CHAPTER THREE

18. září 2013 v 12:21 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Kolegyně je kurva a lehce stávkuje, protože nekomentíte, tak to koukejte napravit, Murtík a spol si to zasloužej!


,,Čas vypršel, takže co jste si na mě vymysleli?" byla profesorka zvědavá, protože na těch několik minut, kdy se dohadovali odešla z místnosti, teď se ale vrátila a rovnou si stoupla přímo do kruhu, který utvořila z lavic.

,,Takže první otázka," začala barevná trpaslice. ,,Odkud jste? Všimli jsme si toho přízvuku."

Profesorka se pousmála pravým koutkem a posunula si brýle výš ke kořeni nosu. ,,Ze Severního Irska."

,,Anarchistka!" zašeptal Ulrich Nickovi, který se jen ušklíbnul, zaprvé ho to nezajímalo a zadruhé to, že je někdo ze Severního Irska neznamená, že je anarchista jen protože většina místních se všemu známému, co ostatním přijde normální vzpírá.

,,My mysleli odkud přesně…" dodal takový uťápnutý ulíznutý klučina, co moc koukal na Pomádu.

,,Hodně jsme se stěhovali, takže ten můj přízvuk neni z jednoho určitýho místa, spíš je to taková směska."

,,Druhá otázka je na váš rodinný stav."

,,Můj ro-," Fletcherová to ani nedokázala zopakovat, protože vyprskla smíchy. Za ten den už se jí studenti ptali na různé věci, ale na tohle ještě nikdo. ,,Svobodná, bez závazků," nevěřícně zavrtěla hlavou, těsně předtím než odpověděla. Cvokhaus, jak ji ten Brumbál moh ukecat? To byla vožralá, že kejvla?"

,,Politický názor," ozval se profesorce za zády pronikavý hlas. Když se otočila, zjistila, že se ptá už od pohledu vysoký blonďák, do kterého by nikdo nikdy neřekl, že může znít jak když utiká prasklý balónek.

,,Tohle je dobrá otázka. Uhm… nejsem na ničí straně. Kdo něco provede, zaslouží si trest a je jedno jestli je na straně "údajnýho dobra", Ministerstva nebo Voldemorta," řekla Fletcherová jako úplně normální věc a vůbec si nevšímala toho, že sebou studenti poplašeně trhají při vyslovení jména toho-o-němž-se-nesmí-mluvit.

Dokonce i otrávený a znuděný Nick začal vnímat a sedl si pořádně, ne jako by byl už po pátém pivu v hospodě.

,,Já to řikal, anarchistka!" zatnul Ulrich pěst a lehce jí bouchnul do lavice.

,,Kušuj furt," odehnal ho Nick rukou jako mouchu a ksichtil se. Neuvědomil si ale, že nešeptá a upoutal tak na sebe pozornost jak spolužáků, tak učitelky. Výraz já nic, já muzikant mu moc nepomohl.


,,Teď já! Teď já!" začala pištět zmijozelačka, která se už od prvního ročníku Nicka snaží ulovit, takže využívá veškerých příležitostí, jak ho na sebe upozornit… tentokrát jí byl dokonce i vděčný, ale i vděk má své meze a on není tak blbej, aby si s ní kdy něco začal! ,,Já se chci zeptat kolik vám je a jakej krém na vrásky používáte, vypadáte totiž božsky."

Tím profesorku dokonale zaskočila a byla ráda, že získala trochu času na vstřebání, když si zmijozelačku podalo pár spolužáků.

,,Ty seš fakt úplně vypatlaná!"

,,Právěs vyptejtvala poslední dvě otázky!"

,,Radši už drž hubu!"

,,No tak, v klidu, nic se neděje," snažila se je Fletcherová utišit. ,,Abych nežrala, tak to budu počitat jako jednu. ,,Zanedlouho mi bude dvacet, takže na vrásky nic nepoužívám, ale děkuju…asi."

Dokonce i Nick s Ulrichem, kterým je většinou všechno ukradený se za tu slepici, co patří do jejich koleje styděli. Taková ostuda. Ulrich se ale naštěstí celkem rychle oklepal a položil poslední otázku.

,,Nemohli jsme se rozhodnout, tak na vás máme jeden chyták," přiznala barvu trpaslice hrající všemi barvami.

,,Co nejvíc překvapí blondýnku v Londýně?"

,,Že Big Ben jsou jen hodiny," vypálila Ulrichovi Fletcherová rybník a setřela mu z tváře ten samolibý úsměv. Háhá, kdo je tam pánem teď? ,,Díky za otázky i za to, že jste byli originální. A teď se přesuneme k tý zábavnější části…" nadhodila a vysloužila si za to pár nechápavých stejně tak jako vyděšených a minimálně dva otrávené pohledy.

,,Copak jsme se až do teď nebavili?" zaznělo kdovíodkud.

,,Co vás nemá? To byla jen taková jednohubka, přesunem se k hlavnímu chodu. Řeknu vaše jméno a vy předvedete kouzlo, co vyplivne tamhleta masožravka," usmála se profesorka a ukázala na katedru, kde byla kytka jako kráva s "ozubenou tlamou" a mlácala, jak se těšila na taky trochu akce.

Masožravka vyplivla Protego.

,,Archer."

,,Co? Proč?"

Fletcherová se otočila kolem své osy a hledala toho, kdo jí to huláká za zády. Ah, její "nový známý" z večera. ,,Prosim?"

,,Proč mám bejt první zrovna já?" mračil se Nick.

,,Aubrey, nápad?" ptala se blondýna do vzduchu a na osloveného se otočila až když slyšela jakési neurčité "Uuuuhm…". Taky nevěděl. ,,Kdokoliv?"

,,Abeceda?" tipla si barevná trpaslice.

,,Ding, ding, ding, deset bodů!" vyhrkla Fletcherová radostně s prstíčkem vztyčeným stejně spolu s ostatními sledovala jak se do tubusu se zmenšeninou té holčiny začínají sypat barevné mince. ,,Dobrá práce, Patsy," pochválila ji profesorka, když si na tubusu přečetla jméno. ,,Tak Archere, jak dlouho ještě budeš zdržovat?"

Nicholas už neřekl ani slovo, za něj mluvily škleby, ale s odporem předvedl pořádný štít. A tak to šlo dál až do konce hodiny, každý ukázal kouzlo, co masožravka vyflusla. Alespoň že byla trochu legrace.

,,Paráda, vypadá to, že jste za posledních šest let nijak výrazně neflákali. Vybrali jste si předměty pro budoucí bystrozory, nevim jestli se jima chcete stát, nebo se vám ty předměty jen líběj a chtěli jste tady ty poslední dva roky nějak překlepat, jedno je ale jistý… pořádně vás potrápim," slíbila profesorka a vyděsila několik přítomných.

,,Ještě než skončíme, mám pro vás první úkol. Do příští hodiny chci abyste napsali pěti, deseti větama, co byste při hodinách rádi probrali podrobněji, co očekáváte, nebo co si myslíte o dnešku, prostě co vás napadne. Můžete to sesmolit před hodinou, to je mi jedno, ale radši bych, kdybyste se obtěžovali alespoň v úterý večer pro případ, že zaspíte. Tak a to je dneska všechno, uvidíme se zase ve středu. A teď zmizte."

Třída se rozutekla bleskovou rychlostí. Další dávku tyranizace už by asi nesnesli, stačí, že si teď dají ještě další dvouhodinovku s Netopýrem Snapem… teda profesorem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ráďa Ráďa | 18. září 2013 v 21:10 | Reagovat

Fletcherová mi vážně chyběla, je třída :-D A ty děcka jí to taky neusnadňují, prej "Proč?" :-D Moc pěknej dílek, těším se na další :-)

2 Hope Hope | Web | 18. září 2013 v 22:37 | Reagovat

kapitola pořádně pobavila :-D hlavně tedy abeceda :-D to se povedlo, jsem čekala, jestli to někomu dojde =o)
i když zásadně nesouhlasím s prohlášením, že Big Ben jsou hodiny, protože Big Ben je zvon v hodinové věži =o)

3 Delly Delly | Web | 18. října 2013 v 23:46 | Reagovat

Tak to je paráda :-D Jsem zvědavá na další hodiny :D Rozhodně to vypadá vtipně :D Takže... Kdy bude další kapitola? :-D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.