CHAPTER SIX

31. března 2014 v 17:55 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej


Bylo to těsný, ale Zmijozel zápas s Havraspárem o fousek vyhrál, takže už nic nebránilo pustit se konečně do Myslánek.

,,A jéje, zase si pokecáme jak starý báby na jarmarku," protočil Ulrich očima, jakmile vstoupili do učebny obrany a všechny lavice byly zase v kruhu. Což značilo jediné - pokec o tom, co si měli nastudovat.

,,Neremcej, Kavanaugh, a sedej," sjela ho Fletcherová, která se nemusela ani ohlížet, aby věděla, kdo si zase nenechal poznámky pro sebe a dál se věnovala kramaření v almaře.

,,Ta ženská je všude. To, aby se člověk normálně bál něco říct," brblal Ulrich Nickovi, kterého to vážně nemohlo zajímat míň.

,,To jsem taky slyšela."

,,No jo, vždyť už držim pusu," zaprskal obludný zmijozelák a konečně si sedl na prdel. ,,Vlastně ještě jedna věc," začal nanovo a profesorka se na něj otráveně podívala přes rameno.

,,A to?"

,,K čemu nám jsou vlastně ty osobní body?" ptal se Ulrich, když si všiml, kam jeho kumpán nevraživě zahlíží pomalu každou hodinu a teď ho při tom chytil zase.

,,Já vám to ještě neřekla?" podivovala se blondýna. Ale je fakt, že na začátku roku toho nakecala tolik, že si nemohla pamatovat, co zapomněla, když sotva přišla a všechno změnila od základů.

,,No… ne," přidala se do diskuze i barevná trpaslice Patsy, která by zostudila i samotnou Rowenu z Havraspáru, jaká je bedna.

Fletcherová počkala než dorazí všichni a pak konečně odpověděla na otázku, která Archera očividně deptala už od začátku školního roku, ale byl natolik hrdý, že se nezeptal a musel to za něj udělat Ulrich.

,,Je to prostý. Kolikrát ročně smíte do Prasinek?"

,,Na podzim, před Vánoci a na Valentýna," vypískla Beladona nadšeně. Její nejoblíbenější dny v roce. To by bylo, aby nevěděla, kdy může alespoň na pár hodin vypadnout z těch ubíjejících zdí bradavického hradu a trochu si povyrazit.

,,No právě. S panem ředitelem jsem se dohodla, že kdo získá ve čtvrtletí, na konci roku a v pololetí nejvíc bodů, dostane tři dny navíc v Prasinkách dle vlastního uvážení a bude si s sebou moct někoho vzít. A taky je to "nepodstatný" plus do průměru. Spokojený?"

Že jim to vůbec řikala. Tím rozpoutala takovou diskuzi, že pak měla problém je utišit.

,,Stačí! O tom si můžete švitořit pro mě za mě klidně až do rána. Na řadě jsou Myslánky. Kavanaugh, spusť."

Ulrich se podíval ze strany na stranu a nasucho polkl. Úča ho nachytala na švestkách. ,,Uhm… je to nádoba na vzpomínky?"

,,To se mě ptáš?"

,,No… ne, to odpovídám."

,,Šmankote, babičko, čaruj," semknula blondýna ruce a mluvila ke stropu. ,,Nicku, pomužeš mu?"

Archer se nadechl a znuděně spustil: ,,Myslánka je mělká kamenná mísa, s vyrytýma znakama na okraji. Slouží k uložení vzpomínek, který se daj ukázat i jinejm lidem."

,,Aspoň někdo se tady učil, deset bodů," ulevilo se profesorce. ,,Něco dalšího?" rozhlédla se po ostatních, ale tak jako vždycky se o slovo hlásila leda Patsy, zbytek držel bobříka mlčení.

,,Myslánka slouží jako užitečný nástroj při zkoumání minulých událostí. A uložené vzpomínky září stříbrným světlem."

Fletcherová je takhle mučila ještě další půlhodinu, dokud jim názorně nepředvedla jak takovou Myslánku používat. Dokonce i fušovala do řemesla Kratiknotovi a učila je formulku spolu se správným šviháním hůlkou.

,,A protože jste se na to víceméně kolektivně vyflajzli, tak budu mrcha a dáme si samostudium. Za dva tejdny mi ukážete, co jste se sami naučili. Při zkoušení vám vyberu vzpomínku sama, například první den školy, a druhou vzpomínku si vyberete sami dle vlastního uvážení pod podmínkou, že bude starší než rok. A taky zapracujte na nejšťastnější vzpomínce v životě, protože pak si dáme Patronovo zaklínadlo a to bude teprve švanda. A teď mi zmizte z očí!" Vážně nemusela říkat dvakrát a třída byla během pár vteřin prázdná. Když chtějí boj, mají ho mít, schválně kdo vyhraje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 3. dubna 2014 v 22:08 | Reagovat

poslední odstavec super :-D i když teda tam vidím tu nesprevedlnost...úplně všichni se na to nevyflajzli...mno, jsem zvědavá na následující vývoj =o)
a prosím tě, RUNY! napiš si to někam ;o)

2 Ráďa Ráďa | 8. dubna 2014 v 13:00 | Reagovat

Stejně je to skvělá učitelka, i když ta kolektivní spravedlnost mi vždycky v reálu vadila... :D Skvělá kapitolka, líbila se a těším se na další ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.