kapitola 52.: Kazisvět Hrozný!

2. ledna 2014 v 16:38 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Černým plášťům zdar!


O dvě chodby dál Dani narazila na, jak by to označil pan Medek, muckající se dvojici.

,,Hej, teď je řada na mě, tak ji pusť, blonďásku!" zavolala na ně a holka od toho ,blonďáska' odskočila a začala se neovladatelně smát a Acklesové k tomu taky stačilo jen málo. Kluk byl evidentně mimo a upřímně řečeno, kdo by se mu divil?


,,Ehm, Alexi, tohle je moje nejlepší kámoška Dani, Dan tohle je Alex," vzájemně ty dva blonďáky představila Luc, která se částečně vzpamatovala a hodila Dani ruku kolem ramen, takže teď vypadali jak nějaká švédská trojka.

,,Nazdar, Alexi. Jo a tu větu neber vážně, ale tady dáma by měla bejt někde jinde stejně jako ty, teda jestli záměrně nechcete, aby vás načapal Snape, kterej brousí o patro vejš," ušklíbla se na klučinu Acklesová.

,,To seš ty, kdo pořád dává Snapeovi ty kapky?"

,,Jaký pořád? To bylo jen jednou nebo dvakrát," urazila se blondýna naoko. Vidí se prakticky prvně a on ji hned takhle zdrbne? Ts.

,,Jo a podivej se, kolikrát jsme ho už měli," setřela ji Luc a Dani začala přemýšlet. ,,Oh bože, přestaň s tou trojčlenkou!" zarazila ji spěšně a dala oči v sloup, hned nato obě vyprskly smíchy a Alex se k nim o vteřinku později připojil, i když tak docela nevěděl, čemu se směje, no nevadí.

,,A vůbec, už seš zase normální?" neodpustila si Luc poznámku.

,,Jo, vysvětlim ti to pozdějc," přikývla Dani. ,,No nic, raději se klidim a vy byste se mohli zašít třeba někam do učebny," poradila jim "nenápadně". ,,Čau, Alexi," mávla na blonďáka a vzdálila se.

,,Á Acklesová," zaslechla kdesi před sebou Dani, když procházela jednou opuštěnou chodbou a přitom si pobrukovala písničku s názvem Fate od Bleak ve spolupráci s Anou Johnsson, když zvedla hlavu, tak přímo před sebou spatřila toho přerostlýho netopýra.

,,Co je zase?" zeptala se otráveně.

,,Co dělá nebelvírská studentka tak pozdě po chodbách?"

,,Nebelvírská studentka se vrací z trestu, milej zlatej," zaironizovala blondýna a schválně na něj mluvila česky.

,,Co jste říkala?" zasyčel Snape.

,,Že byste si měl zavázat tkaničku," odpověděla mu Acklesová a Snape se na ni podíval jak na debila a jako by i tak nevypadal příšerně, tak jako vrchol zvedl nechápavě obočí. Dani si povzdechla, inteligence některých jedinců ji vážně nepřestává překvapovat. ,,Tkaničku na botě," ukázala mu dokonce i směr, kam by se měl podívat. ,,Máte ji rozvázanou a kdo by nás pak učil ty roztomilý lektvary, když byste sletěl ze schodů jen kvůli tomu, že se vám rozvázaly boty?" utahovala si z něj a mluvila s ním jako s blbcem.

,,Vy…" zasyčel jako hádě.

,,Já neučim lektvary, ale vy," pohotově reagovala na jeho... ať už chtěl říct cokoli.

,,Vaše esej s panem Woodem bude na osmdesát centimetrů a do úterka!" zasyčel.

Dani zatnula pěstičky, zrudla v obličeji a musela vynaložit veliké úsilí, aby mu na místě jednu nevrazila.

,,Kde je pan Malfoy?"

,,Asi si šel zaplavat," odsekla česky.

,,Co prosím?"

,,Říkal, že jde spát," zavrčela a pak se okamžitě vydala do věže, ještě chvíli s ním a asi by se ráno vážně probudil s monoklem přes celou levou stranu obličeje.

Dani schválně mluvila dost nahlas a doufala, že k tomu vyprovokuje i Snapea, což se povedlo a tak pevně věřila tomu, že je Luc s tím Alexem slyšeli a měli dost času se vypařit. Tenhle kluk byl sympaťák, sice Dani netušila, co se stalo s Kancem, ale to jí moc nevadilo, stejně to byl vůl. Jen doufala, že ten jeho tupej ksicht už neuvidí a co teprv ty vlasy.

,,Heslo, prosím," zahalekal ten přelud v růžovým z portrétu, aneb Buclatá dáma.

,,Sezame, otevři se," ušklíbla se Acklesová.

,,To není heslo na tento týden," odpověděla Baculka. Dani protočila panenky a pak jí řekla správný heslo, aby ji ta kráska konečně pustila.

,,Ty seš takovej kretén, že to snad ani není možný. Ty vole, jak ses moh vůbec narodit a co víc, jak můžeš učit? Debil to je prostě!" vřískala si česky Acklesová.

,,Co ti zase přelítlo přes nos?" zeptal se jí někdo zpoza rohu průchodu a protože to Dani nečekala, přirozeně se vylekala, no ale toho vola, co na ni mluvil, když je nasraná, vylekala mnohem víc, když ho chytla pod krkem a třískla s ním o zeď.

,,Sorry, Harry," omluvila se Pottymu, kterej se tvářil víc než překvapeně a bleskově ho pro jeho vlastní i Snapeovo bezpečí pustila.

,,To asi nebyla písnička, co?" ptal se zdráhavě Ronald, co stál hned vedle Pottera.

,,Ne, to byly nadávky na účet profesora Snapea," zavrčela a sežmoulala si mikinu, kterou držela v ruce, po chvilce se ale vrátila do stavu "pohoda, klídek a tabáček". ,,Nevíte, kde je Wood?"

,,Jo, byl v pokoji."

,,Dík," řekla směrem k Pottíkovi a vyťapkala do klučičí ložnice…

Chvilku jí trvalo, než se rozhoupala zaťukat, ale přece jen se k tomu dokopala. Zaslechla jen tlumený ,dále', ale jako Wood to nevypadalo, no ale co, stejně vlezla dovnitř.

Wood ležel na posteli, a tak k němu přešla, ale potíž byla v tom, že nejevil známky ,života'. On si normálně chrupal.

,,Kruci," zaklela tiše.

,,Před čtvrt hodinou usnul," ozvalo se z druhý strany pokoje, a tak se tím směrem Dani okamžitě otočila.

,,Čau, Neville, můžeš mu ráno, až se vzbudí, vyřídit, že s nim potřebuju mluvit?" požádala mladýho pana Longbottoma.

,,Jasně. Ehm.. Můžu se tě na něco zeptat?" souhlasil hned Neville, ale vypadalo to, že by ho něco šíleně zajímalo a Dani se začínala předem obávat, co to bude.

,,Oč jde?"

,,Dělám úkol na lektvary a nevim, jestli se do lektvaru zpomalení přidává roh lidožravého dvourožce nebo dvounožce," zašklebil se nad svýma poznámkama, který evidentně nemoh rozluštit.

,,Je to dvourožec," mrkla na něj blondýna.

,,Dík," a zase se vrátil k tomu, co dělal a Acklesová tiše opustila jejich pokoj, kdyby jen věděl, že tuhle věc jí Luc tloukla do hlavy několik dní, tak by se nejspíš potrhal smíchy.

Dani ale nedokáže nechávat mozek mlít naprázdno a musela si alespoň v duchu nadávat: ,,Takže když já si támhle poslouchám Snapea a musim koukat na ten jeho vyfešákovanej mundůr a vopičí ksicht, tak mladej pán si klidně usne, no to mi poser lopatky!" a přitom zatínala pěsti, začínala vážně přemejšlet, že si v pokoji vyčaruje boxovací pytel a každej den do něj bude tak hodinu bušit a třeba ji všechen ten vztek přejde a ani Luc by ten "malý neškodný pytlíček s pískem" nenechala moc dlouho odpočívat.

,,Nazdar, kocouři," pozdravila šelmy kočkovitý, který se povalovaly v nově vykouzlenejch křeslech.

Oni místo pozdravu mrskali ocasama o sto šest. (A/N: to neni dvojsmysl, kdyby náhodou… a kdyby to čet jistej metlák tak, ať si mě případně nepřeje!)

A protože se jí nic nechtělo dělat, Luc si někde vyměňovala tělní tekutiny s tim sexy vypracovanym Blonďáskem a ty tři mladý čarodějnice byly kdovíkde, tak si lehla na břicho hlavou na místo, kde mívá normálně nohy, aby měla výhled na celej pokoj, kde se teď stejně nic nedělo, hlavu se položila na zkřížený ruce, protože si nechtěla omlátit bradu o pelest a přemejšlela o všem možným, ale v životě se nedozvíte o čem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anne Anne | E-mail | 3. ledna 2014 v 10:36 | Reagovat

další úžasná povídka, škoda že Snape nemá fialovou  ozdobičku přes oko třeba by mu slušela :-D no doufám že ji ještě dostane (doufám :-D ) už se těším na další kapču :D

2 Bitch4ever Bitch4ever | 3. ledna 2014 v 19:05 | Reagovat

Je to super povidka.Doufám v další kapitoly :-)

3 juliettestories juliettestories | E-mail | Web | 4. ledna 2014 v 17:16 | Reagovat

někdy je výhoda, že ovládáte dva jazyky :D takhle nadávat Snapovi, navíc když neví o co go... sen každého Bradavického studenta :D

4 Seryn Seryn | 5. ledna 2014 v 9:40 | Reagovat

Chudáček Alex, takhle ho děsit a plantat. A čmelda už je ze hry? Juhůůůů - ani nevíš, jakou jsi mi udělala radost :-D Snapeovi asi už vlezly ty výpary z lektvarů do mozku, že nerozumí takové jednoduché větě. Každopádně je to hajzlík, prodloužit jim esej - no možná že ani ne, třeba se něco stane! :-D Ron boduje. to jeho "to asi nebyla písnička, co?" mě dostalo :-D Wood spí? a Dani ho ani nezbudí? Snapeovi nadávat, to jo, ale vzbudit Wooda - Bože kam ten svět spěje. Ona se snad děsí víc hněvu Wooda, než Snapea :-D

5 Rézi Rézi | 5. ledna 2014 v 23:18 | Reagovat

Íp (jak by řekla ta cáklá kámoška Hannah Montana-píše se to tak 8-O )
konečně další kapitola!
1.o těch ocasech by mě to bez tvé připomínky nenapadlo, takže... :-x  :D
2.jak na potvoru by mě nejvíc zajímalo o čem slečna nakonec přemýšlela,a jak ji ti šlo ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.