CHAPTER NINE

5. září 2014 v 21:06 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Můj oblíbenej Zmijáček se nechává poroučet...

Mimochodem fakt doporučuju se na tohle podivat!!!


,,Já vim, je to hnusný vstávat na jedenáctou a pak strávit dvě vyčerpávající hodiny v mojí společnosti, ale nedá se svítit. Jak jste na tom s Myslánkama?"

Ohlušující ticho.

,,Až tak tragicky?" Docvaklo Fletcherové a s poťouchlým úsměvem si zamnula ruce. ,,Váš problém, měli jste na to pomalu měsíc, takže si vás v pondělí všechny prubnu."

Patsy se zamračila a zvedla ruku. ,,Pardon, co že nám uděláte?"

,,Vyzkoušim," přeložila jim úča svůj výraz do "normální" angličtiny. Copak by je zabilo, si už pro vlastní bezpečí zjistit, co jim to ta holka ze Severního Irska pořád říká? ,,Na známky! A kdo bude mit horší než nad očekávání, tak mu nedám pokoj a to teprve zažijete peklo s úkolama." Dokonce i naznačila, jak dopadnou, když si přejela prstem po krku.


Študentíci svorně zaúpěli, se tak radovali, že to budou moct nechat plavat a že na to ta mrcha učitelská třeba už konečně zapomněla, ale jak vidno, tak skutek utek a čeká je vyčerpávající studijní týden.

,,No nic, kdo už se na to mrknul, tak bude právě možná trochu ve výhodě, protože, tramtadadá, nás čeká nitroobrana, jéééj," radovala se Lynn, ale byla jediná. Ostatní v učebně se po sobě buď nechápavě dívali, nebo znervózněli. Jediný, kdo to moc neprožíval byl Nicholas, který se taky jednou nemračil nebo z nudy neusínal.


,,Tak začnem," pokrčil rameny a všichni včetně profesorky na něj zírali, jako kdyby jim uletěly včely.

,,Seš zdravej?" nebo ,,Je ti dobře?" ozývalo se z davu. Nakonec to ale rozsekl Ulrich, když se ho zeptal: ,,Odkdy piješ ohnivku?"

,,Hele, Nicku, jak moc ses praštil do hlavy, když jsi spad z toho koštěte?"

,,Co všichni máte? Copak se nemužu na nic těšit?" urazil se Archer.


Odpovědí mu bylo naprosto jednomyslné a jednohlasné: ,,Ne!"

,,Fajn, to vyřešíme jindy, teď všichni zavřete oči a uvolněte se," ukončila Fletcherová veškeré dohadování a konspirační teorie, které zaslechla, aniž by se o to snažila. ,,Kavanaugh, to platí i pro tebe, přestaň do něj hučet," okřikla Ulricha, když viděla, jak chudákovi Archerovi nedá chvilku klidu.

,,Nitroobrana je uměni bránit vlastní mysl před přečtenim nebo ovlivněnim. Ten, kdo tohle uměni ovládá se nazývá nitroobránce a já se je z vás pokusim udělat. Protikladem nitroobrany je nitrozpyt, což vynecháme, to vás doučej na akademii. Základní pravidlo nitroobrany je vyčistit si hlavu. Přestat přemejšlet. Vim, že je to těžký, člověku se mozkem honěj tisíce myšlenek za den, ale jinak to nejde. Prostě vypněte. Doporučuju trénink před spanim, občas to pomáhá i s usínánim. Vůbec na nic nemyslete. Nic si nepředstavujte, ani prázdnou tmavou místnost, prostě vůbec nic. Je potřeba vymýtit veškerý myšlenky a pocity, aby nitrozpytec nenašel žádný emocionální vazby, který by ho dovedly ke vzpomínkám, co se snažíte skrejt," přednášela profesorka, zatímco obcházela okolo lavic opětovně v kruhu. A pak, jako blesk z čistého nebe na ně hromadně použila Legilimens. Sice to vyžadovalo spoustu energie, ale ustála to.

Studenti se snažili bojovat proti cizí přítomnosti ve svých myslích, ale bylo jim to houby platné. Někomu se sice dařilo víc než ostatním, ale žádná sláva to nebyla.

,,Vážně? Zlomený nehty, košťata, prohraný mistrovství, můj bratr?" žasla Fletcherová. ,,Vim, zdá se vám to jako naprosto nepodstatný věci, ale nejsou. Musíte se od všeho oprostit!"

,,To prostě nejde!" zaburácel Sampey a měl dokonce i "vokalisty", co mu přizvukovali.

,,Jde, jen se musíte víc soustředit. Jako první pokus to nebylo nejhorší, ale žádná sláva taky ne. Připravený pokračovat?"

,,Ne!" odporoval Sampey Ulysses a dokonce se i postavil, aby dal jo najevo, že je to píčovina a pokračovat už v tom dál nebude.

,,Proč ne?" byla Fletcherová v naprostém klidu a dokonce si i založila ruce na prsou. ,,Jestli se bojíš, že uvidim něco, co nemám, tak nemusíš, chci to vidět asi tolik jako ty chceš, abych to viděla. Hm… inteligentní věta," sama se zdrbla...

,,Něco takovýho je nemožný se naučit."

,,A to ti nakecal kdo?"

Ulysses držel hubu, jen se tvářil ještě blběji než normálně.

,,Co jsem slyšel, tak i Keene to sedmáky docela solidně naučil, když tady byl," zastal se profesorky Nick a sám nevěděl, proč to vlastně udělal. Do hádek obecně se zapojoval co možno… nikdy.

,,To není moc pádnej argument, když ho zabili," odporoval pro změnu Kavanaugh a několik holek zděšením a překvapením vyjeklo. O tom slyšely poprvé. Sice byli teprve nevinní druháčci, když Colin Keene přišel učit obranu, ale hned se stal miláčkem všech a každému se vryl do paměti.

,,Cože? On je mrtvej? Jak?"

,,Debil šel sám proti Smrtijedum," prsknul Sampey znechuceně.

,,Tak aby bylo jasno, šel proti třiceti hajzlům a všechny vzal s sebou na druhou stranu! A jestli ještě jednou uslyšim, jak mu někdo nadává, tak si to dotyčnej vypije! Tentokrát nemluvim o školním trestu!"

Ticho. Alespoň něco.

,,Teď zpátky "to nejde". Použijte Legilimens na mě, klidně všichni." Studenti nevěděli, jestli si z nich Fletcherová dělá legraci nebo ne, ten slizký had Ulysses se ale nenechal pobízet dvakrát a i bez řádných znalostí kouzlo použil. Lynn tam ale stála a ani se nehla. Nic se totiž nestalo. Sampeyho vystřídalo ještě několik dalších odvážlivců, ale nikdo neviděl ani pikosekundu profesorčiných vzpomínek.

,,To není fér, vy jste se to určitě učila dlouhý roky."

,,Sice to není pravda, ale když jinak nedáte," pokrčila profesorka rameny, švihla hůlkou a otevřely se dveře jejího kabinetu. ,,Profesore Snape, co vy na to?"

Netopýr skutečně sletěl ze schodů, plášť za ním jen vlál a vysvětlil, že lepší studium nitroobrany pro začátečníky nedostanou. Spíš všechny seřval na čtyři doby a po názorné ukázce, odplachtil zase pryč.

Lynn je ale stejně mučila až do zvonění, aby od nich získala alespoň nepatrný odpor. No… mohlo to být daleko horší!

,,Kdo myslel na jejího bráchu?"

,,No já teda ne, ani nevim, že nějakého má." Štěbetali si mezi sebou příslušníci Mrzimoru a Havraspáru, při odchodu.

,,Fletcherová se Snapičem jsou vražedná dvojka, když přišel, tak jsem myslel, že chcípnu, kdyby se do nás pustili najednou!" postěžoval si Ulrich. To ale nevěděl, jak jim dá Severus ještě zabrat na lektvarech. Kdyby mohl, tak si ještě rád zopakuje tu obranu.

Archer to ale neřešil, čim dřív to vypustí z hlavy, tím líp, místo stresů se začal těšit na večer, kdy má něco jako rande.

Přesně v sedm se se svou vyvolenou setkal ve druhém patře u gobelínu s opilým pastýřem a ještě opilejší ovcí, která nacvičuje jakési pochybné baletní vystoupení. A přesně tam začala ta pravá zábava, pořádná honička po chodbách, spousta smíchu, škytavka a osahávání, za které by v Americe už byli dávno u soudu.

Zrovna v tom nejlepším, kdy to pískle, s kterým Nick řádil jako černá ruka, mělo hlavu u podlahy a nohama zběsile kopala ve vzduchu, se na konci chodby objevila Lynn Fletcherová a zarazila se na místě. Nejdřív nevěděla, jestli se ocitla v hodně špatném snu anebo se připletla do vraždy. Nakonec z toho nebylo ani jedno. Když Nick profesorku zpozoroval, tak holku postavil zpátky na zem a ta se za něj schovala. Archer jako pravý ochránce ji i bránil rukou, pro případ nebezpečí.

Lynn to moc neřešila a znova se dala do kroku. ,,Od toho je společenka nebo prázdná učebna, chytit vás Megoška, tak vám napaří trest, až zčernáte," varovala Nicka. ,,Ahoj, Sherri," pozdravila prvačku s dlouhými černými vlasy z Mrzimoru, která se ještě pořád bojácně schovávala za Archerem a tak rychle jako se objevila zase zmizela.

Jakmile po Fletcherové nebylo nikde ani památky, tak Nick ucítil, jak ho Sherri tahá za tričko, poplašeně se na ni podíval. ,,Myslíš, že nám dá trest?" špitla.

,,Kdyby nám ho chtěla dát, tak už to dávno řekla," usmál se Nick a vrátil se zpátky k předešlé činnosti, tentokrát začal s osvědčenou praktikou - lechtání. Sherri se snažila utéct, ale kam se malá holka hrabe na dospělého kluka. Těsně před večerkou ale jejich "hrací hodinka" skončila a skočili na večerní sváču do kuchyně, než Nick Sherri doprovodil na kolej. Teď už jen vyřídit poslední věc.

,,Dále," ozvalo se tlumeně z kabinetu.

,,Jestli chcete dát někomu trest, tak mě, Sherri za nic nemuže," spustil zmijozelák sotva otevřel dveře. Alespoň ví, co je to správný nástup.

,,A proč bych to dělala?" nechápala Fletcherová a přešla k tomu hrdinovi blíž. Možná to nebyl zase tak dobrý nápad, když je oproti ní hora, takže si pomalu láme vaz, ale to už je jedno, doma je na tom stejně, už si zvykla. ,,Podle mejch měřítek jste nic nedělali. Trocha legrace ještě nikoho nezabila. A jestli seš na mladší, tak si posluš, mě do toho nic není."

,,Co? Ne! Merline! Fuj!" oklepal se Nick zhnusením. ,,Je to moje sestra," zaprskal a uvědomil si, co řekl až moc pozdě.

Lynn až zalapala po dechu.


,,Nemužu snad mit sourozence? Navíc z Mrzimoru?" snažil se z toho nějak vybruslit.

,,To ne, spíš mě překvapuje, žes mi to řek."

,,Překvapuju sám sebe, neví to ani UK, tak proč to sakra vykládám vám?" čílil se a nejradši by si okamžitě naflákal. ,,Trest dejte mě, Sherri vynechte."

,,Nicku," vyprskla Fletcherová smíchy. Pozorovat ho byl vážně zážitek, zvlášť když začal chodit sem a tam. ,,Klid, nikomu trest dávat nechci."

,,Tak proč jsem tady?"

,,Střílim od boku, ale abys jako správnej starší brácha dával bacha na sestřičku? U nás to tak alespoň funguje."

Zmijozelák se zamračil, ale nic neřekl. Na lepší vysvětlení by stejně asi nepřišel. ,,Asi bych měl jít…"

,,Asi jo."

Přešel ke dveřím, ale když sahal po klice, tak se ještě otočil, že něco řekne. Nakonec to nechal plavat a vyšel na chodbu, kde si stoupnul přímo do cesty školníkovi a jeho pytli chlupů za zadkem, čímž je míněna paní Norrisová.

,,Je po večerce! Co děláš po chodbách? Okamžitě tě nahlásim kolejnímu řediteli!" prskal školník tím svým vychlastaným skřípavým hlasem. Jako hororová postava by byl úplně ideální!

,,Pane Filchi, omlouvám se, je to moje vina, protáhl se nám trest," vykoukla zpoza dveří úča.

Školník jakmile ji spatřil, zúžil svoje už tak maličká očka a našpulil rty. ,,Fletcherová! Můžeš si bejt profesorka, ale na mě si nepřijdeš, moc dobře si pamatuju ty tvoje vylomeniny!"

Lynn se jen usmála a vyšla na chodbu. ,,Pane Filchi, s někým si mě musíte plíst. Od vylomenin tady byli jiný experti."

,,Tys to byla!"

,,Dokažte to!" pronesla Fletcherová ledově s úsměvem a bojovně vystrčila bradu, jenže ten starý plesnivý dědek měl smůlu, důkazy nikdy neměl, tak se radši odšoural.

Nick to celou dobu sledoval a nějak nevěděl, co si o tom myslet. ,,Vy jste byla neoficiální člen Pobertů?"

,,Sypej."

,,Ne, vážně…"

,,Vážně zmiz," usmála se Fletcherová a s kývnutím hlavou do strany Nicka poslala do pryč. Hned na to třískla dveřmi od kabinetu. ,,Ts, Poberti, takový žabaři!" brblala si dotčeně. Navíc když pánové Náměsíčník, Tichošlápek, Dvanácterák a Červíček absolvovali Bradavice, tak ona teprve nastupovala, naštěstí neměla ani šanci ten hrůzostrašný zážitek zkusit na vlastní kůži.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 5. září 2014 v 22:29 | Reagovat

vůbec, ale VŮBEC, se mi nelíbí, že jsem se u téhle kapitoly rozbrečela, protože ty prostě musíš zmínit profesora z Padavky 1 =o(
ovšem musí se ti nechat, že jsem se i zasmála, i když musím přiznat, že mi tahle kapitola přišla taková vážnější, ale možná se mi to jenom zdá
Nick má sestru? yep, I'm surprised :-D
úplně jsem si ale zamilovala část se Snapem a netopýrstvím :-D

2 Elena Prescott Elena Prescott | Web | 6. září 2014 v 0:45 | Reagovat

Začínám tu Fletcherovou mít docela ráda, a to jsem měla pocit, že k tomu nikdy nedojde.. ;)

3 Seryn Seryn | Web | 14. září 2014 v 10:53 | Reagovat

no budu si to muset přečíst ještě jednou uplně celé, protože občas mám výpadky paměti :-D ale jinak kapitola skvělá, Snape s Fletcherovou ať jim to dají hezky sežrat ještě několikrát, takový flákači, vůbec se nepřipravovat na hodinu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.