kapitola 57.: Příště buď radši zticha!

10. listopadu 2014 v 14:31 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Bez komentáře.


O nějakou dobu později…

Dani sebou z ničeho nic začala házet a všemožně se tvářit, to, že se jí potilo čelo snad ani netřeba zmiňovat. Oliver se ji snažil probudit ale marně, že by to kouzlo totálně zvrtal? Pak se najednou vymrštila do sedu a oddechovala, jako kdyby uběhla maratón.

,,Co je?" zděsil se Wood a pořád stál nad Dani.

,,Co? Nic…" mlžila blondýna, když zpozorovala, kde se nejspíš nachází a kdo tam s ní je. ,,Co se stalo?" dělala debila s náhlou ztrátou paměti. Wood si lehce oddechl, že se nejspíš nic neděje, ale sedl si vedle ní na gauč a čučel jí přímo do očí. ,,A kruci, to se bude asi pěkně blbě lhát," pomyslela si modroočka. Oliver jí ve zkratce pověděl o tom, co vyváděl, když ji našel na chodbě.

,,Jak dlouho jsi mě nechal spát?"

,,Jak dlouho jsem tě nechal?" doslova vyjekl překvapeně. Si snad myslí, že ji budil schválně nebo jako co? ,,Já bych tě klidně nechal spát až do rána, ale asi po hodině jsi sebou začala škubat," uvedl vše na pravou míru.

,,Už po hodině? Ajaj."

,,Ajaj? Ajaj? To je jediný, co na to řekneš? Ježiš," nervově se "zhroutil" Oliverek, lokty se zapřel o stehna a obličej schoval do dlaní, tohle na něj bylo nějak moc.

,,Ehm… no tak ti děkuju, žes mi zachránil kůži, teď už se asi půjdu zase procházet," řekla Acklesová, ale nejspíš měla radši držet zobák zavřenej. Wood okamžitě zareagoval.

,,Co? Jsi se dočista zbláznila? Žádný takový! Lehnout a spát!" prohlásil hlasem, který nesnesl odpor. ,,A žádný protesty!" dodal, když viděl, že se Dani chystá něco namítnout, tak jako vždycky.

,,Ale no tak, Woode…"

,,Ticho! Lehnout a spát!"

Horší bylo, že si všiml, že se Acklesová snaží vstát, a tak udělal něco, co vážně nečekala, donutil ji si lehnout a aby neutekla, tak si lehl vedle ní a přehodil přes ni ruku. Zmetek, to má všechno promyšlený, ne? Bohužel má Wood mnohem větší sílu než Dani, takže by s tím stejně moc nenadělala, a tak musela poslechnout, i když nerada.

,,Už spíš?" zeptala se blondýna jen tak, "aby řeč nestála". ,,Je tady totiž menší problém," začala opatrně, co kdyby už spal a ona ho probudila místo toho, aby mu nějakým záhadným způsobem zdrhla.

,,A jakej?" zeptal se Oliverek a otevřel jedno očko, ale pořád ji nepouštěl, chuj jeden.

,,Jen ten, že dneska už s největší pravděpodobností neusnu."

Nebelvírský famfrpálový kapitán na ní celou dobu koukal jako na mimozemšťana, ale pořád dával najevo, že ho to nezajímá, má lehnout a ani se nehnout. Taky vám to přijde jak na psa?

,,No, tak jo no," kapitulovala nakonec, zase si lehla, ale hubu nezavřela, to by bylo zase moc snadný. ,,Ale ráno mě necháš jít," podala si podmínku…

,,To si ještě rozmyslim," odpověděl Wooďas, zavřel očko a zaculil se.

Po pár minutách Dani uslyšela pravidelné oddechování, takže jí došlo, že náš svalnatý přítel spinká jako miminko, sice mu chtěla pláchnout, ale to by ho zase vzbudila a to nechtěla, protože by ji tak stejně nenechal odejít, a tak jí nezbývalo nic jiného, než zůstat tak jak byla, což bylo zčásti špatné rozhodnutí… pomalu se jí taky klížila víčka, a to je hodně divný, když normálně nemůže spát, ale to teď neřešme. Pravidelný tlukot Woodova srdce ji dokonale uspal. To je docela v háji, za celý rok naspala maximálně dvě hodiny za den a když už se probudila, tak znova nikdy neusnula, ale teď si najednou přijde tenhle fešák a všechno je jinak? Co se to do háje děje? Jonathan Kent vyhrál volby nebo jako co? To je nějaký divný, za to určitě můžou ty Bradavice a to všechno kolem.

***

Ráno, když se Dani probudila, ten pacholek už byl vzhůru. ,,A pak, že neusneš," byly jeho první slova a usmíval se jako blbeček.

,,Co? Jak? To… do háje!"

,,Normálně se po ránu tak zadrháváš?" poškleboval se svalovec.

,,Ne, normálně po probuzení pár hodin nemluvim," hnedka ho hezky zchladila. ,,Ale to není možný! Co se to sakra děje?"

,,Co myslíš?"

,,No to, že jsem spala. Kolik je?" ptala se, protože jí pravděpodobně někdo jen o pár centimetrů dál čórnul hodinky.

,,Něco po desátý," odpověděl Wood nezúčastněně, debata o čase ho nějak nebrala. ,,Cos večer myslela tím, že neusneš? A proč jsi sebou tak házela?"

,,Dlouhá historie, řeknu ti to někdy jindy," mávla nad tím rukou a zamumlala si: ,,Anebo taky nikdy!"

,,Takže to nemělo nic společnýho s tim, jak jsem tě našel? Nebo je to taky dlouhá historie a neřekneš mi to?"

,,Né, tohle už tak dlouhý není," poinformovala ho blondýna.

,,A?"

,,Co a?"

,,Ježiš," protočil svá hnědá očka. ,,Řekneš mi to teda?" zeptal se nakonec.

,,Ale jo. Dráček poslal Parkinsonovou k vodě, ta se namíchla a chtěla ho uřknout, jenže on se tomu vyhnul, kletba prosvištěla chodbou, kde později narazila do mě, stačí? Celkem sranda, když nad tim teď tak přemejšlim," na chviličku se zamyslela, ale moc dlouho jí to nevydrželo.

,,Celkem sranda? To si ze mě utahuješ?"

,,Z tebe? To by mě ani nenapadlo," ujistila ho blondýna a snažila se konečně vymanit zpod jeho ručky, jenže to by nesměl být obdařen takovou silou… ty steroidy se vážně budou muset zakázat, jinak mu to ještě poškodí… zdraví.

,,No tak to zkusíme jinak," pomyslela si. ,,Oliverku, nechtěl bys mě už konečně pustit?" nasadila ten nejlíbeznější hlásek, který ji kvůli takovým a podobným situacím Luc učila, jenže ho už asi tak čtyři roky nepoužívala a když ho používala, tak to bylo asi jen jednou nebo dvakrát a navíc z legrace a ta nedostatečná praxe se teď prokázala.

,,Jak jsi to uhodla, že nechtěl?"

,,A to jako proč?" vyjela na něj.

,,Protože bagr!" odpověděl jednoduše.

Acklesová neměla slov... naštěstí ne na moc dlouho. ,,Hej, to je moje hláška! Kdes k ní přišel?"

Na to neodpověděl, jen se zašklebil stylem já nic, já famfrpálista.

Když nevyšlo tohle, tak se rozhodla zkusit i jiné možnosti. ,,Kde mám hůlku?" zeptala se a začala se rozhlížet okolo, teda jen tam kam z pozice ležmo viděla a to nebylo zrovna moc daleko. ,,Sakra, v pokoji!" vzpomněla si po pár "okružních jízdách". ,,Půjčíš mi svojí?" zeptala se opět přeslazeným hláskem.

,,No, myslim, že ne."

,,A proč ne? Slibuju, že ti ji nezlomim," dušovala se.

,,Protože bys zdrhla!" obvinil ji.

,,On fakt nebude blbej, ale už by moh přestat," mumlala si česky.

,,Jestli mi nadáváš, tak ti to stejně nepomuže!" zašklebil se a zablýsklo se mu v očích, skoro to až vypadalo jako malá bouřka, ale ona se teprve dostávala k tomu nejlepšímu.

,,Potřebuju si přidělat ty knoflíky, kterýs mi pravděpodobně "odborně" odpreparoval. Tak mi prosím půjč ten svůj kus dřeva," požádala ho, když ji napadla spásná myšlenka, a to když jí nějak zavánělo na hrudník.

,,Ehm, ne! Jo a mimochodem pěkný prádlo," šklebil se.

,,Úchyle!" zaškaredila se na něj a praštila sebou zpátky vedle něj, což byl špatný nápad, jak se později ukázalo. ,,Seš děsnej!"

,,Jo, ale stejně ti to nevadí," zašklebil se sebevědomě.

,,No, právě v tuhle chvíli mi to neuvěřitelně vadí!

,,Budeš ještě dlouho imitovat nasranýho křečka?" zeptal se s ledovým klidem po několika vteřinách naprostého ticha a klidu.

,,Jak imitovat? Já jsem! Krucinál a kdes vzal zase tenhle termín?" nadávala.

,,Ále, prošel jsem rychlokurzem."

,,Budu si muset pořídit příručku těch nejškaredějších kleteb, který existujou. Luc se má na co těšit!" brblala si bloncka. Pak ještě asi minutu v kuse nadávala a doufala, že tak zabaví Woodův mozek a následně mu bude moct bleskově zdrhnout, jenže to se nějak nepovedlo. Sice bojovala jako lev, ale přeci jen proti jeho hbitým svalnatým rukám to nestačilo. No nakonec skončila tak nějak pod ním, což bylo… jak to jen říct… nevýhodné a to hodně!

,,Kde máš Ridera?" ptal se Potty Luc, když se svalila na křeslo naproti němu. Nebylo žádným tajemstvím, že sbalila toho nejvíc sexy blonďáčka na škole. Soráč Draku.

,,Řikal, že si jde zaběhat a pak posilovat nebo co," odpověděla bruneta znuděně. ,,A proč ty nejsi venku s… jak se to jmenuje? Changová?"

,,Nejspíš se někde oblejzá s Diggorym. Včera jsem se s ní rozešel."

Po tomto faktu Luc doslova spadla čelist a nebyla s to si ji vrátit zpět do původního stavu. Asi až po minutě se jí to nakonec povedlo, ale dalo to zabrat. ,,Neřikej, že ti taky pořád vyprávěla o svym bejvalym?"

Potty zakýval hlavou a začal si vylévat srdíčko, ale schválně se nikdo další nedozví, co to mlel, protože by si zkazit pověst tím, že je horší než holka. Při tom jak to jen říct… plodném rozhovoru se k Pottymu a Luc na minutku přifařili Hermiona s Ronaldem, kteří se na sebe nehorázně lepili, až se z toho Luc zvedl kufřík asi jako Dani, kdysi ze Snapea, a to už viděla i horší a odvážnější párečky se oblejzat, ale tohle bylo nějak moc.

,,No, tak my zase půjdeme, máme na práci ještě jednu věcičku," "omlouval" se Ronánek, že je musí opustit. Luc svítalo o jakou "věcičku" se jednalo podle toho, jak se Mia debilně tvářila. Potty by to nepochopil, ani kdybyste mu to řekli na férovku, ty rozcuchaný vlasy asi holt brání jeho mozečku se zapojovat alespoň minimálně, co se dá dělat, je to prostě blb…

***

,,Nedívej se na mě takhle!" nadávala Dani ještě celá udýchaná z "rvačky" Woodovi.

,,Tak jo," souhlasil Oliver a pohled změnil, ale pořád se díval nějak divně.

,,O co ti jde?"

,,Mě? Znáš to, řešim, jaký bude dneska asi počasí. Myslim, že bych šel zase udělat cáky cáky, když by na mě někdo zezadu promluvil," ušklíbl se nebelvírský kapitán.

,,Hej, za to si můžeš sám! Máš poslouchat! Já ti řikala ,bacha, ať tam nezahučíš'," dobírala si jisté nedávné vyděšení, které skončilo Woodem v jezeře.

,,No právě," protočil oči.

Dani mu tam pěknou chvíli vedla dlouhý a únavný monolog nadávek, až to chlapec nevydržel.

,,Můžeš přestat alespoň na chvilku mluvit?"

,,Ne, nemužu!"

,,Proč?" povytáhl obočí.

,,Protože mě mluvení baví nejvíc, když se nudim, někdo mě štve, nebo když na mě někdo už minimálně půl hodiny leží, drží mi ruce za hlavou a přitom se pitomě culí," vysvětlila mu.

,,Že jsem se ptal, co?" řekl Wood naprosto vyčerpaně, ale Dani pusa pořád jela, buď nadávky nebo nápady jak vydekorovat místní vzdělávací ústav - což mimochodem ukradla Luc, která o tom párkrát mluvila - anebo zvažovala hromadu alternativ, jak se konečně osvobodit z Woodova sevření. Byly tam samé bolestivé způsoby, ale ani jedna alternativa se mu nelíbila. Acklesová byla zklamaná, si s tím vymýšlením dala takovou práci a milostivý pán ohrnuje nos, tsss.

,,Ty vážně nezmlkneš," konstatoval Oliver a snažil se tak o alespoň nepatrnou přestávku v jejím monologu, ale to se mu moc nepovedlo, prostě mu odpověděla: ,,Ne!" a mlela dál jako o život.

Wood to ale nevydržel, asi toho měl už vážně plné kecky a aniž by se modroočka nadála, tak už měla jeho mlsný jazýček ve svých ústech. No teda kdo ví, jestli ho má mlsný, zatím ho viděla "sežrat" v podstatě cokoliv, co mu přišlo pod ruku, ale to je takový nepodstatný, takřka nepostřehnutelný detail, že. ,,Nedalas mi jinou možnost," ospravedlňoval se ten famfrpálový cvok, zatímco Dani dělala, že tam není, což se moc nedařilo. ,,Ale, copak? Že by ti došly slova?" provokoval a Dani pořád mlčela, ale když si jí celou dobu prohlížel, tak to nevydržela.

,,Ne, ale nechci riskovat, že to uděláš znova."

Wood se jen zašklebil. ,,Tak to máš smůlu," a udělal to samé, co před chvílí.

,,Haló, tady dole! Já chci dejchat - taky jednou." Ne, to nebyl Dobby, který by zaskočil na návštěvu, to by byla Dani, kdyby mohla mluvit.

***

,,Nejdem na oběd?" zeptal se po vyčerpávajícím rozhovoru Harroušek.

,,Kolik je?"

,,Bude dvanáct," odpověděl Potter jednoduše.

,,Už? Vždyť před chvílí bylo teprve deset. S tebou se budu bavit častěji při hodinách, aby to rychle uteklo," zašklebila se na rozcuchaného mladíka Padalecki.

,,Beru tě za slovo," S tím se zvedli a zamířili do Velké síně na hamů papů. Cestou zase krafali a něčemu se smáli, většinou to byly historky o hádkách Mii a Ronika, nebo Daniiny debilní výmysly. Proč mu nevyprávěla o své kolekci kluků, je sice záhadou, ale zase ne tak velkou… by chlapec asi hodně čuměl na drátky, že by si musel zajít na oční, ušní i psychiatrii, jestli náhodou nemá halušky.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 10. listopadu 2014 v 22:52 | Reagovat

ježiš, já tuhle kapitolu miluju! :D
jsem ráda, že jsem se dočkala, že Oliver políbil Dani, aby jí zabránil v mluvení :D vážně jsem se začínala bát, že to neudělá, protože u tebe člověk zkrátka nikdy neví :D
a doufám, že vztah Dani a Olivera se bude vyvíjet nějakým zajímavým směrem ;o) anebo nezajímavým, ale prostě ať jsou konečně spolu...akorát doufám, že jim pokrok nebude trvat dalších 50 kapitol...
hele, jak je možný, že Cedric žije, když Harry chodil s Changovou? jako ne, že by mi to vadilo, protože Cedrica jsem měla vždycky ráda a Changovou teda ne, ta by se mohla "ztratit" v Zapovězeném lese (co ty na to? ;o) ) :D

2 Elena Prescott Elena Prescott | 22. listopadu 2014 v 14:31 | Reagovat

Oooh, ten Oliver je tak.. k sežrání! :D V jeho případě by takové omezování lidí v mluvení mělo být častějším jevem. ;)

A Potter projednou nezachraňuje, ale spíš potřebuje zachránit, takže plusvé body. :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.