ČTYŘICET ČTYŘI

15. října 2015 v 19:50 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Jak starý manželé...


Už jsme chvíli letěli, Christianova teta odešla na záchod a až tehdy jsem si po dlouhý době všimla Dimitrije. ,,Ježišmarjá, že já jsem sklerotik je už normální, ale že i ty? To sis nemoh vzpomenout?"

,,O čem to zase mluvíš? Víš, někdy mám vážně problémy stíhat všechny tvoje myšlenkový pochody. To je prostě nemožný!" stěžoval si.

,,Vzpomněl sis na prsten?"

Dimitrij zezelenal ještě o něco víc, než už byl. ,,To ne, už ne! Nechci abys…"

,,Kušuj a nastav pracku."

,,Liss!"

,,Dělej!" Ani jsem nemusela používat nátlak a poslušně, i když neochotně mi tu ruku skutečně podal. Éter začal působit okamžitě.

,,Vážně s tím budeme muset něco udělat, takhle to dál nejde."

,,Co máš? Alespoň si o to dřív půjdu lehnout, vyhrajem oba," chlácholila jsem ho. Tak jsem potom, jak do něj celej let pumpuju éter, trochu vyždímaná a co?

Jak jsem čekala, měl kecy. Smůla. Překryla jsem mu pusu volnou rukou a umlčela ho.

,,Za to, že nevidíš duchy, nebo neděláš díry do trupu ve třech tisících mílí nad zemí mi to stojí. Ty dáváš pozor na mě pořád, nech mě ti to alespoň jednou za čas oplatit."

,,Je to moje práce," zavrčel, když se odtáh a vysvobodil si tak tlamku.

,,Tak to ber tak, že tohle je zase moje. Jestli se nechcem pozabíjet, tak se brzo budeme muset na něčem už konečně shodnout. Co třeba začít s tímhle?" navrhla jsem a čekala, co on na to. Nic neříkal, jen zíral a nechával za sebe šrotovat kolečka v hlavě.

,,Co to děláte?" zaslechla jsem vedle sebe Tašin hlas a mírně nadskočila. Fakt jsem si nevšimla, že je zpátky a to, že se s Dimitrijem držim za ruku určitě nevypadá moc dobře.

,,Rozhodně ne to, co si asi myslíš!" varoval ji Belikov a dokonce měl i dramaticky zdvižený ukazováček. To je snad poprvý, co ho vidim to dělat. Taša na něj má zvláštní účinky, to se mi líbí.

,,Radši si ani nic nemyslim, ale ráda bych vysvětlení."

,,Zapomněli jsme na prsten pro stínem políbený a aby tady Hulk neroztrhal letadlo na kusy, tak jsme to vyřešili jinak." Je to pravda, tak by tomu snad i mohla uvěřit, ne?

,,Ehm, prsten?" ujišťovala se Taša a pak na nás jak na pitomce zakmitala oběma rukama, kde měla prsten skoro na každým prstě. Spolu s Dimitrijem jsme si vyměnili škleby a následně sebou oba třískli do sedaček. Fakt jsme si jak pitomci připadali a dobrou čtvrthodinu s náma nebyla řeč. Víc než to, že používám éter bez přestávky tak dlouho mě štve to, že nás viděla Taša, nejspíš si myslí bůhvíco a s Belikovem to teď kvůli tomu bude akorát peklo. Za co?

,,Mimochodem, co jsem to zaslechla o nějakým klukovi, co se topil ve víně?"

,,Netopil, jen se mu trocha dostala do pusy, když jsem ho na něj vychrstla, ale to hned vypliv," pokrčila jsem rameny. Zase tak dramatický to nebylo, to kdyby se do Drakea pustil Dimitrij, hmmm, to by bylo teprve tóčo, že by se to snad dostalo i do lidskejch hlavních zpráv.

,,A kterejpak je ten šťastlivec?"

,,Myslíš ten idiot? Nějakej Drake Ivaškov," odpověděla jsem s nezájmem. Čím dřív na toho vola zapomenu, tím líp, jinak si to jistý strážce asi vážně vezme na starost a provede s ním krátkej procec.

,,Tak tím se všechno vysvětluje," přitakala Taša, tím si upoutala moji pozornost.

,,Proč?"

,,Je to Ivaškov," promuvil taky jednou Dimitrij. Nechápavě jsem se na něj podívala.

,,A co to s tím má jako společnýho? Tak je Ivaškov, no a? Já jsem zase Dragomirová a ty Belikov, v čem je problém? Všichni se nějak jmenujem."

,,V tom, že každej Ivaškov je hajzl!" vysvětlil. Přísahala bych, že mu zase zajiskřilo v očích. A vůbec, odkdy používá takový výrazy, jako je "hajzl"? Něco mi snad uniklo.

,,Co to zase meleš? To že má někdo stejný příjmení ještě neznamená, že jsou stejný!"

,,Jen tak odhadem, kolik Ivaškovů znáš?"

,,Nevim, asi deset, tak nějak," šátrala jsem v paměti. Určitě jich znám víc, ale jako na potvoru si zrovna na nikoho nemužu vzpomenout.

,,No vidíš, zrovna včera jsi se bavila se dvěma. Jeden tě opíjel a druhej to na tebe zkoušel. Ivaškov se rovná hajzl. A pokud jde o ženskou, tak je to snad ještě horší." Narážka na královnu?

,,Co to zase plácáš? To ti ten éter leze na mozek? A co třeba Adrian? O něm řekneš co?"

,,Je Ivaškov, víc o něm řikat nepotřebuju, to mluví za vše," pokrčil rameny a myslel si, že už je konec a že vyhrál, to se ale přepočítal! Žádný vítězný pózy!

,,Ty vážně nejsi normální! Nathan je většinou pěknej pes a Adrian sice je Ivaškov, ale rozhodně nejsou stejný! Co proti němu pořád máš? Vždyť ti ani pořád nepřebral holku!"

,,Je to idiot!" prskl, čímž to měl zase vyřízený. S nim se vážně nedá mluvit!

Všimla jsem si, jak se na nás Taša zubí a Belikov si zase všiml, kam zírám.

,,Co?" zavrčel na ni podrážděně.

,,Nic, nic, jen je zábavný vás dva pozorovat, když se dohadujete. Je to lepší než televize," smála se nám. ,,Hádáte se tahle často?"

,,Jo!" řekla jsem, ale v tu samou chvíli Dimitrij řekl svoje: ,,Ne!" Nevraživě jsme se po sobě podívali a tentokrát si role vyměnili, v samou chvíli jsem já řekla, že ne a Dimitrij jako na potvoru, že jo. Prostě páreček k pohledání. Naštvaně jsme s sebou zase práskli do sedačky a do přistání nepromluvili ani slovo. Chudák Taša, to si nezasloužila, ale jak se zdálo, tak jí to ani moc nevadilo, spíš se nám posmívala a našla si zábavu, když ukecala letušku, aby si s ní zadrbala.

Po příletu jsem všem hned povyprávěla dění u dvora, protože jinak by mi nedali pokoj. Drake byl samozřejmě na černé listině u všech kromě Adriana, ten nemohl rozdejchat, že se Nathan choval jak normální člověk a ne jako svině, jak má ve zvyku.

,,Tak to musel bejt jedině vožralej, jiný řešeni prostě není možný!" Kdyby drahej bratránek jen věděl…

A co se Dimitrije týče… nějakou dobu bylo dusno, ale nakonec jsme přeci jen zakopali válečnou sekeru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 31. října 2015 v 14:39 | Reagovat

Tak Dimka o Adrianovi tvrdí, že je to idiot? Tím u mě teda klesl, Adrian je nejlepší :-)Liss a Dimka jsou opravdu jako staří manželé, ale ty jejich dohady mě baví :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.