CHAPTER FIVE

10. ledna 2014 v 11:03 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Když už se pomalu blížim k dopsáni, tak proč to taky jednou za čas nepřidat...


,,Jdeš nebo na to dlabeš?"

,,Kam zas?" ptal se Nick otráveně a kousl si do jablka, které si poctivě už pět minut leštil, aby si z něj udělal pořádné zrcadlo a ne ten výsměch, co mají v pokoji.

,,Fletcherovka… trest?"

,,Do hajzlu!" prsknul Nick, třísknul jabkem o stůl, vstal a nakvašeně se vydal ke kabinetu nejmenované profesorky. ,,Já už se na to fakt vykašlu. Co furt má? To je tenhle měsíc už druhej. Slepice jedna vypelichaná. Ať si buzeruje někoho jinýho, na tohle já nemám nervy! Proč já? Proč vždycky já?"


Ulrich samozřejmě chcípal smíchy, dokonce mu i slzely oči. Tolik k tomu, že ze zmijozeláka ani kouzlem úsměv nevydoluješ… Zaprvé nevěděl, že se Nick umí tak rozvášnit a zadruhé ani nevěděl, že dokáže říct souvisle víc než dvě otrávené věty. Ale to jak byl rozpálený doběla byla asi nejlepší část. Dokonce ani Beladona, Nicholasův věrný pejsek, se mu vyhnula, jakmile ho zahlédla. Aspoň že pud sebezáchovy jí slouží, když už ten zbytek je na vyhození do popelnice.

,,Zmiz!" zavrčel na chudáčka prváčka, který v tu chvíli nevěděl, čí je a připletl se tomu magorovi pod nohy.

Archer bez přestání prskal celou cestu z Velké síně až před kabinet a ani tam nějak nemínil přestat. Sklapnul jako mávnutím hůlkou až teprve, když se otevřely dveře a kluci tak měli dokonalý výhled na bloncku za stolem, jak se snaží luštit cizí eseje. Fletcherová zvedla hlavu a zamračila se.


,,Co na mě čumíte, jak když vám ujel vlak?"

Ulrich si odkašlal a podíval se na pana "mám slov plnou hubu, že nevim co s nima". ,,Nechtěls tady slečně profesorce něco říct?"

Nick po něm ale střelil takovým hnusným pohledem, kterým dával jasně najevo "drž hubu", že toho radši nechal.


Zvlášť když ho Nick i naštvaně strčil do dveří… přece nebudou tvrdnout jak blbci na chodbě. Profesorce okamžitě do ruky přilétl papírek a vstala od stolu.

,,Tak, pánové, hůlky," usmála se nastavila ruku. Se znechucenými ksichty chlapci naštěstí poslechli. ,,Kavanaugh, i tu druhou," dodala.

Nick se samozřejmě zatvářil jak největší bouchač, co má všechno pod palcem a na toho svého obludného kumpána otočil hlavu. ,,Ty sebou taháš dvě hůlky?"

Ulrich pokrčil rameny. ,,Jak jsem měl tušit, že stopí i tu moji a ne jen tu falešnou?" hájil se.

,,Jste jak dvě holky," zavrtěla nad tím úča hlavou, odnesla hůlky na stůl a když se vrátila, tak klukům s úsměvem od náušnice k náušnici řekla: ,,Hádejte co."

,,Co?" protočil Nick otráveně očima a zkřížil si ruce na prsou.

,,No to máte právě hádat."

,,Já myslel, že máme mit trest a ne že dostanem hádanky."

,,Vždycky je tak napruženej?" zeptala se zamračená bloncka Archerovy pravé ruky.

Ulrich se užuž nadechoval, že něco řekne, Nick ho ale zastavil: ,,Neodpovídej!" Dokonce se na toho chudáka utlačovaného ani nemusel podívat, aby to mělo ten správný účinek.

,,No nic, čelem zad, jdeme," pokrčila nad tím blondýna rameny a vystrkala kluky až na chodbu za pomocí rukou na jejich bedrech, jelikož se nemínili hnout.

,,Jdem si zaplavat?"

,,Máš zájem, Archere?"

,,Toho se nezúčastnim!" vrtěl Kavanaugh hlavou. Do toho hnusu z bažiny na chodbě nevleze ani pod pohrůžkou Avady. Stačí u tý spouště jenom stát a zvedá se mu kufr.

,,Když jinak nedáš. Ale stejně ten humus uklidíte a hezky po mudlovsku," zazubila se úča, když se na ni oba zhnuseně obrátili. ,,Nevejrejte." Než stačili říct slovo, tak jim vyčarovala lopaty jako kráva, k tomu jakýsi obří kýbl, který po čase sám zlikviduje obsah a k tomu párek košťat, kbelíků s pěnovou vodou a dostatek hadrů na dodatečný "liftink".

,,Áh, Lynn, pomáháte panu Filchovi?" zjevil se odnikud sám Brumbál v tom svém pyžamu barvy "nejopranější modrá na světě".

,,Pracuje se na tom," zazubila se Fletcherovka.

,,Kyselou rybičku?" nabídl říďa cukrovinku a strčil ruku se sáčkem klukům až k očím. Nick se zašklebil tak jak má ve zvyku a pomyslel si něco nepublikovatelného. Ulrich jen zavrtěl hlavou.

,,Nevadí, alespoň zbude víc na mě," usmál se Brumla a s tím svým lehce úchylným šklebem se odporoučel tam odkud přitáh s vřelým "papa".

,,Tak mládenci, bavte se," ušklíbla se bloncka a se zamáváním zmizela stejným směrem jako ředitel.

,,Řikám ti, ta nám dává sežrat to, jaks do ní strčil."

Nick po Ulrichovi hodil otráveným výrazem. ,,Tos neslyšel, co nechala dělat nějakýho špunta ze třeťáku, když nechal holku z prváku vznášet se u stropu?"

,,Nemužu říct, že jo."

,,Napařila mu tejdenní trest s Hybridem a jeho miláčkama. Doneslo se mi něco o kydání testrálu, porcování fretek hejnu hipogryfu a drbáni škvorejšu."

V Obludáriu hrklo. ,,Kde že je ta lopata?" ptal se a hlas mu přeskakoval. Nicholas mu okamžitě vrazil lopatu do ruky, sám popadl druhou, jako správný pracant si vyhrnul rukávy svého bílého přiléhavého trika a začal nabírat to svinstvo, aby to měl co nejdřív za sebou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anne Anne | E-mail | 10. ledna 2014 v 18:28 | Reagovat

Skvělá kapitola, teen trest s Hybridem bych opravdu nechtěla :-D

2 Hope Hope | Web | 10. ledna 2014 v 22:00 | Reagovat

ach, Nick v bílém přiléhavém tričku! chci ho domů! aspoň půjčit...na chviličku
ok, já vím, že tady nejsem proto, abych slintala nad hlavním hrdinou (což dělám u spousty povídek, ale zkrátka si nemůžu pomoct!), ale okomentovala kapitolu...
mno, pořád si myslím, že Ulrich je debil, ale nevytáčel mě tentokrát tak moc jako minule =o)

3 Seryn Seryn | Web | 12. ledna 2014 v 11:27 | Reagovat

:-D :-D nasraný Nick, jo to je něco :-D ale Nick v přilévahém tričku? je tu někde slintající smajlík? :-D skvělá kapitola ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.