DVACET OSM

17. ledna 2014 v 18:48 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Payback is a bitch, Bič.Úžasný


Nadával jsem sprostě snad ve všech možných jazycích, že jsem skoro čuměl, kde jsem k nim přišel. Ani jsem netušil, kam mě Rose táhne, ale v kostech jsem cejtil, že se mi to líbit nebude. Zrovna jsme došli do prádelny, když jsem nadával španělsky. Španělsky jsem jakž takž uměl, protože jsem se jí jeden čas musel učit a Taša mi jednou přivedla z Mexika novýho strejdu. Byl to neuvěřitelnej blb, ale ta jeho ukecanost mi v ohledu znalosti jazyka prospěla.

,,Pudrete en el infierno!" (Shnij v pekle!) nadával jsem jí.

,,Ghiata puto!" (Sklapni, mrcho!) obořila se na mě. To mě překvapilo natolik, že jsem na ni čučel s otevřenou papulou.

,,No co je? Jeden čas jsme s Lissou byly v L.A., tam se bez španělskejch nadávek neobejdeš," vypadlo z ní, ale stejnak jsem furt čučel jak žluva.

Nechala mě bejt a třikrát hlasitě pískla. Nepobíral jsem, proč to. Třeba už se zbláznila. Ani bych se nedivil. Klidně bych jí do blázince osobně dovezl.

Bohužel na její písknutí někdo zareagoval. Zpoza rohu se totiž vynořil nějakej chlápek, kterej si určitě ve volnym čase přivydělává jako transka. Ten mě vyděsil natolik, že jsem vyjekl skoro jako holka. Tolik k mojí mužnosti.

Rose samo sebou vyprskla smíchy a dodala opět španělsky: ,,Dona." (Posero.)

,,Perra," (Čůzo) vrátil jsem jí to se samolibým šklebem a schytal jsem to tak její pěstí do břicha. Snažil jsem se na sobě nenechat nic znát, ale bolelo to jak svině. Jak sakra někdo tak malej jako ona může mít tolik síly?! Ale bůhvíjak by to dopadlo, kdybych já praštil jí.

Transka si naší potyčky nevšímal a místo toho radostně zvolal: ,,Rosemarie! Dlouho jsme se neviděli. Cos celou dobu dělala?"

,,To víš, naháněla Strigoje a na školnim výletě zase mlátila blby. Normálka," prohodila konverzačním tónem.

Transka nevěřícně zamlaskal. ,,Tak mladé děvče jako ty by se nemělo tak často prát. Místo toho bys měla uhánět kluky. Ten pěkný Ivaškov mi už několikrát řekl, že by si dal říct." dohazoval jí Ivaškova.

,,Bubbo! Dej s tim pokoj! Navíc odkdy znáš Adriana?" zeptala se.

,,Od včera, stavil se tady a vyptával se na tebe. Prý ten hezký Grahamovic kluk ho sem poslal, když si pan Ivaškov ušpinil kašmírové pyžamo," vypadlo z toho transky označeného Bubba. Netušil jsem, kdo má bejt ten Grahamovic kluk a ani mě to nezajímalo. Zrovna jsem znechuceně přemýšlel nad tím, jak moc velkej je Ivaškov šampón. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby k tomuhle typanovi chodil na manikúru a pedikúru.

,,To si Chace ještě vypije!" zamumlala si Rose. Moc jsem jí neřešil. Zajímalo mě spíš, co tady sakra dělám. ,,No nic," prohodila Rose, ,,potřebuju píchnout, Bubbo. Tady tenhle expert," pohodila hlavou směrem ke mně, ,,potřebuje nějakej pořádnej vohoz na rande."

,,Hmmm," zamručel spokojeně Bubba a přejel mě pohledem až tak, že jsem si připadal zneužitej. Mimochodem celkem mě uráží, jak si mě dneska lidi všímaj, až po 5 minutách, co stojím v místnosti. I když u tohohle týpka bych byl možná radši, kdyby si mě nevšimnul vůbec. ,,Tehle hipík je nadějný. Až si s ním pohraju, tak bude vypadat líp než pan Ivaškov a můžete si zajít na řádnou schůzku."

Téměř najednou jsme s Rose vykřikli něco jako: ,,V žádném případě!" Vyměnili jsme si zděšené pohledy, že jsme se taky jednou zase shodli.

,,Jasně, děti," poznamenal Bubba vševědoucně, za což bych ho nejradši zabil.

,,Hele, chlape, žádný rande nebude a už vůbec od tebe nepotřebuju žádnej vohoz," odvětil jsem a dost se obával, že by mě ten typan navlíknul do nějaké večerní róby a paruky s blonďatýma lokýnkama.

,,Nevšímej si ho, Bubbo. Neví, co kecá. Ty hadry potřebuje hned teď nebo si tajty ze sebe strhá a to bychom přece nechtěli," mlela tam Rose a mě to tak vytočilo, že jsem nevědomky tomu Bubbovi zapálil rozparek těch jeho šatů. Róza, jak jí podle Lissy označoval Belikov, vykulila zděšením oči a plácla mě přes ruku jak malé dítě. Uhasil jsem to dřív, než si Bubba něčeho všiml, ale to plácnutí přes ruku jsem jí vrátil. To by ale nebyla Rose, aby neměla ,,poslední slovo" a pořádně mě nakopla pod koleno.

,,Hostia!" (Kurva!) zanadával jsem.

,,Rosemarie, ale no tak!" sprdnul jí přitepleným hláskem Bubba. ,,Takhle si opravdu žádného chlapce neudržíš."

,,Má smůla," pokrčila rameny.

Bubba se nevyjadřoval a než jsem se nadál, tak mě tahal do vedlejší místnosti a Rose tam nechal o samotě v prádelně. Celkem mě vyděsilo, jakou má sílu. Že byl dhampýr už jsem si nějak dohromady dal, ale nějakýho Arnieho jsem nečekal. ,,No tak, drahoušku, musíme tě dát do pucu. Hlavně se furt s Rosemarie nedohadujte. Jsem si jistý, že z vás bude hezký pár, když jí domluvíš, aby tě bezdůvodně nemlátila," vykecával mi díru do hlavy a já se znechuceně zašklebil. Co s tim furt má, že by Rose dával se všema dohromady? A nejhůř, že i se mnou.

Jenže moje provokatérské já se taky jednou ozvalo. ,,Už jsem jí několikrát říkal, že je agresivní, ale ona to ignoruje. Tělo mám celé pokryté modřinami a podlitinami. Já vím, že je dhampýrka, ale někdo by jí měl vysvětlit, jak velkou má sílu." Povedlo se mi dokonce hrát fňukání.

,,Já vím, drahoušku, já vím. Já jí okamžitě domluvím. Zkus si mezitím tenhle oblek s tímto tričkem," pronesl Bubba, vytáhl bůhvíodkud černý kvádro a bílý triko a zmizel. To kvádro dokonce vypadalo draze, ale to mě nijak nezajímalo. Jestli jsem něco nesnášel víc jak ty děsný hipícký hadry, co jsem měl na sobě, bylo to kvádro. Nejenže jsem v takovejch věcech vypadal jak zpropadenej mafián, ale vždycky mě to škrtilo na všech možných místech. Zvažoval jsem útěk, ale v místnosti bylo jen jedno malé okýnko, kterým bych se neprotáhnul, ani kdybych chtěl. Riskovat možnost, že to na mě ten Hubba Bubba navlíkne osobně, jsem ale nechtěl.

Hodil jsem to se sebezapřením na sebe a kupodivu mě to tentokrát neškrtilo. Šokující. Stejnak kvádra nesnášim.

Bubba zrovna přilítnul v těch svejch šatech, který nejspíš uzmul samotný Tině Turner a čuměl na mě s otevřenou hubou. ,,No páni, nečekal jsem, že ti padne hnedka tohle. Má mise je splněna a v rekordnim čase. Měl bych se dneska odměnit extra salátem," pochvaloval si to Bubba a vůbec bych se nedivil, kdyby mlel o nějaký dietní sračce, protože na dhampýra byl neuvěřitelně vyzáblej. Došel až ke mně a popostrkoval mě dopředu. ,,Musíš se ukázat Rosemarie."

Vážně mě dostrkal zpátky do prádelny. Zmučeně jsem se podíval na Rose. ,,Vypadám jak šašek. Spokojená?"

Rose na okamžik mlčela a tvářila se neurčitě. Je tu ale řeč o Rose, takže její mlčení nevydrželo věčně. ,,Ronnie snad spokojená bude," brblala překvapivě zas něco, co jsem nepobral.

Čapla mě za rameno a táhla mě odtamtud pryč se slovy směrem k Bubbovi: ,,Bubbo, jsi třída. Máš to u mě!"

Venku jsem se jí vytrhl ze sevření. Už by mě taky dneska mohli přestat dhampýři tahat. ,,A teď mi laskavě řekni, k čemu tahle vopičárna."

,,Nekecej furt a následuj mě. Chceš snad pomoct Lisse, ne?" ujišťovala se a já odevzdaně kývnul. Ať ta šílená Faith, přemožitelka upírů vymýšlí cokoli, Lissa mi za to dluží.

,,Tak drž hubu a krok," řekla s ironickým úsměvem a já blbec jí poslechnul. Příště až se budu zase nudit, radši budu blbě čumět do stropu, místo toho abych se nechal zaplést do plánů Rosemarie Hathawayové.

Uháněla neuvěřitelnou rychlostí k hlavní budově, kde byla ředitelna Kirový a všelijaká studijní a účetní oddělení. Celou dobu mi odmítala cokoli říct, čímž mě neuvěřitelně vytáčela. Zastavila se až na chodbě před kanceláří sekretářky Kirové, která byla hned vedle ředitelny, a vychrlila na mě několik informací najednou: ,,Takže, Ozero, čeká tě tvuj životní úkol. Bubbovi jsem sice kecala, když jsem mu řekla, že jdeš na rande, ale daleko jsem od pravdy nebyla. Musíš zabavit sekretářku Ronnie. Neřikám, že sbalit, ale nějak rádoby okouzlit bys jí moh. Je to pro tebe puma jak fík, já vim, ale sebevědomá, až to bolí. Když jí bude balit osmnáctka, tak jí to zalichotí tak, že nebude vnímat, co kdo dělá kolem. Já se mezitim proplížim do kumbálu za ní, uzmu Nigelovu složku a naše mise bude splněna."

Vstřebával jsem to hodně pomalu, takže nakonec ze mě vypadlo: ,,Co? A jsi zdravá?"

,,Jo, mám na to papíry od cvokařky," odpověděla mi pohotově.

,,Tak to nejspíš bude nějakej podvrh," řekl jsem a myslel jsem to naprosto vážně. Ať jsem nad tím přemýšlel, jak jsem chtěl, vždycky jsem došel jen k závěru, že je šílená. ,,Řekněme, že se ti povede tu složku ukrást. Jak jí dáš potom zpátky, aby si toho nikdo nevšimnul?"

,,Sim tě, Ronnie tam páchne maximálně jednou za rok. To bys měl už vědět, v pracovně Kirový jsi zrovna tak často jako já," připomněla mi. To byla pravda a taky jsem díky tomu věděl, kde co Ronnie a Kirová mají, protože mě to vždycky zaujalo víc než jejich neplodný kecy. Stejnak to bylo šílený.

,,Tak co jdeš do toho nebo chceš, abych ti do konce života řikala poseroutko?" provokovala mě úmyslně, protože věděla, jak to na mě bude fungovat.

,,Dobře," procedil jsem skrze zuby. ,,Ale jestli se na to přijde, všechno shodim na tebe."

,,Nápodobně," utřela mě a snažila se tvářit jako neviňátko. To neviňátko by jí nesežral ani ten blb Ivaškov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 19. ledna 2014 v 14:11 | Reagovat

Konečně Rose a Christian. Tolik jsem se těšila, až to ti dva rozjedou a byla to vážně bomba. Ty jejich slovní přestřelky mě fakt bavily. Nejvíc se mi líbila Christianova hláška Hubba Bubba, to nemělo chybu. Osobně bych uvítala ještě víc těch dvou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.