ČTYŘICET DVA

28. srpna 2015 v 19:01 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Chudák kluk Úžasný


Na okamžik jsem nevěděla, co se děje, ale když jsem před sebou zase viděla tu příšeru z modrý laguny, tak jsem byla doma. Taťána pořád stála s rozpřaženýma rukama a čekala, až k ní přijdu blíž, to jsem asi neměla dělat, protože mi hned olíbala obě tváře. Jestli tam mám červený fleky, tak to není tvářenka!

,,Drahoušku, už jsem se tě nemohla dočkat," šveholila mi do ucha těsně předtím, než si mě asi třikrát otočila kolem dokola, jak předtím Nathan, ale ten měl tolik slušnosti, že to udělal jen jednou a navíc za střízliva. ,,Já věděla, že ti ty šaty padnou."

,,Máte dobré oko," usmála jsem se na ni a snažila se jak nehodit šavli, tak správně artikulovat a moc nemžourat očima. Sotva jsem zpozorovala, že jsem v obležení asi čtyř ženskejch, jedna oblečená hůř než druhá, nejspíš jim šaty vybírala stejná osoba jako mě, jinak to snad ani neni možný.

,,Vasiliso, ráda bych ti představila svoji dlouholetou přítelkyni Olgu Ivaškovou."

,,Těší mě," usmála jsem se na ženštinu, která vypadala ze všech asi nepřijatelněji, co se oblečení týče, jen ten výstřih by mohla mít menší. A navíc zase lžu, netěší mě, už od pohledu se mi nelíbí. Vlastně… proč mi představuje starou bábu? No dobře, bude jí možná něco kolem pětatřiceti, abych nežrala, ale stejně! Copak si myslí, že mám ráda holky?

,,Je mi ctí poznat princeznu Dragomirovou," mírně se ta baba uklonila. Ajaj, nelíbí se mi čim dál tím víc! Obzvlášť ten hlas. To chodí každej tejden na fotbal a řve tam jak pominutá nebo co?

,,A to je její syn Drake," šklebila se královna a já neměla sebemenší tušení, koho tim myslela, když jsem se rozhlížela všude kolem, tak jsem periferním viděním zpozorovala někoho za sebou, tak jsem se otočila úplně.

,,Ah, ahoj," pozdravila jsem kluka s krátkýma černýma upravenýma vlasama a jasně zelenýma očima. Ten se mi narozdíl od maminky moc líbí. Nejvíc asi ten rozpustilej úsměv… a to padnoucí kvádro taky není zrovna na škodu. ,,Nevšimla jsem si tě."

,,To bylo úmyslně, rád útočim zezadu, víš jak ne," pokrčil rameny.

No upřímně řečeno nevim, ale to nechme bejt. Taťána mě vyšokovala tím, jak spráskla ruce tak, že jsem skoro až nadskočila. ,,Já to říkala hned, že si okamžitě padnou do oka a budou si rozumět," jančila a podezřívám ji, že kdyby měla kolem sebe trochu místa, tak si skočí kozáčka. To Dimitrij ho vlastně musí umět jak básničku. Aniž bych si to uvědomila, tak jsem se rychle zorientovala v místnosti a hledala ho pohledem. Nějak jsem na něj pozapomněla.

,,Děti, běžte se bavit, šup šup!" Doslova nás to monstrum odhánělo jak slepice. To si beru osobně.

,,Tancuješ?" brouknul mi ten týpek do ucha a jak jsem na něj dočista zapomněla, tak jsem až nadskočila, tomu se zasmál, hovado, to mi nedělej!

,,Jo, trochu."

,,Můžu prosit?" nabídl mi ruku a mírně se uklonil.

,,Vlastně proč ne." Stejně nemám nic lepšího na práci. Než jsem se stačila rozkoukat, tak mě držel za ruku a táhnul dostatečně daleko od tý skvadry dohazovaček.

,,Tady bude aspoň na chvíli klid," vysvětlil, když správně vydedukoval, co ten můj pohled znamená. Si jen myslí, hošánek, Dimitrij se nikým nepozorován přemístil taky.

,,Takže Vasilisa jo? To je jméno?" začal rozhovor a přitom stíhal i tancovat. Alespoň že zvládá dvě věci najednou a to tancování mu dokonce i jde, na konverzaci by měl možná ještě trochu zapracovat.

,,Alespoň máma mi to vždycky tvrdila," pokrčila jsem rameny. ,,Ale Lissa stačí."

,,Dobře, Lisso. Taky jsi se stala nevinnou obětí týhle schůzky?"

,,Líp bych to snad ani nevyjádřila. Královna mi o tom řekla dneska odpoledne."

,,Fakt? Tak to já to vim možná deset minut," usmál se ten kluk Drake.

,,Jo ták, ty seš z těch, co hned zdrhaj, to je dobrý vědět," maličko jsem si rejpla.

,,Nedělej, že ty jsi sem přišla dobrovolně," šklebil se Drake a udělal prudkou otočku, kterou jsem nečekala, přišlápla si šaty a skoro si nabila kokos, za což z větší části viním i alkohol, Ivaškov mě ale včas chytil. Má nepodstatnej bod k dobru. Dobře, tak vlastně druhej za ten úsměv.

,,Ne tak docela, mám na to člověka, co mě sem dostrkal," navázala jsem na předchozí téma.

,,Nathan to ale rozhodně nemoh bejt. Dobrovolně by sem nikoho netahal, leda by to byl Adrian a tomu by to udělal jedině na truc."

,,Ale, mladej pán je dokonce i šmírák?"

,,Možná," pokrčil rameny, ale když jsem na něj aplikovala taktiku Belikova obočí, tak kápnul božskou. ,,Když jsem dorazil, tak jsem vás zahlíd."

,,Jen abys nekecal."

,,Brouku, já si lhanim vydělávám," vycenil tesáky. Radši to nebudu řešit. Od tý doby diskuze postupně ochabovala a spíš jsme jen tancovali, pět písniček ale stačilo.

,,Nechceš si už jít sednout?" zeptal se zničehonic.

,,Prosím!" skoro jsem až zaúpěla.

,,Je to peklo!" zabručel Drake a na důkaz svých slov si sundal kravatu, kterou celou zmuchlanou vrazil do kapsy u saka.

,,To je páreček, fotečku?" objevil se vedle nás strejda s foťákem a než jsem stačila odpovědět, tak jsem měla Drakeovu ruku na koleni a strejda nás fotil jak o život.


To nestačila ta tetka, když jsme tancovali? Když ale strejda usoudil, že by mu to mohlo stačit, tak šel zas otravovat někoho jinýho.

Drakeova ruka ale nezmizela a aby toho nebylo málo, tak ji pomalu sunul výš.

,,Tak co, kotě, nevypadnem pryč, neuděláme ženskejm radost a nedáme to do kupy?" nadhodil rádoby stylem lva salónu, kterýmu žádná neodmítne.

Ale co je moc, to je moc! Jasně jsem viděla Dimitrije, jak si to k nám míří, ale stihla jsem ho rukou zastavit včas, než udělal nějakou pitomost, i když se mu to vůbec nelíbilo.

,,Víš, kdo jsem, že jo?" zeptala jsem se Drakea takovým podivným skoro až záhrobním hlasem.

,,O tobě slyšel snad každej."

,,Tak to taky asi i víš, kdo je můj strážce."

,,Slušnej magor prej," skoro až prskal smíchy.

,,I tak by se to dalo říct. A ten "slušnej magor" stojí přímo za tebou," informovala jsem Drakea a ten se okamžitě otočil, aby se přesvědčil. Belikov tam vážně stál a tvářil se jak sama smrt, bylo na něm vidět i to, jak skřípe zubama.

,,Wow!" uteklo Ivaškovi a když se otočil zpátky na mě, tak bylo vidět, jak výrazně zblednul.

,,Tak, konečně jsme na stejný vlně. Chápeš snad, že nebude dvakrát váhat, že ne? Takže dej okamžitě tu ruku pryč, je ti to jasný?!" Nestačila jsem to skoro ani doříct a ruka byla fuč. S úlisným úsměvem jsem se postavila a měla se k odchodu, ale pak mě najednou něco trklo a vrátila se. ,,Abych nezapomněla…" popadla jsem skleničku z tácu číšníka, co procházel kolem a chrstla dvojku červenýho přímo Drakeovi do obličeje. Víc jsem nepotřebovala a spokojeně odkráčela, ve dveřích jsem potkala sešlo-z-toho-tchýni.

,,Jak vám to spolu zatím jde?" ptala se.

,,Báječně," zatetelila jsem se radostí tak ironicky, že by to muselo dojít i blbýmu a pokračovala v cestě, Dimitrijovi netrvalo dlouho, než se ke mně připojil a vypadli jsme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 1. září 2015 v 0:02 | Reagovat

Páni, chtěla bych vidět Táňu, jak tancuje kozáčka. Z toho bych asi měla druhý Vánoce. Moc jsem se bavila u Lissina rádoby rande, kde opět nechyběl Dimkův ostříží zrak. A to finále, to byla bomba. Moc ráda bych tohle někomu někdy taky udělala :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.