kapitola 63.: Přijímáte přihlášky do baletní školy, pane kapitáne?

7. srpna 2015 v 19:55 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Jen krátce: OH SHIT!


V podvečer Dani bez vysvětleni zmizela a naštěstí nikoho na chodbě nepotkala, teda kromě Luciny maličkosti a Alexovy "veličkosti", které potkala v odlehlé chodbě v důvěrném momentě, takže se musela vrátit a vzít to jinačí cestou. Na sraz s Dráčkem tak přišla o dvě minuty později, ale Dracovi to kupodivu nevadilo.

Když otevřela dveře do "relativně starý, prázdný a nepoužívaný" učebny, tak se nestačila divit... vůbec to tam nevypadalo jako bejvalá učebna, a ani zdaleka ne prázdná a nepoužívaná, právě že naopak, na podlaze byly nalakovaný, nablejskaný parkety, po stěnách mega velký zrcadla, v rozích místnosti hodně vytuněný repráky, z kterejch se linula hip-hopová muzika a uprostřed toho všeho Draco "obávaný zmijozelský princ" Malfoy, tancoval. Kroutil se u toho asi jako hybrid Channinga Tatuma, Roberta Hoffmana a Patricka Swayzeho, ale nebylo to zas tak špatný. Hoši by se nemuseli hnedka střílet, kdyby ho viděli. Jen Dani spadla čelist až těsně k podlaze, jak jí překvapil.

Když dělal jakousi prazvláštní piruetu, tak si bloncky nejspíš všim a hned se zastavil, div se nerozplác po tý nablejskaný podlaze.

,,To nebylo v plánu," řek celej zadejchanej a zdálo se, že i zrudnul. Hned přestal trdlovat a šel si pro ručníček, kterej měl hozenej na jedný jediný lavici v místnosti v rohu na kterym stála ještě nějaká flaška, nejspíš to Ohnivá whisky nebyla, ale dýňová šťáva taky asi ne, po tom by měl ještě větší žížalu.

Kauzu tancováni nakonec odbyli takto: ,,Odkdy posloucháš hip-hop?" ptala se Češka ještě celá vykolejená.

,,Od tý doby co se na rock a metal nedá dost dobře tancovat," odpověděl a slušně si loknul tekutiny ze své flaštičky se zeleným víčkem.

Dani chvíli přemejšlela nad tím argumentem, až se jí rozzářil obličej strašidelným šklebem. Zlatovláska se toho tak lek, že se málem utopil, po pár ranách do zad ale už dejchal normálně. ,,Co je?" zeptal se ustrašeně a ještě víc se bál odpovědi. Jak se topil, tak si poprskal bílý tílko i jeany, co na sobě měl, taky těžkej módní nezvyk! Kde to vzal je ovšem záhadou, jedno je jistý, ze Zabiniho šatníku Drak rozhodně nekrade. Blaise je totiž těžký zastánce tepláků, šusťáků nebo nanejvýš plátěných kalhot okrové barvy. Vkus teda nic moc, ale pořád lepší, než aby se po škole producíroval v jeho kůži, velice lichotivé růžové, to už by bylo asi vážně jako pěst na oko. Když už jsme u tý pěsti na oku... Zabinimu by ani nebyl vidět monokl, takže se Luc při obraně může začít víc snažit...

Dani prostě vzala hůlku, namířila s ní na bednu, která se starala o písničky a jeden song tam vykouzlila. Hned se z repráku ozývala melodická píseň. ,,Nevykládej mi, že se na rock nedá tancovat a koukej se předvíst," dá se říct, že to mladýmu pánovi rozkázala. Když se muzika začala rozjíždět, tak už chlapec stál uprostřed místnosti, zaujal základní pózu a začal trsat. Jakmile písnička skončila, tak se celej vyčerpanej svalil vedle Dani na podlahu, kde se držela zuby nehty, aby se nezačala tlemit těm jeho kreacím, ale udržela se a dokonce mu zatleskala a zapískala.

,,Co to bylo?" zeptal se, ale pořád měl co dělat, aby popad dech.

,,Tak to bylo prosím Diary of Jane od Breaking Benjamin," mrknula na něj spiklenecky bloncka.

Pak dál kecali o jeho "taneční dráze", teda dokud mu neruplo v tý jeho odbarvený bedně, nepustil další hip-hop a kouzlem Dani nedonutil s nim dělat skopičiny. To kouzlo zrušit nemohla, protože jí Dráček nenápadně dvě minuty před tím útokem ze zálohy, šlohnul hůlku, tragédie, jediná utěšující věc je, že v podstatě netrsala ona ale to prapitomý kouzlo, který ani neví co bylo zač, jak Malfoye přes to krákáni z repráku neslyšela, ten si to při dalších soubojích pěkně slízne, taky mu hned oznámila a Reflektor jen opáčil, že s tím od začátku počítá, no to je úroveň toto, chápe to někdo?

Malfoy mladší je sice ras, ale i on má kapku soudnosti a po půlhodině mučení tancující kouzlo zrušil a nechal Češku pomalu ale jistě skomírat vyčerpáním na podlaze, ale ani tak z toho nevyšla lacině. Draco je horší než holka, zvědavost mu nedala a musel se zeptat, co to mělo znamenat s jistým kapitánem na chodbě a přitom se ještě stačil převlíct do něčeho nepropocenýho... hm, nedá se říct, že z toho hopsání nic nenabral...Pako, neměl se ptát, Acklesová ho akorát tak sjela za to, že na Wooda vytáh hůlku, když si evidentně jenom dělala legraci, nesmí taky hnedka všechno brát doslova. Nakonec se ale zklidnila a nějak jí uklouzlo, že s tím cvokem tak nějak začala chodit. Draca popadl neovladatelný výbuch smíchu, až mu tekly slzičky proudem a jen tak tak se mu vyhla škytavka.

,,Jestli s tebou vydrží dýl jak tejden, tak ho snad budu i uctívat, protože to není v lidskejch silách," smál se dál, až se plácal do stehen.

,,Moc se nesměj, v podstatě jsi nás dal dohromady ty!"

Draca v tu chvíli přešla veškerá legrace a čuměl na Dani jak Krteček z myší díry. ,,Co? Jak to? To není možný! Zase tak zákeřnej nejsem!

Bloncka se na něj podívala s obočím skoro až ve vlasech, jak mu nevěřila ani tu barvu na vlasech.

,,Možná jsem, ale tohle bych neudělal," hájil se, dokonce i dramaticky šermoval ukazováčkem, jako kdyby mu to snad mělo získat na důvěryhodnosti. Smůla.

,,Jemu nebo mě?"

Malfoy se zamračil a aby získal trochu času, tak se napil. ,,Eh, na to odmítám odpovídat. Ale fakt v tom prsty nemám."

,,Právě naopak, Zlatohlávku. Jak tě tvoje ex chtěla uřknout, tak trefila leda mě. Naštěstí mě našel Oliver a nějak, nechci vědět jak, mě z toho dostal... a přitom jsme se sčuchli, takže za to mužeš."

Zlatovlas na Acklesovou zíral jak husa do flašky, dokonce měl i otevřenou tlamku, asi aby mu ta informace doputovala do správných míst. ,,To jsem nevěděl, jen jsem myslel, že se jí to kouzlo nepovedlo. Ale jak se ukázalo, tak to byl dobrej večer a všechno vyšlo. Tys sbalila toho šílence a já se zbavil Pansy, všichni jsou šťastný, zvonec a konec," zubil se Zmiják jako kdyby se nechumelilo.

,,Přímo takhle se to teda nestalo, ale dejme tomu..."

,,Ne, stalo. Od tý doby mám svatej klid a už jsem se blíž seznámil se dvěma holkama, aby dost jsem přestřelil, takže byl konec ještě dřív, než něco začalo."

Dani vykulila oči. ,,Já stvořila mužskou štětku! Z tebe! Za to se dostanu do Zmijozelu!"

,,Hele, hele, važ slova, jo?!" urazil se Draco, ale hned nato vyprsknul smíchy. Prostě zvláštní den!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Viki Viki | 19. srpna 2015 v 20:13 | Reagovat

Máte úžasné povídky. :-D Co nejdřív další. :-D

2 Hope Hope | Web | 26. srpna 2015 v 21:52 | Reagovat

kdo to je a cos provedla s Dracem? O_O  já tu kapitolu četla s pusou dokořán, abys věděla! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.