CHAPTER EIGHT

28. července 2014 v 11:57 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Lidičky zlatý, mě při psani týhle celý věci asi muselo regulérně jebat, teďka se akorát divim, co to v těch kapitolách je. Smějící se

Přežijte čtení ve zdraví...


Fletcherová byla vážně mrcha a nechala ty chudáky, ať se s Myslánkou poperou sami, místo vysvobození z utrpení je v pondělí vzala na famfrpálové hřiště. Dorazili všichni, takže Archer nedostane trest v podobě vyčesávání Hagridova plnovousu, jaká škoda, podívaná by to byla vskutku skvělá.

,,Mám pro vás menší rozptýlení při samostudiu. Doneslo se ke mně, že byste si vybíjenou zase rádi zahráli, ale řekla jsem si, že třikrát ve třídě bylo už dost. Takže každej popadněte jedno starodávný koště a do vzduchu. Pravidla jsou stejný až na ten rozdíl, že dneska nejedem ve 2D ale 3D, na zemi neni jen kruh, ale ve vzduchu je koule z který se nesmíte dostat. Kdo spadne z koštěte se nemusí bát, je natažená bezpečností síť a pod ní pro sichr další dvě pro případ protrhnutí."

Sice už všem bylo sedmnáct, některým dokonce osmnáct, ale i tak se chovali jako předškoláci utržení ze řetězu. Takhle rozjívený studenty Brumbál za svojí stoletou praxi snad ještě neviděl, proto taky přišel na čumendu.

,,Lynn, dobrý den."

,,Pane řediteli, vás bych tady nečekala."

,,Též jsem to neplánoval, jen jsem šel kolem od Hagrida a ten povyk mě přilákal," přiznal Brumla a prasečí očka mu přecházela. Nevěděl kam čučet dřív. Pomalu se ani nestačil vyhýbat světelným paprskům, co netrefily svůj cíl a lítaly si, kam se jim zachtělo, horší než potlouky.

,,Zase kubánský doutníky?"

,,Pravé!" přitakal Brumbál a skoro se až otřásl štěstím. Lepší neřešit, kde Hagrid vyhandloval pravé kubánské kuřivo. Ještě aby byl Fidel kouzelník, to by tak scházelo!

,,U Merlinovy bradky, co se ti stalo?" vytřeštila Lynn oči a okamžitě si prohlížela študentíkovu hlavu, kde mu z vlasů nad spánkem tekla krev, navíc byl celý špinavý, že i čuňata bývají čistší.

,,Co? Nic, jen jsem vylít z hřiště a zaryl hubou v zemi, to hovado na mě použil Bombardu," mávnul nad tím Nick rukou, už jen zapomněl zmínit, kdo byl ten, co mu usiluje o život. ,,To nic neni," odehnal Archer učitelčiny nenechavé pracky, když se snažila zjistit, co mu je.

,,Jdeš na ošetřovnu!"

,,Jo, jasně, ale až skončíme. Nejdřív se musim pomstit!" Dřív než Fletcherová stačila protestovat, tak nasednul na koště a uletěl.

,,Přísahám, že tohle se stalo poprvý!"

,,Tím jsem si jist. Určitě bych se doslechl o tom, že se pan Archer usmíval. Zdá se, že na něj máte zvláštní vliv," žasl Brumbál a pozoroval, jak se Nick pustil do likvidace protivníků v druhém kole.

,,Asi," přitakala blondýna, i když tak docela nechápala, co přesně tím ředitel naznačoval. Spíš by měl řešit, že se Archer vyflákal a ne to, že se dobře baví.

,,Vždy se mi líbil váš přístup k čemukoliv."

,,Pane řediteli, vy jste mě nesnášel!"

,,Ale právě naopak, jen jsem byl rád, že už jsi na dlouhou dobu poslední z Fletcherů na škole. Vaše vtípky a pasti kolikrát předčily i slavné Poberty," odporoval Brumla a lišácky se usmíval.

,,Jo, jenže ty amatéry každou chvíli někdo chyt, nás nikdy nikdo. Vlastně…" zarazila se Lynn.

,,Vím o všem, co se v mé škole děje," pronesl Brumbál záhadně a se zamáváním se klidil. Tím (ne)vysvětlil, jak zjistil o Fletcherových a jejich zapojení v drásání nervů školníka a ostatních zaměstnanců školy stejně tak jako některých studentů.

Ti magoři dál řádili ve vzduchu až do konce hodiny, ale když už bylo pomalu načase se vrátit zpátky do hradu, aby stihli další vyučování, tak je Lynn přerušila v nejlepším, všechny do jednoho ochromila a nechala je snést na trávník. Všichni do jednoho se usmívali, dokonce i Nick se zakrvácenou hlavou, nejspíš už se pomstil a vražedné choutky ho přešly.

,,Sypejte, za deset minut vám začíná další hodina. Co máte?"

,,Snapiče," ozvalo se z davu.

,,Tim spíš zmizte," odháněla úča tu dravou havěť pryč. ,,Kavanaugh, omluv Archera, musí na ošetřovnu."

Obludárium bez námitek přikývl a zbaběle utekl… při své šikovnosti zakopnul o vlastní nohy a dovršil to přišlápnutím tkaniček, když první slibný držkopád ustál… napodruhé už tolik štěstí neměl a seznamoval se se štěrkem na cestě.

,,Já tam vážně nemusim, nic mi neni," rozhodil zmijozelský zlatý chlapec rukama a předvedl skvostnou holubičku, aby dokázal, že nemá otřes mozku a může v klídku fungovat normálně.

,,Hele, mužeš bejt rád, že tě nechám jít a neexpeduju tě tam znehybněnýho Locomotorem přes celou školu jak největšího chcípáka."

Nickovi ztuhly rysy a narovnal se jak pravítko. ,,To byste neudělala!"

,,Zkus mě," vyzvala ho úča na "souboj" trhnutím obočí, nakonec mu rukou naznačila, aby se koukal otočit a zamířil za Pomfreykou. Nick sice neochotně šel, ale dal jasně najevo své rozhořčení, když měl celou cestu ruce zkřížené na prsou a na protest neřekl jediné slovo.

Ten pacholek zarytě mlčel i po celou dobu ošetřování, kdy by si zdravotnice ráda zadrbala. Neuspěla, měla dost co dělat, Archera donutit otevřít pusu alespoň na to, aby vyzunknul nějaký ten její krysí jed v tekuté formě. Stejně to za ní musela oddřít Fletcherová, která tušila, že se něco takového stane.

,,Nickoušku, otevři pusinku," začala na problémistu blond profesorka šišlat jak na malé dítě a mávala mu před obličejem lžičkou jak malému dítěti, když letí letadýlko s jídlem.

Nick ji celou dobu propaloval pohledem a přitom stačil vrtět hlavou, ale aby mu už dala konečně pokoj, tak se nechal "nakrmit jedem".

,,To bylo za maminku, teď ještě za tatínka," šups ho a vrazila mu druhou lžičku skoro až do krku, jen aby si to nerozmyslel.

,,Máš sourozence?"

,,I kdyby jo, tak bych je právě teď nejradši utopil, jen abych už to nemusel polykat!" prskal Archer a dokonce z toho až naštvaně vyskočil na nohy.

,,Kolik ještě?" obrátila se Lynn na Popču, která nevěděla na koho zírat s očima navrch hlavy dřív.

,,Už nic!" kvílel Archer. Větší hnus ještě v puse neměl a to byl na ošetřovně dvakrát častěji než je běžné.

,,Alespoň dvě," odpověděla zmatená ošetřovatelka poplašeně.

,,No tak, Nicku, nebuď labuť, spolupracuj a ušetříš nám všem nervy," snažila se tu hlavu dubovou Fletcherová ukecat, aby nedělal Zagorku, jenže ten cvok to vzal doslova, vytrhl učitelce flakón s krysím jedem a půlku do sebe vyklopil. Si kdovíjak myslel, jak s těma čarodějnicema vyjebal.

,,Hm, v lepší výsledek jsem ani nemohla doufat. Děkuji, můžete jít. Ale doporučuji se alespoň dva dny nenamáhat," přitočila se k zmijozelákovi Pomfreyka, vyrvala mu flakón z ruky a odtančila kolem něj pryč do své pracovny, kde za sebou třískla dveřmi.

,,Bylo to tak těžký?" provokovala Fletcherovka. Nick do ní zabodl další ze svých hnusných pohledů, udělal rukou něco, co bylo mezi zamáváním a mávnutím nad situací, otočil se a odsvištěl neznámo kam… jestli šel ale na lektvary, tak je to pěkná trubka, kdo by dobrovolně chodil na vyučování, když má "neschopenku"?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 29. července 2014 v 23:15 | Reagovat

vyrvala mu flakón z ruky a odtančila kolem něj pryč do své pracovny, kde za sebou třískla dveřmi - ok, tohle jsem si představila doslova a...mno, radši no comment :D
ach jo, já z nich nemůžu :D jsem zvědavá, co se bude dít dál a upřímně doufám, že nebyl trubka a na lektvary nešel ;o)

2 miselka miselka | Web | 4. srpna 2014 v 11:47 | Reagovat

Ahojte rozbieham zase svoj blog tak sa potom zastavte :-)

3 pobertiapobertky pobertiapobertky | 4. srpna 2014 v 13:34 | Reagovat

Bože můj! Vůbec ses nezměnila v psaní za tu dobu, co jsem se nepohybovala na blogu.. A jsem za to ráda! Díky tobě mám zase o něco delší život. Kdyby něco, zase začínám makat na svým blogu, tak se při troše chuti a volnýho času zastav :) Budu ráda :) - Šárka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.