CHAPTER TWELVE

19. listopadu 2014 v 19:22 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
...


Dalších pár týdnů uplynulo a Nick dostal další z dlouhé řady trestů. Fletcherová už ani nečekala, že by za ní přišel někdo jiný než Archer, ale i tak už ze setrvačnosti zahalekala dále, když zaslechla klepání na dveře. No jo, jenže nikdo nevcházel a papírek, co napráská, kdo otravuje a s jakými úmysly nikde. Blondýně nezbývalo nic jiného, než přejít ze svých "soukromých komnat" do kabinetu.

,,Pane profesore, děje se něco?" mračila se, když spatřila Přízrak ze sklepení, jak zírá z jednoho rohu futer do druhého a Lynn si evidentně nevšímal.

,,To je…" začal Snape jako ve snách a snažil se prostrčit ruku neviditelnou bariérou, bez úspěchu, ,,...velice zajímavé. Co je to?"

No neke, Sev všeználek něco nezná? Tak to je gól! ,,Celej kabinet je pod několika ochranama. Zrovna tohle je Stínová hradba," založila si Fletcherová ruce na prsou dostatečně daleko od dveří, být v blízkosti bradavického Netopýra není nikdy dobrý nápad, rád útočí zezadu.

,,Hm?"

,,Řekněme, že příznivci určitý hadí značky se sem nedostanou, ani kdyby se na hlavu stavěli," narážela blondýna na Znamení zla na Snapeově předloktí. ,,Když jste tady byl minule při hodině, tak byla dole, pro případ, že vás napadlo, jak jste se dostal dovnitř."

,,Ah, chápu. A další? Mluvila jste o několika…"

,,Tak třeba Zlodějova zhouba."

Severus se usmál, což je v jeho případě vždycky špatně. ,,Odhalujete nekalé úmysly studentů, moc dobré," uznal.

,,O kouzlech mužem prodrbat klidně celej večer, ale kvůli tomu tady nejste, že ne?"

Přízrak ještě chvíli obdivně sledoval dveře, ale pak jako kdyby se nad ním rozsvítila žárovička. ,,Ne, to vskutku ne. Poslal mě pro vás ředitel."

,,Ježiš, co zas chce?" protočila blondýna očima a položila řečnickou otázku, na kterou Sev odpověděl i tak.

,,To bych taky rád věděl, tak kdybyste ráčila a šla se mnou…"

,,Hm, tak moment," řekla Lynn a zmizela zase zpátky do svého pokoje, kde prováděla nikdo nechce vědět co. Snape se dál věnoval zkoumání bariér a snažil se odhalit, co další tam ta mrcha má, naneštěstí se tomu nemohl věnovat moc dlouho, protože byl vyrušen.

,,Chytáš si pavouky do sbírky? Tak to přijď někdy na kolej."

,,Nemám zájem, děkuji," odsekl Sev Nickovi, který měl podivuhodně dobrou náladu. To se zhulil? ,,Mohu ti pomoci?"

,,Ne, jdu za Fletcherovkou. Kde je?"

,,Asi si upravuje make-up," zaprskal Sevie znechuceně. Nejradši by už měl všechno z krku, ale né, musí čekat, až se ta nádhera našlechtí.

Nick se zamračil. Zaprvé nechápal, proč by se jeho profesorka malovala na noc a zadruhé mu hlava nebrala, jak by si mohla začít se Snapem po tom, co ho vždycky tak shazuje klidně i na veřejnosti. ,,Když už je o ní řeč, tys jí učil?"

Snape neochotně s nakrčeným "nosíkem" přikývl.

,,V který koleji byla?"

Netopýr povytáhl obočí a otočil se na Archera, co se tvářil jak dítě před Vánočním stromečkem, svítily mu očíčka nedočkavostí a doufal, že se konečně dozví to, na co chce znát odpověď každý bradavický student. ,,Neřekla vám to?"

,,Ne, to bych se víc dozvěděl od hluchoněmýho analfabeta po mozkový obrně, než aby konečně vyklopila, kam patřila. A to se to z ní snažíme vytáhnout už od začátku roku, zatim každej bezúspěšně."

,,V tom případě… se snažte dál," zatvářil se Snapič tajemně, vzápětí ale výraz změnil na zděšený se špetkou nechápavosti.

Z profesorčina pokoje vycházel hustý šedivobílý dým a o pár vteřin později i Fletcherová, která si dramaticky párkrát odkašlala. ,,Dobrý, mužem vyrazit," ušklíbla se, z ramena si oprášila šedé cosi a dělala, že se vůbec nic nestalo. ,,Tvůj trest se ruší, vyžeru si ho sama," poinformovala pošklebujícího se Nicka, když si ho všimla stát hned vedle jeho kolejního ředitele.

,,Trest? A za co je to tentokrát?" zajímal se Sev.

,,Archere?"

,,Zapomněl jsem udělat úkol," zabrblal.

Severus nedůvěřivě přimhouřil oči do maličkých škvírek, něco mu na tom smrdělo. ,,Ty úkoly nikdy nezapomínáš!"

,,Jednou se to holt stát muselo."

,,O tom si ještě budeme muset vážně promluvit a něco s tím udělat," vyhrožoval Netopýr.

,,Budete se tady dohadovat jako dvě holky nebo jste skončili? Já klidně počkám." Ani jeden nic neříkal. ,,A co ty? Chceš snad náhradní trest?"

,,Né!" vyplašil se Archer a ruce dal v obranném gestu před sebe aneb odstup Satane.

,,Tak co tady ještě děláš, plav!" Než napočítala do dvou, tak byl zmijozelák v trapu, teď už se jen zbavit Snapea s Brumbálem, to bude ještě švanda.

No na ředitelovy obvyklé půldenní proslovy se ten večer ještě držel dost při zemi a za půlhoďky narychlo svolanou poradu rozpustil. Kdyby se ale někdo ptal, o čem vlastně byla řeč, tak by z nikoho nedostal kloudnou odpověď. Jo, až taková to byla nuda. A aby toho nebylo málo, tak Lynn cestou do kabinetu narazila na holku, které bylo na první pohled pekelně šoufl. Sice toho už měla taky plné kecky, ale odvedla ji na ošetřovnu, ať se Poppy taky jednou snaží a pořád jenom nelelkuje. Když se zrzka pustila do díla, tak Fletcherová šla a odchytla si prvního zelenolímečkáře, kterého potkala.

,,Seženeš Archera ze sedmáku a řekneš mu, aby okamžitě naklusal na ošetřovnu, jinak tě až do konce školního roku budu zkoušet i z látky, kterou jsme ještě neprobírali. Máš na to patnáct minut."

Zmijozelák v tu chvíli ani pořádně nevěděl, čí vlastně je, ale přikývl a tryskem zmizel. Svůj úkol ale splnil a Nick dorazil přesně na čas, samozřejmě si neodpustil znuděný výraz a kousavou poznámku.

,,Takže ten trest stejně bude?" ptal se sotva rozrazil dveře.

Blondýna jen zavrtěla hlavou, ukázala na nejbližší postel a odešla.

,,Sherri?" kulil Nicholas oči a polilo ho horko, když viděl jak jeho malá sestřička vypadá.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 20. listopadu 2014 v 20:44 | Reagovat

hele, mě by taky zajímalo, ve které koleji slečna profesorka byla (doufám, žes to tam nikde nezmínila, protože to už si stejně nepamatuju :-D)
chudáček Sherri =o( doufám, že tam příště bude trochu (víc!) starostlivého brášky Nicka ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.