TŘICET DEVĚT

14. května 2015 v 19:42 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Éhm... utrpení Dragomirky...


Na letišti na nás už čekal odvoz. Ten chlapík buď nic nevěděl, anebo držel bobříka mlčení, protože nám jen oznámil, že má příkaz nás rovnou vzít ke královně. Vlastně ještě zmínil, že budem na těch pár dní ubytovaný přímo u ní. Děsná představa! Jak se ukázalo, tak ta babka měla nějaký důležitý jednání, který se nesmělo přerušit, tak nás týpek předhodil nějaký na můj vkus až moc živý Morojce, která se pořád usmívala, něco švitořila a běhala sem a tam, ale ukázala nám, naše pokoje a nechala nás chvíli si dáchnout, Vodová tušim, že řikala, že se jmenuje. Malý blonďatý číslo! Tak bych ji popsala. Vážně nevěděla, kde má stání. Na dvě hoďky sice vypadla, ale když se vrátila, tak se zubila ještě víc než předtím. Nakonec se vytasila s tím, že královna už má volno a může mě přijmout.

Za co, bože, za co? Opakovala jsem si celou cestu, ale odpovědi se mi nedostalo… Belikov byl totiž zaneprázdněn zkoumáním okolí. Parchant, zrovna ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebuju.

Už od začátku jsem z toho měla špatnej pocit, ale to nebylo nic ve srovnání s tím, když jsme vešli do místnosti. Hned ode dveří jsem Taťánu viděla, jak si pudruje nos, na tom by sice nebylo nic zvláštního, ale… to jak vypadala! To už je Halloween a mě o tom nikdo nic neřek?! Proč je sakra celá fialová včetně načesanejch vlasů? A co ta zlatá kytka? Bože, vždyť ona má i fialovou pusu! Stíny neřešim, to je běžný, i když pro dámu v jejích letech je to už asi moc, ale může mi krucinál někdo vysvětlit, proč má místo obyčejnýho make-upu bílej celej obličej? Kam jsem se to dostala?


Začala jsem vnitřně panikařit. Ohlídla jsem se za sebe na Dimitrije, který se mračil víc než obvykle. Hm, tak to mi moc nepomoh. Tak jsem zkusila tu Vodovou, která se povzbudivě usmála a pokrčila rameny. Nejspíš si o tom úletu myslela svoje.

,,Ah, Vasiliso, jsem moc ráda, že jsi přijala moje pozvání. Jaká byla cesta? Omlouvám se za to zdržení, neodkladná záležitost. Postarali se o tebe?" vychrlila na mě tak rychle, že jsem vstřebala sotva třetinu. Pořád jsem nemohla skousnout tu její novou image.

,,V pořádku, všichni byli moc ochotní," procedila jsem skrz zuby a snažila se neutéct nejbližším oknem pryč. Hlas i chůze patří královně, ale kde vzala tu ohavnost? Jen doufám, že se nevzhlídla v tom novým moru společnosti, v Lady Gaga.

,,To je dobře, jinak by to mělo dohru," pronesla Táňa příkře, ale i tak se stačila usmívat. Radši ať toho nechá, vypadá tak ještě strašidelněji. Pak najednou švihla pohledem po Belikovi a Vodě. ,,Nechte nás," rozkázala a Dimitrij vypadal, že po ní brzo skočí a ručně jí vysvětlí, to její "nechte nás".

Raději do toho skočim. ,,Nerada bych vás urazila, ale byla bych radši, kdyby tady můj strážce zůstal."

Královna dlouho zvažovala všechna pro a proti. ,,Hm, dobře tedy. Ano, doneste nám ty vynikající sušenky." Vodová přikývla a zmizela. Proč mě nevzala s sebou?

,,A kde je Adrian? Myslela jsem, že taky přijede," začala královna zase mlít a aby mě dokonale dodělala, tak mě vzala okolo ramen a táhla k tomu otomanu, kde se ještě před chvílí pudrovala. Dimitrij se zatím přemístil ke stěně a šmíroval zpovzdálí. Zrádce!

Do prkýnka, co teď? ,,Chtěl, vážně, ale má hodně učení. Prý to flákal na předchozích školách už dost, tak se to teď snaží dohnat."

Taťána se usmála tak, že až ukázala špičáky. Je to jasný, dostala jsem se do hororu! Trapnýho béčkovýho hororu, kde už vrah nenosí hokejovou masku a motorovou pilu, ale mraky fialový, paruku a tempery! ,,Adrian si nikdy nepotrpěl na vzdělání, vždycky se radši jen bavil s přáteli. Jsem ráda, že konečně přišel k rozumu a je tomu učení plně oddaný."

,,No… to on je," přitakala jsem s hraným úsměvem. Dokonce jsem i zahlídla Dimitrije, jak protočil oči. Ale to nebylo nic ve srovnání s tím, co dělal, když se královna od tématu "Adrian" nedokázala odpoutat dobrých třicet minut. Nezastavily ji ani ty sušenky, co Vodová přinesla, mimochodem, byly fakt dobrý, máslový s marmeládou!

Na konci tunelu jsem zahlídla světlo, když se od Adriana přesunula k tomu, že mi pochválila halenku. Nijak extra jsem se nestrojila, ale zase jsem na sebe nehodila to první, co jsem ve skříni potkala, tak jako obvykle, přece jen jsem v přítomnosti královny.

,,Uhm… mě se zas líbí váš nový styl," lhala jsem. ,,Je vážně… působivý." Ježiš, já bych snad mohla bejt politik!

,,Áh, děkuju. Změna je život, tak jsem si řekla… proč nezkusit něco nového," zubila se a načechrala si vlasy, který byly tak nalakovaný, že se ani nehly! Není to paruka? Jinak to není možný!

Kam se poděla ta babča, který bylo šedesát a něco, bílý vlasy a nechutně šedivej kostýmek podnikatelky? S tím jsem alespoň tušila na čem jsem, přes tuhle tunu cirkusáckýho make-upu nepoznám, co má za lubem. Hele, vona má i botox! Že byla i na plastice! Když už, tak už!

Pokecem o novejch trendech a změnách jsme strávily dobrou hodinu… teda… většinu konverzace opět obstarávala královna, já se jen culila a přitakávala. Kéž by mě už někdo vysvobodil! Mé přání bylo nejspíš vyslyšeno, znova se objevila Vodová.

,,Nerada vás ruším, ale už je pomalu čas na přípravu." Díky, Vodo, zbožňuju tě! Nechám ti vytesat pomník! Počkat, jakou zase přípravu? No to je fuk, hlavně, že už vypadnu!

,,To už je tolik hodin?" zděsila se královna a podívala se na obří kukačkový hodiny na druhé straně místnosti, hned vedle Dimitrije.

Hm… až sem slyšim, jak tikaj, takže, když on stál přímo u nich, tak si teď nejspíš bude tikat sám, až odejdem. Malej cvokhaus!

,,Dobře, dobře," tleskla Táňa rukama a hned nato si uhladila sukni. ,,Jen to vyřídím," řekla směrem k čiperný blondýně. ,,Zatím přineste ty šaty."

,,Tak já radši půjdu, vidím, že toho máte ještě dost."

,,Ne, ne!" zarazila mě královna a dokonce mě chytila za ruku, abych jí nezdrhla. Dimitrij už udělal krok, že jí zpacifikuje, naštěstí se zastavil včas sám. ,,Chci, abys přišla také, mám pro tebe překvapení."

,,Přišla? A kam?" nechápala jsem. Že by mi něco uniklo, když jsem jí nevnímala? Malej trapas. No co, stane se.

,,Pořádám malou sešlost s několika přáteli a ocenila bych, kdybys dorazila i ty. Ráda bych tě totiž seznámila s jedním milým mladíkem. Jsem pevně přesvědčena o tom, že spolu budete skvěle vycházet."

Moc bych za to nedala, že jsem otevřela pusu dokořán. Zděšeně jsem střihla pohledem na Dimitrije a doufala, že mi z toho nějak pomůže. Táňa si všimla, kam vejrám a mávla rukou.

,,Tvůj strážce samozřejmě může taky přijít."

Nervózně jsem se usmála. Beztak to vypadalo víc jako křeč než úsměv, což ve skutečnosti je vlastně blíž pravdě.

,,Tady to je," zjevila se u nás zase Vodová, rozepla zip na futrálu růžových šatů s jakýmisi květinovými ornamenty, nevím, jak přesně to popsat. Vím jistě jen to, že sama bych si je asi nekoupila.

,,No nejsou prostě skvostné?" radovala se královna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 24. května 2015 v 20:16 | Reagovat

Tak královna Taťána mě teda totálně srazila pod stůl. Když si vezmu, jaká to bývala uhlazená bába a teď tohle? Zajímalo by mě, jak by vypadala vedle tý Lady Gaga. Určitě ji potají poslouchá na mp3 přehrávači. Ale zajímalo by mě, co to do Táni vjelo. Že by nějakej novej, sexy chlap? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.