemi, které ani kouzlem nedostane pod kontrolu, tak sedí úplně při každé hodině v nejzadnějším rohu učebny, aby nikomu nebránila ve výhledu. Úplná Marge Simpsonová.


,,Jak jsem řekla, všichni jste tady za sebe," zopakovala a mávla hůlkou. Na římse zdi po jejich levé ruce se objevily tubusy s ryskami a v každém z tubusů byla miniatura přítomného studenta.


Z lavic se začalo ozývat obdivné wau nebo hustý. Pár odvážlivců se dokonce zvedlo a šli se podívat blíž.


,,Co to jako je?" zavolal Ulrich a šklebil se jak kdyby si do huby narval ten nejkyselejší a nejodpornější grep, co našel někde u popelnice.


,,My, ty idiote," zchladila ho holka o velikosti trpaslíka s tak barevnými vlasy až po zadek, že by i samotná duha bledla závistí.


,,Klid, neni třeba se urážet. Hned všechno vysvětlim," slíbila profesorka a vážně se dala do vysvětlování. ,,Je to jednoduchý - získáte body, vaše zmenšenina se raduje. Nezískáváte, nic se neděje, zmenšenina jen tak sedí jako pecka a šklebí se. Ale když o body přijdete, zmenšenina začne klesat nebo se dokonce topit pokud se dostanete do mínusu.


,,To není úplně blbý," řekla holka s barevnými vlasy a dalších několik studentů s ní souhlasilo.


,,Mě se to líbí," usmála se "Marge" se zlatem na hlavě.


,,Takže dobrý? Mužeme pokračovat?"


,,Merline, vono toho je víc?" upřímně se zděsil Ulrich a vysloužil si za to zhnusené pohledy snad od všech přítomných kromě svého spolusedícího, kterému to bylo buřt a profesorky, která z toho měla spíš legraci. Když udělat v tom školství změny, tak pořádně od podlahy!


,,Samozřejmě," přitakala blonďatá úča a spráskla ruce. ,,Po zbytek roku to budu já, kdo se vás pořád bude na něco ptát, takže teď máte jedinečnou příležitost dát hlavy dohromady a vymyslet pět otázek, který mi budete chtít položit."


Teď to teprve bylo jako v úle, jenže háček byl v tom, že se bavili spíš jen v kroužku těch, co měli kolem sebe a to byli kolejníci, takže čtyři skupiny.


,,Haló, panstvo, asi jste mi špatně rozuměli, dát hlavy dohromady znamená vymejšlet všichni společně," upozornila je a dřív než stačili říct popel, tak je mávnutím hůlky přesunula i s lavicemi do velikánského kruhu. Nikomu se moc nechtělo paktovat se s těmi druhými, ale museli, tak se snažili hned na začátku roku nezabít.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 12. srpna 2013 v 17:14 | Reagovat

bylo to krátké!
ale skvělé! mám štěstí, že nikdo není doma, protože by se asi divili, proč jsem se tady minimálně jednou málem utopila čajem :-D

2 Ráďa Ráďa | 12. srpna 2013 v 22:55 | Reagovat

To jim to ale pěkně začíná :-D Fandím jí, jen tak dál :-D Už se těším na další kapitolu a co si zase vymyslí

3 Alice Shinshekli Alice Shinshekli | Web | 13. srpna 2013 v 15:22 | Reagovat

Reformy musí být. Ale tohle bylo fakt skvělé. Taky bych chtěla mít takovou učitelku.
Ale bojím se těch otázek, bůhví co dokážou vymyslet.

4 Anne Anne | 19. srpna 2013 v 22:54 | Reagovat

Jů fakt bomba taky bych takovou úču brala :D  :-D

5 Delly Delly | Web | 18. října 2013 v 23:37 | Reagovat

Koukám, změny ve velkém :D Ale ono jim to snad prospěje, zdá se, pokud se teda vážně nepozabíjí zatím :D Ale já jdu rychle na další kapitolu. Bylo to skvělé ale! :-) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.