ČTYŘICET OSM

29. února 2016 v 0:16 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Bůh prostě podvádí, ale za to má výsledky...


,,Nechceš si zatancovat?" ptala se Belikova Lissa a rozpustile se přitom usmívala. Evidentně se dobře baví, alespoň někdo.

,,Radši snad ani ne, stoup bych ti na nohu a to by bolelo," vrtěl Belikov hlavou.

,,Najednou," šklebila se Lissa. ,,Co? Nechceš mi snad ukázat svoje taneční pohyby jak od Freda Astairea?" utahovala si z něj. Já se nad tou představou vytrsávajícho Belikova ledatak šklebil, jak kdybych si do pusy vrazil citrón! Ale fakt, tancující Belikov? Není možná! Abych vyhnal hororový scény z hlavy, tak jsem kolem nich prosvištěl jak vítr, chytil Lissu za ruku a vytáh ji tancovat sám.

,,Odkdy ty dobrovolně lezeš na parket?" smála se, zatímco Belikov na nás čuměl jak žluva, jak křepčíme. Buď se nemuže rozhodnout, jestli mě zlikvidovat nebo ne, anebo mu taky uchází pointa mýho počínání. To jsme dva, kamaráde.

,,Nuda je veliká, život mi utíká," plác jsem první blbost, co mi přišla na mysl.

,,Proto sis vzal sukni, co by byla i mně krátká?"

,,Sorry, ale to je nad holčičí chápání, takže ti pravej důvod neřeknu," zavrtěl jsem hlavou a Lissu několikrát otočil. Proč už ta děsná diskárna dávno neskončila? Tahle si ještě uženu infarkt, když na starý kolena tancuju jak o život.

,,Klučičí záležitost? Tak to bude nějaká blbost," pokrčila Lissa rameny a víc to neřešila. Alespoň něco.

,,Správně, pane Andersone. Vlastně... spíš asi slečno Andersonová," opravil jsem se, ale i tak na mě Lissa čučela jak vidle na čerstvej hnůj. ,,To je z Matrixu," pokrčil jsem rameny, zrovna když se trapná diskárna vyměnila za ploužák. Lissa se chvilku zadumaně mračila, ale i tak mi omotala ruce kolem krku a začali jsme se kolíbat jak medvědi. Ploužák, činnost, která nepotřebuje moc pohybu a prakticky žádný znalosti tance.

,,Počkej, to je ten film, jaks mi ho nikdy nechtěl ukázat?" Jako zázrakem se nad ní rozsvítila žárovička a praštila mě do ramene.

,,Jo, protože jsem věděl, že by sis z něj dělala srandu a zdrbla ho."

,,No tak to koukej uspořádat filmovej večer, protože to teď chci vidět," zajiskřilo se jí v očích. Nejspíš to čekala už dopředu a proto si sundala ty brejle jak masařky, co jsem jednou zahlíd na Belikovi.

,,Co? No to teda ne!" začal jsem trojčit.

,,No to teda jo!"

,,No ne! Nechci abys mi i s Rózou haněla nejlepší film století!" vrtěl jsem hlavou. Už jako malej kluk jsem si představoval, jak bojuju proti strojům ve virtuální realitě, přesně jako Neo a ona by si z mýho bezmála celoživotního snu chtěla dělat srandu? Jen přes moji mrtvolu!,,Mám tě snad vydírat?"

,,A jak jako?"

,,Velkým Rusem, pro začátek," nadhodila, zaujala pózu povýšený slepice a založila si ruce na prsou. Lidi kolem na nás čuměli, co se děje, ale my si jich nevšímali a dál se dohadovali.

Zamračil jsem se a propaloval ji pohledem. ,,Co by mi asi tak moh udělat, abych se ho bál?"

,,Nemusí ti ani nic dělat. Dimitrij mi ten film stejně ukáže, ale sehnat ho by mohlo chvilku trvat, takže by šel za osobou, která ho stoprocentně má," zubila se.

,,A jak by se dozvěděl, že ho mám?" Čekal jsem, že řekne něco ve smyslu: ,Je to přece Dimitrij Belikov, ten ví všechno' ale ne, vypekla mě.

,,Přese mě," ušklíbla se. ,,Nemusí ti ani působit žádnou fyzickou bolest, stačí aby ti jeden den dělal stín tak jako mě. Z toho zešílíš!"

Mrcha vyděračská! Ví jak na mě! ,,Fajn," zavrčel jsem poraženě, ,,ale opovaž se o tom filmu říct jediný křivý slovo a do smrti s tebou nepromluvim!"

Lissa okamžitě začala skotačit a usmívat se zase na všechny strany. Zahlíd jsem Belikova a jeho nechápavej pohled. Ty už mě taky neser, chlape, za všechno mužeš zase jenom ty!

,,Víš, že tě nenávidim?"

,,Vim, že mě zbožňuješ," zubila se Lissa, rozverně pohodila hlavou a pak mě zase donutila k ploužáku. Kerej blb je tady vlastně za DJe? Titanic? Vážně? To je taky proti všem zákonům lidstva. Navíc je to snad nekonečná písnička!

,,Kde máš vlastně Niklause?"

,,Koho?" nechápala.

Sakra, že by se ten její dežo jmenoval fakt jinak? Kruci, já ale fakt nevim jak! ,,Ten tvůj novej."

,,Myslíš Nigela?" ptala se a já radši přikýv, protože fakt netušim jeho jméno. ,,Na koleji máte nějakou pařbu, tak je nejspíš tam."

,,A pročs nešla s nim?"

,,Cože? Já?" vyprskla smíchy. ,,Nejspíš si zapomněl na jednu věcičku."

,,Éhm... jakou?" Jsem sice hlava děravá, ale že až tak? To jsem teda nevěděl.

,,Takovou velkou a věčně zamračenou," mrkla a podívala se stranou. Já se kouk taky a viděl Belikova.

,,Jo tahle věcička," pochopil jsem. ,,Ta by tam asi trochu překážela no, to je fakt."

,,Nepřekážela, postavila by se do nejtmavšího rohu místnosti a nebyla by skoro vidět, ale s těma hektolitrama alkoholu, kilama trávy a totálně plechózníma nezletilýma by moh mit trochu problém."

,,Tak mu zdrhnem."

,,Co?"

,,Tak mu zdrhnem," zopakoval jsem.

,,Já tě slyšela, jen jsem myslela, že jsem se přeslechla," zavrtěla hlavou. ,,Jak bys to asi chtěl udělat? Já se o to pokoušim od doby, co se vrátil a ještě se mi to nepovedlo... ne na dýl než dvě minuty."

,,Neviděli jste Willa?" zapištěla mi přímo do ucha Rose. Kde ta se tady krucinál vzala?

,,Vysmahni, vedem tady státní převrat!" zabručel jsem.

,,Ztichni, já zas řešim světovou krizi!" zašklebila se a ignorovala mě.

,,Ještě před chvílí jsme spolu byli u pití, jenže když jsem se na chvíli otočila, abych šlápla nějaký pipce podpatkem na nohu, tak byl pryč."

,,Péťo, Péťo, vystrč růžky, nebo ti dá Rose do držky!" zavolala Lissa do "éteru", ale zrovna v tu chvíli místní trapák aka DJ začal hrát něco ve stylu techna, takže ji nejspíš nikdo neslyšel.

,,To není vtipný!" mračila se Rose.

,,Co naděláš. Mám pro tebe ale jednu dobrou zprávu. Christian nám pustí Matrix," žulila se Lissa jako sluníčko, zatímco Rosalinda na mě házela nevraživý ksichty.

,,A co mám jako mit z filmu, kde nosej samou černou, dlouhý kabatý a sluneční brejle nejspíš i v noci?"

,,Co třeba Keanu Reevese?"

,,Keanu? Tak kdy a kde?" ožila Hathawayka a rozhlížela se kolem. No je normální?

,,Co máte furt s těma chlapama?"

,,Jsou sexy!" odpověděly mi jednohlasně. Ženský, lepší neřešit!

,,Hele, naposled jsem toho blba anglickýho viděl, když se mi snažil sbalit tetu, od tý doby ne, tak vypal, děláš nám křena."

,,Tobě a křena? Která trochu normální holka by do tebe šla?" ptala se mě Rose pochybovačně. Lissa si odkašlala. ,,Ty se nepočitáš, tobě věčně hrabe z éteru," mávla nad tím Hathawayová v rudým hadru rukou.

,,No promiň?"

,,Žádný promiň," přerušil jsem Lissu a dál nevraživě zahlížel na Rózu. To je tak hnusná přezdívka, že ji teď asi budu často používat. ,,Běž si po svejch, rušíš nás."

Rose jen protočila oči, ale poslechla a měla se k odchodu. ,,Jen abys věděl, tak je Velšan." No celej hin!

,,Sláva, naši vyhráli!" radoval jsem se, když konečně vypadla. Lissa na mě akorát zkoušela Belikovo obočí. Jo, taky jsem si všim, že to dělá nějak často. ,,Co je? Vždyť je to pravda, že nás rušila."

,,A co přesně rušila?"

,,Velkej útěk přece," mrknul jsem na Lissu, pevně ji chytil za ruku a společně jsme se prodírali davem skotačících spolužáků. Cestou z jídelny jsme u dveří nechali Belikův kabát a pokračovali v útěku, ale sotva jsme zahli za roh, tak se přímo před náma ten Rusák vynořil ze tmy s kabátem na sobě. Navíc se tvářil docela znuděně, asi mu nedalo moc práce nás najít.,,Jak to kurva děláš?" nadával jsem. To není normální! Copak má nějakej zastavovač času, trysky na prdeli a 'Lissa GPSku'? ,,Von je fakt jak hlídací pes!"

,,Přiznej se, žes mi podstrčil nějaký sledovací zařízení!"

,,A kam bych ti ho asi dal?"

,,Ty? Kamkoliv, když jsem se nedívala. Vlastně... ty bys to určitě zvlád, i kdybych se dívala," mračila se. Já s ní bohužel musim souhlasit. Jednou jsem ho viděl, jak čmajznul Kirový ze stolu nějakej papír, když s nim mluvila z očí do očí, když ho dočet, tak ho zase vrátil zpátky a ona si vůbec nevšimla. Někdy se mi ty častý návštěvy ředitelny i vyplatěj.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.