kapitola 61.: Znuděnej učitel Obrany, to tady vážně chybělo, copak nestačej znuděný žáčci?

25. května 2015 v 9:55 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Ježišmarjá, po proklikáni kapitolou je dobře, že si ji skoro nepamatuju... od teď snad začnu chodit kanálama...


Jakej to nezvyk, když se ve třídě nacházely lavice. Třída legendárního Pottera si jakožto chytří žáčci posedali. Lavice byly tentokrát po dvou, tam taky nevědí po kolika je nechat si sednout...

Dani si sedla s Luc, která z ní zkoušela tahat rozumy. ,,Co to mělo tam venku znamenat?" nadávala potichoučku česky, tak aby ji slyšela a hlavně jí rozuměla jen Ackleska.

,,No... asi to vypadá, že spolu chodíme," pronesla bloncka nervózně. Luc čuměla jak vrána s otevřenou hubou. Naštěstí nebyl čas na její výlevy, protože přišel velmi neodolatelný muž... a tím si upoutal její pozornost. Ten borec ani neví, jak moc mu byla Dani zavázaná.

,,Dobré ráno, dneska nemám náladu na vtípky, takže bych tuhle hodinu pojal jako volnější zábavu. Co byste chtěli? Předstírat, že se učíte teorii nebo předstírat, že se učíte kouzlo v praxi?" Třídou se nes obdivnej šum. Luc se naklonila a řekla, že by se jí zrovna dneska hodila ta teorie.

,,Copak? Nikdo se nemá k odpovědi? No tak fajn, dneska je... éhm... no, kolikátýho to do háje bylo včera?" Tady se náš milý učitel zasek. ,,Dvacátýho pátýho, pane profesore," ozval se nesměle Longbottom.

,,Áh, díky Neville, je dvacátýho šestýho a 26. v pořadí je..." chvíli listoval v jakejchsi papírech na stole a jeden z nich vypadal jako seznam třídy.

,,Weasley," Ronánek sebou škubnul, jak kdyby byl na elektrickým křesle, ale tam byl jenom Linc, takže neser zrzku!!!

,,A-a-ano, pane profesore?"

,,Volba je na vás, "teorie" nebo "praxe"?"

Hermiona, která seděla před Ronaldem, se na něj podívala vražedným pohledem, stejně jako Luc, protože obě chtěly teorku. ,,Eh.. no.. já.. rozhodnutí nechám na Harrym, pokud to nevadí."

Ron si oddych, když dal Leo znamení je-mi-fuk-kdo-co-kvákne-ale-už-aby-to-bylo, zato Harrouš se zatvářil tak, že strašně moc přemejšlí ,,Pane profesore, nevadilo by, kdybysme si procvičovali všechny kouzla, co známe při soubojích?"

,,To by šlo, takže vás poprosím, abyste vypálili od lavic a rozmístili se po učebně po přidělenejch dvojicích." Profík byl nějakej divnej, tak študentíci nechtěli provokovat, proto se všichni zvedli a lavice nato šup zmizely.

,,Natři ho," řekla Ackleska Luc škodolibým tónem ohledně Zabiniho a Luc se jen ďábelsky zatetelila.

,,Nápodobně." Z obou Češek byla v tu ránu ďábelská dvojka a duo Zabini-Malfoy se měli čeho bát. ,,Ale nemysli si, že se zas necháš trefit a skončíš na ošetřovně, ještě tě čeká výslech," volala Luc zase česky, když se blížila k negroidnímu mongolovi. Šla přitom pozadu, takže několik lidí před ní raději uskočilo, než aby do ní narazili. Jenže jeden inteligent zůstal stát na místě. Ronald ani Neville to kupodivu nebyli a svalovec Wood taky ne. Jistej rozcuchanej Potter to byl. Ještě těsně předtím, než do něj Luc narazila, Dani jí zasalutovala.

Po nárazu se Dani zatlemila a otočila se vytlemená na Draca.

,,Nejdem do kouta? Tam bude prostor," navrhl Peroxid bez toho svého povýšeneckého tónu.

Dani mu jen ukázala, ať jde a sama ho následovala. Jak Dráček tvrdil, všichni se cpali do středu místnosti a v rozích bylo liduprázdno. Jako naschvál blond duo zamířilo do prostoru, kde stál učitelský stůl, kam obyčejně nikdo nikdy nechodil, protože měli nasráno v gatích z toho, že kouzlej blbě a že by kvůli tomu mohli dostat špatný známky atd. Blonďákům to jaksi nemohlo bejt víc ukradený. Spíš tam šli z důvodu, aby Leo viděl, že něco umějí a kdyby bylo potřeba, aby je dostal od sebe v případě, že by byli zase rozvášnění.

Zrovna když se dostatečně rozestoupili na souboj, tak se ozvala Zlatovláska: ,,Ještě moment." Ale byl to svině, švihnul hůlkou a řekl nějakou kouzelnou formuli. Dani sice čekala, že udělá nějakou levárnu, ale když se nic nestalo, tak se ho na férovku zeptala, co to zase kraví.

,,Ševelissimo, kouzlo, který jsem našel ve starý učebnici lekvarů. Prej že budem moc řikat, co budem chtit a nikdo nás neuslyší."

,,To je vyčůraný," odvětila Dani.

,,Jo, to teda je, ale chtěl jsem ho jenom vyzkoušet. Teď se jdem trochu protáhnout, ne?"

,,Si piš, Finite!" Dráčkovu kecací bariéru zrušila a rychle, než se oklepal, na něj vyslala Rictusepra. Zmetek se vyhnul. Do pěti minut vyčerpali všechny kouzla, co znali, teklo z nich jak z Niagara Falls, ale to byl nepodstatný detail. Wyatt to všechno pozoroval, ale když už sotva stáli na nohou po půl hodině, tak je přerušil a poslal sednout. S tím, že oba dostanou 30 bodů za vynikající souboj, ale že nechce, aby byli zas neovladatelný. Blonďáci jakožto vyždímaný houby vůbec neprotestovali a mile rádi ho poslechli.

Z prostoru za katedrou společně pozorovali souboje ostatních. Pár komentářů si neodpustili, takže u souboje Padalecki-Zabini se zasekli do konce dvouhodinovky. To byla řežba, metali po sobě kletby hlava nehlava. Luc Zabinimu několikrát znehybnila 60% těla, ale vždycky jen tu dolní, takže moh pořád ovládat ruku s hůlkou. Hned potom co po ní švih další kouzlo se rozmrazil, ale Luc si to nenechala líbit, útočila dál jako lvice. Tady měl ovšem profesor co dělat, aby je od sebe dostal, proto povolal Dani a Zlatovlásku jakožto jejich přátele a potencionální osoby, který by na ně mohli platit. Nakonec to nešlo udělat jinak, než jim vytrhnout hůlky z rukou.

Když Dani k Luc přišla, tak její jediná reakce byla: ,,Co je? To už je konec?"

Dani měla co dělat aby se nezačala smát, ale vydržela to, pro sychr se podívala po Zlatovlásce s negrem. Oni na tom byli podobně, teda krom toho že černoušek se tvářil nasraně, funěl jak bejk a nic neříkal.

Leo se došoural do středu místnosti, zatleskal, tím si upoutal pozornost všech a prones: ,,Děkuji všem, bylo to výborný, proto vám dneska ani nedám žádnej trapnej úkol, ve čtvrtek nashledanou." Všichni čuměli jak péra z gauče, taková pohodička hned v pondělí po ránu, tuhle náladu by měl mit častěji.

Večer si Dani dala spicha s Dráčkem. Prej že by jí něco rád řek, když se o tom zmínil, tak se šklebil a díval se směr Parkinsonová, takže kdo ví, co má za loknama.

,,Co to bylo? Víš kolikrát si jí moh dostat na podlahu?" pošklebovala se Dani Woodovi, když mířili na další hodinu.

,,Jaký co to bylo? Já aspoň poctivě bojoval, ty ses tam vykecávala s Malfoyem." Při vyslovení peroxidova jména se zašklebil. Dani to nekomentovala a smála se mu, za což si vysloužila umlčení. Při tý ,,zubní prohlídce" se málem zabili, protože zrovna šlapali po schodech, který jsou křivý jak Snapeův rypák, venku a navíc prorostlý všelijakejma "květinkama" jako třeba tráva, pampelišky a svlačec.

Všichni v dohledu na to zírali s otevřenýma kušnama, kromě Luc, kterou to sice ze začátku zarazilo, ale do vteřinky se vrátila do reality a dál to nijak neřešila, jen po Dani hodila pohledem říkajícím vše podstatné - večer.

Při Bylinách a lodyhách to byla taky švanda pozorovat užaslý obličeje všech ostatních, když se Dani s Woodem furt pošťuchovali a kdo ví co to tam všechno prováděli. Už ani Luc se nestačila divit, co blond Češce jebe, což už je fakt malér, když se vezme v potaz, že Luc tyhle věci ví vždycky ještě dřív než Dani.

Ale jsou možný jen dvě alternativy, tak zaprvé - Dani se zbláznila či je ožralá nebo dokonce očarovaná nebo je tu druhá alternativa a to taková, že se vážně zabouchla. Jenže se ještě pořád nechovala tak blbě jako když to bylo poprvé.

Oběd probíhal ve stejném rytmu, až to Ronald nevydržel: ,,Co se to tady u Merlinových spoďárů děje?" Z toho jeho výrazu Dani nemohla smíchy skoro dejchat a Luc na tom byla podobně. Obě se třískaly do stehen, až je z toho bolely ruce, ale stejně to nepomáhalo v uklidněni. Naštěstí to Ronánkovi Wood vysvětlil-ve zkratce, takže už se netvářil tak neuvěřitelně blbě, jen o něco míň blbě, pokud je to teda možný, což asi těžko... Wood a Acklesová spolu chodí, bylo načase, když to bylo na spadnutí už od první chvíle.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Wladka Wladka | Web | 2. června 2015 v 23:44 | Reagovat

LOL ten profesor. i ja chciiii :D

2 Hope Hope | Web | 6. června 2015 v 19:48 | Reagovat

ha, Leo neměl chybu! já toho chlapa žeru :-D
já jsem u Dani pro druhou možnost a opovaž se mi za pár kapitol sdělit, že je to ta první možnost a něco ti udělám :-D
tááák, kdy bude další? O=o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.