CHAPTER FOUR

6. listopadu 2013 v 22:27 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Tvoříme úkol, ******** že byste ani nevěřili, no děs, sice jen 150 slov, ale všechny ty požadovaný časy a věškerý kontrolování... asi si fakt už začnu shánět bouchačku, jinak to nevidim, ale protože používám jméno jednoho zdejšího aktéra, tak mě napadlo přidat, snad se bude líbit.

Čágo.


Fletcherová se už po týdnu ukázala jako profesorka k pohledání. Nalila znalosti do hlav i zapřísáhlým odpůrcům učení, kteří se na škole beztak drželi jen díky uplácení ředitele rodiči. Tím pádem si snad dokážete představit, jak to vypadalo po dvou měsících. Brumbál sám zvažoval vyhazov všech kantorů, protože dle jeho mínění by mladá Fletcherová zvládla zastoupit kohokoliv z nich a vykazovala by i nějaké výsledky na rozdíl od některých.

Škola hrou je prostě politika, kterou se naučila za působení profesora Keenea a hodlala v ní pokračovat, jeho odkaz nesmí zůstat zapomenut.

,,Kde to vázne? Skřítci navařili a vy jste nevěděli co si dát dřív?" ptala se profesorka místo pozdravu, když se jí konečně začali trousit do třídy sedmáci s už pětiminutovým zpožděním.

,,Někdo proměnil chodbu od otáčivého schodiště sem v bažinu, museli jsme to obcházet," přiznala barevná trpaslice Patsy. Fletcherová se mohla přesvědčit, že nelhala, když chvíli po Patsy dorazil Horatio s hlasem jako utikající balónek celý od páchnoucího bahna.

,,Nenapadlo vás přes to třeba vykouzlit lávku?"

,,A co jsem asi dělal?" zamračil se Nick a zahodil svoji tašku někam, kde o ni nezakopne, úča jim už zase stopila lavice, takže sebou neměl kam plácnout, ale aby dal najevo své rozhořčení, tak se zastavil na místě, zatnul zuby a zkřížil si ruce na prsou. Fakt jak uražený dítě.

,,Začnem ne? Teda… Horatio, promiň, ale musim to udělat…" omluvila se Fletcherová už v předstihu, mávla hůlkou a blonďák jako hora už byl zase jako ze škatulky a co hlavně… už nesmrděl! ,,Myslim, že by se vám to mohlo líbit a je to dobrý na zvednutí nálady."

,,Ven s tim, co to bude dneska?" zabrblal Archer rozladěně. Evidentně už zase vstával levou nohou z postele, ono třeba kdyby si ji přestěhoval, tak vstává pravou a pak by nebyl jak starej napruženej dědek.

,,Kdo z vás před nástupem do Bradavic chodil do mudlovský školy?" nadhodila blondýna.

Studentíci se po sobě nechápavě podívali, ale pak pět odvážlivců zvedlo ruku.

,,A kdo z vás ví, co je to vybíjená?"

Nahoře zůstaly jen dvě ruce.

,,Můžete tady kolegům spolutrpitelům prozradit pravidla?"

,,Dva týmy proti sobě, pár míčů a kdo to jima schytá, vypadává," pokrčil Horatio rameny. Jednodušeji, tak aby to i ti čistokrevní blbečci pochopili se to říct nedá.

,,Díky, dostáváš pět bodů," usmála se profesorka a mince se začaly sypat. ,,Jsme ale kouzelníci, takže si to upravíme. Žádný dva týmy, každej proti každýmu. A taky žádný míče, máme přece kouzla.

,,To je po sobě máme metat hlava nehlava?"

,,Jo," řekla jednoduše.

,,A k čemu nám to bude dobrý?" chtěl vědět věčnej rejpal Lysander. A pak že v Mrzimoru jsou všichni k zulíbání.

,,Představ si, že jsi na bojišti, kolem tebe se to jenom hemží bystrozorama a Smrtijedama. Kletby ti lítaj kolem uší a ty nevíš kam dřív skočit. Tohle je dobrej trénink."

,,Fakt ji nemám rád, ale má dobrý nápady," musel uznat Ulrich a zase špital Nickovi do ucha. Dokonce i Archer musel uznat, že ta blondýna má pod vlasama mozek, nahlas by to ale nikdy neřek, tak jenom přikývl.

,,Pravidla jsou jednoduchý: nesmíte vystoupit z kruhu, jinak se sami vyřadíte." Než to stačila doříct, na podlaze se objevila fialově blikající čára. ,,Co se kouzel týče, může se používat všechno krom hlavní trojky zakázanejch kleteb, elementů, bičů a veškerejch svlíkaček. Vítěz si ušetří tejden bez úkolu a k tomu si připíše deset bodů. Druhý místo získává jen ty body. První kolo, který je verbální začíná teď!"

Profesorka je skoro ani nestihla odstartovat a už kolem ní prosvištěly dva paprsky. Řežba začala a nikdo nebral zajatce. Hlavní bylo, že se všichni do jednoho bavili jak malý děti, dokonce i u Nicholase byly občas vidět náznaky úsměvu… nebo to bylo jen blbý světlo, u něj člověk nikdy neví. Nakonec ale stejně všechny vyflákal, i když Patsy mu byla dobrým soupeřem.

,,Nicku, dneska v sedm, můj kabinet, máš trest."

,,Za co?" vyjekl Archer jak baba.

,,Jaký byly pravidla?"

,,Žádný elementy," ozvalo se v davu uraženě.

,,Kurva drát!" zanadával si Nick, když mu došlo, že Beladonu, tu slípku, co pro něm jede jak slepice po flusu už od prváku, zlil od hlavy až k patě.

,,Kavanaugh, ty to samý."

,,Hm," zabručel Obludárium. Taky na to nějak pozapomněl, nechal se unést a sejmul chudinku Horatia tornádem, protože obyčejnej vítr by toho kluka jen tak na lopatky nedostal.

,,Ještě někdo by se k nám rád přidal, abysme se sami nenudili? Ne? Nikdo? Dobře, druhý kolo - kouzla se nesměj opakovat." Plus se bojový prostor zmenšil o třetinu, takže se v tom kroužku debilů mačkali jak sardinky a málem si vzájemně vypichovali oči hůlkami, když se napřahovali.

Přesně podle očekávání. Študentíci opakovali kouzla a tím se sami nechali vyhodit z kruhu, ten dopad na zadek asi hodně bolel. Jedním ze "šťastlivců" byl i neoriginální Ulrich. Nick se zdržel podstatně déle, jenže nemá zpětný zrcátko, tak si nevšim, jak na něj Patsy zezadu seslala Pouta.

,,Mrcho," prskal Archer, když vystupoval z kruhu. Beladona se chtěla pomstít, ale nedostala k tomu příležitost, i přes tu anomálii, že se dostala tak daleko, byla okamžitě na to vyřazena vlastní blbostí, když podruhé použila Mdloby.

Třetí kolo bylo ještě o něco zajímavější. Kruh se zmenšil natolik, že kolem sebe každý měl sotva pět centimetrů místa. Kouzla se samozřejmě nesměla opakovat a jako bonus musela být neverbálně. Někomu to ale ujelo a formuli vyřkl nahlas, takže letěl. Archer sice málem přišel o skalp, když se proti němu postavil pomstychtivý Sampey z naneštěstí stejné koleje i pokoje, ale nenechal si to líbit a sejmul ho jak mouchu plácačkou.

,,Pro velkej úspěch si to někdy zopáknem," slíbila Fletcherová, když boj o neúkoly a body ukončovala. ,,Do příštího pondělka se podívejte na Myslánky, začnem se je učit používat. Řekněme, že standardní tři stránky eseje budou stačit. Kromě Archera, kterej má dvojúkolovou imunitu a Patsy, stejně se na to ale mrkněte pro vlastní dobro." Nejlepší je říct, co se bude dít předem, aby se na to všichni stačili připravit a pak při hodinách akorát blbě nečuměli.

,,Do pondělí? To nejde!"

,,A proč by to nešlo?" nechápala Fletcherová myšlenkové pochody Ulricha.

,,Protože příští sobotu je první zápas, Zmijozel musí trénovat!"

,,Ty snad hraješ?"

,,Ne, ale Nicholas je kapitán," snažil se to Kavanaugh pořád nějak oddálit. Asi mu nedochází, že "kapitánovi" to nemůže bejt ukradenější, on nic dělat nemusí.

,,Nicku, máš s tím snad problém?" upřela blondýna pohled svých modrých očí na Ulrichova souseda, kterému bylo jako vždycky všechno putna. Archer jen zavrtěl hlavou. ,,Takže je to vyřízený, do pondělka. Odchod."

Kavanaugh nevěřil vlastním uším a propaloval kámoše pohledem.

,,Co zas?"

,,Aspoň jednou bys moh ulevit ostatním od bolesti. Víš, jak těžkej ten úkol zase bude?"

,,Zkus někdy něco přečíst a tak těžký to nebude," ušklíbl se na něj Nick a vyrazil ke dveřím, když už si konečně všechno naházel do tašky.

,,A proč bych to asi dělal, když mi to dáš vždycky opsat?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anne Anne | E-mail | 8. listopadu 2013 v 21:39 | Reagovat

Bombová kapča a kdy bude další od hollywood star? :-D  :D

2 Trubka Trubka | 10. listopadu 2013 v 13:05 | Reagovat

skvělá kapitola, a taky se už nemůžu dočkat na pokračování hollywood star :D

3 Hope Hope | Web | 17. listopadu 2013 v 22:38 | Reagovat

už jsem zmínila, že nesnáším Ulricha? mno, tak znovu, nesnáším ho! vážně! to je takový id*ot, že to snad ani možné není...a pije mi krev! a upřímně doufám, že dostane nějaký pořádný trest za to, že nenapíše tu esej! protože ji nemá šanci napsat, když ji nebude mít od koho opsat, že? ŽE?!
ale jinak byla kapitola suprová =o) a proti Hollywood Star bych taky nic nenamítala...její hlavní hrdinové už mi chybí ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.