TŘICET DVA

14. června 2014 v 10:38 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Lezení na nervy mocnému bohu pokračuje.... Chudáček!


Adrian sice Lisse zařídil rande s Nigelem v luxusní restauraci, ale Dimitrij se pro změnu postaral o to, aby se na to rande Adrian nevecpal, jak měl v plánu. Nakonec to skončilo tak, že Lissu hlídám já, Dimitrij a další dva strážci. Lissa sice protestovala, že Dimitrij a já by byla dostatečná ochrana, ale Dimitrij se vymluvil na to, že Nigel je taky Moroj, tak je třeba patřičně ochránit i jeho. Kecy v kleci, obávám se, kdyby na to přišlo, tak klidně Nigela předhodí Strigojům, aby se nemusel věčně šklebit jako natěšená školačka, když ho vidí kvůli Lissiným pocitům.

Dokonce si dneska Dimi usmyslel, že si po dlouhý době zahraje na mýho mentora. Nechal mě vyzkoušet si pozici ,,dálkovýho strážce". Původně mi to nijak nevadilo, ale obávám se, že to bylo hlavně kvůli tomu, aby byl strážce na blízko. Momentálně totiž sedí u vedlejšího stolu Nigela a Lissy, ale Lisse sedí hnedka za prdelí, takže musí slyšet slovo od slova. S ním tam je strážce, který se tušim jmenuje Jefferson. Ten naštěstí vypadá věčně nepřítomně až zhuleně, tak pravděpodobně neposlouchá Lissu s Nigelem, ani kdyby chtěl.

Já jsem seděla u stolu přes celou místnost od Lissy a společnost mi dělal Will. Silně podezírám Dimitrije, že to je jeho další menší intrika. Zabavit mě Willem tak, abych nedávala pozor, kdyby se náhodou Dimkovi zachtělo Nigela odklidit.

,,Luxusní restaurace? Vždyť ty porce jsou pro nějaký trpaslíky," stěžoval si Will a vraždil pohledem talíř před sebou.

Dimitrij nám dokonce dovolil, abychom si něco s Willem objednali, když to jde všechno na účet Adriana. To je od něj dvojitá vyčůranost, mírně se pomstí Adrianovi a další věc, co mě podle něho rozptýlí. Ten parchant je hodně dobrej intrikán, když chce.

,,Jo, je to hnus," řekla jsem skoro nepřítomně a přitom pozorovala Lissu a její stín. Lissa si očividně rande s Nigelem užívala a zdá se, že svůj strážcovský ocásek okázale ignorovala. Furt se s Nigelem smála, takže doufám, že je vtipnej. Pak je tu ovšem i možnost, že se smála, aby Dimku naštvala anebo byla nervózní, což se nedá taky úplně vyloučit. Za svůj drahocenný dragomirský život zažila jen rande s Aaronem a Christianem. Aaron Lissu žral tolik, že jí padal k nohám za všechno, co vypustila z pusy a s Christianem myslim, že se tomu nedalo řikat rande. I když já mám co kecat, mý jediný rande se kdysi odehrávalo s Adrianem, to taky není zrovna výhra.

,,Hej, Země volá Hathawayovou," řekl Will a zaluskal mi prsty přímo před obličejem. Očividně na mě mluvil a já nevnímala.

Přestala jsem koukat na Lissu a Dimitrije, který se strašidelně uculoval. Opět to může mít dva důvody, buď na něj pouto působí tak, že je z Nigela na větvi anebo vymejšlí zas nějaký plány hodný mafiána. ,,Takže... ujasněme si to," řekla jsem Willovi, ,,že tě soudruh ukecal, abys mě zabával, zatimco on bude kout pikle proti tomu Drozdovi?"

Will se zakuckal něčim, co zrovna pil. ,,Já mu řikal, že ti to dojde."

,,To je zmetek," nadávala jsem a doufala, že právě teď Lissiny pocity soudruha ovládaj tak, že má chuť přejít na druhej břeh, to by si jedině zasloužil!

,,Mě osobně to teda nevadí. Zadara rande s pěknou holkou..." řekl, zase se napil a usmál se.

Sice je Will kusanec a rozhodně by mi nevadilo se s nim spustit, ale byla jsem na soudruha naštvaná tak, že ho nechci nechat vyhrát a bejt totálně rozptýlená timhle Anglánem, jakkoli pěknej obal má.

,,Omluvíš mě na moment?" zeptala jsem se řečnicky tak trochu mírně vytočeně. Je ošklivý Willa ignorovat, ale nemá se paktovat se soudruhama, co maj divoký myšlenky.

Za Willovejch protestů jsem vstala od stolu a zamířila k soudruhovi. Cestou jsem potkala číšníka s tácem, na kterym měl skleničku červenýho vína. Skleničku jsem mu uzmula, vychlemstla, abych měla kuráž soudruha sprdnout a zase vrátila na tác. Číšník se mě zeptal, jestli mi je vůbec jednadvacet, ale já ho sjela takovym pohledem, že se radši dál nezajímal.

,,Rose, čemu na výrazu dálkový strážce nerozumíš?" zeptal se mě soudruh jako malýho dítě, když jsem stála za nim. Ani mě neviděl, ale upřímně už mě ani nepřekvapilo, že poznal, že za nim stojim.

Neřekla jsem nic, jen jsem ho vražedně probodávala pohledem, tak se musel obtěžovat otočit.

,,Musím na záchod," ozvala se najednou Lissa a Dimitrij okamžitě vstal.

Já ho dál probodávala pohledem, že si to nakonec rozmyslel a řekl Jeffersonovi, aby Lissu doprovodil.

Jakmile Lissa zmizla, odtáhla jsem soudruha o pár stolů dál, aby Nigel nic neslyšel.

,,Will mě naprášil?" odhadoval Dimitrij.

,,Jen mi potvrdil mý domněnky. Co jako vymejšlíš, soudruhu? Zamkneš Nigela na hajzlíku a pak řekneš Lisse, že zdrhnul?" vymyslela jsem si první ptákovinu, co mě napadla.

,,To neni špatnej nápad," přiznal Dýmka a promnul si bradu na znamení, že nad tim fakt uvažuje.

Hádala bych se klidně dál, když mě to nečekaně vtáhlo do Lissiny hlavy. Byla jsem nakrklá tak, že jsem přes svoje vlastní pocity necejtila její. Teďka byly ale tak silný, že jsem viděla jejíma očima. Lissa stála u umyvadla a vedle ní nějaká vyzáblá zelenooká kudrnatá blondýna, která byla na pěst hnedka od pohledu. A to doslova, když v příští vteřině jí Lissa pěstí dala. Předtím pěstí dala jen jednou v životě a to Avery, která se jí pokusila zabít a to jsem Lissu ještě navigovala. Očividně si zapamatovala, jak to správně udělat.

Vypadla jsem okamžitě z její hlavy a řekla jednoduše soudruhovi: ,,Lissa."

Ten na nic nečekal a běžel na dámy, kde Lissa byla. Já byla těsně za nim. Všeobecně se řiká, že Dimitrije Belikova nic nepřekvapí, ale scénka před nim byla rozhodně výjimkou. Nejspíš čekal, že Lissu někdo ohrožuje a ne že to bude naopak. Dimitrij popadl Lissu jednou rukou za břicho a vyzvedl jí tak nahoru. Lissa sice kopala nohama do vzduchu a zdálo se, že by ráda v mlácení tý nádhery pokračovala, ale dostat se z Dimitrijova stisku je hodné kouzelnického kousku Davida Copperfielda.

***

,,Slečno Hathawayová, nemůžete být aspoň krapet originální?" zeptala se Kirová, když jsem u ní byla na koberečku... zase.

,,Dobře, madame, příště až někoho zmlátim, tak mu nezlomim nos, ale třeba nohu, to by vám vyhovovalo?" zeptala jsem se ironicky. Z tý nány kudrnatý, co Lissa zmlátila se nakonec vyklubila Nigelova bejvalka. Bohužel chodila na naší školu a byla královská. Měla nějaký úděsný křestní jméno, který si radši nepamatuju, ale s jistotou vim, že byla Daškovová. Jako kdyby Daškovic rodina neudělala Lisse už dost. Prý za Lissou přišla na ten hajzl, vyhrožovala jí a pak Lissu popadl menší vztek. Dokonce ta kudrnatka podplatila toho strážce Jeffersona, aby jí dopřál chvilku s Lissou o samotě, takže ho pak Dimitrij sprdnul tak, že mu bylo triko malý. Jenže ta bloncka vyhrožovala Lisse, že o tom, že jí zmlátila a zlomila jí nos, se dozví všichni a zařídí, aby jí ze školy vyhodili a bla bla bla. Ukecala jsem Lissu, aby na tu slepici použila nátlak a vnutila jí, že jsem jí zmlátila já. Lissa byla proti, ale nic jinýho se dělat nedalo. Když se po škole roznese, že jsem zmlátila zas nějakou Morojku, tak nad tim každej mávne rukou... běžnej den. Ale kdyby se to rozneslo o Lisse, donese se to ke královně a ta by to rozmázla tak, že by z Lissy udělali vyděděnce královský společnosti. Teoreticky by to taková tragédie nebyla, ale i když to Lissa nepřizná, na královských stycích jí kvůli rodině svým způsobem záleží.

,,Mě by vyhovovalo, kdybyste zvládla aspoň měsíc něco neudělat," řekla Kirová bezmála zoufale a svěsila ruce, jako kdyby se zrovna modlila k Bohu.

Čuchala jsem v tom nějakou přednášku, tak jsem jí utnula dřív, než mohla spustit. ,,Tak kdy mám za trest nastoupit na trénink se Stanem... totiž strážcem Altem?" zeptala jsem se, protože jiný tresty se už tady nevedly. Stan byl pro některý taková ,,terapie", že od tý doby sekali dobrotu, aby s ním nemuseli zažít další sólo trénink. Ovšem byly i výjimky, kterejm byl Stan ukradenej. Takovej Chace Graham, s kterym jsem momentálně v ročníku, má se Stanem tréninky za trest ob tejden a trpí při nich víc Stan než on.

Kirová se škodolibě usmála. ,,Víte co? Za trest vás pověřím velmi mimořádným úkolem. Otec Siobhan Daškovové vyžadoval, abych vás okamžitě vyhodila, ale dám vám ještě jednu šanci to napravit." Jo tak ta slípka je Siobhan? No to je fakt trapný jméno. To i já si na ní můžu s Rosemarie vyskakovat, což je hodně smutný.

,,A co je to za mimořádnej úkol?" zeptala jsem se a předem jsem se děsila.

,,Naše královna přijede před Vánoci na audienci a já se s ostatními dohodla, že tento rok z toho uděláme jedinečnou událost a uspořádáme na její počest ples. Ovšem na přípravu takového plesu potřebujeme sehnat extra peníze do školního rozpočtu. A ty peníze jsme plánovali sehnat nějakou společenskou událostí, kterou bychom uspořádali tento týden. Bohužel jsme zatím nevymysleli, jaký typ události by to byl a jak bychom z ní získali peníze..." stěžovala si Kirová jak nějaký malý děcko, kterýmu čmajzli lízátko a nahradili ho ocucanou hašlerkou.

,,Chcete snad po mě, abych vás uplatila?" tipla jsem si a přemýšlela nad jejím duševním zdravím. Je pravda, že můj drahý papínek je sice celosvětovej mafián a něco takovýho by moh zařídit, ale toho jsem jen viděla, když jsem hledala Dimitrije u soudruhů a tim to haslo.

Kirová se hlasitě zasmála jak nějakej padouch z komiksů. Upřímně mě děsila. ,,Ale kdepak. Měla jsem na mysli, že vás podrobím zkoušce. Uspořádáte tu událost sama a seženete dostatek peněz do rozpočtu, jinak se s Akademií můžete rozloučit," řekla výhrůžně, přestala se smát a nahodila svůj obvyklej vražednej výraz.

,,To jste snídala vtipnou kaši?" zeptala jsem se na férovku, protože větší kravinu jsem nikdy neslyšela.

,,Myslím to naprosto vážně," prohlásila Kirovka se škodolibym výrazem v obličeji. ,,Ronnie vám bude k dispozici, aby vám s přípravou pomohla."

Seděla jsem naproti Kirový neschopná se hnout a čekala, kdy řekne, že je to zvrácenej vtip.

,,No tak šup, šup! Nemám na vás celý den," řekla mi bezmála jako kdyby odháněla hejno slepic.

Nezmohla jsem se už na žádnou nadávku a vykolejená odešla do místnosti, kde sídlila ta puma Ronnie. Ta do mě hučela takovejch keců tak nadpozemskou rychlostí, že jsem byla ráda, když jsem zaregistrovala každou třetí větu. ,,Mimochodem, ty se kamarádíš s Christianem Ozerou?" zeptala se dychtivě a olízla si rty. Fuj, ještě toho trochu.

,,Ne," zabručela jsem, abych jí ho nemusela dohazovat a zdrhla jsem.

Venku už na mě čekala Lissa samozřejmě se svým ocáskem. ,,Tak co?" vyzvídala.

,,Kirová určitě bere nějaký prášky," řekla jsem naprosto vážně.

,,To bych nevyloučil," přitakal Dýmka, když jsem jim vylíčila, co po mě ta bába chtěla.

,,Dimitriji, padej Kirovou ukecat. Tebe se bojí," poručila Líza svému ocáskovi a ten jak zpráskanej pes vlezl do kanceláře.

O pět minut později se vrátil ještě zpráskanější. ,,Moc jsem tomu nepomoh. Akorát se na tý akci musim taky povinně ukázat," řekl smutně a nejspíš litoval, že Lissu poslechl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 26. června 2014 v 16:16 | Reagovat

Rande bylo fakt peckový. Takový bych brala taky, hlavně když bych měla Dimku za zadkem :-) Pobavil mě ten incident na záchodech, Lissa se fakt nezdá. A jak to pak hodila na Rose... bomba. Je fakt, že když Rose zmlátí pár královskejch, tak se tomu už nikdo nediví. Těším se na tu akci, to bude sranda. A Dimka by mohl Rose třeba pomáhat s organizací ;-)

2 Annie Annie | 10. srpna 2014 v 21:57 | Reagovat

Super poviedka kedy bude pokračovanie?!?!?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.