kapitola 59.: Neoblíbené téma...

12. února 2015 v 23:49 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej


Wood je díky bohu kádr a už tetko neřešil, naneštěstí vytáhl ještě něco mnohem horšího, než byla ta skvrna inkoustu pod kůží.

,,Proč se mnou vlastně nechceš chodit?" vyhrkl naprosto nečekaně. ,,A s bagrem na mě nechoď," dodal, když už se Acklesová chystala k okamžité odpovědi, ale tím jí regulérně vypálil rybník, takže se jen zaraženě dívala na protější sedačku a snažila se co nejrychleji vymyslet nějaké alternativy únikových odpovědí, jen aby se vyhnula pravdě. Asi těžko by mu na férovku řekla ,,Abys neskončil jako ten před tebou." že jo?!

,,Seš moc mladej a se zajícema nechodim," plácla první kravinu, co jí přišla na mysl.

,,Blbost," pochyboval Wood naprosto oprávněně. ,,Kdy máš narozky?"

,,Třicátýho března."

,,Hm, tak to bychom měli, tohle neberu. Jsem totiž starší."

,,Co?" vyjekla blondýna zděšeně. Tak dobrá výmluva a on ji takhle smete ze stolu? Že se nestydí!

,,Já je mám patnáctýho," prohlásil Oliver a nasadil úsměv vítěze.

,,Jsem vážně v kelu! Teď, babo, raď. S famfrpálistama to asi bude těžký," nadávala si Acklesová v duchu a pak jí to trklo. Famfrpál. ,,Milenecký pletky v týmu by nebyl dobrej nápad. Kdybysme se rozešli, tak to odnesou všichni, to už tady bylo mockrát."

,,No tak tě vyrazim z týmu a hotovo. Jsem kapitán, takže si to můžu dovolit."

,,Nezapomeň že přesně za tejden se hraje první zápas. Pochybuju, že bys do tý doby dokázal sehnat někoho, kdo by se s holkama stihnul sehrát. Copak už si nevzpomínáš na ten tvůj slavnej konkurz?" uzemnila ho Dani a hodnou chvíli si myslela, že mu utnula tipec, protože bylo ticho. Omyl! Woodovi se pak na tváři objevil spásný úsměv a řekl: ,,Tak se nerozejdem a je to." Ano, vážně inteligentní myšlenka, jen co je pravda.

Dani vyprskla smíchy, myslela, že už neexistuje nikdo, kdo má takové koňské nápady, evidentně se mýlila. ,,Jasně, a jak to chceš asi zařídit? To se přece nedá."

,,Však já už si nějak poradim," usmál se Wood a založil si ruce na prsou. Opravdu to vymyslel skvěle… nebo si to alespoň sám myslel. Bohužel to nebyl konec, jeho ukecávání probíhalo další půl hodinu, kterou Dani trávila spíš popíjením Medvídkovy whisky, která se tam vzala kdoví jak. Dokonce si i pomyslela, že mu snad na tu celou opičárnu kývne a že se s ním klidně bude oblézat třeba i oficiálně a veřejně, jen když už dá pokoj. Naštěstí alkohol hrál v její prospěch, oba se opili jak dogy a usnuli spolu na neznámé obří posteli v takovém prazvláštním propletenci všech končetin. Vidět to někdo, tak si musí klepat na čelíčko. To by normální člověk nevymyslel.

První se probudila Ackleska, ale rozhodně to nebylo nejpříjemnější probuzení, co kdy zažila. Hlava ji neskutečně třeštila, takže oči otevírala spíš jen tak napůl, ale i tak, kam její oko dohlédlo, viděla samé prázdné flašky od alkoholu. Jakmile si uvědomila, kde je a co se asi tak děje, tak se začala vyprošťovat z Woodova sevření. Vzhledem k tomu, že byli oba plně oblečení, tak usuzovala, že se v noci nic moc nedělo. Nebo v to alespoň pevně doufala. Nepamatovala si totiž ani tůt.

S hlasitým žuchnutím sletěla na podlahu. Krevní tlak jí vyletěl do astonomických výšin jak se lekla, že probudila svalouše vedle sebe. Ten se jen zavrtěl a spinkal si klidně dál.

Dani si s úlevou otřela pot z čela a vydejchávala to, jako kdyby si dala zase sprinta po Bradavicích. To by vážně chtělo Anti-ethanol, pomyslela si a o tři metry dál se najednou zjevil krb s vymoženostma na kotlík a vedle něho všechny přísady, co byly potřeba, včetně náčiní a postupu.

Ackleska nečekala na nic a rychle, teda spíš jak jí to mozkovna a žaludek dovolovali, se k tomu přesunula a začala s přípravou. No jo, jenže to bude páchnout a Dani jaksi nemá s sebou hůlku, kterou by mohla udělat proti-zápachovou bariéru. Tak se musela vrátit k posteli a tiše jako myška a hlavně s obratností kolibříka Wooda okrást o jeho vlastní hůlku, kterou měl naštěstí v zadní kapse, kde byl dost dobrej přístup. Naštěstí, jinak by byla bloncka v háji.

Jak se mu povedlo si jí nezlomit, když spal a já vedle něho? Nechápala. Chlastat začali někdy kolem poledne a teď je deset večer. To se jako za celou dobu nepřekulil na druhej bok nebo jsou ty Ollivanderovy hůlky tak nezničitelný?

Nakonec tuhle záhadu hodnou Věřte-nevěřte Acklesová neřešila, když usoudila, že s mozkem opájenym alkoholem... nebo spíš odmašťovačem motoru... stejnak nic nevymyslí.

Asi za hodinu bylo dílo dokonáno, takže si Dani ihned nabrala a vypila. Byl to hnus fialovej a to doslova, když se ten Anti-ethanol ve výsledku zbarvil do fialova. Za dvě minuty už bylo vše v klídku, žádná bolest hlavy, ani taková příšerná nevolnost, jen menší, ale to se dalo čekat. Už jen doufat, jestli se jí nepodařilo udělat jed.

Ale co, aspoň jsem to na sobě vyzkoušela. Když se otrávim, aspoň dá Wood pokoj. Pomyslela si. Pro sychr Dani napsala závěť a varování pro Wooda, aby to nepil, kdyby to byl vážně jed.

Za tři minuty to měla hotový, ale nechtělo se jí spát, tak se šla podivat, jak je na tom Wood. Vypadal, že pořád chrní. Nic ho pravděpodobně nevzbudí, když se neprobudil díky Dani. Ta se totiž při spaní vždycky škube. Možná by ho neprobudil ani výbuch bomby hnojůvky, což je dost velká pecka. Rezavý dvojčata Vízlánci to už několikrát názorně předvedli. Filcka po jejich útoku chodbu musel uklízet tři dny, takže všichni chodili pozdě na hodiny, protože se tam nedalo projít a hlavně tam bylo nečuchatelno...

Pozorovat někoho tak fešného a svalnatého jako je Wood, je sice pohled jen pro vyvolené, ale to Dani vůbec nezajímalo. Proto znova použila Woodovu hůlku, přistoupila k oknu, které se zjevilo před pár sekundami, otevřela ho a potichu, ale srozumitelně řekla: ,,Accio Tichošlápkovy triumfy a prohry, od prvního roku studia po současnost."

***

,,Hermiono? Nebude ti vadit, když otevřu okno? Je tady nějak nedejchatelno a z tý Ronaldovy voňavky se mi zvedá žaludek," ptala se Luc Hermiony, která byla zabraná do nějakejch svejch poznámek.

Když Mia nereagovala a Luc zahlídla část nadpisu Miina čtiva "skřet něco", tak vzdala další pokusy o upoutáni její pozornosti a okno otevřela tak jako tak. Hnědovlasá Češka ani nedosedla do křesla a z pokoje oknem vyletěla černá knížtička, která byla pečlivě zachrutá v Daniině bordelu ve skříni, takže reakce Luc - vyděšeni, byla na místě. Obzvlášť když ji ta knížka málem trefila do hlavy, když odlítala.

,,Žádný knížky dneska!!!" zanadávala nevěřícně Padalecki a dál to neřešila.

Radši si vzala Colea na klín a ten vrněl jak motorek, když ho drbala za ušima. Hůlkou si zprovoznila plyšáka v podobě kačera Ronalda, co vyhrával všechny její oblíbený pecky od Eve 6, Breaking Benjamina a pár Linkošu se taky stavilo a přitom přemejšlela o bejkárnách, který budou za pár dní aktuální, aniž by to předem tušila...

***

Na Daniině frontě se víc nedělo. Jen se u krbu, kde původně tvořila "jed", zjevilo pohodlný houpací křeslo, na který odhodila "Tichošlápkův život od A do Z" a asi deset flakónů na lektvary, do kterejch následně napchala "Anti-ethanol". Silně totiž pochybovala, že se tady ožrala naposled a počítala s tim, že Luc na tom nebude o moc líp...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 18. února 2015 v 20:32 | Reagovat

Napíšem to momentálne trošku od veci prepáčte... ale Šílenej :D práve som našla tvoje koment na blogu! A ďakujem! Ani nevieš ako mi vylepšili večer :D

2 Hope Hope | Web | 20. března 2015 v 22:32 | Reagovat

Wood to dobře vymyslel! už jenom proto by mu Dani měla dát šanci ;o) však on se chlapec nedá, on se o sebe dokáže postarat ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.