CHAPTER FOURTEEN

2. března 2015 v 18:52 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Nová postava, člen početný Fletcherovy rodiny na scéně... nemáte začSmějící se


Nový kalendářní rok a všechno se vrátilo zase ke starému. Profesoři si cvakli ve sborovně a odnášeli to studenti, kteří nevěděli kam dřív skočit a co se dřív učit. Nejnáročnější byl jako obvykle Snape, za ním v těsném závěsu McGonagallová a někde na chvostu jim visela Prýtová s Kraťasem, zbytek to buď nehrotil, nebo měl jako Fletcherová nohy nahoře, jelikož obranu se všichni bez výjimky naučili v hodinách a při zkoušení pak byli za hvězdy.

Lynn zase jednou opravovala eseje, co se jí začínaly kupit na stole, že přes ně pomalu neviděla, když se krb rozhořel zelenými plameny a vyletěl z nich ohořelý kus pergamenu. Blondýna to nejdřív moc neřešila, dál si v klidu opravovala a čekala, až jí papírek přiletí až před oči. Jakmile si přečetla jasnou krátkou zprávu, rozšířily se jí oči zděšením a musela si je několikrát promnout, jestli se jí to nezdá. Ne, pořád tam stálo to samé. Dvakrát se nerozmýšlela, popadla hůlku a vyrazila z kabinetu. V tu chvíli ji vůbec nenapadlo, že by třeba měla říct Brumbálovi, že bere kramle, místo toho běžela k bráně.

,,Kam ten spěch?" zajímal se Archer poslední dobou jak jinak než s úsměvem od ucha k uchu a stoupl jí do cesty, takže musela zastavit. Obíhat ho totiž metrovým sněhem by nedopadlo moc dobře.

,,Teď nemám čas. Něco se stalo doma. Musim… musim se dostat za bradavický pozemky a přemístit se," blekotala Fletcherová zmateně a moc by za to nedala, že jí stejně nebylo rozumět a nedávalo to ani smysl.

,,Běžet takovou dálku a na ledě? Blbost!"

Fletcherová nad tím jen zavrtěla hlavou a chtěla zase vyrazit, ale Nickova ruka ji zastavila.

,,Na koštěti to bude rychlejší. Nasedat."

Profesorka si až pak všimla, co Nick drží v ruce, nejspíš si byl z nudy zalétat. Aniž by přemýšlela, tak si za něj sedla a Archer je dopravil dostatečně daleko od hranic školy.

,,Kam se teda chystáme?" chtěl zmijozelák vědět, když zahazoval koště do závěje.

,,Ty zpátky do hradu. Děkuju, žes mě sem vzal, máš to u mě, ale teď musim pryč."

,,Sama a v tomhle stavu? Tak to asi těžko," šklebil se.

,,Nicku, na hádky teď vážně nemám čas."

,,Tak se nehádej."

Fletcherová si jen odfrkla a přestala to řešit. ,,Tak se pořádně drž," řekla nakonec těsně předtím, než ji Nicholas chytil pevně kolem pasu a přemístili se.

Odporné zdlouhavé protahování hadicí bylo konečně u konce a zase stáli nohama na pevné zemi. Nick neměl sebemenší tušení, kde se to vlastně ocitli, nejspíš by to nevěděl, ani kdyby na všem nebyly haldy sněhu a nezkreslovalo by to tak celou scenérii. Lynn ho ale nenechala kochat se novým prostředím, místo toho ho popadla za ruku a táhla kdovíkam. Vlastně doslova kdovíkam. Archer by přísahal, že ho táhne do spáry mezi dvěma domy.

,,Vy máte barák pod Fideliem?" docvaklo mu, když za ním bouchly dveře a stáli uprostřed předsíně.

Jakmile byli uvnitř, Fletcherová Nicka pustila a zamířila hlouběji do domu. ,,Tommy! Tommyne!" volala, ale odezva žádná. Až o chvíli později bouchly dveře z kterých vyšel chlápek v natržené košili stejně modré jako jeho oči. ,,Co se stalo?"

Chlápek se zamračil a Lynn nejdřív nedocházelo, proč jí zírá za záda, jako snad kdyby koukal skrz ni. ,,Nicku, Tommyn. Tommyne, Nick. A teď už konečně mluv!"

Tommyn, jako kdyby se najednou probral, ignoroval Nickovu přítomnost a skutečně promluvil. ,,Nemám tušáka. Mertur vlít na OOKáčko, žvejk něco o Deryckovi v hajzlu a tim to haslo," rozhodil Tommyn rukama.

Nick v tu chvíli vážně zvažoval pořízení slovníku pro idioty. Nerozuměl ani slovu, natož o kom je řeč.

,,To ale neznamená…"

,,Merťák měl ruku zlomenou aspoň natřikrát a skříplej nerv na krku, hlavu měl na stranu a byl celej zasranej. Takže jo, to znamená, že je Deryck v kurevským průseru!"

Lynn se to nelíbilo čím dál tím víc. ,,Kam vůbec šel?"

Tommyn opět rozhodil rukama. Neměl ponětí. ,,Myles popad Mertura za flígr a s pár typanama okamžitě vysublimovali."

,,Myles toho blba hledá? Proč ne i ty?"

,,Serval jsem se s jednim pohlavárem z anglickýho ministerstva, starej mě odvolal z roboty a čór mi klacoun, takže se mužu šťourat leda ve frňáku.

,,A to je všechno? Víc nevíš? Pročs mě sem teda tahal, když se Deryck seznamuje s nějakym příkopem?"

,,Abych se tady při čekáni na info neukousal nudou tak sám, to dá přece rozum. Zašiješ mi to?" ušklíbl se Tommyn a otřel si krev z levého obočí.

Lynn se zatvářila jak bůh pomsty. ,,Óh, to si piš, že ti to zašiju a s velkou chutí, ale až se vrátim!" zavrčela, otočila se a chtěla vystřelit z domu jako raketa, ale narazila leda do Nicka, který nehodlal ustoupit z cesty.

,,Dobře, mladej," pochválil ho Tommyn. ,,Kdes ho splašila? V tombole?"

,,Sebrala jsem ho u cesty," zavrčela blondýna a propalovala zmijozeláka zlým pohledem. A ve skutečnosti ani nelhala, vážně ho sebrala u cesty. ,,Nicku, zmiz, jdu si zjistit, co je s našim bráchou."

Archer ale jako na potvoru zavrtěl hlavou a odmítal se hnout. Vlastně jo, hnul se, ale jen aby profesorce zastoupil cestu, když ho chtěla obejít.

,,Kašli na to, nikam nejdeš. Jak vidíš, tak tady přes mladýho se nedostaneš a já ti právě čmajz klacoun," pokrčil Tommyn rameny. Lynn se na něj bleskurychle otočila a chtěla mu vmést do tváře, že kecá, ale když si hůlku v kapse nenasahala, tak jí spadl hřebínek. ,,Navíc nám určitě někdo příde vyslepičit co a jak."

,,Já vás nesnášim!" vřískla, sebrala se a plácla sebou na gauč v obývacím pokoji, kde tiše protestovala. Dlouho jí to ale nevydrželo, zpucla Tommyna, aby konečně dovalil šití na to obočí a ten trouba okamžitě poslechl. ,,Pořád tady chceš bejt?" zeptala se Nicka, když si všimla, jak courá kolem a prohlíží si "co by mohl znárodnit".

,,Jo, prodloužený prázdniny," pohodil Archer rameny. ,,Jen jsem se občas nechytal."

,,Tak se ptej."

Nick chytl první příležitost za pačesy, když má možnost se dozvědět o čem byla řeč, tak proč ji nevyužít? ,,OOKáčko?"

,,Odbor ochrany kouzelníků, něco jako vaši bystrozorové, jen pod našince toho spadá víc."

,,Mertur?"

Lynn protočila oči už jen při vzpomínce na toho chlapa. ,,Jeden privilegovanej dement na OOKáčku."

,,Deryck?"

,,Brácha."

,,Myles?"

,,Brácha."

,,A Tommyn?"

,,To jsem já!" ozval se přicházející "drbaný" s veškerým nádobíčkem k mučení.

,,Další brácha," ignorovala ho Lynn.

,,Kolik vás promerlina je?"

,,Jako smetí," šklebil se ten cvok.

,,Šest," povzdechla si blondýna a konečně zahodila brýle, které má stejně jen na "okrasu".

,,Ty tu ohavnost fakt nosíš?" ksichtil se její bratr na brýle, které si vzal ze stolku do ruky.

,,Hm."

,,Mužu je zničit?"

Fletcherová nezainteresovaně pokrčila rameny a než se Nick nadál, tak Tommyn brýle přelomil vejpůl. Zvláštní rodinka. To ale nebylo nic oproti tomu, jak se Lynn na bratrovi vyřádila. To šití si náramně užívala a schválně ho všemožně protahovala, jen aby mu působila bolest za to, že ji nenechal odejít a jako vrchol jí zcizil hůlku. Archer se začínal bát, co si připravila pro něj.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 20. března 2015 v 22:51 | Reagovat

mno, je to čím dál tím zajímavější...odkdy si Lynn a Nick tykaj?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.