ČTYŘICET SEDM

24. ledna 2016 v 14:29 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
A tak to vidí Bůh...


Proč první osoba, kterou na týhle zvrácený akci vidím je zrovna Ivaškov? Co jsem komu udělal? Dobře, možná bych věděl… za dob strigojství jsem se nechoval zrovna jako hodnej chlapeček, ale proč zrovna on? Proč ne třeba ředitelka? To by byl taky dost velkej trest ale na rozdíl od Ivaškova přijatelnej. Navíc ředitelka Kirová v kostýmu? Jaj!

No ne, on si dokonce hraje i na gentlemana a zase se snaží Rose dostat tím, že jí líbá ruku? Oh, prosím, zabijte mě přímo na místě, na to by se nevydržel koukat ani člověk s hodně silným žaludkem.
Paráda, teď oslintává i Liss, doufám, že si potom alespoň umeje ruce, ta ptačí a prasečí chřipka tady kolem pořád poletuje. Jak rád bych tomu stylově rozcuchanýmu blbečkovi strčil hlavu pod kohoutek s ledovou vodou, to by se asi chlapec hodně divil a co teprve jeho vlasy… Hm.

,,Čus."

,,Kruci, málem jsem tě zabil!" sykl jsem na Willa, který se objevil přímo vedle mě a vyrušil mě tak z těch nemístných myšlenek ohledně Ivaškova mladšího… no alespoň na chvíli. Ale to, že jsem se ho lek, mu neodpustim!

,,Co ti tak hrabe… Bože?" neodpustil si připomínku, když zahlíd, co jsem byl donucen si na sebe vzít.

,,Nic," zavrčel jsem víc, než bylo původně v plánu a dal si záležet, abych se vyhnul pohledu na Ivaškova.

,,Víš, že na tebe ta holka má až moc velkej vliv?" neodpustil si další poznámku a začal znova provokovat. Že si s ním brzy promluví moje pěst?

,,A co to máš na sobě ty? Seš za Lady Marianu?" oplatil jsem mu a zašklebil se na jeho kostým.,,Jsem hrdej rytíř kulatýho stolu, vole!"

,,Aha. A kde máš zbytek družiny?"

,,To ti Lissa zase šlápla na kuří oko?" Bohužel dřív než jsem ho stačil praštit, tak utek… a nemoh si vybrat horší místo, než u Ivaškova a jako by to nestačilo, tak mu vyfouk obě holky a začal s nima tancovat, sice to vypadalo dost zvláštně, ale pořád lepší než aby některá z nich zůstala s tim zazobaným blbečkem o samotě.

Za co mě ten nahoře pořád trestá? Teď se k nim ještě ke všemu přiblížil Nigel, další blbeček, kterýho Liss někde vyhrabala a už se ho nezbavila, to mi nejspíš dělá natruc. A tak Rose s Willem osaměli a odtancovali si kamsi do háje, zatímco Liss s Nigelem zůstali v dohledu. Alespoň něco se princezna naučila… neprovokovat mě zbytečně víc, než je nutný.

,,O co ve skutečnosti jde, Světluško?"

,,Jak víš, že jsem tady?" zabručel za mnou Christian v "plné zbroji", pokud se tak jeho převleku s čepečkem dá vůbec říkat.

,,Jsem strážce, je to moje práce."

,,Hm."

,,Takže?"

,,Nic, jen jsme se s tim debilem trochu chytli a vsadili se, že hodinu vydržim v tomhle," zamrmlal a snažil si sukni stáhnout, co nejníž to šlo, což nebylo moc.

,,Chápu." Sice to moc nechápu, ale tak co… to se vstřebá, jak říká Liss. Páni, Will má vážně pravdu a Liss na mě má vliv. ,,Můžu ti dát menší radu?"

,,Ale jo, pokud to nebude nic o sázkách, na to už jsem přišel i sám, že se na ně mám příště vykašlat."

,,Hlavně si nesedej. Zaprvý je ta sukně krátká a zadruhý na ni nemáš nohy." Při druhý části věty jsem měl dost co dělat, abych se nezačal smát, ale Christian nic nepoznal, jen si tam vzadu něco zavrčel.

,,Proto se taky schovávám za tebou, škoda jen, že nemáš ten svůj ultra cool kabát, teď by se fakt hodil."

,,Je mi líto, pro dnešek má jinýho majitele."

,,Sakra," zanadával. ,,A kdo, že bych dotyčnýho šel inzultovat a nenápadně okrást?" Dokonce jsem až slyšel ty kolečka v jeho mozku, jak mu pracují na plný výkon.

,,To bych ti neradil, musel bych tě pak zinzultovat já."

,,Cože? Nechápu."

A to ho Taša pokaždý, co spolu mluvíme vychvaluje, jak je chytrej. Musel jsem kývnout směrem k Liss a on konečně pochopil.

,,Jo tak." No sláva, přeci jen nebude nejblbější. ,,Za co že to je? Něco jako Neo s blond vlasama?" To mě dost překvapil. Ne, překvapil je slabé slovo, ohromil!

,,Dnes jsi první co ví, co je to Matrix, máš můj respekt. Odkud ses to dozvěděl?"

,,Děláš si srandu? Matrixy jsou filmy mýho mládí, na nich jsem vyrost!" řek a docela mi připadalo, že se dostával do rauše a nejspíš by se i na téma Matrix pořádně rozvášnil, kdyby se k nám nepřipojila Taša, která na sebe pro dnešek vzala podobu ledový královny. Bílý dlouhý šaty, rozpuštěný havraní vlasy, kterýma se ani trochu nezatěžovala skrývat jizvy na tváři a ty ledově modrý oči…. kdyby tady pořádali něco jako vítězný kostým, tak ona by musela suverénně vyhrát!To byla fakt fuška tohle všechno vytvořit, ale na ty jizvy už nemám koule, protože vim jistě, že by to dopadlo strašně a navíc ani nevim, na který straně by je měla mit, i když tušim že na levý…

,,Konečně muži, který hledám," usmála se hned po příchodu, ale když zaregistrovala Christianův outfit, jak jsem nedávno někde četl, tak se zarazila.

,,Stalo se snad něco o čem bych měla vědět?" zamračila se a měřila si naši Světlušku od hlavy až k patě. Alespoň že si sundal ten čepec. Teď mě vlastně napadá… kde vzal ty střevíce jeho velikosti? Rozhodně nemá nožky malý jako Popelka z pohádky od Walta Disneyho.

,,Nic, čim by ses měla znepokojovat," řekl jsem dřív, než Christian vůbec stačil otevřít pusu. Stejně by mě ale zajímalo, co za stupidní sázku to má, že se musel nasoukat zrovna do sukně a podpatků… když tak nad tím přemýšlím, tak bych měl Liss snad i poděkovat za svoje triko boha.

,,Tak dobře," přitakala Taša a znova si Christiana měřila pohledem.

,,Neboj se, už jen dvacet sedm minut a může si to sundat."

,,Jak to víš?" Pokud jsou slyšet vykulené oči, tak jsem je právě zaslech a je div, že Christianovi nevypadly z důlku. Otráveně jsem zvedl pravou ruku a doufal, že si všimne mých hodinek na zápěstí, který sundám jen, když se jdu před spaním sprchovat.

,,Aha," zahučel a já už čekal, že bude klid, ale to jsem se splet, o půl minuty později opět promluvil. ,,Počkat, vždyť ses za celou dobu, co jsem tady na čas nedíval!"

,,Christiane, chovej se slušně a věř Dimkovi," usmála se Taša, která už se měla k odchodu, ale narazila na Willa, když se otočila.

,,Omlouvám se."

,,To nic, spíš já bych potřebovala zpětný zrcátka." Kdybych Tašu Ozerovou tak dobře neznal, tak bych normálně řek, že se začervenala.

,,Nezatančíme si?" vypálil okamžitě ten Anglán a koledoval si o slušný pěstí, jen nevím, jestli by se k němu Christian dostal dost rychle, za to, že mu balí tetičku. Stejně si ten blonďák koleduje.

,,Kde máš Rose?" zavrčel Chris a já už se i připravoval případně zasáhnout a nedovolit mu hnout se z místa.

,,Řikala něco o tom, že musí jít ztřískat nějakýho Zeklose, ať už je to, kdo chce," pokrčil Will rameny a já vykulil oči stejně jako Christian, jak jsem si mohl všimnout periferním viděním.

,,A vy jste ji nechal jen tak jít?" Dokonce ani Taša nezůstala ve své roli ledovky a dělala si o Zeklose, kterého Rose nejednou zmlátila, obavy.

,,Znáte přeci Rose," ušklíbl se Will. ,,Tak co ten tanec?" Wille, Wille, ty nedopadneš dobře. Taša sice chvíli váhala, ale nakonec šla.

,,Líbí se ti novej strejček?" neodpustil jsem si rejpavou poznámku a Christian si začal pohrávat s ohněm v dlani, jak to dělá raději nechci vědět.

,,Ne," zavrčel a odešel neznámo kam, aneb na chvíli mám klid a můžu se zase plně soustředit na sledování Liss a jejího novýho amanta, kterýmu bych už nejradši od pohledu zakroutil krkem, jenže Liss ani pouto mi to nedovolí.

Po dalších několika odehraných písničkách a minutách pozorování Liss a jejího společníka se ten blbec mírně uklonil a odkráčel pryč, aneb když se daří, tak se daří! Konečně se nemusím dívat na ten jeho přiblblý ksicht a tak dva dny nečesaný vlasy. To, že na sobě měl jen plínu jako bůžek lásky radši ani nezmiňuju.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Candyi Candyi | Web | 24. ledna 2016 v 17:21 | Reagovat

Tak tenhle článek byl luxusní!!!! Ostatně jako všechny před ním a pokud možno i po něm :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.