kapitola 60.: Vyděrač na scéně...

5. dubna 2015 v 16:16 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Komu taky hrabe, ať napíše koment Úžasný


Celou noc až do jedenácti dopoledne si Dan četla, teda do doby než se probral Wood. Jak čekala, nadával jak křeček, tak ho chvíli nechala trpět, než mu podala fialovej blivajz. Ehm, dá se říct, že celej den Wood proležel, ale na pondělí měl pár úkolů, tak si je přivolal stejně jako Dani Tichošlápka a vypracovával je. Dani jen četla a občas se mu posmívala, když nevěděl, co tam dál psát za dementní věty. Ackleska to naštěstí dělat nemusela, protože už to měla z dob před ,,únosem".

V neděli Wood s Dani dovářeli plán jak se rychle a snadno zbavit Mrzimoru, jenže přišli jen na jejich super rychlej útočnej manévr. Zbytek je zatím ve hvězdách. No, vlastně když nebude Wood díra, tak to maj v kapse stopro, ale hlavně si Potty nesmí do tý doby nespravitelně rozflákat brejle. To by byl tým Nebelvíru v kelu, protože by zničehonic přišli o 150 bodů.

Wood je zmetek. Dokonce vyhrožoval, že by Acklesku nepustil ani na vyučováni, tak Dani musela přistoupit na jeho podmínky a oňuchňávat se s ním. Teroristi vyhráli! Naštěstí dostal rozum a v pondělí v půl sedmý pomaličku odcházeli. Oliver Dani v pohodičce řek, ať ty dveře otevře, tak to udělala a měla sto chutí ho přetáhnout násadou od koštěte po hlavě.

,,Tys mi kecal, žádný heslo tam nebylo co? WOODE!!!" Dotyčnej se jen zaculil a umlčel blondýnu nejlepšim možnym způsobem.

Parchante jeden, jen počkej. Pomyslela si Acklesová, zatímco se jí Wood procházel v puse.

Po nějaký době se oba dokodrcali až k tý madam v růžový. Bohužel už byla vzhůru, takže se jich ptala, co kravěj a vstávaj tak brzo. Že prej si ani nepamatuje, že by je pouštěla. Ta povedená dvojka jí teda nakecala, že to ještě chrupala a že si jen šli nacvičit jedno složitý kouzlo, co bude dneska nějakej profesor zkoušet. Buclatá dáma jim to sežrala i s navijákem, což bylo jedině dobře, protože scházela jen chvíle a Dani by z ní vylítla z kůže, přestože s ní převážně komunikoval Wood. Dani občas jen přihodila uštěpačnou poznámku, kterou slyšel jen Oliver a pokaždý jí proto zacpal pusu rukou.

Na pokoji Dani okamžitě letěla do skříně ke koštěti, jestli je celý a nezbyly z něj jen třísky. Naštěstí bylo jen trošku zaprášený, ale to se vsákne. Vedle něj Dani přihodila na poličku Anti-ethanol a "Tichošlápka", z kterýho se včera dokonce dověděla, jak přezdívka Tichošlápek vznikla:

To jednou byly dva černovlasí jedenáctiletí chlapci, kteří byli pěkní dárečci. Školníku Argusi Filchovi dělali ze života peklo již první týden jejich pobytu v bradavické škole čar a kouzel. Asi je to šokující, ale oba byli kouzelníci, stejně tak jako všichni ze školy. By blbej neřek, co?

Jednou takhle James Potter, později přezdívaný Dvanácterák, nastražil pastičku na školníka a jeho zbožňovanou kočku, lépe známou jako vypelichanej kartáč na boty, a číhal na dva hlavní aktéry. Za záda se mu přichomejt druhej černovlasej pacholek, kterej se jmenoval Sirius Black a poklepal Jimmymu na rameno. Ten nadskočil, nadával jak křeček a pak dal dohromady souvislou větu: ,,Člověče, kámo, ty tak tiše šlapeš..." A od tý doby mu začal nadávat do tiše šlapajících, proto Tichošlápek, toť konec pohádky!

Dani našla svou hůlku a učebnice, co by ten den nebyly od věci. Vrazila to nezúčastněně do tašky a v koupelně si krátce se svým obličejem zahrála na Moneta. Chtěla odejít, ale tak nějak nemohla odolat sladkýmu ksichtíku Luc, kterej při spaní dělala. Beztak se jí zdálo něco nemravnééého. Tak jako vždycky nastavila budika. Tentokrát to byla jakási hrací květinka s obličejem a dokonce tancovala. A dnešní vypalovačka? Zremixovaná Včelka Mája, ale ne v rockový podobě, nýbrž v technu. Takže nějaký Včelka Mája-tuc tuc, ta malá tuc tuc uličnice tuc, včelka tuc Mája tuc tuc tuc... no prostě Karla by z toho přinejmenším klepka pepka.

Když Dan a Oliver přišli na snídani, tak tam nikdo nebyl. Až po čtvrt hodině zavítalo pár ranních ptáčat. O minutku později přišel i samotný člen Starostolce, Albus Brumbál. Na všechny se culil a jeho modrý prasečí očka čučely na všechny kolem. Dan s Woodem se něčemu tlemili a pak po sobě najednou začli házet kukuřičnýma lupínkama a ovesnýma vločkama, co se válely v okolních miskách. Zaslechli odkašláni jdoucí od učitelskýho stolu, tak se okamžitě rozhlídli o co go. No a zkuste hádat! Prasečí oko na ně telilo s chlebem v jedný ruce a nožem od marmelády v druhý. Ackleska a Wood se po sobě podivali, nahodili provinilý obličejíky, vytáhli hůlky a ten svinec, co natropili, v mžiku uklidili. Smutné je, že takhle čisto tam nebylo za celou kariéru školníka Filche.

Sotva to douklízeli, začali se culit jak měsíčci na hnoji. Brumla akorát kejvnul kloboukem větším než on sám, co nosil na lebedě a o chvíli později se ty dva výtečníci začali tlemit naplno. No jo, ale to by se Luc nesměla přiřítit jako velká voda.

,,Dneska nějak brzo, ne?" rejpla si okamžitě Dani a provokativně se podívala na svoje nepostradatelné hodinky. ,,7:20? No, co se děje? Někdo nás nasral? Nebo snad vzbudil?" Přitom se culila jak největší ďábel.

Luc Daniinu poznámku pro její vlastní bezpečí ignorovala. ,,No, kde seš celej víkend? Ani jedna zpráva poslaná po poštovním holubovi nebo sově, SMSka, ani mail, jak si to jako představuješ? Včera ti jen odlítla nějaká knížka ze skříně, která mě málem sejmula a ty si tady v klídku sedíš a tlemíš se? Takže vysvětluj a honem rychle!!!" vyhrkla Padalecki na jeden nádech, že Dan čuměla, že se bruneta neudusila. S Woodem bloncka nastejno vyprskla smíchy.

,,No ty se taky moc nesměj!" vyloupnul se odněkud Potty a vyjel na Wooda. ,,Víš, jak nám chyběly ty tvoje drezůrovací příkazy? A navíc žádnej trénink, nejsi nemocnej, Woode? V sobotu přece hrajem a ty ses ani neukázal!"

To Wood s Dani vyprskli smíchy nanovo a dodělal to hromadnej přílet sov s poštou. Když zvuk létajících křídel ustal, Dani jen pokrčila rameny a postěžovala si vytočené Češce: ,,Zkus si dát nějak vědět, když seš celý dva dny s timhletim," ukázala na Woodyho Woodpeckera, ,,a navíc bez hůlky, kterou jsem si já slepice zapomněla v pokoji na stolku."

Luc se na to pobaveně zatvářila stylem Tak-odtud-vítr-vane, za což by jí Ackleska nejraději přišpendlila na dveře do průvanu za kůži na zádech. Padalecki ovšem Daniin nepěknej výraz měla u zadku a přitočila se k Dani tak, aby jí slyšela jen ona a řekla nebo spíš rozkázala, že večír jí musí povykládat všechno do nejšťavnatějších detailů. To Dani samosebou věděla a tak to nebylo nutný pitvat takhle po ránu. Přesto zoufale zaúpěla a podívala se na Wooda, kterej zas čelil dotěrnejm otázkám od Pottyho mladšího a dvojčat Weasleyovskejch. O Ronaldovi se to moc říct nedá, ten se akorát spokojeně cpal koblihama.

,,Hej, proč smrdíš chlórem?" zeptala se Luc udiveně a znechuceně nakrčila nos.

,,Ehm, Woode, ale ty taky..." přidal se okamžitě George.

,,...pěkně zaváníš" dokončil za něj myšlenku Fred.

,,Kde jste byli?" pokračovala Ginny, která se tam vyskytla kdoví jak.

Blond Češka a nebelvírskej kápo po sobě mrkli. Dani česky řekla: ,,Lepší smrdět chlórem než chlastem." Luc se na to zatvářila, ale nejspíš se rozhodla vyptávání fakt nechat na večer. Horší to ale bylo s ostatníma, jenže ty ta vypečená dvojka Wood-Ackles, s.r.o. nakrásně odpinkli jako chcíplý mouchy. Holt měli smůlu, nic se nedozvěděli.

Sov ve Velký síni smrdělo jak nachcáno a bordel taky udělaly slušnej. Hermiona zas podplatila nějakýho zakrslýho puštíka, aby jí dal Denního věštce a Týdeník čarodějek. No je to normální? Nechávat si posílat dívčí časopis po ptákovi, kterej nevim komu patří? Dani nad tim jen zakroutila hlavou a Luc se ihned do Týdeníku podivala. Nic novýho tam nenašla, jen článek o jednom zženštilým pitomci, jménem Zlatoslav Lockhart, kterej se už dobrý tři roky neobjevil na veřejnosti.

,,Se ani nedivim, s takovou vizáží a vkusem pro módu," dodala k tomu Padalecki, když to Acklesce nahlas přečetla. Dál tam pindali něco o tom, že Zlatínek pravděpodobně píše svojí další knihu, nebo sbírá zážitky. Luc jen nadávala, že ten by sebral jen zážitek na záchodě, kde se bojí, i když je světlo, tak jak by moh jezdit někde po světě, jak se v článku zmiňovali? Ta holka to přece musí vědět, i když ho v životě nepotkala... naštěstí jí k názoru stačilo vypravování z několika stran.

Padalecki dál tuto kauzu radši neřešila a listovala dalšíma stránkama. Narazila tak na jakýsi kalendář kouzelníků. To bylo taky pokoukáníčko, všichni sice kolem třicítky, jenže.... všichni na sobě měli hábity alá Brumbál, střižený alá Snape. Škoda jen, že nepoodhalili aspoň lejtko, to by jistě nikoho neurazilo... Aspoň že každej měl jinou barvu a nebyli tak nechutně monotónní jako Snape s tou svojí černou. Jejím osobním favoritem se stal jistý kouzelnický zpěvák Rhys Fletcher, vážně kus!

Najednou se nad hlavama všech studentů ozval takovej prapodivnej skřek, že se museli všichni podivat, co se děje...

,,To je...?" bylo jediný, co ze sebe Luc vysoukala.

Dani jen jednoduše odpověděla: ,,Jo." Na to se začala neovladatelně culit, až to hezký nebylo.

Luc se naopak nervózně ušklíbla a řekla: ,,To bude dopis typu-uč se!" A pak naznačila, že bude znechucením zvracet.

Všichni ve Velký síni totiž čuměli, kde se tam bere orel s rozpětím křídel necelý dva metry. Někteří domýšlivci určitě zvažovali, jestli náhodou není tak blbej a nezabloudil. Orel se pomaličku snášel níž, když si Dani stoupla a napřáhla ruku. Marky Mark na její ruku dosedl a něco zašvitořil. Dani mu pohladila hlavu a ten ptáček jarabáček si to nechal líbit. To se taky nevidí moc často, možná tak párkrát za sto let v Bradavicích.

,,Ehm, Luc, nechceš ty dopisy sundat?" zeptala se Dani se spikleneckým výrazem a když blejskla pohledem po Woodovi, všimla si, že se tváří obdobně, protože byl jeden z vyvolených, kdo Marcuse viděl.

,,Tak to zapomeň, nechci přijít o prsty od takovýho opeřence," poslala ji s tím Padalecki kamsi.

To už chudáček Woody nevydržel a poprskal se dýňovou šťávou, kterou se zrovna snažil pít. Marcuse Luc asi dost urazila, protože po ní šlehnul zobákem. Nedalo se svítit, Dani se musela obsloužit sama. Rychle dopisy odpreparovala a ten Lucin jí podala.

S Daninýma slovama ,,nashledanou příště" Marcus zmizel a už si plánovala, jak ho později za tu štreku k nim domů, odmění.

V tom šrumci, co se vytvořil díku Daniinu opeřenému kamarádovi si skoro nikdo nevšim, že Harrymu přilítla krásná sněžná sova, rychle si od ní vzal psaníčko co přinesla, sama si uklovla kousek z Pottyho toastu a už zase letěla pryč.


***

Přestože se Dani zdálo, že Marky Mark podstatně přibral, protože byl těžkej jak kráva, zamířila s ním do svého pokoje a vyhrabala ze skříně jeho pamlsky, které hned začal oklobávat. Už mu ani nevadilo předešlý tříminutový zdržení s Buclatou krávou, která měla přednášku o zvířectvu na pokoji. Dani ji setřela argumentem, že ostatní studenti maj svoje zvířata v pokoji celej den po celej rok, tak ať jí nesere a pustí je, protože Marcuse jen nakrmi a pak zase poletí. Její druhej argument byl, že jestli je hned nepustí, tak na ní použije jedno moc hezký kouzlo, který ničí obrazy. Ten druhej argument očividně zabral.

Dani ale neměla moc času nezbyt, protože do první hodiny jejího nejoblíbenějšího předmětu zbývalo necelejch 8 minut. I kdyby to vzala všema tajnejma zkratkama, co jí ukázali zdejší starousedlíci, nebo i těma co objevila bez nich, tak přijde pozdě. Rychle otevřela okno, kterým odletěl Marcus kamsi do dáli, pak ho pečlivě zavřela a rychle se ještě nastříkala voňavkou, kterou jí Luc vnutila při odjezdu z domova s tim, že se bude určitě jednou hodit-teď se hodí víc než dost-kvůli odérku z bazénu, a už si to švihala do... pryč, teda do třetího patra...

Dá se říct, že po Dani zbyla ohnivá čára přes poušť. Tlustá růžová bečka viděla jen nějakou rozmazanou čmouhu, protože ani nijak nenadávala, jak má ve zvyku.

Zrovna začalo zvonit, když Acklesová doběhla k hloučku svojí třídy. Měla co dělat, aby nevypustila duši, ani neměla možnost se podivat, kde je Luc a už jí "kdosi" stáhnul dozadu.

,,Woáááá," udělala Dani pazvuk, jak se lekla, že padá, ale naštěstí se zarazila o jisté velice pevné tělo. ,,Woode, už teď nemužu skoro dejchat a ty přídeš s takovejma šokama?" vyjela na něj hned, jak zjistila, kterej kretén ji to tam ošmatává. On jí jen cosi zašvitořil do ucha a dělal, jako by nic neřekla. Po jeho sdělení do ucha se Dani zašklebila a dost nervózně ošila...

Když se konečně rozhlídla, kde je Luc, tak jen viděla, jak se tváří. Na to Dani pokrčila ramenama, že neví, co to do Wooda vjelo a už se otvíraly dveře do učebny, takže všichni zapluli dovnitř.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anur Anur | 11. dubna 2015 v 12:25 | Reagovat

Já se přiznám bez mučení. Hrabe mi už pěkných pár let. :-D
A jak vidím nejsem sama. :-D

2 Hope Hope | Web | 18. dubna 2015 v 22:06 | Reagovat

mně sice nehrabe, ale nevadí, když i tak napíšu koment? O=o)
Potty si nesmí rozflákat brejle nebo naštvat Hermionu ;o)
to jsem zvědavá, co na něj Dani vymyslí, pokud si na to vůbec vzpomene, až se jí "Wood přestane procházet v puse" :D
ach, chudák Luc! ta Dani je tedy číslo :D
Filche vyhodit, na jeho místo přijmout Dani a Wooda ;o)
ha, ha, Daniiny argumenty :D k nezaplacení :D
hele, žádný špitání do ucha, šklebení se a nervózní ošívání se! někteří čtenáři by rádi věděli vo co go! takže? O=o) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.