CHAPTER SEVENTEEN

25. července 2015 v 11:27 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Och...


Závěje jsou sice ve většině případů dost na pendrek, jen to dělá rádoby hezkou krajinu, ale Nickovi jedna taková závěj posloužila víc než čekal. Po návratu na cestu mezi Bradavicemi a Prasinkami zavolal Acciem svoje koště, které v pátek tak bezohledně odhodil a nezajímal se o jeho další osud a kouzelný světě div se, koště mu vážně přiletělo až do ruky, sice celé od sněhu a ledu, ale hlavní bylo, že mu ho nikdo neukradl. Navíc který cvok by v takovém hnusném počasí, kdy by psa nevyhnal, chodil v metrovém sněhu uprostřed "země nikoho" a hledal odložená košťata?

Do školy dorazil až po večeři, takže už byla většina studentů zpátky na kolejích a tak se mu moc lidí nepletlo pod nohy, jen ten nepovedený mončičák si prostě nedal říct a měl mňouky. Archer to vyřešil jednoduše, vykouzlil si provázek, hodil Norrisce smyčku kolem toho, čemu školník říká hlava, druhý konec přivázal na jedno z dlouhé řady brnění a s úsměvem zdrhl. Netrvalo dlouho a z míst, kde se před několika vteřinami pohyboval, se ozval neskutečný randál. Alespoň má školník po zbytek noci co dělat, aby se nenudil.

Nick bude mít sám o zábavu postaráno, Brumbál si s ním určitě bude chtít dlouho pohovořit… a taky že jo. Brumbál ty svoje zevrubné výslechy bere naprosto vážně a z každého dostane všechno, co potřebuje, i když se neptá přímo, vždycky naťukne naprosto odlišné téma a dlouhými oblouky tahá informace, po kterých slídí. Kam se na něj hrabou mudlovští detektivové při výslechu podezřelého. Ani veritasérum nefunguje tak účinně jako Brumlova metoda "však ty mi to ještě rád povíš sám".

Kdyby se někdo těsně po odchodu z ředitelny Archera na férovku zeptal, o čem s říďou mluvil, tak by odpověď byla jednoznačná: o ničem… jenže ten rezervní Merlin je liška podšitá aneb cokoliv řeknete proti vám bude použito v tu nejnevhodnější chvíli.

Vyučování bylo bída s nouzí. Jediný světlý bod toho školního roku byly hodiny s Fletcherkou, ale ta se pořád odmítala vracet, takže Sev byl ve svém živlu… a kdo se těší na jeho hodiny nemá v pořádku pud sebezáchovy! Utrpení bradavických studentů se pořád zvětšovalo, ve středu, kdy už všichni začali odpočítávat minuty do víkendu, se objevila záchrana… doslova.

,,Co mi zase uniklo?" ptal se Nick u večeře otráveně, když si všiml, že si celá Velká síň něco šušká, zatímco on se znuděně dloubal v… tom co bývalo dušené maso.

,,Někdo zahlíd Fletcherovku. Vláda permanentní tyranie je u konce!" radoval se Ulrich až z toho poskakoval na lavici.

,,Už se vrátila?" chtěl Archer vědět víc a přitom znít co nejnezaujatěji, ale nejradši by okamžitě vstal a běžel se přesvědčit na vlastní oči, že je ta fáma o návratu zachránce studentstva pravdivá.

,,Jo a vypadala, jak kdyby propařila celej tejden. Ten matroš bych si taky nechal líbit. Prej měla oči jak králik."

,,Do stran?"

,,Červený, vole! Viděls někdy králika?" urazil se Kavanaugh.

,,Ehm…" Nick otočil hlavu doleva a o pár míst dál ukazoval na talíř holky ze čtvrťáku. ,,Jo, ale oči už tak nějak nemá."

,,Vole," mumlal si Obludárium tiše, vrtěl hlavou a myslel, že ho Nick neslyší, jenže ten má uši jako netopýr, akorát mu to bylo putna.

,,Ví se vůbec, kde tak dlouho trčela? Tresty se Sevem jsou nuda!"

,,Koho to zajímá? Třeba ale vede tajnej život, o kterym nikdo nemá tušáka," přišel Ulrich s vskutku inovativní teorií. Kdyby jen věděl, že není zase tak daleko od pravdy…

,,Tušáka?"

,,Je to chytlavý. Aspoň fotr vidí, že se v tý škole fakt něco přiučim."

,,Mám takovej pocit, že zrovna tohle nemyslel."

,,Kušuj, nemužem bejt všichni geniální jako ty."

,,Dej bacha, aby sis na tak složitejch slovech nezamotal jazyk," poškleboval se Archer, ale jak se to snažil maskovat zíráním do talíře, tak si nevšiml pečiva, co se mu odrazilo od čela.

,,Sto padesát bodů!" vyjekl Ulrich radostně tak nahlas, až se po něm značná část Síně otočila.

,,A co takhle vidličku mezi voči?" zavyhrožoval zmijozelský kapitán již zmíněným ostrým předmětem v ruce.

Kavanaugh by jistě nějak vtipně odpověděl, ale nedostal příležitost, což bylo nejspíš jedině dobře, protože jinak by už ho asi vynášeli nohama napřed. Objevila se Sarafine, zrzka bledá jak mrtvola, aristokratka každým coulem, která se s Ulrichem schází a rozchází už od čtvrtého ročníku alespoň každých pár měsíců jen, aby si okořenili život.

,,Nezapomněl jsi, že máme na večer plány, že ne?"

,,Nééé," tvrdil Obludárium s křečovitým úsměvem, když se ale podíval na Nicka, tak neslyšně ječel: JÓÓÓ. ,,Počkáš na mě chvilku?"

,,Ať ti to ale netrvá dlouho," varovala Sarafine svého vyvoleného příkře. ,,Dobrou, Nicholasi," vycenila na chudáčka Archera skoro až upíří tesáky a odplula na neviditelném obláčku na chodbu.

,,Tak cos jí nasliboval tentokrát?"

,,No to bych taky rád věděl, to se teprve dozvim až na mě bude ječet," prorokoval si Obludárium a kopl do sebe skleničku dýňového džusu na ex, jako kdyby to byla ohnivá whisky na povzbuzenou.

,,Užij si to," posmíval se Archer kamarádovi, co odcházel na popravu, která se určitě zvrhne v něco ještě víc dětem nepřístupného.

Aby to nevypadalo jako že Nick žárlí a špízuje Ulricha se Sarafine, tak si ještě pět minut poseděl o samotě u stolu a dál se dloubal ve večeři, která už ani vzdáleně nepřipomínala něco, co se kdy dalo jíst. Celou dobu mu nešlo z hlavy, co Obludárium říkal o profesorce obrany. Jakmile usoudil, že kámoš a jeho horší polovička už nebudou nikde poblíž, vyrazil za Fletcherovkou. Zvědavost mu prostě nedala, lační po informacích jako každá správná drbna. Po chodbách potkal pár lidí, ale hned jak se dostal někam, kde nebylo ani živáčka a necourala se tam ani Norriska se svým věrným ocáskem, tak se Nick přestal chovat jako že ho i stěny nudí a přidal do kroku, jen aby se dozvěděl, co se stalo.

,,Uhm… já klepal…" ukazoval Archer zmateně na dveře, které za sebou zrovna zavřel a předtím se sám pustil dovnitř bez vyzvání. Lynn, která si vysoušela vlasy ručníkem, protože ta sprcha je Merlin ví proč mokrá, nad tím ani nevzdechla, odhodila ručník že ani sám Voldy nemá tušení kam a dřív než se zmijozelák nadál, tak se mu věšela kolem krku. Zdálo se, že Fletcherová se v nejbližší době jen tak nemá k tomu z Nicka slézt a ani Archer evidentně nebyl proti, když si ji k sobě sám tisknul, co nejvíc mohl a zároveň ji nepřepůlil železným stiskem. Po úctyhodné době si přeci jen dali říct a stisk povolili, ovšem vzdálili se jen na dobrých deset, nanejvýš patnáct čísel.

,,Jak to dopadlo s Deryckem?" bylo první, co Archera v tu chvíli napadlo.

,,Vyšťavenej, vyschlej jak troud, něco by hodil koňovi do žlabu, pochroumaná pačmánka, celej votlučenej jak píšťalička a bezchybně vymáchanej v nějaký obří žumpě, ale jináč v richtigu."

Nick na profesroku chvíli nechápavě zíral. ,,Jasně, budu předstírat, že jsem všemu dokonale rozuměl," zašklebil se.

,,Bude dobrej až s nim ve špitále skončej."

Nickovi si kdoví proč ulevilo. ,,To jste to asi pořádně oslavili, ne?"

,,Ehm, jo… mám takovej pocit, že mám ještě pořád dost v žíle."

,,Jako žes pila?"

Lynn přikývla. ,,Děkuju," řekla po dlouhém nadechnutí.

,,Já ti nenalejval," kulil Nick oči zděšením. Ta holka je asi víc nadraná než se zdá.

,,Děkuju za to, žes byl se mnou."

,,Kdykoliv k dispozici," nasadil Archer poťouchlý úsměv, za který dostal pusu. Jakmile si ale Fletcherová uvědomila, co vlastně udělala, tak poplašeně odskočila, co nejdál mohla, jenže to nebylo moc daleko, protože ji Nick pořád držel.

,,Pročs mě nezastavil?" vypískla a v tu chvíli nevěděla, kam s očima ani rukama.

,,Jsem kluk," pokrčil Nick rameny, přitáhl si ji zpátky a pokračoval tam, kde je přerušila.

Epická líbačka v křesle nebrala konce. Nedokázali přestat tak dlouho až z toho Lynn uschly vlasy a těm to vždycky trvá věky, pokud se nepoužije kouzlo. Atmosféru narušil školník, který se řítil chodbou za nějakými chuligány a hulákal na ně hafo nadávek, které by měly získat status nepublikovatelné na veřejnosti a v doslechu dětí a náctiletých. Aneb když od potřebuješ odtrhnout muchlající se pár, pošli na ně Filche!

Lynn nad tím vším s úsměvem jen vrtěla hlavou. Místní školník je vážně mistr v tom, co dělá a ani o tom neví. ,,Mimochodem, byla jsem za Brumlou. Cos mu nakecal?"

,,Čistou pravdu. Proč? Něco jsem proved? Nechce tě vyhodit, že ne?" děsil se Archer a přestal si hrát s jejími vlasy.

,,Mám takovej pocit, že nás chce dát dohromady."

Nick se upřímně rozesmál, lepší zprávu za celý měsíc snad neslyšel. ,,Konečně ten starej kozel dělá něco s čim taky souhlasim dobře."

Fletcherová se zamračila, čehož se nedalo nevšimnout.

,,Nechci vědět, co se o mě říká, ale rozhodně nejsem žádná jednorázová záležitost… to já jen preventivně, kdybys náhodou někde něco zaslechla."

,,Jako kde? Třeba u tvojí fanynky číslo jedna? Beladona je občas sdílnější, než by měla," rejpla si Lynn a jasně na Nickovi viděla, jak dotyčnou slečnu mentálně vraždí na několik způsobů. ,,Jestli to ale chápu správně, ty mi právě navrhuješ, abysme to spolu zkusili?"

,,Nic nenavrhuju, na férovku se tě ptám, jestli se mnou chceš chodit."

Lynn po několika vteřinách zkoumání usoudila, že to ten cvok myslí smrtelně vážně, místo odpovědi mu dala malou pusu.

,,To beru jako souhlas," radoval se zmijozelák a rozpustile se usmál.

,,Doufám, že nepočítáš s tim, že ti od teď budu nadržovat a všechno ti projde."

Nicholas protočil oči, něco na těch zabedněných blondýnách asi bude, když jí za celou tu dobu ještě nic nedoteklo. ,,Proč asi myslíš, že si nechávám dávat tresty každej druhej den? Baví mě bejt s tebou, i když u toho musim dělat různý blbosti, který mi doteď hlava nebere, jako třeba štupováni voodoo panáčka. Co to sakra bylo?"

,,Napadlo mě, že by se ti někdy mohlo hodit umět si zašít ránu vzhledem k tvýmu přístupu k famfrpálu nebo vybíjený, kdy se pokaždý poroučíš k zemi s nějakym šrámem," pokrčila blondýna rameny a žmoulala Nickovi rukáv trička.

Nová technika učení bez učení. Sice je Nick génius, ale tohle mu nedošlo. ,,S mýma švadlenkovskýma schopnostma ze mě brzo bude Frankenstein."

,,Kdo?"

,,Kašli na to," mávnul nad tím rukou. Taky jednou ví něco, co ona ne a to jen kvůli nevlastnímu tatíkovi a televizi.

Fletcherová pokrčila rameny a vážně to nechala plavat, možná lepší nevědět význam toho slova. ,,Ale asi už bys měl jít," nadhodila, když zahlédla na hodinách za deset minut půlnoc, vstala Nickovi z klína a pomalu přešla ke dveřím, protože jinak by jeho ani sebe k ničemu nepřinutila.

Chudák zmijozelák zasténal jako raněné zvíře, ale neovlivněnou částí mozku věděl, že by měl vypadnout a došel až k profesorce, která se ramenem opírala o dveře a ruku měla připravenou na klice.

,,Jak to teda je? Hnedka ráno když tě uvidim, tak ti budu moct dát pusu a ukázat těm žabařum, jak se to správně dělá?"

,,Jestli chceš, abych ti zlikvidovala otce, až se to dozví a vystartuje na mě s dalšíma rodičema, tak klidně."

Nick tu "nabídku" dlouze zvažoval. ,,Myslíš to vážně?"

,,Co bys asi řek?"

,,Hm, takže to nejspíš znamená ne?" zkoušel z ní tak nějak oklikou dostat souhlas. Přece jen je ta nabídka likvidace fotra víc než jen lákavá a i přesto, že je tatík dlouhá léta Smrtijed, tak by s ním Lynn vytřela podlahu a až by s ním skončila, tak by bylo sporné, jestli z něj ještě něco zbylo do krabičky od sirek místo standardní rakve.

,,To znamená dobrou noc, Nicku."

,,No tak jo no, dobrou," rozloučil se, přidal pooořádnou pusu a s širokým úsměvem se zdejchnul.Náladu mu nezkazil ani Filch, který se už druhý rok zapomněl vykoupat. Nick se pořád jen usmíval a nic ho nedokázalo rozhodit, ani zmínka o tom, že ho ten "podmostní" opilec nahlásí jak Sevovi, tak Brumlovi.

Dokonce ani Lynn se nedařilo smáznout si z obličeje úsměv od ucha k uchu. Připadala si jak střelená náctiletá školačka, ale Voldemort to vzal, hlavně že jí bylo dobře.***

,,Dobrý ránko, těšili jste se na mě tolik jako já na vás?"

,,Víc!" neslo se několikahlasně třídou. Lynn by přísahala, že se přidali i někteří zmijozeláci.

,,Vážně? Tak schválně… shrňte mi jednim slovem veškerý dění za dobu mojí nepřítomnosti."

,,Teror!" vyjekl někdo nejhlasitěji ze zadních lavic. Zaznělo i něco jako peklo, očistec, hnus a masakr.

,,Až tak krutý to bylo?"

,,Jaký jiný slovo byste našla pro celý dny se Snapičem?" ptal se Horatio z Mrzimoru a dokonce i Ulrich s Patsy, kteří se snad ještě nikdy na ničem neshodli, přikyvovali.

,,Fajn, tak když je to takhle… co řikáte mý nabídce… do konce tohohle tejdne a celej příští žádný tresty, žádný úkoly a jen samá zábava, kterou si sami vymyslíte." Studentíci začali vřískat, tleskat a těšit se jako malé děti, že byli až k neutišení, jen stěží jim profesorka řekla poslední část nabídky. ,,Pod jednou podmínkou," zavolala, čímž je maličko ztišila, ,,náplň hodiny musí obsahovat kouzla, co jste se naučili, vyjma těch, co pořád zakazuju. Platí?"

,,Platí!" ječeli všichni včetně Sampeyho, což se nevidí moc často… no spíš nikdy. A Nicka, který se jen usmíval, ta část ohledně žádných trestů mu zrovna moc nevoněla.

,,A teď už plavte, zrcadlo čeká," usmála se blond profesorka, ukázala na obří zdobené zrcadlo opřené o zeď vedle katedry a než by napočítala do tří, studentíci si bezmála dupali po hlavách jen aby se dostali co nejdřív dovnitř, kde na ně čekala obdoba mudlovského zábavního parku. Místo lochnesky pořádný maďarský drak. Kolotoč/labutě nahradil Kraken aneb chobotnička z druhého patra. K čemu autíčka na elektriku? Takový modifikovaný škvorejš se sedátkem a závoďáckým volantem, to je teprv řacha! No prostě mudlové nevědí o co přicházejí…

,,Co ty? Nechceš vědět, co je na druhý straně?" ptala se Lynn Nicka, který zůstal jako poslední v učebně a podle toho, že se táhnul jako smrad, usoudila, že nikam nepospíchá.

,,Žádný tresty? A zrovna na ty jsem se těšil."

,,Něco už vymyslíme," slíbila Fletcherová a s úsměvem sledovala procházejícího Nicka, který si dal extra záležet, aby nešel moc rychle a ukázal všechno, co se jen dalo z různých úhlu. Lynn pochopitelně nedokázala odlepit oči a skoro se až poslintala. Kdo by taky odolal.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 26. července 2015 v 18:32 | Reagovat

ty si ani nedovedeš představit, jak velkou radost mi tahle kapitola udělala! já jsem tak nadšená, že se konečně k něčemu odhodlali a že v tom hodlají pokračovat! doufám, že neplánuješ nějaký twist, který jim to zkazí...to si mě pak nepřej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.