CHAPTER FIFTEEN

28. dubna 2015 v 23:45 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Kdo byl takovej magor, že si z nostalgie čet Bloncku? JÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. A musim říct, že to byl pěknej dick move! Now I'm a bit depressed and I'm almost never depressed. And I'm being blackmailed! #FML


,,Nicku, nebudu ti to už znova opakovat. Prostě to vybal," brblala Lynn unaveně s hlavou v dlaních. Archer chodil sem a tam už pár hodin po celém obýváku a prohlížel si veškerou výzdobu… zase. Každou chvíli narazil na nějakou fotku a bylo slyšet, jak se nadechuje k otázce, ale v poslední chvíli ji zase rychle spolkne, Fletcherová toho přirozeně už začínala mít tak akorát. Jen ji zbytečně znervózňoval ještě víc.

,,Proč jste mi neřekla, že je Myles Fletcher váš brácha, když jsem se tenkrát ptal?"

,,Jen ses ptal, jestli mám bráchu. Na to, že to neni Myles sis odpověděl sám," pokrčila blondýna rameny a donutila ho tak zabloudit do paměti, když vedli ten nahý rozhovor v koupelně. ,,A to mi najednou zas vykáš?"

Nick se nervózně ušklíbnul a podrbal se na pravém obočí. Takže si toho předtim všimla. Sakra! Pomyslel si. ,,To mi nějak uklouzlo," špitnul a kmital pohledem kolem.

Lynn se neudržela a usmála se. Bylo to svým způsobem roztomilý. ,,Kašli na to. Když to nikomu neřekneš, tak já taky ne. Zustanem u tykáni."

Zmijozelákovi spadl kámen ze srdce. Beztak si za to ještě vyslouží nějaký pěkný trestíček, ale co, nějak ho to začínalo bavit. Aby mu přestalo být tak trapně, tak stočil rozhovor jinam. ,,Nikdo nikdy nezjistil proč Myles skončil s famfrpálem, co se stalo? Byl jeden z nejlepších střelců v historii, tak proč…?"

,,Přestalo ho to bavit," odpověděla Fletcherová naprosto klidně a převzala si od Nicka fotku se všemi sourozenci, když si sednul na gauč vedle ní. ,,Dvě profesionální sezóny a prostě zjistil, že to nikam nevede a nemá cenu, tak toho jednoduše nechal."

,,Nemá to cenu? Lidi se konečně začali zase pořádně bavit beze strachu z toho-nejmenovanýho-blba. Víš, kolik by se vybralo na vstupenkách, když by lidi chodili jen na něj? Hotový jmění na obnovu po válce."

,,Myles neni žádnej šašek, aby někoho bavil. Mnohem radši zachraňuje svět a lidi v něm. Takovej už prostě je, s tim nic nenaděláš," pokrčila rameny. Zase taková věda to není.

,,Vy jste vážně zvláštní rodina," kroutil Nick nevěřícně hlavou.

,,Proč myslíš?"

,,Tommyn je evidentně magor bez pudu sebezáchovy. Deryck je věčně v maléru z toho, co jsem tak vypozoroval. Myles moh bejt famfrpálová superhvězda, ale místo toho je z něj pomalu Superman. Ty si přijdeš do školy a hned všechno změníš, jako by se nechumelilo. A abych nezapomněl, tak Smrtijeda usadíš jen tak a ani u toho nemrkneš. To jsou čtyři, co je ten váš pátej sourozenec? Bůh?"

,,Rhys? Tak to je muzikant, to už mluví samo za sebe." Jo, každý den řeší krizi s jinou holkou, když mu chce vyškrábat oči za to, že už se jí po "tom" neozval.

,,Hm, dobrý vědět," zabrblal Archer a šátral v paměti, jestli si vzpomene na nějakého muzikanta, co se jmenuje Rhys Fletcher. Beztak vystupuje pod nějaký pseudonymem jako třeba Škrtič, Velkej Boris nebo třeba Pomněnka, aby uctil barvu očí v jejich rodině. Všichni měli světle modré oči až na Tommyna, ten je měl tmavé. Možná si ale říká Blonďák, aby vypíchl, že je kromě Lynn jediný s plavými vlasy. Zbylí Fletcherovi kluci měli různé odstíny hnědé, ovšem Deryck a Myles nejspíš soutěžili v tom, kdo bude mít vlasy kratší, aby nikdo s jistotou nepoznal jejich pravou barvu. Navíc to Myles dodělával strništěm, kterého se odmítal vzdát už od dob puberty, co mu narostlo první chmýří.

,,Ten se neukáže?" Nešel Nickovi z hlavy poslední bráška, co už jen z fotky, vypadal jak strašný narcis, co potom ve skutečnosti?

,,Možná. Tommyn mu prej posílal sovu, jenže nevíme, kde se ten trouba zase ztrapňuje, tak to možná pár dní potrvá, než ho chuděra opeřená najde."

,,A co vaši rodiče? Je nezajímá, že je brácha v maléru?"

Fletcherce cuknul nerv v levé tváři. ,,Určitě by se zajímali, kdyby mohli, ale už je dlouho nic netrápí."

,,Promiň."

,,V pohodě, je to dávno. Člověk si po čase zvykne. Teď spíš doufám, aby se k nim ty dva pitomci nepřidali!" zavrčela a sevřela rámeček s fotkou tak pevně, že ji snad musely až chytat křeče.

Archera v tu chvíli nenapadlo nic lepšího, než ji pohladit po zádech. Dokonce se jí i šikovně zamotal do rozpuštěných vlasů, ale to neřešil a i tak pokračoval. Nezdálo se, že by to Lynn nějak extra vadilo, když se k němu naklonila a opřela si mu o rameno hlavu. Dokonce si i bez protestů nechala vzít fotku, kde si jich všech pět dělalo naschvály a kraviny, že to ten muzejní kousek aka fotoaparát tenkrát sotva stačil pobrat.

Nick pokračoval v přejíždění rukou po celých zádech, zatímco mu Lynn pomalu ale jistě usínala na rameni, kdyby ji Archer nedržel, tak by se už nejspíš dávno sesunula na podlahu a ani by si nevšimla, tak se radši opřel o opěrku za zády. Jenže blondýnin mozek měl nejspíš naprogramovanou pojistku a po pár minutách ji odjistil, když s sebou trhla a probudila se.

,,Ne, nesmim spát!" přikázala Fletcherová sama sobě a celá se oklepala, jako kdyby jí to snad mělo nějak pomoct. ,,Ale ty tak krásně hřeješ," dodala skoro až zasněně.

,,Tak tuhle poznámku jsem jako neslyšel. Kafe?"

,,Ty máš hůlku?" žasla bloncka a skoro až nadskočila, jak se jí do žil vlila nová energie a vnuklo jí to nápad.

,,Ne, Tommyn mě o ni taky obral chvíli po příchodu, abys mi ji nečajzla a nevydala se za bráchou do průseru na vlastní pěst." Sakra, ten parchant taky všechno zkazí hned na začátku!

Lynn se usmála. ,,Učíš se naše výrazy?"

,,Chceš-li s vlky žíti…" pokrčil ledabyle rameny a poťouchle se usmál. ,,Máma si vzala mudlovskýho šmmm….udlu," zarazil se, když viděl ten zamračený pohled, ,,tak jsem pár mudlovskejch věcí pochytil… jako třeba uvařit vodu bez kouzel. A navíc mě to docela i baví."

,,Tak se běž bavit, hračičko, kuchyně je…"

,,Já už ji najdu," ujistil Nick profesorku a s lehkým úsměvem odkráčel.

Zmijozelák byl v trapu a z kuchyně se neozývaly rány, takže se nejspíš ještě nepřizabíjí, alespoň jedna pozitivní věc v tom dni. Fletcherová by se nejspíš pohodlně zavrtala pod deku, co normálně slouží jako přehoz na gauči, ale to si hodně rychle rozmyslela, když slyšela sloní dupot na schodech. Možná si Tommyn střihl i pár kotrmelců, přece jen by to bylo rychlejší. ,,Co je?" vykoukla zpoza opěradla.

,,Posel," zachrčel Tommy a vzal to skluzem po koberečku ke dveřím, aby je otevřel a doslova popadl borce za nimi za ruku a vtáhnul ho dovnitř, jako kdyby borec nezvládl vejít sám.

,,Takový radosti že mě vidíš?"

,,Boyde!" vyhrkla Lynn hned jak borce poznala po hlase. Nenechal ji dlouho čekat a ukázal se jí celý. Boyd MacNeil hnědooký blonďák osobně.

,,Čau, prcku," pozdravil s úsměvem, ten ho ale v mžiku přešel a zamračil se, když si všiml přicházejícího Nicka s hrnkem v ruce. ,,Archer tady? Hm, stávaj se i divnější věci," pokrčil rameny a víc to neřešil.

,,Archer?" zavrčel Tommyn na Lynn, která jen protočila oči a odmávla to.

,,Víš něco o tom trotlovi?"

,,Jo, hlídal nějakýho toho vemena z odboru pro dohled nad kouzelnejma tvorama nebo jakkoliv tomu řikáte, když měl zaznamenat obří populaci v… nesmim říct kde," zarazil se a ukazováčkem ve vzduchu varoval sám sebe, ale hned zase pokračoval, ,,ten vemen je ale děsný dřevo, co ani neví kam šlape, skutálel se ze srázu, probudil celou tlupu a začlo čoro moro. Vemena Deryck stačil jen tak tak poslat na ministerstvo, ale víc se o něm zatím neví."

,,Kde je Mertur teď?"

,,To ti neřeknu, hned by sis ho našla a zbušila ho do hranatý koule!"

,,No právě!" vřískla Fletcherová a naštvaně rozhodila rukama.

,,A co Myles?" zajímal se Tommyn o velkého brášku.

,,Sehnal bandu chlapů a pročesávaj celej píp-píp-píp a přilehlý oblasti. Jo a mám pro vás od něj vzkaz. Cituju: ,,Jestli se toho vola vydaj hledat, tak jim oběma zpřelámu všechny kosti i hůlky a taky vošéfuju, že jim nikdo na celym širokym světě nestřelí ani aušusy!" konec citátu. Co je to vůbec za řeč?" prskal, nejspíš ničemu nerozuměl. Zatracený cizáci!

,,Tak to nehrozí, já o svoji hůlku vopuch a mrňousum jsem je stejně ztopil," pohodil Tommyn hlavou a schytal za to kopanec pod koleno, aby mu Lynn dala jasně najevo, že není žádný mrňous. Natož Nick, který ho slušně převyšuje a to se ještě hrbí jak Quasimodo.

,,No, tady můj úkol končí, radši se vrátim a pomužu najít toho troubu." Boyd okamžitě vyrazil zase zpátky ke dveřím, že mu Lynn stačila poděkovat za zprávy doslova v posledním momentě. No, sice o moc moudřejší nebyli, ale aspoň něco nového.

,,Vy se znáte?" nešlo Lynn z hlavy jak Boyd Archera mohl okamžitě poznat.

Nick pokrčil rameny. ,,Zmijozelský čistokrevný rodiny každou chvíli pořádaj nějaký sleziny," zabrblal a udal kafe, když ho předal profesorce. ,,Spíš by mě zajímalo, jak se k tomuhle všemu přimotal."

,,Byl s bráchou v ročníku," kváknul Tommyn, když prosvištěl kolem a znárodnil sestře hrnek tak rychle, že nestačila ani pípnout. Hm, asi se nebojí toho, že je Nicholas jak jistá Maryša…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 4. května 2015 v 23:07 | Reagovat

musím říct, že Boyd mě v kapitole bavil asi nejvíc (klidně mě zab :D)
ale tedy za usnutí Lynn na Nickovi palec hore ;o) ovšem už by to chtělo něco víc! 15 kapitol a oni se pořád ještě k ničemu nedostali? pft! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.