CHAPTER SIXTEEN

6. června 2015 v 19:53 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Tommyn jede!


Boyd se s 'úvodem do děje' zastavil v sobotu v noci, ale od té doby nebylo nic nového. Je neděle ráno a Fletcherovi pořád nejsou v plném počtu. Nikdo toho za celou dobu moc nenaspal a tak není moc divu, že už se Nick neudržel a bez velké námahy usnul hned, jak si sednul.

,,Archer, jo?"

,,Takže ty nedáš pokoj?" zavrčela Lynn šeptem stejně jako Tommyn, aby Nicka neprobudili, zvlášť když byl jen asi metr daleko, možná ani to ne.

,,Já vim, ty tvoje kecy 'stejná krev neznamená stejný názory a chováni' nebo co to furt žvaníš," mávnul nad tím Tommyn rukou. Toho už se taky naposlouchal aspoň na tři životy dopředu, že by o tom mohl napsat knihu. ,,Co s nim máš?"

Blondýna povytáhla obočí a měřila si bratra pohledem. ,,Vážně se mě ptáš na kluky? Ty?"

,,Nemusí všechno vyžrat jen Rhys jako vždycky. A ne, neptám se tě na kluky, jen na jednoho, zvlášť když se jmenuje Archer. Jo a bacha, za chvíli ti spadne do klína." Než to stačil doříct, tak měla Lynn zmijozelákovu hlavu na stehnech. Klika, že se neprobudil. ,,Proč jsi ho brala s sebou?"

,,Nechtěl se nechat odehnat," pokrčila blondýna nevinně rameny.

,,Ale prosim tě! I Myles je zpocenej až na zadku v souboji s tebou, tohohle cucáka bys dostala v prvních dvou vteřinách, i kdybys mu dala náskok. Takže to vybal, proč je tady? Snad ses do něj nezakoukala?!"

,,Já… nevim. Prostě je tady. Neznám odpověď a nerej do mě furt."

,,Máš recht, radši si počkám, až na tebe spustí Myles, to bude větší zábava," doslova si Tommyn škodolibě zamnul ruce a odešel pro něco k jídlu do kuchyně.

Lynn zmučeně zaúpěla a to málo co mohla, se svezla. Nicholase neprobudila, i když se zavrtěl, ale i tak ji nevědomky donutil přemýšlet…

***

Dopoledne bylo ještě horší než ráno, všechno se neuvěřitelně vleklo a venku bylo prapodivně zataženo. Kdo to kdy viděl, aby v zimě, kdy je všude bílý sníh, počasí vypadá, jak kdyby mělo zrovna začít pršet?

,,Mužu se na něco zeptat?" zastavil Nick Tommyna, když se míjeli. Skoro si to i rozmyslel, ale prostě už si nemohl pomoct.

,,Ne, vlasy si nebarvim a moje opáleni je přírodní."

,,Co?" nechápal chuděrka studentík a zněl jak naprostý retard. Vůbec mu nedocházelo, o čem je řeč.

,,To ses chtěl zeptat na něco jinýho? Aha, tak to jo. Vybal to," vyzval ho Tommyn a několikrát si poskočil jak boxer, co se připravuje na boj. Místo boje ale vyfouknul Nickovi hrníček z ruky jak zkušený zloděj s mnohaletou praxí.

,,Z který jste koleje?"

,,Co bys tak řek?"

,,Že kolej do který vaše rodina patří ještě ani neexistuje, to bych řek!" zabrblal Nick.

,,Zvláštní, přesně něco takovýho nám vykládala i ta zaprášená čapka," zamyslel se Tommyn.

,,Moudrej klobouk?"

,,Jo, ten taky," přitakal Fletch a srknul si z hrnku. ,,Na zmijozeláka děláš dobrý kafe," nešetřil chválou.

,,Takže?"

,,Jasně, že Nebelvír, vypadáme snad jako banda beden?"

Nick se "nenápadně" otočil na Lynn, která z nudy a nervů na pochodu leštila rodinné stříbro, které se už dobrých deset nepoužívalo a jen chytá prach. Ta jako intelektuál z Havraspáru rozhodně vypadá!

,,Jo tak, ty sonduješ kůli ségře. Nechce to píchnout, co? Typický!"

,,Kam teda patří?" zaúpěl Archer už pomalu zoufale.

Tommyn se škodolibě zasmál. ,,Hodně štěstí se zjišťovánim pravdy, toho se jen tak nedočkáš."

Archer si pomyslel něco o hajzlech cestou zpátky do kuchyně pro jiné kafe, daleko se ale nedostal.

,,Hele, mladej, jak si to pískle vůbec vede?" zajímal se Fletcher, jenže Nickovi krapet nedocházelo o čem nebo kom je řeč, tak Tommyn musel naznačit hlavou na sestru na druhém konci místnosti.

,,Pohoda. Provádí školní reformy, sotva se zjeví a zbavuje se nežádoucích fotrů, jen to hvízdne," pokrčil Nick rameny a mluvil jako by se nechumelilo.

Tommyn se nechápavě zamračil, než se otočil na sestru a zavolal na ni: ,,Cože to v tý škole děláš?"

,,Máš snad něco se slechama? Právě ti to vyslepičil."

,,Už se víc neptám," brblal Fletcher. ,,Jo, ještě jedna věc!" najednou si vzpomněl a zastavil tak Nicka znova.

,,Tak rychle horký kafe nikdo pit nezvládá!"

,,Nerozčiluj se, klídek, chceš cigáro?" utahoval si Tommyn z Archera. ,,Spíš ti chci poradit… jestli tady míníš ještě zustat, tak se švihej převlíknout, zaváníš a můj citlivej pršáček to špatně snáší."

Nick absolutně netušil, co to zase mlel. Vážně si bude muset pořídit slovník severoirských výrazů a poctivě studovat.

,,Obětuješ svůj šatník?" začla se zajímat i profesorka, nechala stříbro stříbrem a přišla na kus řeči.

,,Já? Nechtěj mě rozesmát," ušklíbl se Tommyn. ,,Vždyť by mu všechno bylo malý. Vober Mylese, mám takovej pocit, že maj stejně velkou korbu."

,,Jak si přeješ," pokrčila nad tím Lynn rameny. Velký bratr si ztráty jednoho trička stejně ani nevšimne. ,,Svlíknout," přikázala Nickovi a ten na ni akorát tak vykulil oči. ,,Nechcete vyrazit k doktorovi se slechama společně?" navrhla, když Nick pokračoval v nevěřícném zírání.

,,Radši bych ségře neodporoval," podělil se Fletcher o "cennou radu do života". Archer přestal zvažovat, jestli si z něj profesorka dělá legraci a radši se hned vrhnul na svlékání trička. Stačilo, aby ho jen trošku vyhrnul a Lynn se sama od sebe začínala otevírat tlamka.Takhle napečeno má jen hodně málo lidí, co nejsou z rodiny. Asi těžko by si užila ten pohled na vlastní bratry, co snad nemají ani jedno jediné procento tuku, všechno to jsou jen svaly a šlachy.

,,Neslintej," poradil jí bratr a osobně jí pusu zavřel, až jí cvakly zuby. Jakmile Nick přetáhl triko přes hlavu, tak o něj v tu ránu opuchl a Lynn ho hodila bratrovi přímo na šošolku, že viděl jen na jedno oko, jelikož výhled na druhém mu zakrýval rukáv. ,,Za co jsem si to zasloužil?"

,,Běž ho přeprat, když sis usmyslel to převlíkání a čórkařeni hůlek."

,,Na tom něco bude," souhlasil se zdvihnutým ukazováčkem a vydal se do prádelny. Jenže jak viděl jen na to jedno oko, tak neměl dostatečné prostorové vidění a napral to do futer tak šikovně, že se celý zlil kafem. Alespoň se nebude nudit a přemáchne si i vlastní propocené hadry.

Nick se škodolibou radostí z toho, že jakási karma existuje poslušně následoval svoji nejdražší profesorku do pokoje jednoho z bratrů, kde uloupila XXL košili a věnovala mu ji. Ten Archer by stejně vypadal zatraceně sexy i v obyčejném pytli od kostí mamuta.Ale ani převlečení do čistého Nicka nezachránilo. Navečer za něj Fletcherová rozhodla, že musí zpátky do Bradavic, přece nevynechá životně důležitou školu! Nickovi se pochopitelně nechtělo, kdo by se taky s nadšením vracel do školy? Měl stejně peška, i když se ji snažil ukecat, dokonce se přimluvil i Tommyn, protože se mu začalo líbit to, jak Nickovi pokaždé "nenápadně a nepozorovaně" zcizoval kafe a taky se do něj dobře rylo, ale chlapci nepochodili. Tommyn musel vrátit Archerovu hůlku a Lynn ho doprovodila do parčíku před dům, kde mu hučela do hlavy důležité rady, aby všechno na co se ho, kdo zeptá, shodil na ni a hlavně mu vrazila dopis pro Brumbála, kde vysvětlovala, co se stalo a že se nejspíš dalších několik dní Bradavice budou muset obejít bez její přítomnosti. Měla sice takový pocit, že ten starý lišák už stejně o všem ví, ale jistota je kulový blesk.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 6. června 2015 v 20:19 | Reagovat

phew, po fotce Nicka bez trika jsem si musela dát chvilku pauzu od čtení, protože Lynn nebyla jediná, komu se otevřela tlamka...a ukápla nějaká ta slina :-D mno, co, jsem obyčejnej smrtelník :-D
ale mohla si tam Lynn Nicka nechat dýl...mně se líbilo, jak do něj Tommyn ryl...
mno, a teď jdu v kapitolách zpět, abych vykoumala vo co go...a věř mi, že já na to přijdu!

2 Wladka Wladka | Web | 9. června 2015 v 12:19 | Reagovat

ten horny obrazok :D :D :D i ten dolny i ked ja sama nie som na hnedookych fesakov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.